Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi bebeklerle bir gün nasıl geçiyor???

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri
maşallah hepsine
aynı dönem çocukları işte hepsinin işi gücü oyun
hele edolina ve ilkim aynıymışız uyku hariç az uyuyo benim ki

tel sarar a bayılıyo fış fış kayıkçı atem tutem ben seni vb bir sürü şarkı bazılarını ben uyuduruyom
çıngıraklarıyla şimdi oynamaya başladı resmen
hele dönen bi çıngırağı var geçen gün baktım parmaklarıyla onu döndürüyodu maşallah bayıldım
kolbastı oynuyoz bi de beraber hiç tvlerden eksik olmuyo bu aralar zaten

bizde bir günümüzü rutin olmasada yazalım...
güne erken başlayanlardanız bizde
sabah 06:30 gibi kızım uyanmadan alıp emziriyorum.
saat 07:30 ailecek ayakta oluyoruz eşim saat 08:30 gibi çıkıyor evden..
sonra kızım ve oğlumla sabah sabah oyunlar yapıyoruz yatakta...
10:00 gibi biberon mamasını verip sabah uykusuna uyutuyorum...
bu sırada oğlumla kahvaltı ve günlük ders tekrarı yapıyoruz,bir yandan da kızımın çorbasını hazırlayıp ocağa koyuyorum
saat 11:30 gibi kızım uyanıyor onu ana kucağına koyup oğlumu okula hazırlıyorum derken servis geliyor oğlum okula gidiyor...

günün bundan sonraki kısmı melisle bana ait...
o anakucağında oyalanırken ben ruh halime göre takılıyorum biraz
sonra saat 13:30 gibi öğlen yemeğini yedirip dışarı çıkıyoruz
bazen sadece yürüyüş amaçlı bazen alışveriş vs...
eve döndüğümüzde kızımı öğlen uykusuna yatırıp kalan iş ve akşam yemeğimi yapıyorummmm
saat 17:00 gibi uyanıyor kızım bazen daha erken...ve saat 17:45 e kadar kızımla evdeysek eğer oyunlar oynarım beceri oyunları oynarım bazen ben oryantal oynarım kızım şaşkın şaşkın beni izler :)))böyle vakit geçiyor ama 17:45 dedimi saat mutlaka balkondayım oğlumu beklerim takii servis kapıya gelinceye dek...
bu sırada kızım ağlasada asla içeri girmem...

oğlum gelir yemek yeriz beraber sonra melisin meyve püresini yediriyorum eşim eve işi gereği dönüşü 21:30 u buluyor ve bana kızımı uyutmamam için resmen yalvarıyor bende bu yüzden 18:30 gibi kızımı tekrar uyutuyorum...
21:30 gibi eşim eve geliyor çocuklarla oynarken yemekleri hazırlar sonra biraz birlikte vakit geçirdikten sonra saat 22:30 gibi çocukları uyutuyorum...
sonra bizdede başbaşa kalma saatleri oluyor:)))

bu arada fascım bizim buralarda piknik ve park alanları oldukça fazla ama sabah saatleri ve akşam saaleri (son 2 gün hariç) oldukça serin oluyor bebek için açıkcası bende çok sevmeme rağmen bu tür organizeler şu dönem yapamıyorum..yoksa yazın eğer istanbuldaysak her pazar mutlaka kahvaltı için sahile ineriz bizde gerçekten çok keyifli oluyor bakalım bebekle aynı keyfi alabilecekmiyiz bende merak ediyorum doğrusu...

Son düzenleme:
Ben buraya yazmayı unutmuşum kızlar özür:
biz de güne erken başlıyoruz.
sabah tam olarak saat 06.45 de uyanıyor oğluş kalıkıyoruz biraz oynuyoruz altımızı değiştiriyoruz çayımızı koyuyoruz. çay hazır oluncaya kadar emziriyorum. bazen emzirme uzun sürerse çayı babamız demliyor.
hep beraber kahvaltı ediyoruz (oğlum bebek arabasında oturuyor arada ağzına tereyağ, peynir veriyorum o da kahvaltı etmiş oluyo)
babamız işe gittikten sonra (07.50) tekrar emziriyorum ve oğluş uyuyo
saat 10 gibi uyanıyor. bazen de 9.30
bu arad ben size takılıyorum bir yandan da evi toparlıyorum.
uyanınca tekrar emziriyorum o kendi kendine oyalanırken ben de öğlen yemeği hazırlıyorum. yemeği yiyoruz baba işe gidiyor saat 13 gibi tekrar yatıyor oğlum. bu uyku duruma göre 1 ya da 2 saat oluyor.
saat 15 gibi uyanıyor biraz oynuyoruz sonra yoğurt yediriyorum oyalanıyoruz birlikte. bazen 17 gibi yarım saatlik kestirme yapıyo.
17 de babamız işten geliyo oğluş uyanınca oynuyorlar ben de sofrayı hazırlıyorum yemeğimizi yiyoruz. dışarı yürüyüşe çıkıyoruz.
saat 20 gibi tekrar emziriyorum ve hero baby nin iyi geceler armutlu mamasından yediriyorum 75ml kadar. ve oğlum en geç saat 20.30 da uyuyor.
akşamları da bize kalıyor:asigim:
saat 24 gibi uykusunda kımranmaya başlıyor o uyanmadan elıp emziriyorum ve tekrar yatırıyorum saat 4 gibi uyanıyor emiyor ve saat 6.45 e kadar uyuyor..
sanırım benim oğlum tam bir uykucu tosbağa.
biz hala anne sütü ağırlıklı besleniyoruz.
bunun dışında oğlum uyanınca asla huysuzluk yapmıyor:nazar: ve ağlamıyor. kendi kendine oynuyor. yorganı yastğı çekiştiriyor. benim ona bakmam gecikince sesini yükseltiyor. ve ben gidip ağamadan onu yerinden kaldırıyorum beni görünce çok mutlu oluyor çığlık atıyor :emir_bebek:

maşallah hepsine....

bizde de düzensizlik düzeni devam.....şimdi bi de sıcaklar bastırdı kızçe hiç uyumuo....n'olcek bööle bilmiom valla....

dün ilk defa arabasıyla tek başına dışarı çıktık ama benim de canım çıktı...postaneydi muhtardı işlerim vardı onları halledeyim dedim ama ıııı...yani işler oldu da felaket yoruldum...yollar kaldırımlar pusetlere uygun değil...canım çıktı valla....allah engellilere yardımcı olsun nasıl gidiyorlar bu yollarda bilmiom...bir daha çıkmam :KK43: akşam babası gelince çıkarız....ralli yapmış gibi oldu kız yollarda :KK43:

bakalım biz bir düzen oturtacak mıyız ya da evde vakit geçirmenin daha verimli yollarını...oyna-dans et-şarkı söyle hepsi bi yere kadar....o eğlenio da bi yerden sonra benim pil bitio...bu sefer onunla ilgilenmeye enerji kalmıo

X