Bebek Beslenmesi Bebeğimin saatlerce emme isteği

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

rosinant

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Mart 2016
272
331
KızLar merhaba.2buçuk ay önce erken doğum yaptım kızım şimdi 9 ayını doldurdu çok şükür genel olarak iyi.Bizim sorunumuz emmesi,ben onu küvezdeyken emziremedim oksijen alıyodu,başta çok olan sütüm azaldı,45 gün sonra mamaya başlamak zorunda kaldık,55 gün sonra eve çıktık şimdi emziriyorum ,göğsümü tutmakta zorluk çekiyo silikon kullanıyorum,sütümde arttı biraz ama kızım saatlerce emiyo,memeden çekip yatırıyorum 10dk sonra aranmaya başlıyo.Emerken süt taşıyo ağzından,yutkunuyo falan ama bilmiyorum doymuyomu,göğsümümü boşaltamıyo sütümmü doyurucu değil,bu sefer mama vermek zorunda kalıyorum,mama veriyorum 40cc,içiyo doymuyo,bi 40daha veriyorum yine doymuyo ve bazen üstüne 60 daha veriyorum toplam 180 içiyo emmesinin üstüne,bu arada oluyo ama çok fazla değilmi.Ben onu mamadan koparmak istiyorum sadece emziriyim istiyorum ama nasıl olacak

Düzeltilmiş ayi kac su anda? Percentilleri nasil? 6 ayini doldurmussa sadece sutunuz yeterli olmaz

Direk kes cnm ilk 10 gun öyleydim bende mama bitti almadim bikmadan usanmadan sadece emzir bizde 1 aylik olduk 20 gundur hic mama vermedim yinede huyu benimkide gogsumde iyice dalmadan yatmiyo emzikte almadi. Gogus kalmadi valla

Direk kes cnm ilk 10 gun öyleydim bende mama bitti almadim bikmadan usanmadan sadece emzir bizde 1 aylik olduk 20 gundur hic mama vermedim yinede huyu benimkide gogsumde iyice dalmadan yatmiyo emzikte almadi. Gogus kalmadi valla
Cesaret edemiyorum ona ya ağlıyo çünkü :KK43:

Son düzenleme:
Hayır 6 ayını doldurmadı şuan 87 günlük,zamanında doğmuş olsaydı 1haftalık falan olacaktı.kilo alımı mı perçentil dediğiniz
Bebeginiz su an 17 gunluk. 2 yasina kadar duzeltilmis yasini esas aliyoruz. Kilo alimini takip edin haftalik en az 150-200 gram aliyosa, gunde 4-5 kes cis yapiyorsa sutunuz yeterli demektir. Sutunuzun yaramamasi gibi bir durum olamaz, saglikli her anne iki bebege yetecek kadar sut uretebilir.

mErhaba hayirli omurleri olsun.
Bebekler emme refleksleri ile gelirler dunyaya.
Yani emme hareketi yapmasi sadece doymamasindan degildir.
Bezini 4 5 kez dolduruysa doydugunu oradan anlarsiniz.
Emzirdikten sonra emzik vermeyi deneyin. bu onu rahatlatacaktir.
HEnuz kucuk oldugu icin emme araliklarini da kisa tutun.
Benim oglum da uzun uzun keyif yapa yapa emerdi.

mErhaba hayirli omurleri olsun.
Bebekler emme refleksleri ile gelirler dunyaya.
Yani emme hareketi yapmasi sadece doymamasindan degildir.
Bezini 4 5 kez dolduruysa doydugunu oradan anlarsiniz.
Emzirdikten sonra emzik vermeyi deneyin. bu onu rahatlatacaktir.
HEnuz kucuk oldugu icin emme araliklarini da kisa tutun.
Benim oglum da uzun uzun keyif yapa yapa emerdi.
Telekkür ederim.Peki deniyim ben bi o zaman :KK43:

X