Bebek kilo boy

gecenin_resmi

BU' DA GEÇER!!
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2015
5.726
11.706
Kızlar merhaba. Oğlum 1.5 yaşında. Hep zayıf ve iştahsız bebekti. Ek gıda öncesi persentilde hep 50 lerde gidiyoreuk. Ama şuan kilosu 25 lere düştü. Ne yapsam kilo almıyor.aşırı hareketli acaba ondanmı diyorum ama çalıştığım için pek yeme düzenide yok açıkcası. Annem bakıyır yaşlı kadın ne sorsam bebe bisküvisi ezdim verdim diyor. Kış geçsin kreşe vereceğim. Boyu 60 larda ama zayıf olduğu için çok minik duruyor. Kızenimle bir hafta ara ile doğum yaptık maşaAllh onun kızı baya uzun oğlumdan. Benimki minyon kalacak diye çok korkuyprum. Dr yaşıylarından bir tık uzun demişti halbuki. 1.5 yaş erkek bebek anneleri kilo be boyları nasıl acaba benmi kurıntu ediyorum. Elimde bende kosayız acaba genetik olarak kısamı kalacak :KK43: boyu uzaması için ne yapmalıyım

Kızlar merhaba. Oğlum 1.5 yaşında. Hep zayıf ve iştahsız bebekti. Ek gıda öncesi persentilde hep 50 lerde gidiyoreuk. Ama şuan kilosu 25 lere düştü. Ne yapsam kilo almıyor.aşırı hareketli acaba ondanmı diyorum ama çalıştığım için pek yeme düzenide yok açıkcası. Annem bakıyır yaşlı kadın ne sorsam bebe bisküvisi ezdim verdim diyor. Kış geçsin kreşe vereceğim. Boyu 60 larda ama zayıf olduğu için çok minik duruyor. Kızenimle bir hafta ara ile doğum yaptık maşaAllh onun kızı baya uzun oğlumdan. Benimki minyon kalacak diye çok korkuyprum. Dr yaşıylarından bir tık uzun demişti halbuki. 1.5 yaş erkek bebek anneleri kilo be boyları nasıl acaba benmi kurıntu ediyorum. Elimde bende kosayız acaba genetik olarak kısamı kalacak :KK43: boyu uzaması için ne yapmalıyım
🥺İnanın genetik bazı şeyler .3 çocuğumun hepsi üst sinirda idi hatta en küçüğü 15 aylık şuan . Bende mesela fazla yedirmeme rağmen çok kilo aldı hep . Fakat ben cicibebe hiç vermedim önermiyorum abur cubur çikolata daha vermiyorum . kendi yaptığım keki verdim pogcayi verdim.ve emiyor . Şuana kadar normal yemek yiyor 3 öğün aralarda kefir muz mevsim meyvesi krep veriyorum ayran kendi yaptigim yoğurtla yoğurt her öğünde var mesela. Tek paket verdiğim balık kraker çok seviyor birde zuberin çeşitleri tatlı olarak. oda arada yani fırsat bulup gidip alirsam.ekran da vermiyorum. Fazla aksi ve inatçılik ekrandanda kaynaklaniyor olabilir.

Son düzenleme:
Sizin ve eşinizin boyu kaç ? Doktor büyümesi normal diyorsa normaldir. Yemeği akşamdan yapın annenize bırakın yedirsin. Cicibebeyle olmaz zaten şekere alışmış çocuk.

Sizin ve eşinizin boyu kaç ? Doktor büyümesi normal diyorsa normaldir. Yemeği akşamdan yapın annenize bırakın yedirsin. Cicibebeyle olmaz zaten şekere alışmış çocuk.
İkimizde kısayız fakat amcaları dayıları hep 1.75 civarları. Annmee yemek çorba yapıp veriyorım ama onları yemedi diyor. Allah anneme cannsağlığı versin bakmak zorunda değil. Azgın çocuğum. Yetişemiyor kadın. Kreş ve bakıcıyı kabul etmedi ben bırakmam dedi. Benim üzüntüm erkek çocuk minyon kalacak

İkimizde kısayız fakat amcaları dayıları hep 1.75 civarları. Annmee yemek çorba yapıp veriyorım ama onları yemedi diyor. Allah anneme cannsağlığı versin bakmak zorunda değil. Azgın çocuğum. Yetişemiyor kadın. Kreş ve bakıcıyı kabul etmedi ben bırakmam dedi. Benim üzüntüm erkek çocuk minyon kalacak
Söyleyin annenize bakıcıyı kabul etsin
O da bakıcı başında durur hem gözünüz arkada kalmaz hem de çocuk sağlıklı beslenmiş olur
Yaşlı diyorsunuz ev kazalarına karşı da dikkatli olamıyor yaşlı insanlar

Allah korusun balkonu açık bırakır kapıdan bişey alırken çıkar gider ki bunları yaşadım ben maalesef ne zaman kayınvalideme bıraksam
Çok hareketli oluyorlar çocuklar

Boy kilo ya gelince önce genetik maalesef sonra da beslenme etkili
Dayıları da 1,75 diyorsunuz 1,75 de erkek için çok uzun sayılmaz orta boy diyelim
Benim babam 1,77 annem 1,65
Ben 1,72 büyük erkek kardeşim 1,85 küçük erkek kardeşim 1,77🤷‍♀️
Eşimin babası 1,80
Annesi 1,55
Eşim 1,85 erkek kardeşi 1,90
Görümcemlerden biri 1,55 biri 1,60 boylarında

Benim oğlum da bence kayınvalidem tarafına çekmiş😔
14 yaşına girecek bir kaç gün sonra 1,74 boyu
Eşim kadar olur mu bilmiyorum 🤷‍♀️
Sağlıklı olsun da napalım
Ben doktor kontrolünde argivit kullandım
Spor fılan da yaptı beslenmesıne de çok dikkat ettim gen gitmiş çeke çeke kayınvalideme çekmiş😬😬😬

Şunu da yazayım evet 1,74 belki kısa değil 14 yaş için ne diyosunuz da diyebilirsiniz ama bu kadar vitamin spor beslenme anne baba boy oranına göre bence kısa
Doktora götürmesem ,bu kadar dikkat etmesem belki oğlum 1,70 bile olamayacaktı😔

Kısa boy gende varsa etkiliyor 🤷‍♀️

Şunu da yazayım evet 1,74 belki kısa değil 14 yaş için ne diyosunuz da diyebilirsiniz ama bu kadar vitamin spor beslenme anne baba boy oranına göre bence kısa
Doktora götürmesem ,bu kadar dikkat etmesem belki oğlum 1,70 bile olamayacaktı😔

Kısa boy gende varsa etkiliyor 🤷‍♀️
1.70 civarı kabulum. Bizim yöremizde ortalama erkek boyu.1.70 175..1.65 lerde kalmasından korkuyorum.bşr arkadaşım 66 idi çocuk kız vermiyorlar diye üzülüyordu. Allah yine de can sağlığı versin me yapalım artık

Amca dayı 2. Derece anne ve babanın ortalaması olur genelde çocuk.(oğlan dayiya çeker derseniz bekleyip goreceksiniz ama genetik olarak anne baba baskindir.) esiniz de kisaymis bakın mutlu bir evliligi var , işinde gücünde.

X