Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi bebekler ne zaman oturmaya başlar

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri
naptın canım ya:))
5. aydan itibaren destekli oturtacaksın. 8. aydan sonra da tam desteksiz oturur. tabi bu bebekten bebeğe değişir. benim oğlum 6. ayda desteklerden kurtulmuştu. ama yine de doğru aylar bunlar.

sakın sakın sakın benimki 7aylık ben bile daha oturtmuyorum kendisi oturmasını bekliyorum.

:eek: ay ne bilek? birkaçgün oturttuk zavallı yavrumu. bi de biraz oturunca ağlamaya başlıyodu kuzum ya senağlama

5.ay kontrolünde doktorumuz artık yavaş yavaş oturtabilirsin ama çokta yüklenmeyin omurları ağrımasın dedi..2 ay çok erken, oturtma daha yavruyu annesi..

zaten 3 aylık oldu canım :KK70: oturtmadık bida töbe

canım annem beni ve kardeşimi 4 aylık destekli oturtmuş çevremde birkaç kişide 4. aydan sonra başladı...bebek ağlamıyorsa 4. aydan sonra denenebilir bence benim bebiş 2,5 aylık öbür kontrolde doktora ne zaman oturtabileceğimi sorucam bende heycanla bebeğimin oturmasını bekliyorum....

benim bebiş 5 aylık yaklaşık1 haftadır destekli oturtuyorum, çok da hoşuna gidiyor cadının....

oğlumu yatakta oturttum elinden tutarak. kafa titriyo sallanıyo. çok komik gözüküyo

benimki 3 ayını bitirdi ve biz destekli oturtuyoruz,çünkü yatırınca ağlıyor,oturtunca susuyor,ne yapcağımı şaşırdım....

bizim doktor 6.ay kontrolümüzde artık oturtabilirsiniz dedi ondan önce de az az destekli oturtuyorduk şimdi 2-3 haftadır desteksiz oturabiliyo,pregantçım senin bebeğin kadarken anakucağına koyuyordum ben bel kısmına yastık koyup

ben daha kızıma denemedim bile, bu hafta 6. ayına gireceğiz doktorum oturabilir derse oturtacağım, geen ay sorduğumda henüz erken demişti

benim kızım çarşamba günü tam 3 aylık olucak ama yatmayı hiç sevmiyor kucağımda illa oturcak bide öne atıyo kendini artık koltukta arkasını destekleyerek hafif yarım oturtuyorum bazen kucağımdada gene hafif yatık anca öle oturuyo yatınca sırtına iğne batıyo sanki :emir_bebek:

benim kızım çarşamba günü tam 3 aylık olucak ama yatmayı hiç sevmiyor kucağımda illa oturcak bide öne atıyo kendini artık koltukta arkasını destekleyerek hafif yarım oturtuyorum bazen kucağımdada gene hafif yatık anca öle oturuyo yatınca sırtına iğne batıyo sanki :emir_bebek:

merhaba almıacım benım kızım da 3 aylk oldu dun ve sureklı basmak ya da oturmak ıstıyor kafasını one egıp bacaklarını kldırıyo oturmak ıcın ama henuz erkenmıs hem boyu kısa olurmus hem poposu kuyruksokumu agrırmıs.benımkını otokoltuguna alttan destekleyıp yatık pozısyonda koyuyorum kızımı oturmus zannedıyor kendını oyuncalarını tutmaya basladı ıkı elıyle arık.:KK33:

benimkide tutuyo oyuncakları sonra birden fırlatıp atıyo sonra da noldu ya nere gitti oyuncağım şeklinde bakıyo :KK9: bende oturtmak istemiyorum ama aynen benimkide kendini öne atıyo eğiliyo falan ben geri çekiyorum o gene öne çok muzur çook :KK9:

benim kızımda yarın tam 4 aylık oluyo ben öyle pek oturtmuyorum yalnızca kucağımda oturuyo sürekli aykta durmak istiyo ve ben onu gezdiricem oda etrafını seyredicek öyle çok hoşuna gidiyo...

5 aylık desteksiz oturmaya başladı :nazar: zaten doğduğundan beri yatmayı sevmez
3 aylıkken ayaklarının üstünde zıplamaya başladı kollarından tutunca
başka türlü kıyameti kopartır oyuncak sepetini koyarım önüne içinden bir şeyler çıkarır

5 aylık desteksiz oturmaya başladı :nazar: zaten doğduğundan beri yatmayı sevmez
3 aylıkken ayaklarının üstünde zıplamaya başladı kollarından tutunca
başka türlü kıyameti kopartır oyuncak sepetini koyarım önüne içinden bir şeyler çıkarır

maşallah kuzuna:nazar:bizimki 2 aylık,henüz böyle maceralara girişmiyoruz.kucağımdayken falan ayaklarıyla ittiriyor kendini biraz,onu bile yapmasına izin vermiyorum.ya da yatarken yakınında oturuyorsam yine ayaklarıyla aynı şeyi yapıyor.ben de geri çekiliyorum:KK1:çok minnak daha bişe olacak diye korkuyorum:KK8:
eldivenlerini bile çıkaramıyorum ben daha yaa,çocuk ellerini tanıyamayacak böyle giderse.yzünü çok fazla ovuşturuyor,tırnakları kısa bile olsa çizik içinde bırakıyor suratını.arada bir havalandırıyorum çıkarıp,onun dışında hep eldivenli.bir de 2 dk bile eldivensiz dursa buz kesiyor elleri.kıyamıyorum.

kızlar benim kızım 4.ayını sürüyo şuanda. ama neredeyse 1 aydır yatsın istemiyo. sırtında biraz destek olsun hemen kldırıveriyo kendini. kucağımızda imkanı yok yatık durmuyo. hemen oturur pozisyona alıyo kendini. napabilirim? engelmi olmalıyım yoksa nasıl istiyosa öylemi tutayım?

X