Bebek Mevlüdü?Neler yapılıyo detayları paylaşırmısınız Lütfen..

Bende senin gibi hevesli annelerle çalışmaktan çok mutlu oluyorum. İkizler için özel çalışmalar yapıyorum. Özellikle iki ayrı cinsiyetse daha özel oluyor tabi.

Akşam sana eklerim canım ben olur mu? Şu an açamıyorum bulunduğum yerden resimlerimi. İkizlerin sağlıkla gelsin dünyaya işallah.

AMİİİİİİİİİİN çok teşekürederiiiim..rabbim herkezin güzel evladını bağışlasın..
çok teşekürederim ben akşama alırım resimleri..sağol:asigim:

anaaaam kurban oluruum ..opuyorumnanaktan
ne güzel yazmışsın öylee acayip cesaretlendirdin beniii:lepi:eek:lumunekankayizsmile
vallhi bak sildim attım yemişim evimizemuszemusbayanssulusmile dediğin gibi vericem yardımcı bayan çağırıcam bide halılarımı temizletirim kuru temizlemede tamaaaaam..üüf bebeklerimle ilgilenek daha önemli..çok sağol çok çok teşekürederim bal damlamış valla sözlerinden ..yatıcam dinlenicem sana da kocamaaan geçmiş olsuuun(benide uyardığın için çok sağol)
işte ben böyle küçük detaylarıda istiyodum senden bak şimdi kaç kişi yararlanacak vallaaa..a.s a.s.
allah nasib etsinde bende mevlüdümü şöyle dillere destan yapayımda tek tek yazayım şuraya ne olup bittiğinii..
tekrar sağol elcezlerine sağlık yazdığın için:1hug:a.s.

önemnli değil canım benimmmopuyorumnanaktan.sen ma-erak etme bak ne güzel olup bitecek bide birinin eline bi kamerayla fotoğraf makinesi tutturda şipşakçılık yapsınlarki her an her dakika ölümsüzleşsin şekerimsırnaşık şeysırnaşık şey.inşallah sağlıkla huzurla ve en önemlisi sevgiyle bebeklerini büyütürsünnnn:dance:a.s.:nazar::enbuyukkk:

önemnli değil canım benimmmopuyorumnanaktan.sen ma-erak etme bak ne güzel olup bitecek bide birinin eline bi kamerayla fotoğraf makinesi tutturda şipşakçılık yapsınlarki her an her dakika ölümsüzleşsin şekerimsırnaşık şeysırnaşık şey.inşallah sağlıkla huzurla ve en önemlisi sevgiyle bebeklerini büyütürsünnnn:dance:a.s.:nazar::enbuyukkk:

:1hug: :1hug:amin amiiiiiiiin inşallah teşekürederim güzel dua ve dileklerin için..allah hepimizin evlatlarını bağışlasın..varsın sağlıklı olsunlar herşeyi zamanla allahın izniyle yaparıza.s a.s.

canım öncelikle Allah ikizlerine hayırlısıyla ve sağlıkla kavuşmayı nasip etsin inşallah..
benim oğlum 4.ayını doldurmak üzere..mevlüdü kısmetse bu cumartesi yapıyorum..doğumumdan sonra domuz gribi patlak verdi korktum kalabalıktan salgından.gerçi fos çıktı ama bebeğim minicikken ve ben ağrı çekiyorken istemedim zaten kar kış girdi araya ve bu zamana uzadı malesef..benim hazırlıklarım şöyle;

şerbet ikram etmeyeceğim ama doğum yaptığım zaman lohusa bardakları için mavi ve beyaz renkte süsler almıştım herkes çok beğenmişti sende yaparsın güzel oluyor.

mevlütte pilav ikram edemeyeceğim çünkü bu işi kayınvalidem hemen üstleniyor bu durumda annem üzülüyor bir kez yaşadık çok gerilmiştim bu nedenle su böreği + yaprak sarma + baklava ikram edeceğim..dolma hariç diğerleri hazır gelecek..hiç uğraşamam valla annemlerle..arada kalıyorum üzülüyorum sonra..
dua okunduktan sonra hazırladığım mevlüt şekerlerini dağıtacağım.
bebeğimi odasında eşimin anneannesine vericem oyalasın diye..sadece bir gezdirip odasında tutmayı düşünüyorum.
birde apartmanın içindeki yani kapımın önündeki merdiven korkuluğunu mavi tülle süsleyip giriş kapısına mavi süs asacağım.oğlumun oda kapısı doğumundan önce süslemiştim hala duruyor mevlütü beklemiştim.
unuttuğum birşey varmı bilmiyorum ama aklıma gelirse yine yazarım..
sevgilerimle:emir_bebek:

Canım akşam yoğunluktan ekleyemedim resimleri. Nasılsa vaktin var seninde. Ama aklımdasın en kısa zamanda eklicem şekerim.

merhaba arkadaşım gezinirken gördüm ne kadar güzel bir konu olmuş .bizde yeni mevlüt yaptık belki fikir olur gelinimize yatağını süsledik gelini kuaföre yolladık bebişimizi gelin gibi giydirdik onlar yatak odasında yattılar..1 hafta önce bebek şekerlerimizi sipariiş etmiştik buzdolabı süsü şeklinde ve cam bardak üstünde kızımızın ismi yazan bir bardak (ben hazırladım cam boyasıyla ismini yazdım)gelenlere ilk önce o bardaklarda şerbet dağıtıldı ve o bardaklar misafirlere verildi arkasından tavuklu pilav sonrasındada çayla açık büfedeki yiyecekler yenildi mevlüt okunduğu sırada hoca bebeği istedi sadece hocaya verdik görmek isteyen odalarını ziyaret etti yorucu ama çok güzel bi gündü CANLARI SAOLSUNN

Allah razi olsun topic açandan, benimde pimpiriklendigim konulardan biriydi. Mevlüt yapan arkadaslar hiç mi resim falan çekmediniz?? 1-2 tane ekleseniz de daha iyi aydinlansak.
Birde bebek $ekerini hem dogumdan sonra geldiklerinde hemde mevlütte geldiklerinde mi vericezz ¿¿¿ bilmiyorumkismile

Allah razi olsun topic açandan, benimde pimpiriklendigim konulardan biriydi. Mevlüt yapan arkadaslar hiç mi resim falan çekmediniz?? 1-2 tane ekleseniz de daha iyi aydinlansak.
Birde bebek $ekerini hem dogumdan sonra geldiklerinde hemde mevlütte geldiklerinde mi vericezz ¿¿¿ bilmiyorumkismile
canım ben doğum için ve mevlüt için ayrı ayrı şekerler hazırlamıştım ama doğumda gelen giden çok olduğu için şekerlerim bitti 10 tane felan kaldı bende bu haftasonu aniden mevlüt işine kalkışınca bugün internetten tekrar şeker sipariş ettim..istersen mevlütte vermeyebilirsin herkes dağıtmıyor şart değil yani..

canım ben doğum için ve mevlüt için ayrı ayrı şekerler hazırlamıştım ama doğumda gelen giden çok olduğu için şekerlerim bitti 10 tane felan kaldı bende bu haftasonu aniden mevlüt işine kalkışınca bugün internetten tekrar şeker sipariş ettim..istersen mevlütte vermeyebilirsin herkes dağıtmıyor şart değil yani..

Tesekkurler bilgilendirdigin için opuyorumnanaktan Insallah istedigin güzellikte geçer mevlüt. :emir_bebek:

canım öncelikle Allah ikizlerine hayırlısıyla ve sağlıkla kavuşmayı nasip etsin inşallah..
benim oğlum 4.ayını doldurmak üzere..mevlüdü kısmetse bu cumartesi yapıyorum..doğumumdan sonra domuz gribi patlak verdi korktum kalabalıktan salgından.gerçi fos çıktı ama bebeğim minicikken ve ben ağrı çekiyorken istemedim zaten kar kış girdi araya ve bu zamana uzadı malesef..benim hazırlıklarım şöyle;

şerbet ikram etmeyeceğim ama doğum yaptığım zaman lohusa bardakları için mavi ve beyaz renkte süsler almıştım herkes çok beğenmişti sende yaparsın güzel oluyor.

mevlütte pilav ikram edemeyeceğim çünkü bu işi kayınvalidem hemen üstleniyor bu durumda annem üzülüyor bir kez yaşadık çok gerilmiştim bu nedenle su böreği + yaprak sarma + baklava ikram edeceğim..dolma hariç diğerleri hazır gelecek..hiç uğraşamam valla annemlerle..arada kalıyorum üzülüyorum sonra..
dua okunduktan sonra hazırladığım mevlüt şekerlerini dağıtacağım.
bebeğimi odasında eşimin anneannesine vericem oyalasın diye..sadece bir gezdirip odasında tutmayı düşünüyorum.
birde apartmanın içindeki yani kapımın önündeki merdiven korkuluğunu mavi tülle süsleyip giriş kapısına mavi süs asacağım.oğlumun oda kapısı doğumundan önce süslemiştim hala duruyor mevlütü beklemiştim.
unuttuğum birşey varmı bilmiyorum ama aklıma gelirse yine yazarım..
sevgilerimle:emir_bebek:

AMİİİİİİİİİİİİN TATLI DİLİNE AMİN GÜZEL DUAN VE DİLEĞİNE..
çok teşekürederim paylaştığın için..bence herşey şimdiden mütiş olmuş organizyasyon harika.herşeyi ayarlamışsınız..bu sarma işine bende sıcak bakmaya başladım vallaa.iyi fikir.
bencede annenlere karışma zaten kadıncazlarda heycanlılardır şimdi torun için koşturmaca başlayacaklardır..
ayyopuyorumnanaktan ne heycan verici bir olay bende gelmek isterdim herbirinizeee..boshayallersmilebir köşede dururdum öylecee..

bu grip olayını atlattığın iyi olmuş bencedee,allah korusun boşver fos çıktı ama o kalabalığın içinde biri bile normal grip olsada bebişini etkiler.zaten canı nekadar yavrumun..

kapı süsü mütiş fikir bide merdiven olayı için süs harikaa mutlaka uyguliycam.BENİM BİR MAVİ BİRDE PEMBE OLUR ARTIK RENK CÜMBÜŞÜÜ..kızımı gelin gibi süslerim bendee oğluşumudaa damat gibi papyon takıcam allahıııım nasib etsin.hemen yarın doğurayım yaaaa..
sanki arkadaşlarımla toplaştıkta fikir veriyoruz birbirimize çok heycanlandım beeen..
çok sağol eline yüreğine sağlık..çok güzel yazmışsın TEKRAR TEŞEKÜREDERİİİİİİİM..
:1hug: :asigim: a.s.

Canım akşam yoğunluktan ekleyemedim resimleri. Nasılsa vaktin var seninde. Ama aklımdasın en kısa zamanda eklicem şekerim.

cANIN SAĞOLSUN ÖNEMLİ DEĞİL..DAHA VAR DEDİĞİN GİBİ HİÇ ÖNEMLİ DEĞİL..senin nezaman boş zamanın olursa halledersin..yerimseniben a.s.

biz pide yaptırıp ayranla servis etmiştik.. bide bebek mevlüt şekerleri :ecrin_bebek:

merhaba arkadaşım gezinirken gördüm ne kadar güzel bir konu olmuş .bizde yeni mevlüt yaptık belki fikir olur gelinimize yatağını süsledik gelini kuaföre yolladık bebişimizi gelin gibi giydirdik onlar yatak odasında yattılar..1 hafta önce bebek şekerlerimizi sipariiş etmiştik buzdolabı süsü şeklinde ve cam bardak üstünde kızımızın ismi yazan bir bardak (ben hazırladım cam boyasıyla ismini yazdım)gelenlere ilk önce o bardaklarda şerbet dağıtıldı ve o bardaklar misafirlere verildi arkasından tavuklu pilav sonrasındada çayla açık büfedeki yiyecekler yenildi mevlüt okunduğu sırada hoca bebeği istedi sadece hocaya verdik görmek isteyen odalarını ziyaret etti yorucu ama çok güzel bi gündü CANLARI SAOLSUNN

boshayallersmilebende teşekürederim size yazdığınız için.yoksa bu konu kapanır giderdi faliyete geçiren siz oldunuz..sağolun..
:asigim:
bu buzdolabı süsü için mutlaka araştırma yapıcam.herekeze güzel bir hatıra kalır hem..a.s
sen gelsende benim bebeişlerimin ismini yazıversen olmazmııııı:kedi: ah aaah yokki böylee yakınımııız:umursamaz: neyssseee artıkın.bunu duymak bile güzel bende sulu boyayla yaparım bişeyleraklinialirimsmile... kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3keşke becerebilsem:1no2:

hayırlı uğurlu olsun mevlüdünüz allah kabul etsin.eviniz nur dolsun melekler küçük prensesi korusuun..:Saruboceq:

canım bende çok rica ettim.acık ucundan bir resim koysalar nekadar süper olur yaa..hayal gücümüzü iyice kullanırıız..
bizim aile biraz konuşkan bir aile yaptınnmı en iyisini yapıcaz mecburen şöyle dillere destan olsun..kayınvaldeler gelinlerini yarıştırıyo resmen..bayanssulusmile şimdi sıra bende olucak yani anlayacağınız.. o yüzden harıl harıl araştırma yapıyorum(benimde hoşuma gidiyo gerçi)zemuszemus

Bence mevlüdüne gelemeyeceklerini şekerlerden ver.ama asıl şekerler benimde araştırdığıma göre mevlütte dağıtılıyo..bir hatıra gibi düşün gelenlere teşekür hediyesi..

biz pide yaptırıp ayranla servis etmiştik.. bide bebek mevlüt şekerleri :ecrin_bebek:

Evet asılnda en iyi ve kolayı..
benim kayın valdem de pide alırız 4 çeşitinden diye..sarma baklava bide ayran meyve suyu falan..
teşekürederiiiiiiiim yazdığın için sağolkaydirigubbakcemile5

Biz de kardeşimin mevlüdünde pilav et tatlı ayran bebek kurabiyeleri ve mevlüt şekeri verdik.

ne güzel kızlar içim gitti ben bekarım ama günlei görürmüyüm:KK43: gerçi ben doğum yapsamda annem aman kızım boş bu işler sen çalışıyorsun uğraşamazsın boşveeeerrr der yaptırmazz ama ben yapmak çok isterim:))))))))

ne güzel kızlar içim gitti ben bekarım ama günlei görürmüyüm:KK43: gerçi ben doğum yapsamda annem aman kızım boş bu işler sen çalışıyorsun uğraşamazsın boşveeeerrr der yaptırmazz ama ben yapmak çok isterim:))))))))

insallah seninde olur böyle telaslarin. Baskalarinda görüp '' ben niye yapmadim '' diyerek içimizde kalacagina, bu heyecani yasamak en güzeliii :CüvCüv:

Bulabildiğim resimlerden ekliyorum canım..

inşallah herşey gönlünce olur bzidede böle şeyler çok önemlidir biraz gösteriş gibi ama güzel oluyor,,,keşke bi yardımın dokunsa ama kendin çok rahatlıkla istediğin gibi hazırlayabilirsin bardakları cam boyasıyla 1,2 deneme yap bence..allah analı babalı büyütmek nasip etsin bebişlerini.bende inş en yakın zamanda yaşarım bu duyguları :)

X