Bebişimin dili pamukçuk olmuş :((

kızlarr bende 2 ay sonra doğum yapacam inşallah..
bebeğin ağzındaki pamukçuklar için bana çoğu kişi siyah dut varya onun iyi geldiğini söyledi
hatta kayınvalidem yengem vs bir sürü kişi de benim için siyah dutun reçelini yapmışlar dolaba koydum bebeğim için,
kayınvalidem çocuklarında hep kullanmış çok faydasını görmüş
paylaşmak istedim sizlerle

bende 3 ay sonra doğum yapacağım inşallah. siyah dutun pamukçuğa iyi geldiğini bende duydum. Benimde siyah dut reçelim hazırlandı.
bilginize

Kesinlikle kara dut pekmezi.. Herşeyi denedim dr.umuz en son bu pekmezi önerdi, hem keyifle hüpletiyor hemde iki günde etkisini gösteriyor.
Kızımın dilince hafif kabarıklık kaldı, keşke daha önce alsaymışım.

arkadaşlar peki kaynatılıp ılıtılmış karbonatlı suyla silsek etkisi olur mu yine

kızlar benim oğlumunda çok uzun zamandır geçmedi dilinde kaldı.ilk başta damağında da vardı karbonatlı su iyi geldi ama dilindekini geçiremiyorum bir türlü.miskostatin kullandık 10 gün iyi gelmeyimce dr onu bırak karbonatlı suyla sil dedi olmadı hala birazaldı dilinde..dut pekmezi aft lara da iyi geliyor hatta şuan ben kullanıyorum ama bunu bebeğe nasıl uygulayacağız?yedirecek miyiz yoksa diline mi süreceğiz?

pamukçuğu geçirmek için 1 çay bardağına 1 tatlı kaşığı karbonatı ilave edin ve karıştırın iyice. sonra bebişinizin ağzına sürün deneyin nasıl rahat sürebiliyorsunuz diye. kulak çubuğuna sterilize gazlı bezi yada temiz ince tülbenti sarın ve ucunu elinizde tutunki bebeğin boğazına kaçmasın ve çubuğu dilinin üstüne sürtün ağız içine olan yerlere kazıyın.. ayrıca serçe parmağınızı karbonatlı suya batırın sonra ağzına sokunca o emecektir o zaman parmağınızı ağzının içinde gezdirin.. bunu günde aç karına 3 kere yapın. ayrıca mukostatil diye damla var. onuda karbonatlı su uygulamasından sonra ağzının içine yayılmasını sağlayın. onuda pamuk çubuğuna dökerek yapabilrisiniz. ama dikkatli olun emniyetli şekilde yapın tül sararak tülün bir parçasını elinizde tutinki bebeğin boğazına kaçmasın.. bu uygulamayı pamukçuk geçene kadar yapın.. olmasını engellemek için 2 günde bir karbonatlı suyu ağzında uygulayın..

Karbonat pamukcuk oluşmasını engeller oluşan pamukcugu gecirmez..Sadece 3-4 gün gecti sanarsınız ama tekrar oluşur.En güzeli doktora gidin...

benim kızım da oldu malesef, çok fena tüm ağzı bembeyaz oldu yavrucağın. dr. mikostatin damla verdi, günde 4 kere ve karbonat yapın dedi, hemşire bi ark da karbonatı yaparken o beyaz şeyler patlayana kadar sürt dedi, çok ağlıyo ama o zaman :KK43:
salı gittik dr a, salıdan beri yapıyoruz biz. karbonat sonrası damlayı uyguluyoruz. bölge bölge geçiyor sanki. önce dilinin tamamında vardı, şimdi dili geçti ,damağı yara oldu. bakalım ne zaman geçecek.
bu arada benim bebeğim emmiyo, günde çok az bir miktar süt sağıp veriyorum onun dışında mama yiyor. yani emse de emmese de oluyormuş bu pamukçuk...

Oyy kıyamam bennn , karbonatlı suyla silmeye devam bizde de oluyordu ama hafif hafif.. çok geçmiş olsnn

Kesinlikle kara dut pekmezi.. Herşeyi denedim dr.umuz en son bu pekmezi önerdi, hem keyifle hüpletiyor hemde iki günde etkisini gösteriyor.
Pekmezi nasıl verdiniz direkt mi. Sulundırarak mı. Miktar olarak ne kadar.50 günlük bebeğim zararı olmaz mı

Pekmezi nasıl verdiniz direkt mi. Sulundırarak mı. Miktar olarak ne kadar.50 günlük bebeğim zararı olmaz mı
Bence kullanmayin bebege pekmez filan
Kizim 1 yasindayken olmustu 1 hafta emememisti ilac kullanmıştık zor geciyor biraz

Merhaba benim bebegimde pamukcuk 4 aylık nerde aldiniz pekmezi onerebilirmisiniz bana

X