Bebeğin beyninde ventrikülomegali problemi yaşayıp atlatan varmı

canım öncelikle cevap yazdığın için çok çok teşekkür ederim .Rabbim inşaallah yavruna şafi ismi ile şifa versin cümlemizinkine versin inşallah çok doğru söylüyorsun ah bide elimde olsa üzülmemek. :KK43: banada birsürü şey söylendi. zekasında problem olur falan Rabbim herşeyi en iyi bilendir. iyi haberlerini bekliyoruz inşaallah...

canım birde aklıma takıldı korpus kallosum agenezısı ne zamn çıktı doğumdan sonramı yoksa doğum sırasında yapılan mr damı çıktı?

hamilelik güzel gidiyo canım. bebeğimin beynindeki 10.5 mm olan genişleme küçülmüş :KK70: şimdilik mutluyuz. ama Allah bilir yinede. senin nasıl gidiyo peki? inşallah herşey yolundadır? mesaj atamıyorum hala özelden glawworn... bu arada sakın hiçkimse kendini üzüpte bebeklerinide üzmesin. herşey olcağına varıyo. zamnla herşey yolkuna giriyo. bu problem o kadar küçük bir ihtimalki üzülmemek lazım. biz çok üzüldük ama şimdiki aklım olsa üzülmezdim hiç. Allah bilir daha doğmadı bebeğim ama ben ne olursa olsun herşeyi göze aldım ve şimdilik herşey yolunda. Allah herkesin bebeğini sağlıklı kucağına almayı nasip etsin...
yazuykusu ne olur bana cevap yaz bende aynı dertten müzdaripim benimde bebeğimde ölçüm 11 mm çıktı bebeğinin şimdiki durumu nedir ?varmı bi problem?

Ben bu sorunu profa sordum cok az yanılma olabilir dedi zaten milimetrik hesaplar.Anne karnındayken benim kızımın ki küçük ölçülmüş hatta dogdugu gün doktorum ultrasona götürmüştü kızımı büyük demişti hatta ama suan teyzesi zıpır oldu sadece kilosu geri oda fit olacak ondan :emir_bebek::nazar:

magnolia sana nasıl ulaşabiliyorum yeni kayıt oldum özelden mesaj atamıyorum ventrikülomegali konusunda bana yardımcı olabilirmisin? seni arayabilirmiyim ne olur cevap yaz

canım birde aklıma takıldı korpus kallosum agenezısı ne zamn çıktı doğumdan sonramı yoksa doğum sırasında yapılan mr damı çıktı?

fetal mrda tanı kondu 30.haftada canım dun mr cekıldı cok sukur izoleymiş carsamba hoca ıle randevum var onun sonucunuda sana bıldırırım ama elınden geldıgınce uzulmemeye calış bebeğinin sağlıklı olacagına ınan vede guzel gecır hamılelıgını

kızlar bende aynı durumdan dertliyim ne olur bebeğinde önceden ventriklomegali çıkıp şimdi ne durumdasınız yazın...ben 34 haftalıkken öğrendim ultrason ölçümü 12.2 çıktı sonra mr a girdim orda da 11 çıktı sonuç şimdi bekliyorum Allahıma güveniyorum bir tek...aranızda var sanırım benim durumumda olanlar ne olur cevap yazın çok çaresizim :KK43::KK43:

Canımm sana öncelikle tavsiyem Allaha dua et korkma üzme kendini senin üzülmen bebeği de etkiliyor Rabbim yardımcın olsun bebeğinde ventriklomegali olup atlatan çok kişi var iyi bir perinatoloğa görün perinatologlar sadece riskli gebeliklere bakıyorlar moralini sakın bozma dedim gibi sen üzülürsen bebeğinde üzülür herşey Allahın elinde kaderinde ne yazıyosa onu yaşarsın unutma inşallah bebişini sağlıcakla kucağına alırsın herşey yoluna gider ilerlemeyle ilgili bilgilendir bizi bol bol su iç ayrıca... :KK34:

Canımm sana öncelikle tavsiyem Allaha dua et korkma üzme kendini senin üzülmen bebeği de etkiliyor Rabbim yardımcın olsun bebeğinde ventriklomegali olup atlatan çok kişi var iyi bir perinatoloğa görün perinatologlar sadece riskli gebeliklere bakıyorlar moralini sakın bozma dedim gibi sen üzülürsen bebeğinde üzülür herşey Allahın elinde kaderinde ne yazıyosa onu yaşarsın unutma inşallah bebişini sağlıcakla kucağına alırsın herşey yoluna gider ilerlemeyle ilgili bilgilendir bizi bol bol su iç ayrıca... :KK34:

tubasah çok teşekkür ederim tek umudum Rabbim zaten ötesine inanmıyorum :KK43: bugün dayanamadım bi üniversite hastanesine gittim yoksa evde ağlama krizlerine giriyorum..ben doçente giricem diye gittim asistanı baktı bunada şükür dedim girdim. 11 mm gibi ölçüm yapyıyorum dedi. bebeğin kafası çok normal korkma falan dedi. bu da benim için sevindirici çok şükür.Allah razı olsun dua bekliyoruz bebeişimle sizden...

fetal mrda tanı kondu 30.haftada canım dun mr cekıldı cok sukur izoleymiş carsamba hoca ıle randevum var onun sonucunuda sana bıldırırım ama elınden geldıgınce uzulmemeye calış bebeğinin sağlıklı olacagına ınan vede guzel gecır hamılelıgını
canım benim nasıl sevndim anlatamam...Rabbim nerde evladı için dua eden varsa hepsine şafi ismi ile şifa versin...içlerinde bizede versin amin:KK24:

tubasah çok teşekkür ederim tek umudum Rabbim zaten ötesine inanmıyorum :KK43: bugün dayanamadım bi üniversite hastanesine gittim yoksa evde ağlama krizlerine giriyorum..ben doçente giricem diye gittim asistanı baktı bunada şükür dedim girdim. 11 mm gibi ölçüm yapyıyorum dedi. bebeğin kafası çok normal korkma falan dedi. bu da benim için sevindirici çok şükür.Allah razı olsun dua bekliyoruz bebeişimle sizden...

Rica ederim canım nedemek 12 mm'e kadar normal diyorlar doktorlar sonradan küçülme ihtimalide var hangi şehirdesin bilmiyorum ama iyi bir perinatolog bulup ona ayrılıtılı 4d ultrason cektır orda net degerler daha düzgün çıkıyor ayrıca bol bol su tüket dualarımız bebişin ve seninle tabıkı ağlayıp yıpratma kendini :KK16:

Rica ederim canım nedemek 12 mm'e kadar normal diyorlar doktorlar sonradan küçülme ihtimalide var hangi şehirdesin bilmiyorum ama iyi bir perinatolog bulup ona ayrılıtılı 4d ultrason cektır orda net degerler daha düzgün çıkıyor ayrıca bol bol su tüket dualarımız bebişin ve seninle tabıkı ağlayıp yıpratma kendini :KK16:

evet canım inşallah benimkide küçülüp kaybolanlardan olur. istanbuldayım Rıza madazlıya gidiyorum perinetolog olarak. mr çekildi değer 11 çıktı 4 d ultrasonda da değer 11.4 ve 12 .2 arasında çıkmıştı. ama mr daha kesin sonuç gibi ...

hangi şehirdesin canım ben istnbuldayım

anladım canım çok saol hiç sorun değil tamam burdan yazışalım ben sana aklımdakileri sorayım sana zahmet sen cevapla
mrda benim ölçüm sol taraf 11 mm çıktı sende kaç çıkmıştı?
testlerim temiz çıktı kan testleri sende bişey çıkmışmıydı?bide ben 35 haftalık oldum artık bu saatten sonra kapanması mümkünmü sence?
birde senin bebeğinin emmesi falan nasıl kafasını dik tutmasında yada göz temasında problem varmı çok teşekkür ederim bi anne olarak Allah razı olsun....

evet canım inşallah benimkide küçülüp kaybolanlardan olur. istanbuldayım Rıza madazlıya gidiyorum perinetolog olarak. mr çekildi değer 11 çıktı 4 d ultrasonda da değer 11.4 ve 12 .2 arasında çıkmıştı. ama mr daha kesin sonuç gibi ...

bol bol dua edelim salı gunu ınsAllh güzel haber alırsın güçlü ol ne derlerse desinler kimse bilemez ne olacagını ben ıkıncı defa kalırsam eger ne ıkılı ne gelışmıs hıc bısey yaptırmayacam ınsallh bebek buyuyormu gelışıyormu ona bakacam sende metanetlı ol canım
canım ayrıca bız mr cektırdık radyolojı profu yenı doğan bebekte o genıslık normal dedi corpusumus olmadıgı ıcın ordakı sıvı bıraz fazlaymıs dedı senın bebegınde baska bı anomalı gorduler mı o onemlı eger sadece ventrıkulomegalı varsa hıc uzulme

bol bol dua edelim salı gunu ınsAllh güzel haber alırsın güçlü ol ne derlerse desinler kimse bilemez ne olacagını ben ıkıncı defa kalırsam eger ne ıkılı ne gelışmıs hıc bısey yaptırmayacam ınsallh bebek buyuyormu gelışıyormu ona bakacam sende metanetlı ol canım
canım ayrıca bız mr cektırdık radyolojı profu yenı doğan bebekte o genıslık normal dedi corpusumus olmadıgı ıcın ordakı sıvı bıraz fazlaymıs dedı senın bebegınde baska bı anomalı gorduler mı o onemlı eger sadece ventrıkulomegalı varsa hıc uzulme
başka hiç bişey çıkmadı Rabbime şükürki canım...bende senin için bol bol dua ediyorum inşaallah...Rabbim hepimizin yardımcısı olsun ...Seninde sonuçların dahada daha da iyi olur inşallah ve bunca edilen dualar yavrularımızın kaderinin güzelleşmesine vesile olur inşaallah :)

merhaba kızlar konu yarım kalmasın eğer benim gibi bir anne daha varsa ona da bu konuda yardımcı olmak için sonuçları yazayım istedim. dün prof. rıza madazlı ile randevum vardı. mr sonucuna baktı ve ultrasona baktı. mr sonucumu ve diğer kan sonuçlarımı görünce büyük ihtimalle birşey çıkmayacak çok büyük ihtimalle bebeğin normal ölçüsü bu dedi (tabi Allahın izni ile ) içime bir su serpti . tabi doğuma daha 3 hafta gibi bir süre var herşey Yaradanın elinde o zamanda gelsin size iyi haberler vereyim inşaallah....Allah tüm annelerin yar ve yardımcısı olsun ve evlatlarımıza da şafi ismi ile şifa versin:KK9:

merhaba kızlar konu yarım kalmasın eğer benim gibi bir anne daha varsa ona da bu konuda yardımcı olmak için sonuçları yazayım istedim. dün prof. rıza madazlı ile randevum vardı. mr sonucuna baktı ve ultrasona baktı. mr sonucumu ve diğer kan sonuçlarımı görünce büyük ihtimalle birşey çıkmayacak çok büyük ihtimalle bebeğin normal ölçüsü bu dedi (tabi Allahın izni ile ) içime bir su serpti . tabi doğuma daha 3 hafta gibi bir süre var herşey Yaradanın elinde o zamanda gelsin size iyi haberler vereyim inşaallah....Allah tüm annelerin yar ve yardımcısı olsun ve evlatlarımıza da şafi ismi ile şifa versin:KK9:

Öncelikle gecmiş olsun mesajını yeni gördüm .Dogumuna az süre kalmış hamileliğini iyi bitirmeye ve moralini yüksek tutmaya çalış.Dogumdan 1 gün sonra benim kızıma usg cekildi ve 6. ayındada cekildi gerileme olmuştu 1" yasındada mr cekildi sonucu iyi cıktı allahın izniyle bir sorun cıkacagını düşünmüyorum.Gecmiş olsun

canım nasılsın az kalmıstır doğumuna annemın yanında oldugum için internete giremedim seni merk ediyordum cok sevındım:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16: benım olumun emmesı kafaını dıktutması göz teması iyi cok sükür:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar: norolojık muynesınde bı sıkıntısı yokkorpusu olmadıgı ıcın sıısı fazlaymıs beynın dığer yapılarını bozmamıs:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar: norolojı profu 3 ay sonra tekrar bakacak içiniz ferah tutun dedı bize inşllh sende sağlık ve mutlulukla evladını kucagına alırsın

bu konuya cevap yazmadan kendimi alamıcam. bende aynı sıkıntıları yaşadım ve malesef çok stresli geçti hamileliğim ama sonu hamdolsunki güzeldi.
ayrıntılı ultrasonla ilk söylendi 8.5 mm idi ventiküler genişliği. her kontrole gidişimde değer büyüdü doktorların deyişine göre değer zamanla büyüyebilirde küçülebilirde idi.en son 9.8 mm oldu ve artık tamam dedim kabullenmek gerek sonrası içinde büyüme ihtimali aklınızda daha baskın yer ediyor, malesef yapılacakları alınacak önlemleri araştırıyorsunuz. ama elhamdülillah son ayımda değerler düşmeye başladı doğumdan önce en son 7.5 e kadar düşmüştü. doktorumuz şimdilik mr a gerek görmedi. ama bir yaşına kadar takibi önemli. umut dua ... Rabbime emanetler :)

ve...bebeğim doğdu..doğar doğamaz usgsi çekildi. ve ventrikülomegali çıkmadı.:KK36::KK36: kafasında hafif asimetri varmış ama dr. çok önemli değil dedi.tabi yine kontrol edilmesi de gerekiyor AAMA bunaşükür :) herkesin evladına sağlıklı bir ömür versin Allahım

yazuykusu ne olur bana cevap yaz bende aynı dertten müzdaripim benimde bebeğimde ölçüm 11 mm çıktı bebeğinin şimdiki durumu nedir ?varmı bi problem?

canım benim 7 aylıkken filan küçüldü büyüme. sen de hiç korkma çünkü bebeğim çok sağlıklı doğdu maşallah. inşallah seninde bebeğinde bişey olmaz dert etme zamanla küçülür inan bana

X