Bebeğin biberondan içerken akıtması

zorikizler

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2023
1
0
28
Herkese merhaba. 2 aylık ikizlerim var. yoğun bakımda yatma süreçleri olduğundan dolayı biberona alıştılar memeden emmek istemiyorlar, sadece anne sütü alıyorlar. sütümü sağıp veriyorum. yaklaşık 1 hafta öncesine kadar biberondan bir damla bile akıtmadan içiyorlardı. Bir sabah uyandık ve her ikisi de akıtarak içmeye başladı. Burun tıkanıkları yok sürekli temizliyoruz. İkisinde de aynı problemin olması ne olabilir? Biberon aldım yeni, onda da aynı problem var. Bilgisi olan ya da yaşayan varsa yardımcı olabilir mi?

Herkese merhaba. 2 aylık ikizlerim var. yoğun bakımda yatma süreçleri olduğundan dolayı biberona alıştılar memeden emmek istemiyorlar, sadece anne sütü alıyorlar. sütümü sağıp veriyorum. yaklaşık 1 hafta öncesine kadar biberondan bir damla bile akıtmadan içiyorlardı. Bir sabah uyandık ve her ikisi de akıtarak içmeye başladı. Burun tıkanıkları yok sürekli temizliyoruz. İkisinde de aynı problemin olması ne olabilir? Biberon aldım yeni, onda da aynı problem var. Bilgisi olan ya da yaşayan varsa yardımcı olabilir mi?
Benim bebeğimde kuvezde kaldı biberona alıştı haliyle memeden emmiyi reddetti bende silikonla emziriyorum fikir olarak söylemek istedim
Benim bebeğim de başından beri akıtıyor hatta bazen iştahlı ictiginde daha çok akıtıyor bir çare bulamadım bende

Biberon emzigi ile ilgili olabilir. Kaynatarak temizleme yapiyorsaniz biberon deliginde gevseme olmustur. Ağızlarına fazla mama geldigi icin akıyordur

Benim kızımında biberonu akıtıyordu neden olduğunu çözemedim ve beslemeye devam ettim sonra aradan bir süre geçti kızım ateşlendi doktora gittik orta kulak iltihabı olmuş malesef ben farketmeden kulağına sıvı gitmiş. Umarım siz biran önce çözersiniz.

Mama cok geliyordur kusmamak icin akitiyordur benimkide o donemde akitirdi hep
sonra mideleri buyuyunce akitmiyorlar hele cok acsa 1 damlasi bile.kalmiyor.

X