Bebek hareketi nasıl olur? ve mide sertliği

tubikomo

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2023
206
75
31
Arkadaşlar merhaba
Bugün 19+3 oldum. Göbek deliğimin altında sırt üstü yatınca genelde böyle pıt pıt nabız gibi bişi hissediyorum. Sanki böyle arabayla yokuştan inerken içiniz bi hoş olur ya anlık, öyle bi boşluk oluyor sonra içimde. Bebek hareketi tam olarak böyle bişi mi.
Birde son 1 haftadır midem kısmım sadece taş gibi kesiliyor sonra geçiyor sonra yine öyle oluyor. Ablam ve annem çocuğun başı kolu vs geliyodur korkma diyolar ama internette erken doğum başlaması vs yazıyor korktum açıkçası. Ben çocuğun daha 19.haftada mideye kadar gidebileceğini düşünmüyorum gidiyor mu biliyor musunuz gider mi?
Gaz dan dolayı mı öyle olur acaba diyorum ama neden karnım değil sadece midem kaskatı oluyor anlam veremiyorum. İlk hamileliğim çok tecrübesizim. Tecrübelerinize ihtiyacım var. Teşekkürler

Hareketler ilk önce göbek deliğinde hissediliyor. Sonra çoğalıyor her yerden vuruyor. Taş gibi kesilme hissi doğum kasılması evet. Bu kadar erken normalmi bilemiyorum. Doktora sor bence

Hareketler ilk önce göbek deliğinde hissediliyor. Sonra çoğalıyor her yerden vuruyor. Taş gibi kesilme hissi doğum kasılması evet. Bu kadar erken normalmi bilemiyorum. Doktora sor bence
Yarın kontrolüm detaylı ultrasonum var. Umarım kötü bişi çıkmaz :KK43:

X