Çocuk Hastalıkları bebek alerjik bronşiti hakkında bilgisi olan lütfen bakabilir mi??

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

zasa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2007
4.689
17
38
merhabalar.2.5 yaşında bir kızım var geçen kış durduk yere öksürmesinden ,koşup yoruldukdan sonra öksürmesinden dolayı dr.a götürdük çocuk göğüs hastalıkları bölümüne sevkedildik.geçen sene acıbadem ataşehir hastanesinde şebnem hanım baktı kızıma,akciğer filmi istedi çektirdik sonuçlar tertemiz çıktı şükür.alerjik bebk bronşiti dedi.evdeki toz akalarına falan karşı olabilir dedi.bahar aylarında ve kış aylarında flixotide kullan dedi.kışları gripde eklenirse ventolinle birlikde kullan dedi.bu bebek alerjisi dedi,bebeklerin bronşları doğumdan itibaren dar bir yapıya sahip olduğu için bazı çocuklar böyle atlatabilir ama geçici bişey dedi,tevavi edilirse.şuan kzıımda hiçbir öksürük yok ama konuştum başla flixotide la dedi.bizde başladık.valla korkuyorum yalnış tedavi uygulamakdan.şuan aynı hastanede değil özeline gidiyoruz,mutlaka grip aşısı olmalı dedi,yuvaya gidiyor die.kızımda herhangi tıkanma,morarma,falan olmadı hiç sadece öksürük arra ara grip olduğunda gece öksüükleri falan.başka bir doktora daha göstermek istiyorum.yalnış ilaç tedavisi yapıyorsam daha fazla kullanmak istemiyorum ben kızıma ve kendime çok nadir kullanıyorum ilaç çünkü,çok korkuyorum.lütfen başından bu tip bir hastalık geçmiş olan bana belitilerini yazabilirmi.birde istanbul anadolu yakasında bu konuda en iyi uzman kimdir?kime götürebilirm.fiki verin lütfen anneler..

merhabalar.2.5 yaşında bir kızım var geçen kış durduk yere öksürmesinden ,koşup yoruldukdan sonra öksürmesinden dolayı dr.a götürdük çocuk göğüs hastalıkları bölümüne sevkedildik.geçen sene acıbadem ataşehir hastanesinde şebnem hanım baktı kızıma,akciğer filmi istedi çektirdik sonuçlar tertemiz çıktı şükür.alerjik bebk bronşiti dedi.evdeki toz akalarına falan karşı olabilir dedi.bahar aylarında ve kış aylarında flixotide kullan dedi.kışları gripde eklenirse ventolinle birlikde kullan dedi.bu bebek alerjisi dedi,bebeklerin bronşları doğumdan itibaren dar bir yapıya sahip olduğu için bazı çocuklar böyle atlatabilir ama geçici bişey dedi,tevavi edilirse.şuan kzıımda hiçbir öksürük yok ama konuştum başla flixotide la dedi.bizde başladık.valla korkuyorum yalnış tedavi uygulamakdan.şuan aynı hastanede değil özeline gidiyoruz,mutlaka grip aşısı olmalı dedi,yuvaya gidiyor die.kızımda herhangi tıkanma,morarma,falan olmadı hiç sadece öksürük arra ara grip olduğunda gece öksüükleri falan.başka bir doktora daha göstermek istiyorum.yalnış ilaç tedavisi yapıyorsam daha fazla kullanmak istemiyorum ben kızıma ve kendime çok nadir kullanıyorum ilaç çünkü,çok korkuyorum.lütfen başından bu tip bir hastalık geçmiş olan bana belitilerini yazabilirmi.birde istanbul anadolu yakasında bu konuda en iyi uzman kimdir?kime götürebilirm.fiki verin lütfen anneler..

öncelikle geçmiş olsun. Bu derdi yıllar önce oğlumda yaşadım. Sizi endişelendirmek istemem ama dikkat edilmezse ileride astıma çevirebiliyormuş. Bunu bana çocuk doktoru olan dayım söylemişti ve ben o zaman işten ayrılıp oğlumu kreşten almıştım. Şimdi bana dayımın tavsiye ettiklerini yazayım size. İlaö konusunda bişey diyemem bu olay 15 sene önce oldu ilaçlar ve tedaviler çok değişti tabii ama önlemler hala aynı.
Grip aşısını mutlaka yaptırın çünkü olası her kış hastalığı sizin çocuğunuzun hastalığını tetikleyecektir.
Muhtemelen çok terliyordur. Asla terli dolaşmasına izin vermeyin. Uyumadan önce sırtına ve göğsüne yumuşak bir havlu koyun ve ıslanınca değiştirin.
Ne yanında ne de evinizde asla sigara içilmesine izin vermeyin.
Onun yanında elektrik süpürgesi dahil süpürme ve toz alma işlemi yapmayın. Biri onu dışarıda tutarken bu işleri yapıp en az yarım saat evinizi havalandırın.
Havanın çok kuru olmasına izin vermeyin. Ben kışın odun sobası kurup üzerinde sürekli su bulundurmuştum.
El örgüsü yada yünlü kıyafetlerini giydirmeyin. Tek kat kalın bişey yerine 2-3 kat ince şeyler giydirin.
Halı çok tehlikeli ben onun olduğu odadaki bir halıyı nevesim ve çarşaflarla kapatmıştım bir kış boyunca.
Böyle çocuklarda bademcik ve geniz etide genelde problem oluyor. Uygun yaşta bunları aldırmayı doktorunuza danışın. Tekrar geçmiş olsun.

ahh ahh benim gecen kış olan derdim :) oğlum 17 aylık..ilk gribini 7 aylıkken oldu.öyle bi öksürüyorduki boğuluyo sandık!hastaneye gittik aynı senin bebeğine verdikleri ilacı hava şeklinde verdiler..ventolin vs..bide şurubunu öksürük olunca kullan dediler.neyse 1 ay sonra tekrarladı.çocuk gögüse gittik.o da eve makina almamız gerektiğini,oğlumun alerjik bronşit olduğunu ve 4 yaşına kadar griple beraber mevsim geçişlerinde tekrarlıcanı söledi.bide toz bi ilaç verdi ek gıdalarına karıştırmam için koruma amaçlı.sonbaharda tekrar başla ilaca tekrarlamasın dedi.ama ben anlam veremiyodum öksürüğüne.bide kızarıyodu vücudu ara ara.neyse bigün ahmet marankiyi dinliyordum ve şu cümlesi dikkatimi çekti..'alerji yoktur sadece karaciğere fazla yüklenilmiştir ve bu da vücutta farklı reaksiyonlar verir' gercekten öyleydi ben oğluma fazla yüklenmiştim!!ek gıdayı öyle abartmıştımki,muz ceviz kurabiyeler(tam tahıllı)yumurta şu bu....hepsini kestim.ilacıda kestim çünkü geçici çözümdü.veee elhamdülillah eylül ayını geçirdik eee tabi grip olduk:) ama o öksürükten eser kalmadı!kurtulduk..yoksa günde 4 defa ventolin hava veriyordum yatmadan öncede flxsn...benimki böyle geçti.allah yardımcın olsun.bazen anneler doktorlardan daha kurtarıcı oluyo galiba :KK54:

bende küçükken alerjik bronşittim şimdi 25 yaşındayım hala bile var atlatamadım benim ki biraz ağır gemiş ventolini bende kullandım halada şurubunu kullanıyorum arada sırada tıkanabiliyorum Allah yardımcınız olsun hepinizin annem anltıyorda çok korkmuşlar bazı insanlar o havaya bağımlı oluyorlar ama benim muhteşem bir doktoroum vardı Allah ondan razı olsun
sürekli ventolin havayı kullandırtmamış bizimkilere ne zaman sıkışırsa gögsüm ona götürmelerini istemiş o yüzden bağımlı olmadım annem halıların üzerinesavanlar sererdi heralde bunlar için özel elektirik süpürgeleri var küçüklüğümden hatırlıyorum toz kalkmasın diye işte halılardaki maytlar falan bahar geçişleri çok zor oluyor hala bile
sizlere geçmiş olsun inşallah çocuklarınız çabuk atlatırlar
bide alerji testi yapıyolar en çok neye alerjiniz olduğunu bulmak için onu yaptılar mı çocuklarınıza?
bide çocuğuunuz kesinlikle terlemicek annem özel ter fanilası getirtmişti bana trabzondan terlediği an olay bitiyor
adanaya yada mersine gelebilirseniz size çok iyi iki doktor söyleyebilirim tereddüt etmenize bile gerek yok

Son düzenleme:
X