Bekar ve çocuklu anneler lütfen akıl verin

sebul34

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2023
14
15
39
Merhaba , 15 yıllık evliliğimi bitireli tam 3 yıl oldu. İki çocuk annesiyim , 15 yaşında oğlum ve 9 yaşında kızım var🙏 Çocuklarımla birlikte yaşıyorum. Ayrılık sürecini hep birlikte sağlıklı bir şekilde atlattık çok şükür 🙏 Babaları ile sürekli görüşüyorlar herşey yolunda.

Karşıma iyi biri çıktı ve çok etkilendim görüşüyoruz, fakat çocuklarım olduğu için ciddi hayaller kuramıyorum ve plan yapamıyorum malesef.Ona da söyledim zamana bıraktık bazı şeyleri. Ama ben de 40 yaşındayım en güzel dönemlerim.
Evlilik benim için sadece hayal gibi bir şey mesela.Çocuklarıma haksızlık edeceğimi düşünüyorum. Onları 3.bir kişiyle muhaddap etmek istemiyorum. Bu sebepten de kendi mutluluğumdan feragat ediyorum.
Bu durumu nasıl aşarım ? Benim durumumda olan arkadaşlarım yazarsanız çok mutlu olurum☺️

Neden hayata kendini kapatıyorsunuz ki? Pat diye adamı evin ortasına getirmeyin tabi de ilişkinizi yaşayın ciddiye binerse uzman desteği alırsınız

Evlilik mecbur mu? Yani evlenmeden aşk yaşayamıyor musunuz 😀
Kendinizi kapatmayın zaten sevgiliniz olabilir çıkın gezin eğlenin çocuklar babaya gittiğinde tatile gidin. Babayla çocukların sorumluluğunu paylaşın zaten sizin de bir hayatınız var.

Evlilik mecbur mu? Yani evlenmeden aşk yaşayamıyor musunuz 😀
Kendinizi kapatmayın zaten sevgiliniz olabilir çıkın gezin eğlenin çocuklar babaya gittiğinde tatile gidin. Babayla çocukların sorumluluğunu paylaşın zaten sizin de bir hayatınız var.
Evlilik olmadan özel bir şeyler yaşamak istemiyorum (yaşayan herkese tabi ki saygım sonsuz). Ayrıca rahat rahat takılamıyorum burası küçük bir kasaba. Çocuklarımı düşünüyorum hep.

çocuklarınız olduğu için evliliği 2 3 hatta 5 kere düşüneceksiniz . Ülkem öyle bir hal aldı ki kimin ne çıkacağı belli olmuyor. Sevgili hayatı yaşayın gezin dolaşın ama eve çocuklarınızın yanına alacağınız kişiden çok emin olun. Etraf be der diye evlenmeyin. Etraf ne der diye aman bu adam çok iyi kaçırmayım dersiniz. İki gün sonra o muhteşem adam hayatınızın içinden geçer.

Çocuklarınız için endişelenmeniz çok doğal. Haklı olarak siz kendi haytınızı da ikinci plana atmak istemiyorsunuz. Neden yeniden evllik olmasın ki. Sadece bekar insanlar bir düşünüyorsa çocuklu insanlar iki üç kere düşünmeli. Çocuklarınız da çok küçük değilmiş. İyice tanıyınca aklınız yatarsa ve hala kalbiniz istiyorsa evlilik olabilir bence. Hakkızında hayırlısı olsun.

Peki ne kadardır tanıyorsunuz? Güveniyor musunuz? Çocuklarınız küçük değil. Eğer güveniyorum tanıyorum diyorsanız çocuklarınız bu konuyu açın. Siz annelerisiniz. Bir ağızlarını arayın bakalım ne diyecekler

Merhaba , 15 yıllık evliliğimi bitireli tam 3 yıl oldu. İki çocuk annesiyim , 15 yaşında oğlum ve 9 yaşında kızım var🙏 Çocuklarımla birlikte yaşıyorum. Ayrılık sürecini hep birlikte sağlıklı bir şekilde atlattık çok şükür 🙏 Babaları ile sürekli görüşüyorlar herşey yolunda.

Karşıma iyi biri çıktı ve çok etkilendim görüşüyoruz, fakat çocuklarım olduğu için ciddi hayaller kuramıyorum ve plan yapamıyorum malesef.Ona da söyledim zamana bıraktık bazı şeyleri. Ama ben de 40 yaşındayım en güzel dönemlerim.
Evlilik benim için sadece hayal gibi bir şey mesela.Çocuklarıma haksızlık edeceğimi düşünüyorum. Onları 3.bir kişiyle muhaddap etmek istemiyorum. Bu sebepten de kendi mutluluğumdan feragat ediyorum.
Bu durumu nasıl aşarım ? Benim durumumda olan arkadaşlarım yazarsanız çok mutlu olurum☺️
Önceleri arkadaşça ortama dahil edin. Psikolog yardımı alabiliyorsunuz alın
Çünkü biri ergenlik başında diğeri en pik noktasında. Özellikle oğlan seni paylaşmak istemeyebilir.

Evlilik olmadan özel bir şeyler yaşamak istemiyorum (yaşayan herkese tabi ki saygım sonsuz). Ayrıca rahat rahat takılamıyorum burası küçük bir kasaba. Çocuklarımı düşünüyorum hep.
Nereden tanıştınız beyfendi ile netten falansa çocuklar için pek güvenli bulmuyorum..babaları evli mi o evliyse çocuklar daha bir anlayış gösterebilir karşı tarafın çocuğu var mı .Yani çok bilinmeyenli denklem her yönü ile iyi analiz etmek lazım..

Çocukları düşündüğünüz için zaten evlenmeyin. Sevgili olabilirsiniz

Nereden tanıştınız beyfendi ile netten falansa çocuklar için pek güvenli bulmuyorum..babaları evli mi o evliyse çocuklar daha bir anlayış gösterebilir karşı tarafın çocuğu var mı .Yani çok bilinmeyenli denklem her yönü ile iyi analiz etmek lazım..
Babaları evli değil, tanıştığım kişi evlenip ayrılmış çocuğu yok , işyerim aracığı ile tanıştık kendisiyle. Çok kısıtlı görüşebiliyoruz malesef fazla görüşme şansım olmuyor. Evet henüz çok yeni ama sonunu bile bile de iyice bağlanıp hayal kırıklığı yaşamak istemiyorum. Bir anda gelişti herşey , normalde bu tarz şeylere kapatmıştım kendimi.

Babaları evli değil, tanıştığım kişi evlenip ayrılmış çocuğu yok , işyerim aracığı ile tanıştık kendisiyle. Çok kısıtlı görüşebiliyoruz malesef fazla görüşme şansım olmuyor. Evet henüz çok yeni ama sonunu bile bile de iyice bağlanıp hayal kırıklığı yaşamak istemiyorum. Bir anda gelişti herşey , normalde bu tarz şeylere kapatmıştım kendimi.
Yeniyse bence evliliğe odaklanmadan anı yaşayin akişa bırakın şimdiden bunun stresine girmeye gerek var mı tanıyıp hoşça vakit geçirmeye yitirilen duyguları tekrar hatırlamaya odaklanın gerisi o zamana göre şekil alır zaten bu arada bende boşandım çocuklarım var yani kendim böyle yapardım

Artik cocuklarin var mecbur mu flört olmadan evlenmek? Adami daha icli disli tanimiyosun. Her sey uzaktan hos görünür. Sevgili kalin belli bir süre🤷🏼‍♀️simdi yorumlara az cok hizli bi baktim da o adam evlenip bosanmis diyorsunuz cocugu yok diyorsunuz sizce adam kendi soyundan çocuk isteme hakki yok mu bilemedim bence ister yani siz 3cü cocuk istiyor musunuz gelecekte? Eger öyleyse sevgili olarak birbirinizi taniyin sonra duruma göre bakilir sanirim

Ben evlendim yani benim için eşimi tanıdıktan sonra başka türlüsü olanaksızdı zaten ....yani hayat sizin çocuklar büyüyor yarın bir gün anne meşgulüm lafını duyacaksınız hiçbir zaman tüm hayatlarına dahil herşeyin içinde olmayacaksınız bunu biliyorsunuz ....Bilemem herkesin hayat görüşü ben olumsuz değilim ama çok gercekciyim düşünüp taşınıp kendi aldığım kararlardan her zaman memnun kaldım ....ne beklediğiniz ve karşınızdaki kişi ne bekliyor bunlar önemli ....Çocuklar bizim ebeveynlerimiz değil biz onların menfaatini güvenliğini huzurunu düşünürken bu hayat içinde bizimde mutlu huzurlu güvenli olmamız gerekli .....Aklı başında bir yetişkin olduğunuzu varsayarak yorum yapıyorum kendinizi ve çocuklarınızı en iyi siz tanırsınız karşınızdaki kisiyide buna göre artı eksi olur olabilir olamaz bu kararı siz vermelisiniz hayatıniz sizin .......

ne zor. cocugu olan boşanmış kadınlar için çok zor bir süreç bence. elbette insan sevmek sevilmek istiyor ama ya cocuklar ne olacak fikri muhtemelen hep beyni kemiren bir konu. çok haklısınız. iki cocuklusunuz. çocukları düşünseniz hayat kaçıyor, evleneyim derseniz çocuklar ne olacak endişesi... nasıl kötü bir ikilem. kimileri çocuklu kadının özel hayatı olmaz der kimisi elbette kadının da ruhu oksanmali der. karmakarışık bir durum ne desem boş. bekara hanim boşamak öylesine kolay ki... yalnız ben çocuklarınızın bu ilişkiyi olumlu karşılayacağını pek düşünmüyorum. hangi çocuk olsa babasının yerine başkasını koyamaz. işiniz zor kolaylıklar dilerim.

Çocuk durumunu diğer arkadaşlar güzel şekilde yazmışlar da ben görüştüğünz kişiye takıldım biraz ondan yana ciddi bir adım mı geldi de siz evlilik konusunu çocuklarınızdan dolayı ertelediğinizi belirttinz ya da siz öyle diyince tepkisi nasıldı direkt zamana bırakalım mı dedi çabasını vs gördünz mü ilk eşinizden sonra yeni ilişki biraz sizi farklı hissettirebilir hani hemen doğru insan karşınıza çıkmamış olabilir çocuklar bazen bizden anlayışlı oluyor o konuda benim için rahat ancak siz kendiniz için biraz temkinli olun lütfen ilk görüştüğünüz kişi doğru kişi olmayabilir evlilik dışı cinsellik istemediğinizi okudum belki o psikolojiyle evliliğe yöneliyor da olabilirsiniz lütfen önce beyefendiden emin olun

Evet var , ama ben böyle bir şeyin çocuklar büyümeden pek mümkün olamayacağını söyledim. Yani aklıma yatmıyor. Ama bu sefer de benim hayatım akıp geçecek. Bilemiyorum malesef.
Yani bilmiyorum evet en doğal hakkınız tabikide ama kurulu düzeniniz içine o yaşlardaki iki çocuk başkasını dahil etmek isterler mi bilemiyorum. Büyük olgunluk gerektiren bir hareket çocuk için. Yapıları nasıl yeni nesildeki bazı çocuklar artık böyle şeylere takılmayabiliyor daha mantıklıda düşünebiliyorlar zor durum uzmandan destek almak en doğrusu. Adamın çocuğu da yok buda biraz sıkıntılı bir anda iki cocuklu hayata başlayınca oda saçma davranışlar sergileyebilir inşallah cok mutlu olursunuz tercihlerinizle

X