Bebeğimin saçları seyrek oluyor

Efsun18

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2017
408
204
Merhaba kızlar 20 aylık kızım var doğarken saçlıydı baya sonra tabi döküldü yanlarda 7 aylıkken falan ama şimdi son 6 aydır falan giderek seyrekleşti
Saçları dr normal dedi 2 yaşından sonra yine çoğalır dedi öyle çok önemsemedi d vitamini kullanıyoruz ama dr a kan aldırmak istiyorum belki kansızlık vs var ondan olabilir mi dedim dedi eline alınca dökülüyor mu dedi hayır dedim tarayınca dökülüyor mu hayır dedim dönüp bana dedi gereksiz yere neden kan alayım çocuktan gün içinde hareketli aktiv ise dökülme yoksa.Sizce kızlar normal mi?Başka dr a gitmeli miyim ?Saclar için öneriniz nedir?

Merhaba kızlar 20 aylık kızım var doğarken saçlıydı baya sonra tabi döküldü yanlarda 7 aylıkken falan ama şimdi son 6 aydır falan giderek seyrekleşti
Saçları dr normal dedi 2 yaşından sonra yine çoğalır dedi öyle çok önemsemedi d vitamini kullanıyoruz ama dr a kan aldırmak istiyorum belki kansızlık vs var ondan olabilir mi dedim dedi eline alınca dökülüyor mu dedi hayır dedim tarayınca dökülüyor mu hayır dedim dönüp bana dedi gereksiz yere neden kan alayım çocuktan gün içinde hareketli aktiv ise dökülme yoksa.Sizce kızlar normal mi?Başka dr a gitmeli miyim ?Saclar için öneriniz nedir?
İçini ferah tut canım benim kızımda oyleydi kar kara sacları vardı dogdugunda zamanla saç kalmadı , ki yatmaktan arka kismi iyice kel gibi olmuştu. Simdi 6 yasinda çok gür kivırcik sacları var. Bebeklerde bu dokulme oluyor

İnşallah ya insan kafaya takıyor acaba bi rahatsızlığı mı var diye

Oglum 2 yaşında doğduğunda çok saçlı doğdu zamanla döküldü tabi yanlar arka taraf özellikle çok az kaldı 10 aylıktan itibaren 2 3 ayda 1 düzenli tras yaptirdik sıfıra vurmak değil normal uçlarından falan aldırdım berber her seferinde saçı çok seyrek özellikle arkası seyrek sıfıra vuralım dedi hayır dedim şuanda gayet gür saçları o kel kısımlarda zamanla kapandı.

Saçı seyrek diye bir rahatsızlığı olabilceği nerden aklınıza geldi :) ben 10günde bir zeytinyağı sürüyorum baya gürleşmesine uzamasına yardımcı oluyor.

En son ne zaman kan alındı? Eğer yakın zamanda alındıysa doktor buna bakarak gereksiz görüyor olabilir ama içinizde en ufak bir kuşku varsa (anneler hisseder) kan aldırın vitaminlerine baktırın. Yıllık rutin kontrollerinde doktorumuz hep bakar ben de bakmasını isterim. Bir de işin genetik boyutunu düşünelim. Genetik olarak baba ve sizin saçlarınız nasıl? Aynı zamanda kullandığınız şampuanında içeriğini gözden geçirin.

En son ne zaman kan alındı? Eğer yakın zamanda alındıysa doktor buna bakarak gereksiz görüyor olabilir ama içinizde en ufak bir kuşku varsa (anneler hisseder) kan aldırın vitaminlerine baktırın. Yıllık rutin kontrollerinde doktorumuz hep bakar ben de bakmasını isterim. Bir de işin genetik boyutunu düşünelim. Genetik olarak baba ve sizin saçlarınız nasıl? Aynı zamanda kullandığınız şampuanında içeriğini gözden geçirin.
Saçı seyrek diye bir rahatsızlığı olabilceği nerden aklınıza geldi :) ben 10günde bir zeytinyağı sürüyorum baya gürleşmesine uzamasına yardımcı oluyor.
onceleri daha sık idi saçları. Şeşen 6,7 ay içinde seyrelince acaba degerlerimi düştü diye düşündüm oysa tararken vs hiç döküldüğünü görmedim dökülse illa farkederdim annelik zor iş herşeyi evham yapıyor insan dr normal diyor 2 yaşına kadar 2 yaşından sonra olması gereken sıklıkta olur diyor

Kullandığınız şampuanı değiştirmeyi denediniz mi peki belki şampuan yaramıyordur benim oğlum 30 aylık oldum olası seyrek saçları benimde saçlarım azdır bana çekmiş. Ama şuan kullandığımız şampuan çok iyi geldi tabii erkek çocuğu diye bi yazın 3 kere falan kazıttık da

X