Bebek Beslenmesi Bebek Tuzlama......

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Belki kızacaksınız ama ben böyle şeylere inanmam. Kızımıda tuzlamadım. Hatta bu yüzden kaynanamla kavga bile ettim. :jeyyar: Ter kokusu bakteriyle alakalı ve genle ilgili birşey. Bende tuzlanmamışım ama kokmam. Güya eşimi tuzlamışlar ama bi görseniz, ayakları yıkanmasın, ölü balık gibi kokar. delikafadulden

aynen katılıyorum canım, zaten en başta yazdım ben de, ter kokusunu önleyen deorantların da yaptığı bakterilerin özelliğini değiştirmektir zaten, böylece artık terleseniz bile teriniz kokmaz :eek:

bebek cildi hassas olur tuz nederece doğru bi yöntem bebek için. şahsen benimolsa yaptırmam kokuyosa deodarant alsın büyüyünce cildine bişey olacağına. ama yaptırana bişi dediğim yok yanlış anlaşılmasın a.s.

birde aklınızda olsun iri tuz bebeğin cildini tahriş edebilir ama bu aktardan alınan bebek tuzlama malzemesi dediğim lokum tozu gibi oluyo pudra gibi bir karışım onu biraz öyle bekletiyorsun eğer bir gece bekkletmek istiyorsan üzerindeki tozu silkeleyip tekrar sarıyosun bebeği ve öyle güzel uyuyorkiii

tabiki herkes fikrini düşüncesini paylaşıyor serapcım ama zararı olsa bu bizim memlekette yıllardır yapılan bişey bizde tuzlanmışız annelerimizde tuzlanmışş
eğerki zararı olsa bu bilinirdi düşünüyorum

tabiki herkes fikrini düşüncesini paylaşıyor serapcım ama zararı olsa bu bizim memlekette yıllardır yapılan bişey bizde tuzlanmışız annelerimizde tuzlanmışş
eğerki zararı olsa bu bilinirdi düşünüyorum

tatlış böyle gelenekler olabilir, zararı da olmayabilir ama yaraının da olduğunu sanmıyorum ben, en azından ter kokusu için çözüm olmadığından eminim a.s

denizlide hangi aktara girerseniz girin bebek tuzlayacağız dediğinizde size hepsini verir
ama şuan izmirde oturuyorum burdakiler biliyormu bilemem
ama aktar karıştırıp vermiyor hepsini ayrı aynı minik poşetlere tartıyor sen evde gidip karıştırıp tuzluyorsunn
almak isteyen olursa ben yine yazabilirim karışımı
bide yanında nöbet şekeri veriyor sadece onu öğütmeden veriyor evde öğütüyorsun onu bir miktarını ayırıp sadece nöbet şekerinden bebeğin ağzının içine sürülüyor

aynen katılıyorum canım, zaten en başta yazdım ben de, ter kokusunu önleyen deorantların da yaptığı bakterilerin özelliğini değiştirmektir zaten, böylece artık terleseniz bile teriniz kokmaz :eek:

Benim gibi düşünenler olunca çok mutlu oluyorum. Böyle şeyleri duydukça çok üzülüyorum. Kızmayın arkadaşlar sadece fikrimi söylüyorum. Benim arkadaşımı tuzlayım derken kavurmuşlar. Tuzlama, göbeği içine girsin diye sarma, kulağı kepçe olmasın diye bantlar bağlama.... Bence bebeklere eziyetten başka bişiy değil.

Balık tuzlar gibi.cokacimcoook
Yok tuzlamam bebeğimi,kıymetlim olur o benim.opuyorumnanaktan Ona zarar gelmesini hiç istemem kocakarı tarifleri ile.zemuszemus

Benim gibi düşünenler olunca çok mutlu oluyorum. Böyle şeyleri duydukça çok üzülüyorum. Kızmayın arkadaşlar sadece fikrimi söylüyorum. Benim arkadaşımı tuzlayım derken kavurmuşlar. Tuzlama, göbeği içine girsin diye sarma, kulağı kepçe olmasın diye bantlar bağlama.... Bence bebeklere eziyetten başka bişiy değil.

niye kızalım cnm yapmak isteyen yapar yapmak istemeyen yapmaz ayy inanmıyorum ya:gitme: onu nasıl tuzlamışlar kaya tuzu ilemi hiç kavrulanınıda görmedimm yazık etmişler ama nasıl etmişler onu bilmiyorumm

ya bunlar eskiden gelen gelenklr..ben tuzlama hariç öbürlerini duymamıştım.herşeyin aşırısı zaarar.ama eskilerin bazı dediklerini kulak arkası etmemek gerektiğine inanıyorum.yani bi ara kundağında zaralıoluğunu basbas söylediler.şimdilerde ise faydalarından bahsediorlar.ama bende kızıımı kundağa sarmamıştım oda ayrı:)

valla canım şöyle anlatayım
birgün kuaföre gittim kadın inanılmaz kokuyor orada duramaz hale geldim ve bir abla vardı çalışan abla noldu deyince söyledim artık o da bana
-abla o doğduğun da tuzlanmammış ya ondan kokuyormuş dedi....
ilk defa ozaman duydum tuzlamamnın önemi..............

bende ısrarla çok çok tuzlansın..........

kendi sorumun cevabını buldum ve böle oldum ---> laelaelaelaelae

Tuzlanan bebeklerde önemli boyutlarda su kaybı, kandaki tuz oranının yükselmesine bağlı havale geçirme, tansiyonun yükselmesine bağlı beyin kanaması, böbrek yetmezliği gibi ciddi sorunlar görülebilmektedir. Göbeğe tuz dökülmesi sonucu kana mikrop karışması ve nadiren olsa da tetanos görülebilmektedir. Tuzlamanın bir diğer olumsuz sonucu ise deri üzerindeki kimyasal tahrişe bağlı cilt reaksiyonu ve pişiklerin oluşmasıdır” diye belirtti.

alıntı

kızlar yapmayın Allah aşkına. ne kadar zararlı tuzlamak. bir araştırın ya da doktora sorun bakalım. ani bebek ölümüne sebep oluyormuş. yavrunuzu niye tehlikeye atıyorsunuz? ayrıca yavrunuz büyüyünce ona temizliği ve hergün yıkanmayı öğretirseniz asla kokmaz. beni de annem ballayıp tuzlamış. ama çok terleyince herkes gibi ben de az biraz kokuyorum. annem bebeğimi doğduğunda tuzlamayı teklif etti. ben araştırdım ve ne kadar zararlı olduğunu duyunca asla yaptırmadım.

benim annem ilk yıkarken ev tuzuyla ovdu,sora yıkadı, duruladı,yani bebeklerim tuzlu kundağa sarılmadı,
burda sizin sölediiniz çok farklı bişe düşüniim düşüniim aklım almıyo,tuzlu tuzlu nasıl uyuyabiliyo bebek,
bunu gerçekten duymamıştım ,bana ilginç gelen o...

X