Bebek istiyorum TSH değerim yüksek

babycl

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2023
22
2
27
Arkadaşlar, gebelik hazırlığı yaptığım için dün degerlerimi kontrol ettirmek istedim ve folik asite başladım (4 aydır korunmuyorum). Bugün TSH değerimin 23 olduğunu öğrendim. Doktor acilen dahiliyeye gitmemi istedi. TSH değeri yüksek olup tedavi görerek çocuk sahibi olan var mı? TSH değeriniz kaçtı? Kaç ayda normal seviyeye düşer? Diyete de başlayacağım. Adet düzensizliğim yok ama tüylenme, aşırı sivilce ve saç dökülmesi problemlerim var doğum kontrol hapini biraktigimdan beri. Son dört ayda 10 kilo aldım. Bebeğim olur mu sizce çok üzgünüm yıkıldım resmen

vücudunun üretemediği hormonu dışardan hap şeklinde elıp kısa sürede normale dönüyorsun bundan sonra düzenli hep kullanacaksın gebelikte sıkı takip edilecek. Haşimato ve hipotroidiyle kaç on yıldır yaşıyorum unuttum uzun zaman çocuk istemedim korundum sonra ilk denemede bebeğim oldu. İlacı minik doz başlatır her ay değiştirirler yükseltirler iki üç aya dozun belli olur korkmayın hiç .

İlaca basladiniz mi? 4,5-5 civariydi ona ragmen bi yilda sadece 1 kez gebe kaldim onda da düşük oldu. 2 civarina getirmeye calisin. Ayda bir kan verin.

vücudunun üretemediği hormonu dışardan hap şeklinde elıp kısa sürede normale dönüyorsun bundan sonra düzenli hep kullanacaksın gebelikte sıkı takip edilecek. Haşimato ve hipotroidiyle kaç on yıldır yaşıyorum unuttum uzun zaman çocuk istemedim korundum sonra ilk denemede bebeğim oldu. İlacı minik doz başlatır her ay değiştirirler yükseltirler iki üç aya dozun belli olur korkmayın hiç .
Benim değerim biraz yüksek olduğu için düşmesi çok uzun sürer mi diye korkuyorum. 7 den bile bir senede düştü diyenler var

X