Bebek Kıyafetleri, Bebek Eşyaları Bebek odası harici anne yanı nasıl beşik almalıyım?

Anne yanı beşik tavsiye ederim, ilk sayfada paylaşılan. Bir yaşa kadar kullanılabilir yazıyor. Hatta daha fazla da yatar ama ayağa kalkmamasi icin guvenlik acisindan bir yaş diyor. Ayrica kademeli ayarlari var ve reflü yatagi oluyor. Ve bebek ilerde öksürdügünde falan da reflu kademesi işe yariyor. Bebek psikolojisi için çok iyi, sızin yanınızda yatıyor hissi verdiğinden, güvenli bağlanmaya oldukça katkili. Daha sonrasında pierre cardin park yatak kullandım, çok memnun kaldım

Aksine bebeklerin gelişimi için ince yatak daha uygun doğduklarında. Bence evi mobilya ile doldurmayın. O küçük süslü beşikler gerçekten çok az kullanılıyor. Benim de park yataklar çok gözüme hitap etmiyor ama şöyle sade cici bir tane bulabilirsiniz yine de.Önceden Nuna-Sena varmış katlanıyormuş da hemence ama şuan piyasada yok :KK43: Ben de aradım ama bulamadım.
Holmer marka da katlanıyor. Spor çantası gibi kılıfı var ona sığıyor. Bak istersen

Mobilya almadim,park yatak alip kendi odasinda yatirdim dogdugu gunden. Cok daha rahat cok daha guvenli. Park yatak icine visco yatak alinabiliyor. Chicconun cok guzel modelleri var. Estetik goruntuden cok bebegin ve annenin rahati onemli.

Dogdugu andan itibaren kendi odasinda miydi gercekten? Sesini duyabiliyordun o zaman. Ben simdiden yanimda yatsa bile ya sesini duyamazsam diye telas ediyorum :KK43:

Kızım 6aydan sonra bunda yattı 3,5 yasında ve odasına yazın geçırdım. Cok saglam ve asırı kaliteli!
Ikı kademelı ıster ust kısımda ıster alt. Yatagıda var kızım sımdı odasına geçtıgı ıcın semsıye gıbı katlayıp kaldırdım. Bazı park yataklar asırı kalıtesiz onlardan tavsıye etmıyorum.
İşte bahsettiğim park yatak bu evet bence görünüş olarak da daha güzel diğer yataklardan ama maalesef yok şuan piyasada...

Merhaba arkadaşlar. Doğacak bebeğime bebek odası mobilyası alacağım. Dolabı, büyüyen beşiği ve şifonyeri olmak üzere. Ancak ilk zamanlar kendi odamızda yatıracağım için yatak odama koyabileceğim nasıl bir beşik almalıyım? İlk bebeğim olduğu için tecrübesizim. Ahşap sepet beşikler çok hoşuma gidiyor ama onlar 5 6 aydan sonra kullanılamıyor muş galiba. En az 1 yaşşına kadar kullanılabilecek bir şey olsun istiyorum. Park yatakların hem görünümü hoşuma gitmiyor hem onların altı ince olduğu için bebek rahat yatamaz diye düşündüm. Tecrübeli anneler en kullanışlı ne alabilirim?
Görümcem ve tanıdıgım bir kac kişi aldı cok güzel ayrica cok kullanıslı ama 6.aydan sınra onuda kullanamazsınız sanırım. Anne tarafına bakan kısım cıkıyor ayrica

Bu arada ben de park yatak aldım, anne yanı beşikler çok minik. Sürekli de yatak alacak halim yok. En azından 2 yaşına kadar kullanılabilir park yataklar ve işimiz bitince muhafaza edilmesi de kolay. Görüntü olarak kötüler evet naylonumsu, rengarenk ama kullanışlı geldi bana. Nuna park yataklar daha kaliteli görünüyor bu arada ama ben daha uygun fiyatlı bir şey tercih ettim.

Bir tane odasına normal beşik koydum. Yatak odama da sepet beşik koydum. benimkinin altında tekerlek yok. emniyet kilidi var. Sallamak istediğinde kilidi açıyorsun. Kullanışlı olup olmadığı hakkında bir bilgi veremeyeceğim daha doğmadı benim yumurcak ama çok heves ediyordum sepet beşiğe aldım gitti valla :anne:

Hamileyken bende çok araştırmış çok düşünmüştüm. İlk 6 ay yanımda yatar sonra odasına gecırırım düşüncesi ile yanıma küçük bir beşikte almıştım. Çok kararlıydım odasına krsın gecırmekte. Kızım dogdu ilk 6 ay yanımda yatırdım. Öyle bir kafama kazımısım ki uyku nedir bilmeyen kızımı uyutqbıldıgımde besıge yatırdım o uyandı ben yatırdım o uyandı ben yatırdım boylee uykusuz gunler geceler gecti. Neyse 6.ayda odasına gecırdım ama yok 3.gece geri aldık odamıza :) 1.yıla kadar aynı odada vesıgınde uyutmaya savastıgım kızımı 1.yılın sonunda pes ettım yanıma yataga aldım dünya varmış. Boş yere eziyet etmişim kendime illa besıgınde yatacak diye. Şimdi dogursam hiç kasmam nerede uyutursam orada borakırım. Üstelik bana böyle olacagını soyleyen cok kısı vardı ama yok illa heves edıldı alınacak :) 1 dolap 1 beşik tamamdır. Brşigi önce odana alırsın sonra gecırmek istersen besıgıde tasırsın. Bi bakmıssın beşigi kullanmıyorsun senın mınıkte yanında :) hem harika bir duygu onunla uyuyup onunla uyanmak :)

Dogdugu andan itibaren kendi odasinda miydi gercekten? Sesini duyabiliyordun o zaman. Ben simdiden yanimda yatsa bile ya sesini duyamazsam diye telas ediyorum :KK43:
Duyarsiniz mutlaka. Anne oldugumdan beri hic oyle derin uykum olmadi. Sizin de olamaz anneligin dogasi geregi. Dogar dogmaz kendi odasinda kendi yataginda yatirdim ben. Yurumeye basladigindan beridir de kendiliginden odasina gider. Odasini benimsemesinin baska yolu yok gercekten. Ben ayni odada uyumayi dogru bulmuyorum, hem oda havasiz olur,hem de gereksiz bir sekilde anneye asiri ve sagliksiz baglaniyor cocuklar. Sonra da diyoruz ki ay neden bu cocuk bensiz duramiyor. Ayni odada yatira yatira oluyor bunlar.

Duyarsiniz mutlaka. Anne oldugumdan beri hic oyle derin uykum olmadi. Sizin de olamaz anneligin dogasi geregi. Dogar dogmaz kendi odasinda kendi yataginda yatirdim ben. Yurumeye basladigindan beridir de kendiliginden odasina gider. Odasini benimsemesinin baska yolu yok gercekten. Ben ayni odada uyumayi dogru bulmuyorum, hem oda havasiz olur,hem de gereksiz bir sekilde anneye asiri ve sagliksiz baglaniyor cocuklar. Sonra da diyoruz ki ay neden bu cocuk bensiz duramiyor. Ayni odada yatira yatira oluyor bunlar.

Iste benim de tam olarak istedigim bu dark. Öğretmenim. Bebegim 10 aylikken tekrar işe donecegim. Cunku cevremden gordugum bunu bir sene daha erteleyince cocugun ayrilmakta daha bir zorlandigi. O yuzden bu karari kendim verdim. Bana cok bagli bir bebek olmasini ben de cok onaylamiyorum. Ama ister istemez uyku durumu beni korkutuyor. Hani su top patlasa uyanmaz cinsler var ya ben onlardanim iste :KK43: bilemiyorum tedirgin oluyorum. Insallah senin yaptigin gibi yapabilirim bunu cok istiyorum gercekten.

Iste benim de tam olarak istedigim bu dark. Öğretmenim. Bebegim 10 aylikken tekrar işe donecegim. Cunku cevremden gordugum bunu bir sene daha erteleyince cocugun ayrilmakta daha bir zorlandigi. O yuzden bu karari kendim verdim. Bana cok bagli bir bebek olmasini ben de cok onaylamiyorum. Ama ister istemez uyku durumu beni korkutuyor. Hani su top patlasa uyanmaz cinsler var ya ben onlardanim iste :KK43: bilemiyorum tedirgin oluyorum. Insallah senin yaptigin gibi yapabilirim bunu cok istiyorum gercekten.
Cocuktan once benim de uykum cok agirdi. Sonrasinda insan adapte oluyor ve degisiyor ister istemez. Odalar birbirine cok uzak degilse zaten duyuluyor,cocuk kendisini anneye duyurmayi cok iyi biliyor valla :KK66: hic tereddutun olmasin. Ben de meslege ara verdim ama birakacak kimsem olmadigi icin. 10 aylikken guvendigin birine emanet edebileceksen hic dusunme. Odasini ilk gunden ayir. Mobilyaymis bilmemneymis gereksiz masraf asla yapma. Al bir park yatak. Mis gibi uyusun cocuk kendi odasinda. Cok ihtiyac duyarsan hastalik vs aninda park yatagi kendi odana tasirsin. Ama mobilya cidden sacma ve gereksiz masraf.

Cocuktan once benim de uykum cok agirdi. Sonrasinda insan adapte oluyor ve degisiyor ister istemez. Odalar birbirine cok uzak degilse zaten duyuluyor,cocuk kendisini anneye duyurmayi cok iyi biliyor valla :KK66: hic tereddutun olmasin. Ben de meslege ara verdim ama birakacak kimsem olmadigi icin. 10 aylikken guvendigin birine emanet edebileceksen hic dusunme. Odasini ilk gunden ayir. Mobilyaymis bilmemneymis gereksiz masraf asla yapma. Al bir park yatak. Mis gibi uyusun cocuk kendi odasinda. Cok ihtiyac duyarsan hastalik vs aninda park yatagi kendi odana tasirsin. Ama mobilya cidden sacma ve gereksiz masraf.

Cok sevdigim bir abla var bakimi icin ona guveniyorum. En az benim kadar iyi bakar. 4 cocuk buyutmus torun torba sahibi annem yasinda kadin. Biz doguda gorev yapiyoruz. Ortam geregi de kimseye guvenemem. Ayni lojmandayiz ablayla o da benim gibi polis esi. Eger bir aksilik olmazsa ona verecegim bebegimi. Zaten ben anasinifi ogretmeniyim 8.30 13.30 calisiyorum. Sadece 5 saatcik bakacak.
Mobilya konusunda da o hatayi coktan yaptim. Keske park besik alsaydim bir hevesle aldim kocaman su buyuyen besiklerden. Ama daha rahat olacaksa bunu kullanamayacak olursak da park besik aliveririrm artik ne yapayim.

Cok sevdigim bir abla var bakimi icin ona guveniyorum. En az benim kadar iyi bakar. 4 cocuk buyutmus torun torba sahibi annem yasinda kadin. Biz doguda gorev yapiyoruz. Ortam geregi de kimseye guvenemem. Ayni lojmandayiz ablayla o da benim gibi polis esi. Eger bir aksilik olmazsa ona verecegim bebegimi. Zaten ben anasinifi ogretmeniyim 8.30 13.30 calisiyorum. Sadece 5 saatcik bakacak.
Mobilya konusunda da o hatayi coktan yaptim. Keske park besik alsaydim bir hevesle aldim kocaman su buyuyen besiklerden. Ama daha rahat olacaksa bunu kullanamayacak olursak da park besik aliveririrm artik ne yapayim.
Hayirlisiyla gelsin dunyaya :KK200::nazar:

büyüyen beşik almanızı tavsiye etmem bende başta öyle alayım dyordum ama büyüdüğü zaman beşik o normal mekan yataklar olmuyormuş onun özel yatağını yaptırıyormuşssunuz. e ben ikinci bi bebek daha düşüdüğüm için onu alıp bozmanın bi anlamı olmadığını düşündüm. o yüzden normal sallanan altında çekmecesi olan beyaz bi beşik bakıyorum şu aralar. yatak odam geniş o yüzden anne yanı beşik düşünmedim ayrıca. düşünmeli miyim bilmiyorum yatağımın hemen yanına koyucam beşiği odası ayrı yapıcamdabeşiği alıcam yani yanıma
Büyüyen besık bende var kızımın odası var bırlıkte almıstım ama o buyuyen besıklerın ıkı turlusu var arkadasımda gordum o ufaktı yanı buyusede cok buyuk olmaz. Ama kızının yattıgı yer buyuk 3,5 yasında ve 5yasına kadar cok rahat yatar bayaa buyuk cunku :) evet bozucam dırek o boyda yatagını alıcam ve normal bır yataga donusecek.
Ve alt cekmecesı yatak bolumu var oraya da yatak koyucam ve kardesı de orada uyuyacak :) ben komple takım aldıgım ıcın ayırmadım cok memnunum.

Görüntüsü yüzünden ben de park yatak almamıştım. Birisinden emanet bambu beşik aldım sonra geri verdim.
Odasında karyola beşik vardı zaten. 14 aylıkken odasına yatırdım..

Ama ikinci olursa park yatak en ideali gibi geliyor şimdi. Ben ilk bebeğime hamileyken ikinci üçüncüyü yapan arkadaşlarım hep park yatak aldılar :)

Chicco'nun yatağa sabitlenen anne yanı yatağı çok pahalı ve gereksiz. Sakın almayın bence..

İki kızımı da 3 aylık olduğunda yan odaya geçirmiştim.
Ve her ağladıklarında da duydum.
Bir dolap bir beşik yeter.
Fazla eşya almak anlamsız.

X