Bebeğinizi nasıl bir yatakta yatırıyorsunuz

LiDla

Ars Longa Vita Brevis 🎭
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2023
366
322
Hanımlar selam
İlk çocuğumda yaşamadığım bir durum yaşıyorum şuan.
40 günlük bebeğim var baby nest te yatırıyorum anne yanı beşiğin içinde. Fakat rahat değil gibi. Baby nesti çıkarıp direk yatağa yatırdım bu sefer aşırı derecede kusmaya başladı. Bu sefer kafasının altını yükselt dediler onu yaptım bu sefer aşağı kaydı. Tekrar baby nesti koydum içine yatırdım yine başı enginde kaldı
Ya ne yapacağımı şaşırdım siz nasıl yatırdınız bebeğinizi
Bebeğim başı enginde kalınca yediğini çıkarıyor bu arada. Başını yükseltince rahat değilmiş gibi kıvranıyor yatakta.
Bir kaçgün sonra doktor kontrolü var galiba midesinde hazımsızlık var bir kaç gündür oluk oluk kusuyor. Nasıl yatıracağımı şaşırdım gecede bin defa uyanıp yatağını değiştiriyorum rahat uyusun diye
Yardım edin bana lütfen

Yorumunuza ihtiyacım var

Hanımlar selam
40 günlük bebeğim var baby nest te yatırıyorum anne yanı beşiğin içinde. Fakat rahat değil gibi. Baby nesti çıkarıp direk yatağa yatırdım bu sefer aşırı derecede kusmaya başladı. Bu sefer kafasının altını yükselt dediler onu yaptım bu sefer aşağı kaydı. Tekrar baby nesti koydum içine yatırdım yine başı enginde kaldı
Bebeğim başı enginde kalınca yediğini çıkarıyor bu arada. Başını yükseltince rahat değilmiş gibi kıvranıyor yatakta.
Bir kaçgün sonra doktor kontrolü var galiba midesinde hazımsızlık var bir kaç gündür oluk oluk kusuyor. Nasıl yatıracağımı şaşırdım gecede bin defa uyanıp yatağını değiştiriyorum rahat uyusun diye
Yardım edin bana lütfen
Ben ilk zamanlar bebek arabasinda uyutuyordum hep bebek arabasi en buyugunden geniş rahatdi.Beşigiinde yatirincada ben yastik filan kullanmadim hala kullanmiyorum dumduz yatiyor yani.Yenidogan bebekler zaten kusma filan çok oluyor emzirdikden sonra biraz gazini çikar birsure kucaginda kalsin sonra yerine koy kusacaksa öyle kusar yerini kirletmez.Yan yatirinca bebegi kussada uzerini kirletmiyor.

Ben ilk zamanlar bebek arabasinda uyutuyordum hep bebek arabasi en buyugunden geniş rahatdi.Beşigiinde yatirincada ben yastik filan kullanmadim hala kullanmiyorum dumduz yatiyor yani.Yenidogan bebekler zaten kusma filan çok oluyor emzirdikden sonra biraz gazini çikar birsure kucaginda kalsin sonra yerine koy kusacaksa öyle kusar yerini kirletmez.Yan yatirinca bebegi kussada uzerini kirletmiyor.
Gazını çıkarsamda gece yatağına yatırınca 10 dk sora felaket kusuyor
Annem dedi kafasının altına yastık koy yada yükselt onu yaptım biraz olsun kusması azaldı kafasını yükseltince ama yinede rahat değil gibi sürekli ağlıyor

Gazını çıkarsamda gece yatağına yatırınca 10 dk sora felaket kusuyor
Annem dedi kafasının altına yastık koy yada yükselt onu yaptım biraz olsun kusması azaldı kafasını yükseltince ama yinede rahat değil gibi sürekli ağlıyor
Yenidogan için yastik kullanmayi önermezler aslinda doktorlar duz zeminde yatmali omurgasinda bir sorun olmamasi açisindan.Benim oglumda çok fena kusan bir çocuktu doktora goturdum bu yuzden balgami vardi dedi doktor birtarafinda onun için ilaç kullanmiṣtim sonra artik az oldu kusmasi.

Reflü yatağı aldım . Beşiğinin içine yerleştirdim . Öyle yapabilirsiniz .
Ben yurt dışında yaşıyorum burda öyle bir yatak yok malesef çok fazla araştırdım reflü yastığı var ama modanda bebek kayıyor

Ben de bebekler yastıksız yatar diye biliyorum bizim bebe de yastıksız uyuyor.

Hanımlar selam
Yardım edin bana lütfen
İlk üç ay reflü yatağında yatırdım çok şükür öyle kusması falan olmadı

Ben de bebekler yastıksız yatar diye biliyorum bizim bebe de yastıksız uyuyor.
Benim ilk kızım da yastıksız uyudu hala da öyle ama bu kızımı yastıksız yatırınca boğuluyor sanki bide çok kusuyor alakası varmı yastıkla bilmiyorum ama yastıksız yatırınca boynu ve omuzu arasında dengesizlik oluyor gibi

Benim bebeğimde 42 günlük. Park yatagin içine babynest koyup öyle yatırıyorum. Bizde gece kusması yok ama gündüz kusmalari aşırı fazla. Daha bu akşam 5 dk arayla 2 kere üstümü değiştirdim üzerime kustu diye. Özellikle gaz çıkarırken çok fazla kusuyor. Reflü yatağı da aldık ama gece onda mümkün değil yatiramam çünkü çocuk çok kayıyor ondan. Anca yanındayken gündüz yatırıyorum ama pek işe yariyormus gibi de gelmiyor. Bizimkinde besin alerjisi çıktı kusması ondan olabilirmiş.

Hanımlar selam
Yardım edin bana lütfen
Bazi beşikleri reflü yatağı olma özelliği var bu benim besikdede vardi.3 kademesi sayesinde .Baby plus anne yani beşiğinde içine reflü yatagi koydum onda yatırdım . Kusma bir kere oldu ondada yan yatirdigimdan sorun olmadı hemen müdahale ettim. 4ay sonra hareketlenmeye başlayınca aşağı kayıyordu reflu yatağını alıp yastık siz yan yatırıyordum. 13 aylık hala yastıksız yan yatıyor. Yenidoğan yastık kullanılmaz hata beşiğin içinde yastık battaneyi hiç birşey olmaz boğulma tehlikesinden üstünü mevsime uygun giydir yan yatır bir sağ bir sol şeklinde kafasida güzel şekil alır.

Son düzenleme:
Bazi beşikleri reflü yatağı olma özelliği var bu benim besikdede vardi.3 kademesi sayesinde .Baby plus anne yani beşiğinde içine reflü yatagi koydum onda yatırdım . Kusma bir kere oldu ondada yan yatirdigimdan sorun olmadı hemen müdahale ettim. 4ay sonra hareketlenmeye başlayınca aşağı kayıyordu reflu yatağını alıp yastık siz yan yatırıyordum. 13 aylık hala yastıksız yan yatıyor. Yenidoğan yastık kullanılmaz hata beşiğin içinde yastık battaneyi hiç birşey olmaz boğulma tehlikesinden üstünü mevsime uygun giydir yan yatır bir sağ bir sol şeklinde kafasida güzel şekil alır.
Günaydın arkadaşım.

Biz de hâla bebenin üstünü örtmüyoruz.

Uyurken dokunuyorum sıcacık.

Reflü yatağında yatırdım 3 aya kadar. Beşiğin içine koymuştum. Reflü yatağı bulamazsanız yatağın altına bişey koyup eğim yapabilirsiniz

Günaydın arkadaşım.

Biz de hâla bebenin üstünü örtmüyoruz.

Uyurken dokunuyorum sıcacık.
Üst örtmeden nasıl yatiriyorsunuz? Ne giydiriyorsunuz? Bizim evde malesef doğal gaz yok. Ben Park yatagin içine babynest koydum battaniyesini omuzlarının biraz altında kalacak şekilde örtüp babynestide saracak şekilde alt yatağının altına sıkıştırıyorum iyice gerdirip. Babynestin kenarlarının yüksekliği sayesinde battaniye direk üstünde gibi olmuyor kolları battaniyeye değmeden rahat hareket ediyor ama yine de korkmuyor değilim. Daha 43 günlük ama çok hareketli

Üst örtmeden nasıl yatiriyorsunuz? Ne giydiriyorsunuz? Bizim evde malesef doğal gaz yok. Ben Park yatagin içine babynest koydum battaniyesini omuzlarının biraz altında kalacak şekilde örtüp babynestide saracak şekilde alt yatağının altına sıkıştırıyorum iyice gerdirip. Babynestin kenarlarının yüksekliği sayesinde battaniye direk üstünde gibi olmuyor kolları battaniyeye değmeden rahat hareket ediyor ama yine de korkmuyor değilim. Daha 43 günlük ama çok hareketli
Aynen bende öyle yatıyorum ama ben başını yükseltiyorum bide uyku tulumu giydirsemde sanki üstünü örtmediğim için üşüyor gibi hissediyorum

Hanımlar selam
Yardım edin bana lütfen
Reflü yatağında yattı park yatağın içine koyuyordum kundak yapıp 3ay o şekilde uyudu.
Büyük ihtimal reflü var bebeğinizde.

Almanya’da yaşıyorum burda böyle şeyler bulmak çok zor buluşanda inanılmaz pahalı birşey reflü yatağı

Reflü yatağında yattı park yatağın içine koyuyordum kundak yapıp 3ay o şekilde uyudu.
Büyük ihtimal reflü var bebeğinizde.
Malesef reflü yatağı yok yaşadığım yerde olanlarda inanılmaz pahalı

X