Premature Bebekler Bebeğinde bronkopulmoner displazi hastalığı olan arkadaşlar varmı?

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Çok teşekür ederim canım zaten o dualara çok ihtiyacımız var Elminam yine akciğer enfeksiyonu geçiriyo çok üzülüyorum.Tam iyi olacak vebtülatörden ayrılacak derken pat enfeksiyon ne zaman kurtulacağız anlamadım gitti.Bi de dün yoğun bakımdan bi tane bebeğimiz fevat etti o da beni çok üzdü 3 ay boyunca çok iyi gidiyodu oksijen ihtiyacı bile yoktu birdenbire iç kanama 1 hafta geçtikten sonra kaybettik.İnsan yoğun bakımdayken sadece kendi evladına üzülmüyo başka bebeklere de aynı şekilde üzülüyo.Bebeği yoğun bakımda yatan bütün annelere allah sabır versin ve bebeklerine tez zamanda şifa versin...

Canım Elmina nasıl oldu? Enfeksiyon geciriyor demişsin, düzelme varmı? Tahlil sonucları geldimi. Bebek kaybetgmiş olmanın naasıl sizleri de etkilediğini çok iyi bilirim. bir yandan o aile için duyulan üzüntü, diğer yandan da kaybetme korkusu... Ama sakın aklına kötü seyler getirme. elmina iyileşecek ve burda gelişimlerini de paylaşıcaz...

Canım Elmina nasıl oldu? Enfeksiyon geciriyor demişsin, düzelme varmı? Tahlil sonucları geldimi. Bebek kaybetgmiş olmanın naasıl sizleri de etkilediğini çok iyi bilirim. bir yandan o aile için duyulan üzüntü, diğer yandan da kaybetme korkusu... Ama sakın aklına kötü seyler getirme. elmina iyileşecek ve burda gelişimlerini de paylaşıcaz...

Teşekür ederim canım.Elmina biraz daha iyi akciğer enfeksiyonu geçiriyo zatüre boyutunda değilmiş ama baya ağır geçiyo.Geçen gün moralim baya bi bozuktu bebek kaybettik artı Elmina'nın ventülatör seviyesi en yuksekteydi ve halsiz yatınca çok üzüldüm.Biz hep hareketli olmasına alışkın olduğumuz için onu öyle gördüğümüz zaman çok üzülüyoruz.Allah bebeği yoğun bakımda yatan bütün annelere sabır versin çok zor...

ysuzan bebeğiniz nasıl... umarım iyi ve güzel gelişmelerinizin haberlerini alırız...

Çok sağol canım bügün iyi haberler aldım enfeksiyonu geçmiş ama tabi tahlil sonuçları daha net bilgi verecek.Beyin konusunda bi sorunumuz kalmadı inşallah artık tez zamanda şu akciğerleri toparlayıp ventülatörden ayrılırız...

inşallah... inanmak başarmanın yarısıdır... güzel şeylere inanalım ki güzel şeyler olsun... allah bebeğinizi sağ salim evinize getirmeyi nasip etsin

benim oğlumada bpb hastalığı tanısı konuldu ama seviyesi nedir bilmiyorum, inşaalllah kolay atlatırız,ilnarcım sen memurdun değilmi, bebeğin hastaneden çıktıktan sonra izin meselesini nasıl ayarladın, bebeğe bakmak için rapor , özel bir izin falan aldınmı, senin doğum hikayeni gün ve gün takip etmiştim, idil bebeği pek sevmiştim hayırlısı hakkımızda

benim oğlumada bpb hastalığı tanısı konuldu ama seviyesi nedir bilmiyorum, inşaalllah kolay atlatırız,ilnarcım sen memurdun değilmi, bebeğin hastaneden çıktıktan sonra izin meselesini nasıl ayarladın, bebeğe bakmak için rapor , özel bir izin falan aldınmı, senin doğum hikayeni gün ve gün takip etmiştim, idil bebeği pek sevmiştim hayırlısı hakkımızda

Büyük geçmiş olsun canım çok zor bi hasatalık ve çok ilgi isteyen allah sabır versin...

Elmina nasıl oldu canım? Gelişme varmı? İdil bu ara grip olduğundan pek ilgilenemedim. Ama aklımdaydınız hep..

Çok geçmiş olsun canım. Takip ettiğini söylemişsin, o halde İdil'in eve oksijen desteğiyle çıktığını biliyorsundur. İzin konusuna gelince.. benim kullanmadığım 2 senenin izni duruyordu (60 gün ) onları kullandım. Brde sağlık sorunundan dolayı rapor kullandım. Biraz da ücretsiz asldım..

Sormak istediğin şeyler olursa yardımcı olurum..

merhaba arkadaşım

forum başlığını görünce yaşadığımız hiç unutmadığım günler yine canlandı.bende 2007 aralık ayında ikiz gebelik 26 haftalık 1000 gr doğum yaptım.tunayı doğumda kaybettik.emir 7 ay mücade etti .6 ay yoğun bakımda kaldı.Bpd teşhisiyle akciğerleimiz bir türlü toparlanmadı kaç defa eneksiyon geçirdi yavrum.gözlerimizde problem yoktu beyin kanamasıda yoktu.son bir ay makinadan çıktı ve eve oksijen makinası ile taburcu olduk.evde bir ay süreyle çok zorlu bir dönem yaşadık.Akciğerdeki problemden dolayı kalbe giden damarda genişleme oldu ve bebeğimizi kaybettik.Çok zorlu bir süreç arkadaşım Allah yardımcınız olsun Allah kimseyi oralarda bekletmesin.Benim yaşadıklarım kötü bir örnek.Allah oğlumu kaybettikten sonra tüp bebek bile denemeden kızımı verdi şükürler olsun. İnşallah yavrun bu süreci atlatır prematüre anneler sitesinde bpd olup bu hastalığı atlatıp kocaman olan bebekler var.İnşallah hepsi geçecek.

Elmina nasıl oldu canım? Gelişme varmı? İdil bu ara grip olduğundan pek ilgilenemedim. Ama aklımdaydınız hep..

Merhaba canım Elmina şimdilik iyi gidiyo sadece hudtan oksijen alıyo onun da ayarlarını baya bi kıstılar ama biliyosun heran herşey olabilir :KK43:.Pazartesi katater takılacak o zaman ventülatör ihtiyacı duyarsa kötü olur işte ama damar yolu kalmadığından mecbur takılması gerekiyo...İdil inşallah daha iyidir bu hastalıkta grip geçirmesi bile sakıncalı diye biliyorum...

merhaba arkadaşım

forum başlığını görünce yaşadığımız hiç unutmadığım günler yine canlandı.bende 2007 aralık ayında ikiz gebelik 26 haftalık 1000 gr doğum yaptım.tunayı doğumda kaybettik.emir 7 ay mücade etti .6 ay yoğun bakımda kaldı.Bpd teşhisiyle akciğerleimiz bir türlü toparlanmadı kaç defa eneksiyon geçirdi yavrum.gözlerimizde problem yoktu beyin kanamasıda yoktu.son bir ay makinadan çıktı ve eve oksijen makinası ile taburcu olduk.evde bir ay süreyle çok zorlu bir dönem yaşadık.Akciğerdeki problemden dolayı kalbe giden damarda genişleme oldu ve bebeğimizi kaybettik.Çok zorlu bir süreç arkadaşım Allah yardımcınız olsun Allah kimseyi oralarda bekletmesin.Benim yaşadıklarım kötü bir örnek.Allah oğlumu kaybettikten sonra tüp bebek bile denemeden kızımı verdi şükürler olsun. İnşallah yavrun bu süreci atlatır prematüre anneler sitesinde bpd olup bu hastalığı atlatıp kocaman olan bebekler var.İnşallah hepsi geçecek.

Çok büyük geçmiş olsun biz 9 aydır bu hastalıkla mücadele ediyoruz inşallah sonumuz da hayırlı olur...

Merhaba canım Elmina şimdilik iyi gidiyo sadece hudtan oksijen alıyo onun da ayarlarını baya bi kıstılar ama biliyosun heran herşey olabilir :KK43:.Pazartesi katater takılacak o zaman ventülatör ihtiyacı duyarsa kötü olur işte ama damar yolu kalmadığından mecbur takılması gerekiyo...İdil inşallah daha iyidir bu hastalıkta grip geçirmesi bile sakıncalı diye biliyorum...

canım hala hud da olması bile çok iyi.. ki onada ihtiyacı kalmayacaktır zamanla... inşallah katater den sonra da makine ihtiyacı olmaz... allahın izniyle küçüğün atlatacaktır.. dualarımız her zaman seninle ve tüm bebeklerimizle.. rabbim acil şifalar varsin...

canım hala hud da olması bile çok iyi.. ki onada ihtiyacı kalmayacaktır zamanla... inşallah katater den sonra da makine ihtiyacı olmaz... allahın izniyle küçüğün atlatacaktır.. dualarımız her zaman seninle ve tüm bebeklerimizle.. rabbim acil şifalar varsin...

Sağol canım allah yoğun bakımda olan bütün bebeklere şifa versin...

aman aman maşallah... hep iyi gitsin de bir an önce toplasın sağlığını kuzucuğun... benim bebeğim şükür iyiye gidiyor... enfeksiyonu geçmiş ama antibiyotiklerini bitirmek istiyoruz dedi doktoru... takipte.. umarım bir sorunumuz olmaz..

X