Bebek odası ayırma

slnr

Üye
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2022
14
19
30
Merhaba 9aylik kizim yanında ben uzaninca uyuyor. Gündüzleri bizim yatakta o şekilde uyuyor. Gece de derin uykuya geçince beşiğine koyuyorduk. Ama son zamanda gece de uyanınca yanımda yatmak istemeye başladı. Eşim bir şey olur korkusuyla yere düşecek gibi yatıyor 😂 1 yaşına kadar idare edilir diye düşünüyordum uyudukca beşiğine aliyodum. Ama artık dönmeleri çoğaldı. Telsizde gik dese gidiyorum ama kızım benden hızlı yatağın ucunda yakaladıktan sonra gündüzleri odasında yatırmaya başladım zaten. Gece için çok kararsizim bizimle yatmaya alisiyor gibi ve çok hareket etmesi tehlikeli olmaya başladı. Dün ilk defa gece ayrı oda denedim telsizden sesini duydum gittim uzandım emdi uyudu kalktım. Bir kere de emzik için uyandı ya da döndü bilmiyorum. Kızım için işler yolunda gibiydi ama benim içim hiç rahat değil. 9ay oda ayrılmasi için erken mi güvenli bağlanma problemi yaşar mı ?

bence erken değil. kızınız da sorun etmemis uyumus zaten 😂

Beşik sizin odanızda yatın sonra ayırın. 9 ay küçük bence. Ben oğlumu 15 aylıkken ayırdım artık abisiyle odasında yatıyordu. 5 aylık bebeğim bizim odada ama hep beşiğine koyuyorum emzirdikten sonra. Onu da 14-15 aylık civarı ayıracağım inşallah abilerinin yanına. Çünkü 9 aylık bebek kustuğunda kusmuğunu kontrol edemeyebilir. Allah korusun riskli biraz

Ayni yatagi ayirin ama ayri oda icin henuz erken. Kesinlikle birlijte uyumamaya ozen gosterin ayirmak zor olur

Merhaba 9aylik kizim yanında ben uzaninca uyuyor. Gündüzleri bizim yatakta o şekilde uyuyor. Gece de derin uykuya geçince beşiğine koyuyorduk. Ama son zamanda gece de uyanınca yanımda yatmak istemeye başladı. Eşim bir şey olur korkusuyla yere düşecek gibi yatıyor 😂 1 yaşına kadar idare edilir diye düşünüyordum uyudukca beşiğine aliyodum. Ama artık dönmeleri çoğaldı. Telsizde gik dese gidiyorum ama kızım benden hızlı yatağın ucunda yakaladıktan sonra gündüzleri odasında yatırmaya başladım zaten. Gece için çok kararsizim bizimle yatmaya alisiyor gibi ve çok hareket etmesi tehlikeli olmaya başladı. Dün ilk defa gece ayrı oda denedim telsizden sesini duydum gittim uzandım emdi uyudu kalktım. Bir kere de emzik için uyandı ya da döndü bilmiyorum. Kızım için işler yolunda gibiydi ama benim içim hiç rahat değil. 9ay oda ayrılmasi için erken mi güvenli bağlanma problemi yaşar mı ?
Merhaba benim de kızım 9 aylık, bizimle aynı odada ama kendi beşiğinde yatıyordu. En ufak bir sesimize uyanıyordu bende bir gece ayrı yatırdım ve sabaha kadar kalkmadan uyudu. O yüzden artık kendi odasında yatırıyorum, güvenli bağlanma ile ilgili bir sorun olacağını da sanmıyorum

Bence henüz küçük, aynı odada ayrı yatakta uyumaya devam etmelisiniz. Bana kalırsa 4 yaşına kadar aynı odada uyunabilir ama 2 yaşta da ayrılabilir. Tercih meselesi

9 ay bence de erken. Ayni odada farkli yatakta alistirin bence.
Bir donem oglum da gece uyaninca benim yanimda yatmak istiyordu. Birkac hafta surdu. Sonra yataginda devam etti. Dis ve hastalik donemlerinde ayrilmak istemiyolar sanirim

Bu konuda çok farklı görüşe sahip uzmanlar var.bazıları anne ile bebeğin beraber uyumasını bile destekliyor.benim en büyük keyfim buydu mesela.. bebeğime sarılarak uyumaktan o kadar mutluydum ki 3 yaşına yaklaştı hala çok seviyorum.
Bence 2 yaşa kadar sizinle aynı odada ayrı yatakta , 2 yaş sonrası oda ayırma şeklinde ilerleyebilirsiniz. Bu arada biz montessori yatak kullanıyoruz düşme gibi bir sorun kalmıyor böylece. Ya da koruyucular satılıyo yatak kenarına takılan onlara bakabilirsiniz.

Doğmadan önce 6-8 ay gibi ayırırım odasını uyku eğitimi de vericem diyordum diyordum ama şuan içimden gelmiyor odasını 1 yaş sonrasına bıraktım emerek uyuması da devamm kucagımda uyusun biraz daha 🥹

Bence de henüz küçük. Güvenlik için sizin odanızda ayrı bir yatakta uyusun.

Biz 2 aylıkkenden beri farklı odada yatıyoruz. İlla ayrı odada olacağız diye bir kuralım yok ama hepimiz daha iyi uyuduk. Bazen bizim olmamızı istediğinde odasında yer yatağı var oraya gidiyorum, hatta bazen ben onsuz uyuyamıyorum gene gidiyorum. Ama genel olarak yerimiz yatağımız ayrı ve mutluyuz. 13 aylık olacak neredeyse

X