Bebegimle oyuncak gibi oynamalarina izin mi vermeliyim?? Cok sinirliyim bakar misiniz birilerine anlatmam lazim

Bebegim 8 aylik olacak Allah izin verirse.Büyük oglum 5 yasinda ben sürekli cocuk parkına götürüyorum orada komsunun çocukları da var.park da afedersiniz köpek tuvaleti ve çöplük içinde.cocuklar orada oynuyor. Sonra gelip benim 8 aylik bebegi sevmeye el lemeye çalışıyorlar.ben de uyardım cocuklar dokunmadan sevin dedim.birinin annesi dedi ki ne var yani senden temizik dedi.
İkincisi de başka bir komsu ile aşağıda oturuyoruz.oglu var 6 yasinda Benim küçük bebek de uyuyor baston arabayı aldı bebegi gezdiriyor kendi etrafında hızla döndürüyor ben parka götürecem dedi park da evin arka tarafında olmaz dedim annesi müdahale etmiyor.sonra rampa cikaruyor arabayı.baston arabanın dengesi yok çanta da asiliydi çok rahat bebek geriye düşebilir.ben de cocugun elinden almaya çalışıyorum cocuk vermiyor annesi müdahale etmiyor.bir baktım kadina bana ters ters bakiyor çocuğuna müdahale ediyorum diye.
Eklemeler yapacağım bu durumları nasıl yorumlarınız?
Bu derece olması bile yanlış içinde bebek varken nasıl izin veriyosunuz çocuğun o hareketleri yapmasına? Milletin ne diyeceğini düşünmeyin evlat bu yani ben olsam annesine derdim çocuğuna sahip çık arabayı almaya çalışıyor diye , senden temiz diyenede temiz kirli fark etmez dokunulmayacak derim bitti yani.

Köpek dışkısı, köpeğini bilinçsizce gezdiren “sahipli köpekler” yüzünden oluyor hiçbir sokak köpeği öyle görünürde yapmaz(bir hastalığı yoksa) denk geldiğiniz zaman sahiplerini direkt uyarın temizleyin diye…
Çöpler varsa bağlı olduğunuz belediyeye şikayet edin. Belediyeden sonuç çıkmazsa kolları sıvayın siz temizleyin.
onun dışındaki diğer sorun sizin sınır koyamamanızdan kaynaklı görünüyor. Benim bebeğimi kimse izinsiz öpemez, elleyemez, kucağına dahi alamaz. Sert bir şekilde uyarın çocukları başka çare yok

Köpek dışkısı, köpeğini bilinçsizce gezdiren “sahipli köpekler” yüzünden oluyor hiçbir sokak köpeği öyle görünürde yapmaz(bir hastalığı yoksa) denk geldiğiniz zaman sahiplerini direkt uyarın temizleyin diye…
Çöpler varsa bağlı olduğunuz belediyeye şikayet edin. Belediyeden sonuç çıkmazsa kolları sıvayın siz temizleyin.
onun dışındaki diğer sorun sizin sınır koyamamanızdan kaynaklı görünüyor. Benim bebeğimi kimse izinsiz öpemez, elleyemez, kucağına dahi alamaz. Sert bir şekilde uyarın çocukları başka çare yok
Cok haklısınız duruş olarak pasifim biraz daha mesafeli durmam gerek

Ama ya bebek arabasında gezdiriyorum bebegi karşıdan tanımadığım biri geliyor ay ne şirin şey bilmem ne diye başlıyor elini tutmaya uyarıyorum ama iş işten geçmiş oluyor

Köpeği olan biri olarak katılıyorum. Hatta denk geldim benim köpeğim baya ileride bir çime yaptı almaya giderken başka köpek sahibi beni görüp ne gerek var gübre olur orada ne güzel dedi. Hshshshhsja insanların bilinç kaybı beni şoka uğratıyor her geçen gun 😂

Tabikii musaade etmeyeceksiniz o boş boş bakan komşularınıza da tekmeyi basacaksınız.

Bir kişiden bahsetmiyor yalniz başka cocuklardan da şikayetci. Yani belli ki anneler genel olarak ilgilenmiyor cocuklarla. Her şey iyi guzelse ve tek kişiyle problem varsa gidermeye calisabilir. Ama herkesin cocuguyla yapma etme diye ugrasmaya calisirsa bi de onlarin anneleri eklenirse ugraşir durur enerjisi varsa ugraşsin.
Ben disariya kavga etmeye degil keyif almaya cikiyorum.
Kavga, münakaşa her neyse adı her yerde çıkabilir parka özgü bişe değil ki. Özünde gerginlik olan yerler için deseniz anlarım ama park burası :) Konu sahibinin gerekli sınırı koyup müdahale edememesi sorun. Yeri gelir en klas restoranda bile çıkar yani tartışma illa ki. Çocuklar toprağa, doğaya değmesin mi annesinin kadınlarla ilişkisi yüzünden.

Başka bir çocuğun, bebek arabasını alıp döndürmesi vs nasıl bir olaydır yaa. Okurken sinirlendim. O çocuğun da annesinin de canına okurum. Bebeğinize bir şey olsa Allah korusun ne yapacaksınız. Olduktan sonra bir şey yapmanın da anlamı yok. Olmadan önlem alacaksınız. Bunun için de konu açmanıza gerek bile yok. Ben kedimin bile rahatsız olduğu şeyleri yaptırmıyorum eve gelenlere. Hiç bir misafir çocuğu kedimi mıncıklayamaz mesela. Kaldı ki bebeğime kirli ellerle vs yaklaşmak ne münasebet yani.

Kavga, münakaşa her neyse adı her yerde çıkabilir parka özgü bişe değil ki. Özünde gerginlik olan yerler için deseniz anlarım ama park burası :) Konu sahibinin gerekli sınırı koyup müdahale edememesi sorun. Yeri gelir en klas restoranda bile çıkar yani tartışma illa ki. Çocuklar toprağa, doğaya değmesin mi annesinin kadınlarla ilişkisi yüzünden.

Cikabilme ihtimali uzerine konusmuyoruz. Zaten huzursuzluk cikmiş ve arkasindan gelebilecek seyler belli. Ustelik bu mevzu tek kişiyle de değil parkta ki baska kadinlar da dahil sorun yaşayacak cunku sikayetci oldugu baska cocuklar da var. Tek kişi olsa belki cözmeyi deneyebilirdi.
Az once ki konusunda da nine çöpten cikmiş ellerini bebegine sürmüş mesela. 😄
Yani butun mahalleyle kavga etmeli bu durumda sanirim bilmiyorum yani artik.
Annesinin diger annelerle kavga ettigi parkta cocuk doğa ve huzuru yakalayabilir mi ondan da emin degilim.🤔

Herkesle medenice tartisip, sinir koyulamiyor öyle kücücük tartismalardan insanlar birbirini öldürüyor haberlerde.
Sınırdan anlayacak insanlar cocuklarini öylece salmazlar zaten.
Ben ne oldugunu bilmedigim, ne psikolojide bilmedigim insanlarla eften puften cocugun cocuguma dokunmasin kavgasina girmem. Genelde de zorunda kalmadikca yolda denk gelen insanlarla kavga etmem, hic zorunda kalmadim. Benim kaybedecek seylerim var, hayatim degerli cunku. Üste cikacagim egosuyla hareket edemem.

Isteyen kavga etsin ona da bir sey diyemem.

Bebegim 8 aylik olacak Allah izin verirse.Büyük oglum 5 yasinda ben sürekli cocuk parkına götürüyorum orada komsunun çocukları da var.park da afedersiniz köpek tuvaleti ve çöplük içinde.cocuklar orada oynuyor. Sonra gelip benim 8 aylik bebegi sevmeye el lemeye çalışıyorlar.ben de uyardım cocuklar dokunmadan sevin dedim.birinin annesi dedi ki ne var yani senden temizik dedi.
İkincisi de başka bir komsu ile aşağıda oturuyoruz.oglu var 6 yasinda Benim küçük bebek de uyuyor baston arabayı aldı bebegi gezdiriyor kendi etrafında hızla döndürüyor ben parka götürecem dedi park da evin arka tarafında olmaz dedim annesi müdahale etmiyor.sonra rampa cikaruyor arabayı.baston arabanın dengesi yok çanta da asiliydi çok rahat bebek geriye düşebilir.ben de cocugun elinden almaya çalışıyorum cocuk vermiyor annesi müdahale etmiyor.bir baktım kadina bana ters ters bakiyor çocuğuna müdahale ediyorum diye.
Şimdi o çocuk düşse, kafasına darbe alsa gözünde kayma olsa ya da ağzı burnu kanasa kırılsa elalem size baktı diye bunlar olsun mu?
Çocuğa çocuk emanet edilir mi
Neden veriyorsunuz çocuğu

Var böyle anneler ya.Cocuguna herşeyi mubah gören.Ozguveni gelişsin diye müdahale etmeyeceğim doverse dovsun diyeni duydum ben.Ben böyle durumlarda hemen müdahale ediyorum.Ses tonumu da sertlestiriyorum.kimseyi de umursamam.Onun çocuğu özgüven sahibi olacak diye ben çocuğumu ezdirmem kimse kusura bakmasın.

Parklarda köpek ve kedi dışkıları çok ciddi bir sorun.Ben de çok rahatsız oluyorum.

Keşke taşınma imkanınız olsa.Mahalle kötü demek ki.Ben de sıkıştım kaldım.Cok zor böyle bı yerde yaşamak akliniz basinizdaysa.Parka gittikçe genel bir çevre edindim.Siz de öyle olursunuz.Merak etmeyin.Sizin gibi olanlar da vardır mutlaka.

Başkalarını umursamayin.siz de söylenin
bu çocuğun anası yok mu diye gerekirse

Köpeği olan biri olarak katılıyorum. Hatta denk geldim benim köpeğim baya ileride bir çime yaptı almaya giderken başka köpek sahibi beni görüp ne gerek var gübre olur orada ne güzel dedi. Hshshshhsja insanların bilinç kaybı beni şoka uğratıyor her geçen gun 😂
Gübre olur mantığını savunan zihinle, çöpümüzü yere atmazsak belediye işçileri iş yapamaz zihniyeti yarışır 😅
Kaç kez kavga ettim bilmiyorum bir elinde köpek tasması diğer elinde telefon dünya umurlarında değil.
Çok az bilinçli olan evcil sahibi var bu ülkede. Siz onlardan birisiniz.
Bir de bu yetmezmiş gibi sokak köpeklerini suçlayan bir yığın var. Oysaki sokak köpekleri çoğundan temiz

Asla 6 yasindaki bir cocugun bu sekilde cocuguma davranmasina izin vermem. Siz sadece olmaz deyip birakmissiniz. Alsaniza cocugu elinden

X