Bebekte Reflü

diblerabla

eş eş eşeşe beş beş beşeşe anamın adı meneğşe
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2022
1.741
2.703
Anneler merhaba.
Bebeğim 33 günlük ne zaman isterse emziriyorum. Genelde 1saat aralıklarla emiyor en az 20 dk. 3 sabahtır ıkınarak uyuyordu. Önce gaz sandım ama gazını ve kakasını yaptığı halde devam etti ıkınmaları. Bu sabah tazyikli şekilde kusunca doktora götürdüm. Doktor reflü var muhtemelen 3 saatte bir emzir sık emzirme dedi. Eve geldik 3 saat olmasa da en az 1.30-2 saat geçmesini bekleyeyim dedim. Dünyayı birbirine kattı. Çığlık kıyamet ağlıyor. Gazını çıkardım kakasını da yaptı ama memede huysuzluk yapıyor. Midesi rahatsız ediyor muhtemelen ama emmeden de durmuyor. Ağlarken kıpkırmızı oldu emmek için. Emdikten sonra en az 10 dk dik tutuyorum ama nafile. Ben nasıl başa çıkacağım bununla. Ne yapmam gerekiyor. Lütfen deneyimli anneler bana yardım etsin. Çok kötü hissediyorum kendimi.

Ek: bir de memede uyuyakalıyor mesela fırsat bilip çekiyorum uyanıyor bana resmen yumruk atıyor 53 cmlik bebek. Dayak yiyorum meme vermiyorum diye

Yok mu yardımcı olabilecek kimse?

Reflu icin bir mama tavsiye etmisti doktorum vakti zamaninda ismini hatirlamiyorum isterseniz doktorunuza danisin. Ben de emziriyorum ama gunde bir ogun o mamadan veriyordum baya rahatlatmisti.

Reflu icin bir mama tavsiye etmisti doktorum vakti zamaninda ismini hatirlamiyorum isterseniz doktorunuza danisin. Ben de emziriyorum ama gunde bir ogun o mamadan veriyordum baya rahatlatmisti.
Bir sorayım çok teşekkür ederim

Oğlum 1 yaşına kadar reflüydü, sürekli kusardı sizin daha çok küçük mecbur gözlemleyeceksiniz. Yediğiniz şeylere karşı alerjisi olabilir kilo alım durumuna göre doktor yol alıyor. Kilo almamıs ya da vermişse reflü maması verebilir.reflü maması verirse mesela cocuk düzelmeye baslarsa meme+mama gidebilir bir süre mesela. Süt ürünlerine yumurtaya alerjisi olabilir belki sizin yediklerinizden. Doktor uygun görürse size diyet verebilir süt ürünlerini sizin yememeniz gibi. İleri durum olursa da kusma önleyici ilaç veriliyor. Deneyerek bulunacak malesef ama geçiyor dert etmeyin

Kızım 2 aylıkken reflü tanısı koyuldu. Hortum gibi kusuyordu kilo alımı olmadı ilaç tedavisine başladık çok şükür 3 ay içerisinde düzeldi sonrasında kusma namına hiç bir şey yaşamadık. Alerji doktoruna da götürdüm reflunun temelinde alerji yatabiliyor. Yumurta beyazına ve fındığa alerjisi çıktı. emzirirken basinin altını mümkün mertebe besleyin kafası aşağıda kalmasın ve besledikten sonra mutlaka bir süre dik pozisyonda tutun yatırmayın. Geçmiş olsun şifa dilerim 🤍

Anneler merhaba.
Bebeğim 33 günlük ne zaman isterse emziriyorum. Genelde 1saat aralıklarla emiyor en az 20 dk. 3 sabahtır ıkınarak uyuyordu. Önce gaz sandım ama gazını ve kakasını yaptığı halde devam etti ıkınmaları. Bu sabah tazyikli şekilde kusunca doktora götürdüm. Doktor reflü var muhtemelen 3 saatte bir emzir sık emzirme dedi. Eve geldik 3 saat olmasa da en az 1.30-2 saat geçmesini bekleyeyim dedim. Dünyayı birbirine kattı. Çığlık kıyamet ağlıyor. Gazını çıkardım kakasını da yaptı ama memede huysuzluk yapıyor. Midesi rahatsız ediyor muhtemelen ama emmeden de durmuyor. Ağlarken kıpkırmızı oldu emmek için. Emdikten sonra en az 10 dk dik tutuyorum ama nafile. Ben nasıl başa çıkacağım bununla. Ne yapmam gerekiyor. Lütfen deneyimli anneler bana yardım etsin. Çok kötü hissediyorum kendimi.

Ek: bir de memede uyuyakalıyor mesela fırsat bilip çekiyorum uyanıyor bana resmen yumruk atıyor 53 cmlik bebek. Dayak yiyorum meme vermiyorum diye

Merhaba şuan aynı durumdayız doktora gitmedik yalnız bize reflü tanısı koyulmadı ancak bebeğim uyanıkken sürekli ağlama modunda ve hep emmek istiyor emdikçede fazla geliyor kusuyor ama başka türlü de susmuyor sizde durum ne şuanda bebeğim 43 günlük

Merhaba şuan aynı durumdayız doktora gitmedik yalnız bize reflü tanısı koyulmadı ancak bebeğim uyanıkken sürekli ağlama modunda ve hep emmek istiyor emdikçede fazla geliyor kusuyor ama başka türlü de susmuyor sizde durum ne şuanda bebeğim 43
Anneler merhaba.

yardımcı olursanız çok sevinirim

X