Bebek alisverisi deneyimli anneler bakin lutfen

kirmizigitar

Guru
Kayıtlı Üye
4 Mart 2011
10.375
11.988
kizlar cok deneyimsiz oldugum bir konu lutfen el atin:)

Hangi aylar icin ne kadar giysi almak mantikli?
Dogum eylul sonu yada ekimin ilk haftasi olacak en gec. Dogumdan sonraki 3 ay tek bir mendil dahi alma imkanim olmayacagi icin en azindan ihtiyaclari simdiden bilip kenara koyma derdindeyim. Fakat cok bilincsizim.

Not: tek arter sebebiyle doktorlar bebegimin dusuk kilolu olma ihtimalinin cok yuksek oldugunu soyluyor. Bu sebeple:

0-1 ay icin:
5 adet ic zibin ( su alttan citcitli olan badilerden)
3 adet uzun kollu badi (citcitli)
5 adet ayakli uzun kollu tulum
2 adet alt- ust kapusonlu pijama/ esofman takimi

0-3 ay icin:
10 adet ic zibin (alttan citcitli olanlardan yine)
5 adet kadife ayakli alt pijama (icine giydirmek icin)
1 adet ayakli uzun kollu tulum
1 adet alt ust kapusonlu pijama/ esofman takimi
2 adet alt ust pijama takimi
1 adet citcitli badi ve alt pijama

3-6 ay icin:
5 adet uzun kollu ic zibin (alttan citcitli olanlardan)
5 adet kadife ayakli alt pijama (icine giydirmek icin)
1 adet ayakli uzun kollu tulum
1 adet citcitli badi ve alt pijama

Kis bebegi olacagi icin herkes icine giydirmek icin bol bol citcitli badi ve alt pijama almami onerdi. Kaka- cis siziyor, 2 parca icin makina acamiyorsun filan dediler. İc zibinlari ve kaldife alt pijamalari cok ucuza (tanesi 3 lira gibi) buldum ve bolca aldim onlardan ama, ustune ne giydircem onu kestiremiyorum ne kadar yeter.... cok mu aldim az mi kaldi? Hangi aylara gore saha ne almaliyim? Dedigim gibi dogum sonrasi 4. Aydan once tek bir corap bile alamam ne yazikki.

Bu arada hastane cikisi almayi dusunmuyorum. 0-1 ay olan tulum ve alt ustlerden kendi hastane cikisimi hazirlayacagim:)

Hangi aylara ne eklemem gerekirse lutfen bi akil verin kizlar:) her kafadan bir ses cikiyor...

Lcw de hastane çıkışı tarzı takımlar var 3-6 ay şeklinde bedenini alıp kullanabilirsin ben kumaşını çok beğendim yumuşak ve pamuklu . Benimde eşim göreve gideceği için ilk 9 ay kıyafetlerini aldık şimdiden. İki çocukla dışarı çıkmam imkansız çünkü. Bolca uzun kollu çıtçıtlı badi gerekli. Ben büyük kızıma iki uzun kollu çıtçıtlı badi giydirip altına bi patikli alt giydiriyordum üstün mutlaka örgü yelek, belini sıcak tutuyordu

BUnların bedenleri 6-9 aya kadar var canım

Eklentiler

• IMG_5323.PNG
    IMG_5323.PNG
    219,6 KB · Görüntüleme: 102
  • IMG_5324.PNG
    IMG_5324.PNG
    220,2 KB · Görüntüleme: 80
Lcw de hastane çıkışı tarzı takımlar var 3-6 ay şeklinde bedenini alıp kullanabilirsin ben kumaşını çok beğendim yumuşak ve pamuklu . Benimde eşim göreve gideceği için ilk 9 ay kıyafetlerini aldık şimdiden. İki çocukla dışarı çıkmam imkansız çünkü. Bolca uzun kollu çıtçıtlı badi gerekli. Ben büyük kızıma iki uzun kollu çıtçıtlı badi giydirip altına bi patikli alt giydiriyordum üstün mutlaka örgü yelek, belini sıcak tutuyordu

BUnların bedenleri 6-9 aya kadar var canım

Elimde ne kadar olmalilar onu kestiremiyorum. Bulup almak sorun degil de hangi aylardan ne kadar almaliyim?

Elimde ne kadar olmalilar onu kestiremiyorum. Bulup almak sorun degil de hangi aylardan ne kadar almaliyim?
Canım bebeğin makinasını doldurduktan sonra onlar kurulana kadar sana yetecek kıyafet kalacak şekilde Al. O kadar çok yıkıyorsun ki kılın bide zor kürüyor malesef. Makine dolduktan sonra en az üç takım iç dış kalmalı dılarda

Öncelikle 0-3 ay arası bişey almaya hiç gerek yok. Bunun yerine 3-6 ay arasını bol tutun. Çıtçıtlı badilerin uzun kollu ve bwlki bi kaç kısa kollu da olabilir bolca alın, bunun üzerine yelek, hırka türü şeyler, kaşındırmayacak türden olursa iyi olur, çoraplı pantolonlardan bolca+ çorap, patik. Yumuşak 1-2 şapka da ednebilirsniz. Dışarı çıkarken giydirebileceğin daha kalın pantolon ve sweet, kazak türü 5er parça alabilirsn. Mendil, tülbent bulundur yine bolca, önlük de lazım erkenden salya akıtabilir ve bu göğsünü ıslatır, bu da sürekli kıyafey değişimi demek o nedenle önlük önemli.

Hastane çıkıslarına çok yüklenme. Cicili bicili olsa da kullanışlı değildir. Tulumlar ve çıt çıtlı bodyler en cok kullanılır. Hele çıtcıtlı body piyasada çocugunuzun bedenine uyan kalmayana kadar kullanacaksınız. Çocuğun koyafetlerini derli toplu tutar bwbek kucağınızdayken. Ama tulumlar ve bacaklı pantolonlar cabuk kısalır bunu da hesap edin. Güzel anne sütü alan bebekler kırkı çıkınca iki katkna çıkıyor neredeyse o yüzden 0-3 aydan ziyade 3-6, 6-9 u daha kalabalık tutun. Çorabı ihmal etmeyin, bir de doktorlar erken olabilir diyorlarsa en acil ihtiyacınız süt sagma makinesi. Mama takviyesi için biberona karar veremediyseniz. Tek kullanımlık enjektörler mama vermek icin ideal. Her ihtimale karşı evde bulundurun. Saglıklı dogumlar.

Canım bebeğin makinasını doldurduktan sonra onlar kurulana kadar sana yetecek kıyafet kalacak şekilde Al. O kadar çok yıkıyorsun ki kılın bide zor kürüyor malesef. Makine dolduktan sonra en az üç takım iç dış kalmalı dılarda

Camasir makinam kurutmali dolayisiyla 2 saat icerisinde yikayip kurutsbilirim giysilerini o hic dert olmaz benim icin sanirim...

Hastane çıkıslarına çok yüklenme. Cicili bicili olsa da kullanışlı değildir. Tulumlar ve çıt çıtlı bodyler en cok kullanılır. Hele çıtcıtlı body piyasada çocugunuzun bedenine uyan kalmayana kadar kullanacaksınız. Çocuğun koyafetlerini derli toplu tutar bwbek kucağınızdayken. Ama tulumlar ve bacaklı pantolonlar cabuk kısalır bunu da hesap edin. Güzel anne sütü alan bebekler kırkı çıkınca iki katkna çıkıyor neredeyse o yüzden 0-3 aydan ziyade 3-6, 6-9 u daha kalabalık tutun. Çorabı ihmal etmeyin, bir de doktorlar erken olabilir diyorlarsa en acil ihtiyacınız süt sagma makinesi. Mama takviyesi için biberona karar veremediyseniz. Tek kullanımlık enjektörler mama vermek icin ideal. Her ihtimale karşı evde bulundurun. Saglıklı dogumlar.

Hastane cikisi hic almadim zaten, 0-1 aylik bir kac sey aldim onlari goturmeyi dusunuyorum hastaneyede.

Zibin dahi almadim, ayina gore citcitli uzun kollu badiler aldim bol bol icine giydirmeye, belini toplar hem diye.

Gogus pompam alindi bile, bir tane biberon aldim ama su gaz yapmayan dr browns alicam bir tane de.

Doktorlar dusuk kilolu bir bebek olacaktir yuksek ihtimalle dedigi icin acikcasi 6-9 ayliklari hic degerlendirmedim. 1-2 tane filan var sanirim elimde... bir de buyuk aylar icin cok fazla hediye geliyor diyorlar... o yuzden de cpk yuklenmedim

Camasir makinam kurutmali dolayisiyla 2 saat icerisinde yikayip kurutsbilirim giysilerini o hic dert olmaz benim icin sanirim...
Tamamdır sen halletmişsin bence :)

Hastane cikisi hic almadim zaten, 0-1 aylik bir kac sey aldim onlari goturmeyi dusunuyorum hastaneyede.

Zibin dahi almadim, ayina gore citcitli uzun kollu badiler aldim bol bol icine giydirmeye, belini toplar hem diye.

Gogus pompam alindi bile, bir tane biberon aldim ama su gaz yapmayan dr browns alicam bir tane de.

Doktorlar dusuk kilolu bir bebek olacaktir yuksek ihtimalle dedigi icin acikcasi 6-9 ayliklari hic degerlendirmedim. 1-2 tane filan var sanirim elimde... bir de buyuk aylar icin cok fazla hediye geliyor diyorlar... o yuzden de cpk yuklenmedim

Benim aldiklarim hep 0-3 veya 3-6 ay. Kucuk kiyafet bulamadim 0-1 aylik. Sen nerden buldun canim . bana hep 3 ay denk geliyor.
Bulursam bende bikac parca 1 aylik almayi dusunuyorum ayni senin gibi set almak yerine hastane cikisimi kendim yapmayi planliyorum

benim bebeğim de düşük kilolu idi. Üstelik 1 hafta yoğun bakımda kaldı. ama allah nasip etti emzirebildim. Ve kırkı çıkınca tosuncuk olmuştu. İnşallah size de bol bol süt verir Allah ki aksini düşünmeyin.

Bir de ben daima iç çamaşırı kullandım küçükken de. Hele külot bezin düzgün durmasını sağa sola yamulmasını önlüyor. Her anneye tavsiye ederim.

Çok örgü işine girmeyin. Battaniye pazen battaniyeden şaşmayın. Ne terletir ne üşütür. Sağlıklıdır. 3-4 tane bulundurun.

Benim aldiklarim hep 0-3 veya 3-6 ay. Kucuk kiyafet bulamadim 0-1 aylik. Sen nerden buldun canim . bana hep 3 ay denk geliyor.
Bulursam bende bikac parca 1 aylik almayi dusunuyorum ayni senin gibi set almak yerine hastane cikisimi kendim yapmayi planliyorum

Canim bunlar hep 0-1 aylik. Zaten bi tek bunlari aldim 0-1 ay

Mavi tulumlar mothercare 50 tl uclu takim
Mavi badiler mothercare 27,5 tl uclu takim

IMG_4029.JPG IMG_4027.JPG

Alt ust setler de carters tan aldim. İndirimli hali bile 60-70 lira araligindaydi. Benim butcemin cok ustunde ama, 2 alana 1 bedava kampanyasi vardi bi tane de 3 aylik aldim bu tarz ucu 140 liraya mi ne geldi... cok begendim parasini gozum pek gormedi:) kendime verip almam he:)

IMG_4302.JPG IMG_4304.JPG

Evet cabuk buyuyorlar ama, bence ilk dogdugunda hiydirmek icin hazirlikli olmaliyiz yone de, el kadar bebelere ne de olsa buyuyecek diye buyuk buyuk seyler giydirmelerine cok kiziyorum:)

Canim bunlar hep 0-1 aylik. Zaten bi tek bunlari aldim 0-1 ay

Mavi tulumlar mothercare 50 tl uclu takim
Mavi badiler mothercare 27,5 tl uclu takim

Eki Görüntüle 2014034 Eki Görüntüle 2014033

Alt ust setler de carters tan aldim. İndirimli hali bile 60-70 lira araligindaydi. Benim butcemin cok ustunde ama, 2 alana 1 bedava kampanyasi vardi bi tane de 3 aylik aldim bu tarz ucu 140 liraya mi ne geldi... cok begendim parasini gozum pek gormedi:) kendime verip almam he:)

Eki Görüntüle 2014035 Eki Görüntüle 2014036

Evet cabuk buyuyorlar ama, bence ilk dogdugunda hiydirmek icin hazirlikli olmaliyiz yone de, el kadar bebelere ne de olsa buyuyecek diye buyuk buyuk seyler giydirmelerine cok kiziyorum:)
İnternetten bakmamisdim hic canim.
Hep elime alarak bakarak sectim siparis etmedim. Bu bodyle tulumlarda guzelmis.
Bende cabuk buyuyor diye buyuk alma taraftari degilim.
İllaki dogdugunda kucuk giymesi gereken seyler var 10 gunde giyecekse giysin cocuk. Cuval gibi giydirmenin anlami yok.
Almak lazimm :)

İnternetten bakmamisdim hic canim.
Hep elime alarak bakarak sectim siparis etmedim. Bu bodyle tulumlarda guzelmis.
Bende cabuk buyuyor diye buyuk alma taraftari degilim.
İllaki dogdugunda kucuk giymesi gereken seyler var 10 gunde giyecekse giysin cocuk. Cuval gibi giydirmenin anlami yok.
Almak lazimm :)
Ayni fikirdeyim iste. O yuzden simdi hangi aylardan ne kadar almam gerekiyor onu kestiremiyorum:)

Evet bende sanirim bu kismi hallettim:)kiyafet olarak cok bi eksigim kalmadi. Ufak ufak kendi ihtiyaclarima bakmayabaslarim artik
Bende kiyafeti nerdeyse hallettim sayilir. Bebek bakim esyalari ve kendi ihtiyaclarim kaldi.
Bu ayin sonunda artik hastane cantami hazirliycam.
Bide yikayip utulemesi var :))
H&M den bebek yenidoganlara bakabilirsin cok uygun ve cok kaliteli.

Bende kiyafeti nerdeyse hallettim sayilir. Bebek bakim esyalari ve kendi ihtiyaclarim kaldi.
Bu ayin sonunda artik hastane cantami hazirliycam.
Bide yikayip utulemesi var :))
H&M den bebek yenidoganlara bakabilirsin cok uygun ve cok kaliteli.
H&m ye her firsatta ugruyorum zaten ama talan etmisler istedigim rengin uygun ayini henuz bulamadim bir dahaki aya belki simdilik duruyor:)

Gogus pedi, gogus kremi, sut torbasi pompa hepsini aldim bi geceik sabahlik kaldi alacak, terlik vs. Bi de ped filan...

H&m ye her firsatta ugruyorum zaten ama talan etmisler istedigim rengin uygun ayini henuz bulamadim bir dahaki aya belki simdilik duruyor:)

Gogus pedi, gogus kremi, sut torbasi pompa hepsini aldim bi geceik sabahlik kaldi alacak, terlik vs. Bi de ped filan...
Aynen bedenlerini almislar hep kalmamis buyuk bedenleri kalmis.
Hangi magazadan aldin ped krem pompayi

X