Bebek Beslenmesi Bebekte aşırı gaz ve kolik sorunu

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Canım eğer ilaçlar yeterli geliyorsa tabiki verme. Ben anne sütü dışında mama takviyesi yapıyorum bu yüzden gaz sancımız çok oluyor. İnsan çaresiz kalınca veriyor valla. Bende bu tip şeylere çok karşıydım ama annem sizi böyle büyüttüm ozmanlar böyle ilaçlar damlalar yoktu dedi. Doktor kontrolümüzde doktorumuza söyledi. Ben çocuklarıma eskiden bir iki kaşık veriyordum dedi. Doktorumuzda evet verilebilir ama biz ileri düzeyde gaz problemi olunca öneriyoruz dedi. Demekki verilebiyormuş. Asla sakın demedi. Hakkaten rahatlattı 2 kaşık çocuğuma kalanınıda ben içiyorum.
Mecbur kalinca veriliyor benin annemde dedi ben hep verdim size nane de cok ise yariyor

Benim bebegimde ayni senin gibi sallamaktan kollarimiz kopuyor bizede dr maflor verdi ama ben sabahlari veriyorum gunduz rahat aksam 18-19 civari aglama krizleri basliyor gazdan iyice psikolojim bozuldu bende senin gibi aksam üzeri vermeye baslayacagim umarim faydasi olur.paylasimin tek olmadigimi hissettirdi tesekkurler.

Benim bebegimde ayni senin gibi sallamaktan kollarimiz kopuyor bizede dr maflor verdi ama ben sabahlari veriyorum gunduz rahat aksam 18-19 civari aglama krizleri basliyor gazdan iyice psikolojim bozuldu bende senin gibi aksam üzeri vermeye baslayacagim umarim faydasi olur.paylasimin tek olmadigimi hissettirdi tesekkurler.
riaca ederm umarim gecer probleminiz

Anason rakinin ham maddesi bir doktor kadinin birini azarlamisti raki hammaddesi icirirsen cocuga tabi surekli uyur diye :KK70:

Öyle şey olur mu evet rakının ham maddesi ama bu aktarlarda satılan anason içilebilir öyle rakı etkisi yapmaz yani evet belli miktarları geçmemek lazım bebekte ama bu her bitki çayı için böyle.
Senin dediğin gibi olsaydı biz haş haşlı börekler çörekleri kahvaltılık ezmeleri yiyip kafaları bulurduk

Kızlar bebeğini şu videodaki gbi tutabilen var mı ben tutamıyorm korkuyorm. Çıplak olması mı gerek acaba

Kızlar bebeğini şu videodaki gbi tutabilen var mı ben tutamıyorm korkuyorm. Çıplak olması mı gerek acaba

Canım ben hep öyle tuttum hiç bir sorun olmadı korkmana gerek yok. Çıplak olması da gerekmiyor. Hemşireler yenidoğanlara ne hareketler yaptırıyorlar bir şey olmuyor yani. İnşallah fayda verir ben çok faydasını gördüm gerçekten.

Arkadaşlar herkese merhaba,
Benim bebeğimde şu an 3 aylık ve 3. haftadan itibaren inanılmaz bir huysuzluk gaz sorunu ve ağlama krizleri yaşadık.
Gazından dolayı meme bile emmek istemiyordu. Saatlerce hiç durmadan ağlıyordu bu bazen 3 4 saat bazen 5 saate kadar çıkıyordu. Artık ne yapacağımı şaşırdım Ben, Annem, Kız kardeşim 3 ümüzünde bakmasına rağmen sektirmekten, örtünün arasında sallamaktan kollarımız kopuyordu resmen.
Nefessiz kalana kadar ağlıyor beni çok üzüyordu.
En nihayetinde şu an rahatladık, gazlı bebeğin ne kadar zor bir şey olduğunu yaşayanlar bilir. BEN SİZLERE BU SORUNU NASIL AŞTIĞIMIZI ANLATICAM.
Ööncelikle bebeğinizin karnının doyduğundan emin olmalısınız.
Her emzirmeden sonra mutlaka gazını çıkarın ve bağırsaklarının hareket yönüne doğru masaj yapın.
Bacaklarını itip çekme hareketleri ve bisiklet sürme hareketi yaptırtın bol bol.
Ben bu yukardakileri uygulamama rağmen kızımda hiç bir değişme olmadı o da ayrı mevzu.
Ben çareyi önce NURSE HARVEY'S te aradım ama hiç etki etmedi.
REZENE içirdim gaz sorunu için bir nebze iyi gelsede ondanda beklediğim sonucu alamadım.
Ve en son doktorumuzunda önerisiyle BİO GAİA damlayı kullanmaya başladım her gün akşam saat 7 de 5 damla veriyordum çünkü kızımın o saatlerde krizleri başlıyordu. Vee bebeğim rahatladı ağlama krizleri düzeldi derken birinci şişenin sonuna doğru tekrar başladı ve tekrar doktora gittik bu sefer 10 damlaya çıkar dedi ve 10 damlaya çıkardık. Şu an gayet mutlu güzel uykusunu uyuyan bir bebeğim var uyurken bile kendi kendine gazını çıkarıyor. Bu damla bana resmen deva oldu paylaşayım dedim çünkü ne kadar zor olduğunu biliyorum Allah herkesin yardımcı olsun bebek büyütmek kolay değil.
Sürekli ağlayan kolik bebekler için ben bu videoyu izledim ve bu da gerçekten bebeği sakinleştiriyor ve gazını çıkarıyor.

UMARIM İŞİNİZE YARAR.
.:KK70:uyduğuma göre bio gaia ilerde kolon kanserine karşıda koruyormuş.

Sab simplex kullan bi de kimyon

Benim kızım da şimdi iki buçuk aylık 6 gaz ilacı denedim en iyi sonucu sab simpleks te gördüm tabi çocuktan çocuğa değişir en kısa zamanda geçse de şu kolik durumu bolca gülmeye başlasa

Ne yapilirsa yapilsin ancak zamani gelince gececek bence busancilar benim oglum 2.5 aylik hergun yalvariyorum Allaha gecsin diye besigin basindan kalkamiyorum millet bebislerini bebek arabasina koyup geziyor ama ben yapamiyorum delircem sinirden bunla ugrasirken esimlede hergun kavga ediyoruz psikolojim yerlerde Allah herkesin yardimcisi olsun :KK43:

Ne yapilirsa yapilsin ancak zamani gelince gececek bence busancilar benim oglum 2.5 aylik hergun yalvariyorum Allaha gecsin diye besigin basindan kalkamiyorum millet bebislerini bebek arabasina koyup geziyor ama ben yapamiyorum delircem sinirden bunla ugrasirken esimlede hergun kavga ediyoruz psikolojim yerlerde Allah herkesin yardimcisi olsun :KK43:
Sabredicez kızlar başka çare yok. Tek ilacı zaman. Sıkı sıkı sarılın evladiniza. Birbirinizden güç alın. Bol bol dua edin. Ya sabır. Bugünlerde gecicek elbet...

Cok zor gercekten bizdede gaz problemi var karni gurul gurul doktorumuz nurse harveys in bitkisel surubunh verdi ama 3 aylik kizim agzina verdigim anda geri tukuruyo surubu duzgun kullanmiyor faydasini goremiyoruz geceleri o uykusuz ben uykusuz gunduz de bitkin dusuyor aksamlari geceleri basliyor ztn problemimiz tam kolik problemi bitti derken diş cikartmaya baslar rahat yok bize

Cok zor gercekten bizdede gaz problemi var karni gurul gurul doktorumuz nurse harveys in bitkisel surubunh verdi ama 3 aylik kizim agzina verdigim anda geri tukuruyo surubu duzgun kullanmiyor faydasini goremiyoruz geceleri o uykusuz ben uykusuz gunduz de bitkin dusuyor aksamlari geceleri basliyor ztn problemimiz tam kolik problemi bitti derken diş cikartmaya baslar rahat yok bize
Bende nurse harveys kullandim gercekten cok faydasini gordum metsil damlayla donüsümlu kullandim geciyor Allahin izniyle

Bende nurse harveys kullandim gercekten cok faydasini gordum metsil damlayla donüsümlu kullandim geciyor Allahin izniyle

Bende ki metsil ile denesem bir ara kullaniyodum faydasini gormustum bide rezene veriyordum arada bende iciyordum yoksa dayanamiycam bunyem kaldırmıyor tekim yardim edenimde yok gecem gunduzum kalmadi Allah yardimcimiz olsin baska dert tasa vermesin

Bikac gun once bende nurse harveys aldim verdim bebisim ogun delirdi resmen az olan duzenide mahvoldu bende suruptan oldugunu dusunup vermedim bir daha
Demekki her bebegin tepkisi farkli oluyor ben ilk kez biseyden fayda gordum cok rahat atlattik o sureci diger iki cocugumda kabus gibiydi :KK43:

3 aylik bnmki ne bileyim 1 ayin icindeyken rezene biraz iyi geliodu yine bir umut olur belki dye denycem aldirdim esime biogaia bide rezene çayı zayiflayacak dye de korkuyorum huzurla ememiyo bile çocuk :KK43:

X