bebek oda süslemesi ve bebek şekeri yapımı önerileri

oğlumuzun doğumunda hastane odamızın süsleme teması ne olsun?

• uğurböceği temalı

OY: 39 76,5%
  • leylek temalı

OY: 12 23,5%

• Ankete Katılan
    51
Nurayturhan nerelerdesin? Bak albümünü hazırlayınca satılık mı diye soran bir arkadaşım çıktı. Ne dersin? :nazar:En Büyük TÜRKİYE:KK52:

lohusa şerbetim için bende düşünüyorum bu bardaklardan, sen silikon tabancasıylamı yapıştırdın sonrasında çıkartırken bozulmadımı?
tatlım o kurdele gibi gördüğün şey file gibi am esnek lastik gibi ben onu fiyonk yaparak bağladım sonrada üzerine silikonla bebekleri yapıştırdım ama bebekler yinede düşüyo nerdenini bilmiyorum üstelik sıcakta konmuyo bardaklara meyve suyu yada gazoz koyuldu

kızlar bu arada sayfada sizin adınıza albüm açtım yaptıklarınızı yayınladım. Bir baksanız? :44: Umarım seversiniz. Bir de ekleyeceğiniz şeyler olursa yine isterseniz o albüme eklerim.

canım nerde albüm açtın link koysaydın da bi, baksaydım merak ettim :)

Sevgili nurayturhan, burada blogumdan bir link atıyorum. Yanılmıyorsam topic üzerinden face linki atılmıyor. Bu yüzden ben de sana blogumdaki yazımın linki atıyorum ve oradaki yazıdaki linke tıklayarak sayfamdaki albümüne direk ulaşabilirsin. Gerçekten kusura bakma yolu biraz uzun ama başka çare bulamadım.:KK25: Ama böylece sizlerin albümünü de blogumdan duyurmuş oldum:nazar:

yaptığım diş şekeri :)

$diş şekeri.JPG

lütfen tarif edermisin:)

önce sert bi kağıda beğendiğim bi diş şeklini çizdim sonra ikiye katlayıp öyle kestim 2 tarafıda eşit olsun diye sonra kalıbı keçenin üzerine koyup kenarlarından kurşun kalemle çizdim ve makasla kestim nakış makasıyla daha kolay oluyo ucu sivri ve eğri olduğu için. sonra 2 keçeyi üst üste koyup kenarlarından diktim ama normal dikiş değil pek te anlamam onu da tarif etmeye çalışayım iğneyi alttan üste doğru batırıyoruz iyice çıkarmadan alttaki ipi 2 defa iğneye dolayıp öyle çekiyoruz iğneyi (inşallah anlatabilmişimdir ) sonra köşeden az bişey kalınca içine elyaf dolrddum ve tamamladım dikişi gözlerini hazır asldım ve uhuyla yapıştırdım ağız ve fiyonkunu da uhuyla yapıştırdım. arkasındaki tülü ben yapmadım kızımın mevlüdünden bebek şekerlerimiz kalmıştı önündeki bebekleri kopardım ve diş şeklindeki keçelerimizi silikonla yapıştırdım. işte bu kadaaarrrr :)
kolay gelsin....

bu etiketleri de tülüne zımbalıycam sizce hangisi daha güzel ???

$zehra diş sticker.JPG $STİCKER.JPG
ahanda 2. sinin tarihi yanlış olmuş hehe :))

Son düzenleme:
canım bana yardım eder misin yarın alış verişe gidicem herşeyin tam olması lazım tekrar çıkmak istemiyorum neyse ben diş kurabiye ve diş pastayı marsmelow dan yapıcam ya ne kadar gider kestiremedim sen tecrübelisin fikir verir misin. 25-30 adet kurabiye olacak beyaz olacak üzerinde pembe fiyonk olacak. pastada siyah fırın tepsisi büyüklüğünde diş şeklinde olacak oda beyaz olcak pembe süslemeler olacak üzerinde. şimdik kaç paket marsmelo ve oudra şekeri almalıyım sence???
bide ben deneme yaptım ya ozaman çok sert olmuştu elimde bile oynayamadım çok zor açtım bi yerde yanlışlık yaptım heralde bide başka sitelerde 1 gün buzdolabında bekletin yazıyo acaba ondan mı olmadı benim nerde hata yaptım ben ???? hata olsun istmiyorum beceremezsem çok üzülürüm bütün hevesim kaçar emeklerimede yazık olur :KK43: ay inşallah herşey istediğim gibi olur

kızıma miki mouse kostümü dikiyorum çok güzel olacağa benziyo tişörtü tamamlandı da etek bitmedi daha yarım bitince onun fotosunu da ekliycem. beyaz polarıda yıkadım çekmeye karşı kurusun yastığımızıda yapıcam o kolay görünüyo zaten aan çenem açıldı yine zaten nasıl yetiştiricem hepsini hiç bilemiyorum aaayyyyy kolay gelsin bana bbbyyyyy

sölemeyi unutmuşum bide gözleri için siyah gıda boyası bulamadım mavi aldım ama odaolmaz ki yaa ne yapabilirim neyse olur siyah bi fikrin var mı yada gözleri nasıl yapabilirim pasta için

Son düzenleme:
canım bana yardım eder misin yarın alış verişe gidicem herşeyin tam olması lazım tekrar çıkmak istemiyorum neyse ben diş kurabiye ve diş pastayı marsmelow dan yapıcam ya ne kadar gider kestiremedim sen tecrübelisin fikir verir misin. 25-30 adet kurabiye olacak beyaz olacak üzerinde pembe fiyonk olacak. pastada siyah fırın tepsisi büyüklüğünde diş şeklinde olacak oda beyaz olcak pembe süslemeler olacak üzerinde. şimdik kaç paket marsmelo ve oudra şekeri almalıyım sence???
bide ben deneme yaptım ya ozaman çok sert olmuştu elimde bile oynayamadım çok zor açtım bi yerde yanlışlık yaptım heralde bide başka sitelerde 1 gün buzdolabında bekletin yazıyo acaba ondan mı olmadı benim nerde hata yaptım ben ???? hata olsun istmiyorum beceremezsem çok üzülürüm bütün hevesim kaçar emeklerimede yazık olur :KK43: ay inşallah herşey istediğim gibi olur

kızıma miki mouse kostümü dikiyorum çok güzel olacağa benziyo tişörtü tamamlandı da etek bitmedi daha yarım bitince onun fotosunu da ekliycem. beyaz polarıda yıkadım çekmeye karşı kurusun yastığımızıda yapıcam o kolay görünüyo zaten aan çenem açıldı yine zaten nasıl yetiştiricem hepsini hiç bilemiyorum aaayyyyy kolay gelsin bana bbbyyyyy

sölemeyi unutmuşum bide gözleri için siyah gıda boyası bulamadım mavi aldım ama odaolmaz ki yaa ne yapabilirim neyse olur siyah bi fikrin var mı yada gözleri nasıl yapabilirim pasta için

kolay gelsin güzelim seninde çok işin var benim bi anım boş geçmiyor inanki, hareket halinde doğurucam böyle giderse:KK52: sana fikir vereyim dedim, gözleri için bence kakao kullanabilirsin siyah olmaz ama kahverengi olur, az bir miktar yaparsın. bi kare tepsi kurabiye için benim 1 paket marşmalow gitmişti hatta arttı bile bence hesabını ona göre yapabilirsin ama pasta için ne kadar gider bilemiyorum pudra şekerinide 1 tepsi için 3 yada 3,5 kullandım yanlış hatırlamıyorsam sen fazladan bikaç paket al en iyisi:KK76: bu hamur durunca sertleşiyor açıkta fazla bekletme istersen

Son düzenleme:
katinamu merhaba,

uzun zamandır yazamadım buraya bebeğin hayırlı olsun güle güle büyüt canım. ben doğum iznine ayrıldığım hafta doğum yaptım erken geldi oğluşum o sebeple bebek kurabiyelerini yapamadım malesef,herşeyi hazır almak zorunda kaldık.oğlum 5,5 aylık oldu bende işe başladım artık. ama diş buğdayı için şekerini falan kendim yapmak istiyorum.dişleri daha çıkmadı ama hazırlıklara şimdiden başlayayım dedim, öncelikle diş fırçası ve diş şeklinde kalıp yaptırdım bende bir tanıdığıma .şimdi sıra seramik hamurunu yapıp şekeri hazırlamaya geldi,blogunda belirttiğin siteden seramik hamuru tarifine gireyim dedim ama site açılmıyor bana tarifini vereblirmisin tekrar müsait olduğunda birde fırınlayın demişsin hamuru kaç derecede kaç dakika fırınlayacağız.bir şey daha sorayım sana seramik hamurunun üzerine bir şeyler yapıştırmak istersek göz,fiyonk vs gibi ne ile yapışır bunlar uhumu yoksa özel bir yapışkanı varmı.

ayrıca kapı için senin diş buğdayı kapı süsünden yapacağım,bitince paylaşırım hepsini.

yardım ve önerilerin için şimdiden teşekkür ederim.:KK54:

Nurayturhan süpersin hızına yetişemiyoruz :nazar: Ben de bu aralar sınıfımla uğraşınca pek uğrayamadım.:KK17: Sınıfıma maket mutfak yaptırdım ve polardan yiyecekler dikiyorum kukla mukla derken sınıfa odaklandım. Ama sen işi almış götürmüşsün darısı benim oğluşa artık :emir_bebek:

Marshmallow hamurunun sert olmasının bir nedeni margarindir. Eğer margarin kullanmazsan sert olabilir. Yani klasik hamur gibi pudra şekeri ya da nişastayla açamayız ya da yuğuramayız onu. Bu hamuru yuğurmak için oda sıcaklığında erimiş margarine ihtiyacımız var. Elini margarine bula ve hamurunu yuğur. Hamur pürüzsüz hale gelene kadar margarini elinin her yanına sür. Hemen kullanmanı tavsiye ediyorum. Yoksa 1 haftaya kadar beklese bile eski haline getirmen için yarım saat onu yoğurman gerekir. El bilek gücü gerek. Kısaca yaptığınla kurabiyelerin üstüne koy. Bu arada 1 paket marshmallow 30 kurabiyeye yeter ama sen 2 tane alırsan işini sağlam yaparsın çünkü kalıptan kalıba değişebilir ama aynı kurabiye hamuru gibi şekil verdikçe yuğur. Bir paket marshmallowda ben sadece beyazlar için 1,5 paket pudra şekeri kullanıyorum. bir paket 200gr.dan hesapla. Pudra şekerini de azar azar dök ki topaklanmasın. Çok pudra şekeri yiyor bu hamur ama ben bir paket marhmallowdan beyazları için 1,5 paket p
udra şekerini rahat rahat kullanıyorum. Bu arada açarken de hamuru pudra şekeriyle açıyoruz.

Bu arada yastığını da merak ettim eminim şekerlerin gibi çok güzel olacaktır. Kızının kostüm fikri şahane! Kolay yapılabilen bir şeyse ben de sınıfımda kostüm dolabı yapmayı planlıyorum sınıfım için ben de yapabilirim.:KK28:

Ayrıca gözleri çok sorun etme. mavi de nazarlığı olur ve yakışır. Bu arada iki etiketin de güzel yarısını biriyle yarısını diğeriyle yapsbilirsin. içinde kalmaz:KK1:

canım bana yardım eder misin yarın alış verişe gidicem herşeyin tam olması lazım tekrar çıkmak istemiyorum neyse ben diş kurabiye ve diş pastayı marsmelow dan yapıcam ya ne kadar gider kestiremedim sen tecrübelisin fikir verir misin. 25-30 adet kurabiye olacak beyaz olacak üzerinde pembe fiyonk olacak. ??

merhaba. marshmellowdan şeker hamurlu kurabiye bende yapmıştımç Haribo şekerleren 1paket ile yaklaşık 15-20tane kurabiye kaplayabildim. Beyaz ile de 15-20 tane kaplansa 1 paket marshmellow şeker ile 30-40 kurabiye kaplanır herhalde. Tabii kurabiyenin büyüklüğüne bağlı sanırım benim kurabiyelerim küçüktü ve birde süsleme şekline. İstersen bir göz at nasıl yaptığımı anlatmıştım: (Not: benim süsleme kısmı çok güzel olmadı,sadece ölçülerde fikir vermesi açısından:))

Bu arada şeker hamuru neden sert oldu demişsin. Tariflerde 1 gün buzdolabında beklet diyenler de var, 1gün oda sıcaklığında beklet diyenler de. Ben şeker hamurumu oda sıcaklığına bekletip sonra kullanmıştım o yüzden herhangi bir sertleşme yoktu. Ha ilk yaptığında zaten sertse pudra şekerini fazla koyuyor olabilirsin??

Son düzenleme:
katinamu merhaba,

uzun zamandır yazamadım buraya bebeğin hayırlı olsun güle güle büyüt canım. ben doğum iznine ayrıldığım hafta doğum yaptım erken geldi oğluşum o sebeple bebek kurabiyelerini yapamadım malesef,herşeyi hazır almak zorunda kaldık.oğlum 5,5 aylık oldu bende işe başladım artık. ama diş buğdayı için şekerini falan kendim yapmak istiyorum.dişleri daha çıkmadı ama hazırlıklara şimdiden başlayayım dedim, öncelikle diş fırçası ve diş şeklinde kalıp yaptırdım bende bir tanıdığıma .şimdi sıra seramik hamurunu yapıp şekeri hazırlamaya geldi,blogunda belirttiğin siteden seramik hamuru tarifine gireyim dedim ama site açılmıyor bana tarifini vereblirmisin tekrar müsait olduğunda birde fırınlayın demişsin hamuru kaç derecede kaç dakika fırınlayacağız.bir şey daha sorayım sana seramik hamurunun üzerine bir şeyler yapıştırmak istersek göz,fiyonk vs gibi ne ile yapışır bunlar uhumu yoksa özel bir yapışkanı varmı.

ayrıca kapı için senin diş buğdayı kapı süsünden yapacağım,bitince paylaşırım hepsini.

yardım ve önerilerin için şimdiden teşekkür ederim.:KK54:

Ben de nerelerde KARTOPU344, diyordum hoşgeldin :KK1:ve bebişin -geç de olsa- hayırlı olsun. :emir_bebek:Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin.:nazar: Hazır da alsan yapmışsın ya sen ona bak :KK34: Kalıp yaptırman çok iyi olmuş. Seramik hamuru o kadar kolay ki marshmallow hamurunu hazırlamak daha zor :KK1: knitting aslında çok güzel bir site ama bir düzensizliği var. Galiba kendi veri tabanıyla ilgili bir şey bu.

ALINTI: BU DA LİNKİ:KK52:
Nelere ihtiyacınız var:

3/4 fincan tutkal 1 / 2 bardak su 1 tatlı kaşığı krem, örneğin arko yada nivea; 1 tatlı kaşığı gliserin (veya vazelin) 1 fincan mısır nişastası, biraz sabır ve istek :)
Başlamadan önce peşin olarak, tüm malzemeyi hazırlayın.
Mümkünse, eski tencere kullanın. Aslında soğuk porselen toksik değildir buna rağmen, çok yapışkan olup teflon tencereleriniz temizlemeniz zor olabilir..

BEN YAPTIM süper olmuştu ama fırınlamayı unutunca çıtır çıtır kırıldılar :KK9: bir de biraz kalın yapmak gerekiyor. Bu seramik hamurunda en güzel şey baharatçılara gidip çiçek boyasından istediğin boya renginden alabiliyorsun. gıda boyası renkleri bazen kısıtlı oluyor. fırınlama işine gelince 2 saat fırınlanacak 180 derecede. baktın olmuyor bir saat daha fırında bekletiyorsun. ama çevrende varsa bazı fırınlar haftanın bir gününün örneğin bir öğleden sonrasını seramikçilere ayırıyor. onları da araştırabilirsin. Bunu da annemden duydum kadınlar ellerinde seramik hamurlarıyla fırında sıraya giriyorlarmış :KK1: :KK1: Ama evdeki durum bu. Yapıştırıcılardan istediğini kullanabilirsin. Uhu da olur silikon da. En sağlamı uhu. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Ben kızımda ilk dişini 6 aylıkken çıkarmıştı ama kış olunca dedim 3 diş olsun öyle yapayim. Acele etmene gerek yok diyim:KK34: Tabii kimisi 7 dişinde yapıyor o da ayrı:KK1:

yastık kapı süsümüz tokasından eteğine kadar kendi elcağızlarımla yaptım. eleştiriğe açığım fikrrinizi söleyin lütfen düzeltilmesi gereken yer varsa düzelteyim

$yeni diş.JPG

yastık kapı süsümüz tokasından eteğine kadar kendi elcağızlarımla yaptım. eleştiriğe açığım fikrrinizi söleyin lütfen düzeltilmesi gereken yer varsa düzelteyim

Eki Görüntüle 366368

Bayıldım. Nurayturhan sen bence kendine bir sayfa aç ya da internet üzerindeki satış mağazalarına üye ol ve bu işe gir. Harikalar yaratmışsın eminim bunun talibi olur. Ben sana diyim elinden kaçırırsın bunu :KK1:

X