Bebegımın tırnağını kestim:((

gizmytp

Üye
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2022
518
142
Merhaba hayırlı ramazanlar kızlar 3aylık bebeğimın tırnağını keserken yan etını hafif kestim kanıyor durmuyor napmalıyım çok korkuyorum

Kıyamam olur öyle bazen elleri daha minnak yara kremi bebek için varsa sürün biraz öncesinde azıcık soğuk buz değdirebilirsiniz acısını uyuşturmak için

Merhaba hayırlı ramazanlar kızlar 3aylık bebeğimın tırnağını keserken yan etını hafif kestim kanıyor durmuyor napmalıyım çok korkuyorum
Of bende hamileyim çok korkuyorum bu durumdan geçmiş olsun bu bebekler için törpüler var onlardan mı kullansanız

Doktor bana makas kullanma kendin kopart demişti. Hafifçe sıyır, tırnak ayrılınca kesersin demişti ben de hep öyle yaptım.

Aynı hatayı yaptım bende tam keserkek elini kaçırdı o ara etini kestim 🤦‍♀️ yara bandını alttak destekleyerek yapıştırdım biraz büyük oldu ama Sade bandı acıyodu.
Bir kaç gün öyle sarılı tutun,açık kalırsa elini nereye uzatsa veye başka birşey yapsa direk birdaha kanama oluyor.
Çok geçmiş olsun.

Yaa ben de yapmıştım bunu üstüne de ağlamıştım :) sonra doktor olan komşuma gidip iz kalır mı diye sormuştum :)

İçinizi ferah tutun gizem. Minnoş iyi. Hiç bir şey olmayacak.

Bende yakın bir tarihte bu hatayı yapmıştım merak etmeyin çok hızlı iyilesiyor. Ben yarabandiyla kapattim kanayan yeri, çünkü takıldıkca kanama oldu, yarabandi keskin oldu uçları o yüzden eldiven gecerdim üstüne, iki gün sonra iyilesmisti.

X