Bebeklerde Konak nasıl geçer

tudutum

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2022
1
0
43
Merhabalar
Benim 10 aylık oğlum var 4 aylıktan itibaren Konakla uğraşıyorum. Kullanmadığım ilaç kullanmadığım şampuan ve yapmadığım yöntem kalmadı. Ve bugün ilk defa kafasında konak yok. Çok şaşırdım ve bu kadar basit olduğunu bilmiyordum.
İnstagram da gezinirken bir video gördüm kahve telvesi ile saçlarını yıkıyordu bi kadın çok şaşırdım hemen yorumları okudum. Herkes çok memnun yani geneldeki çok memnun diyelim yapma diyenlerde vardı tabii özellikle kıvırcık olanlar yapmıcakmış. Çünkü saçları düzleştiriyormuş.Bla bla bla 😜
Ama en önemli etkisi deriyi tazeliyormuş yani ölü deriyi temizliyormuş. Bende karar verdim oğlumda denemeye ve sonuç 3. Günü sıfır Konak ben şok oldum bu kadar basitmiydi yaw dedim ama gerçekten bu kadar basitmiş.
Dr verdiği ilaçlar Nike fayda etmedi. Hatta öyle tuhaf bi dr. Denk geldim ki yorumsuzdu benim için.
Yine neyse bırakalım dr yi 😡. Benim çocuğumun kafası o kadar kötü idi ki anlatamam kupkuru bir saç derisi o kaşıyor ve kasıdıkça kanıyor. Hoş kaşımasa da kanıyordu çünkü o kadar büyük ve kuru kabuklanmalar vardı ki kafasında ben bile rahatsız oluyordum görüntüsünden. Bildiğiniz kaplumbağa derisi gibi gözüküyor du.
İşin özü ve kısası benim gibi konakla mücadele edenlere söylemek istedim ben KAHVE TELVESİN DE buldum çareyi. Belki sizede bi faydası olur diye paylaşmak istedim.
NASIL YAĞTIĞIMI SORARSANIZ:Kahve pişirir gibi yapıyoruz. Ben kahve makinasın da tek kişilik kahve yaptım 2 şekerli ve soğumaya bıraktım.
Banyoya küvetini açtım ve orda yıkadım bebeğimi. Soğuyan kahvenin suyunu kaşıkla aldım telvesi kalıncaya kadar tek tek attım suyunu dibine çökmüş oluyo zaten telve. Sonra telvenin içine hangi bebek şampuanı kullanıyorsanız ondan sıkın ve bebeğinizin kafasına elinizle masaj yaparak yedirin bıngıldağının üstüne dahi ben bütün kafasına yedirdim( saçları yumuşacık ve parlatıyo o yüzden bütün kafasına yaptım) sonra sık bir tarakla taradım ve duruladım bu kadar bitti.
NOT: bu işlemi yaptıktan sonra tekrar şampuanla yıkamayın sadece durulayın ve çıkartın bebeğinizi banyodan.
UMARIM BİR FAYDASI OLUR SİZEDE PAYLAŞMAK İSTEDİM SİZİNLE DE

X