Bekar ve çocuklu anneler lütfen akıl verin

ne zor. cocugu olan boşanmış kadınlar için çok zor bir süreç bence. elbette insan sevmek sevilmek istiyor ama ya cocuklar ne olacak fikri muhtemelen hep beyni kemiren bir konu. çok haklısınız. iki cocuklusunuz. çocukları düşünseniz hayat kaçıyor, evleneyim derseniz çocuklar ne olacak endişesi... nasıl kötü bir ikilem. kimileri çocuklu kadının özel hayatı olmaz der kimisi elbette kadının da ruhu oksanmali der. karmakarışık bir durum ne desem boş. bekara hanim boşamak öylesine kolay ki... yalnız ben çocuklarınızın bu ilişkiyi olumlu karşılayacağını pek düşünmüyorum. hangi çocuk olsa babasının yerine başkasını koyamaz. işiniz zor kolaylıklar dilerim.

Çocuklarınız büyümüş zaten bir beş yıl daha bekleyin derim. Oğlunuz üniversiteye başlamış olur. Kızınız belki babasıyla yaşar. Şu an hala size ihtiyaçları var. Aynı evde başka birini istemeyebilirler.

Artik cocuklarin var mecbur mu flört olmadan evlenmek? Adami daha icli disli tanimiyosun. Her sey uzaktan hos görünür. Sevgili kalin belli bir süre🤷🏼‍♀️simdi yorumlara az cok hizli bi baktim da o adam evlenip bosanmis diyorsunuz cocugu yok diyorsunuz sizce adam kendi soyundan çocuk isteme hakki yok mu bilemedim bence ister yani siz 3cü cocuk istiyor musunuz gelecekte? Eger öyleyse sevgili olarak birbirinizi taniyin sonra duruma göre bakilir sanirim
defalarca ayrılmaya kalktm , ona bi gelecek veremeyeceğimi söyledim, yani çocuk doğuramam bu yaştan sonra dedim , kendi çocuklarım büyümeden evlilik düşünemeyeceğimi vs ama ısrarla beni bırakmak istemedi.

Sevilmek istemek normal ama bilmiyorum eşinizle nasıl başladınız. Başlarken zaten hersey çok güzel değil mi. İnsan çocuğunun babasından ayrılıyor. Yeni adam ne kadar farklı olabilir ki. O yüzden çocukların düzenini bozmaya değmez diyorum.

Çocuklarınız büyümüş zaten bir beş yıl daha bekleyin derim. Oğlunuz üniversiteye başlamış olur. Kızınız belki babasıyla yaşar. Şu an hala size ihtiyaçları var. Aynı evde başka birini istemeyebilirler.
Evet çocuklarımın pek sıcak bakacağını sanmıyorum ve onların konforunu bozmak istemiyorum ama bu sürede de zaman akıp geçiyor.şu an 40 yaşındayım. İnanın çok zor bi durum.

defalarca ayrılmaya kalktm , ona bi gelecek veremeyeceğimi söyledim, yani çocuk doğuramam bu yaştan sonra dedim , kendi çocuklarım büyümeden evlilik düşünemeyeceğimi vs ama ısrarla beni bırakmak istemedi.
Boşanmış kadını veya evli kadını kolay seks olarak goren de çok var. Aşk gibi yaklasabilir ama ben emin olamazdim. Yani sizinle evlenmek yerine takılmak istiyor olabilir. İş ciddiye binince ailesi de istemeyebilir. Çocuklu ve çocuksuz farkından. Veya bir çocuğu olsun diye çocuk yapabileceği biri ile evlensin isteyebilirler.

Sevilmek istemek normal ama bilmiyorum eşinizle nasıl başladınız. Başlarken zaten hersey çok güzel değil mi. İnsan çocuğunun babasından ayrılıyor. Yeni adam ne kadar farklı olabilir ki. O yüzden çocukların düzenini bozmaya değmez diyorum.
Evet güzel başladık ama günün sonunda aldatıldım çocukların babası tarafından. 3 yıldır hiç işim olmadı flört işleriyle taa ki bu kişi karşıma çıkana kadar. Beni 20 yıl öncesine götürdü resmen.

Ben de boşanmış bekar anneyim 35 yaşındayım oğlum 9 aylık büyük konuşmayayim asla evlilik düşünmüyorum birine güvenip flörtte edemem pastanede mi görüşeceğim bu yaşta evime mi gelecek ? Ben onun evine mi gideceğim ve çok kaos bir evlilikten çok yeni çıktım o yüzden de çok katıyım belki zamanla bu düşüncelerim değişir ama toplum bu haldeyken sanmıyorum...
Oğlan çocuğunuz 15 yaşında.karakteristik olarak nasıl bilmiyorum ama tam ergenlik dönemi ve kızınız da başka soru işareti güvenlik açısından!
Adamın çocuğu yok çocuk ister mi siz ister misiniz sizin çocuklarınız ister mi başka kardeş bunları da düşünün ilerlerseniz konuşun
Zaman verin tanıyın her ortamda her şartta görün bol bol sohbet edin
Evlenince de boşanınca da hayatı tamamen değişen kadınlar ve çocuklar oluyor o yüzden bu mevzuyu ince düşünün Allah hakkınızda hayırlısı neyse onu versin

Evet çocuklarımın pek sıcak bakacağını sanmıyorum ve onların konforunu bozmak istemiyorum ama bu sürede de zaman akıp geçiyor.şu an 40 yaşındayım. İnanın çok zor bi durum.
Zamanın baskısını hissetmemek lazim. 45 de genç bir yaş. Olumlu olursa 45 ten sonra da güzel bir evlilik yaşayabilirsiniz. Olumsuz olursa çocuklarınız büyük olacağı için daha az etkilenir. 40ta evlenirsiniz olumsuz olursa çocuklarınız çok daha fazla etkilenir. Olumlu olsa da etkilenme ihtimalleri de var. En basiti çocuklar kiskanabilir falan. Erkek cocugunuzun arkadaşları belki farklı yorumlar zoruna gidecek şeyler söyler. Neticede ergen oluyorlar. Ama 20 yaşında böyle bir muameleye maruz kalmaz mesela.

Boşanmış kadını veya evli kadını kolay seks olarak goren de çok var. Aşk gibi yaklasabilir ama ben emin olamazdim. Yani sizinle evlenmek yerine takılmak istiyor olabilir. İş ciddiye binince ailesi de istemeyebilir. Çocuklu ve çocuksuz farkından. Veya bir çocuğu olsun diye çocuk yapabileceği biri ile evlensin isteyebilirler.
Evet çok haklısınız hele ki şu devirde hep bel aşağı düşünüyor herkes. Ama ben bu konuyu açık ve net olarak belirttim aramızda evlilik olmadığı sürece böyle birliktelik yaşayamam dedim. Defalarca konuştum bunu. Bana çok anlayışlı yaklaştı ve doğru olanın da bu olduğunu söyledi.

çocuklarınız olduğu için evliliği 2 3 hatta 5 kere düşüneceksiniz . Ülkem öyle bir hal aldı ki kimin ne çıkacağı belli olmuyor. Sevgili hayatı yaşayın gezin dolaşın ama eve çocuklarınızın yanına alacağınız kişiden çok emin olun. Etraf be der diye evlenmeyin. Etraf ne der diye aman bu adam çok iyi kaçırmayım dersiniz. İki gün sonra o muhteşem adam hayatınızın içinden geçer.
Çok emin olmak diye bi kavram yok maalesef ..

Ben de boşanmış bekar anneyim 35 yaşındayım oğlum 9 aylık büyük konuşmayayim asla evlilik düşünmüyorum birine güvenip flörtte edemem pastanede mi görüşeceğim bu yaşta evime mi gelecek ? Ben onun evine mi gideceğim ve çok kaos bir evlilikten çok yeni çıktım o yüzden de çok katıyım belki zamanla bu düşüncelerim değişir ama toplum bu haldeyken sanmıyorum...
Oğlan çocuğunuz 15 yaşında.karakteristik olarak nasıl bilmiyorum ama tam ergenlik dönemi ve kızınız da başka soru işareti güvenlik açısından!
Adamın çocuğu yok çocuk ister mi siz ister misiniz sizin çocuklarınız ister mi başka kardeş bunları da düşünün ilerlerseniz konuşun
Zaman verin tanıyın her ortamda her şartta görün bol bol sohbet edin
Evlenince de boşanınca da hayatı tamamen değişen kadınlar ve çocuklar oluyor o yüzden bu mevzuyu ince düşünün Allah hakkınızda hayırlısı neyse onu versin
Bir kadın olarak herseyi tek başınıza halledebiliyorsunuz fakat zaman geçtikçe duygusal boşluk daha da artıyor, sevmek sevilmek istiyorsunuz. Dediğiniz gibi çok tedirgin oluyorum görüşürken biri görür endişesiyle burası çok küçük bir kasaba.

Bir kadın olarak herseyi tek başınıza halledebiliyorsunuz fakat zaman geçtikçe duygusal boşluk daha da artıyor, sevmek sevilmek istiyorsunuz. Dediğiniz gibi çok tedirgin oluyorum görüşürken biri görür endişesiyle burası çok küçük bir kasaba.
Tabikide öyledir ben daha sürecin en başındayım... Başkalarının görmesinden ziyade kendiniz ve çocuklarınız için hangisi doğru bunu düşünün inanın o başkaları görse de konuşacak görmese de...

Evet çok haklısınız hele ki şu devirde hep bel aşağı düşünüyor herkes. Ama ben bu konuyu açık ve net olarak belirttim aramızda evlilik olmadığı sürece böyle birliktelik yaşayamam dedim. Defalarca konuştum bunu. Bana çok anlayışlı yaklaştı ve doğru olanın da bu olduğunu söyledi.
Benim ekşi sozlukten sohbet ettiğim insanlar var. Normalde cinsiyetimi belirten entry girmediğim için daha rahat yazıyordum. Abi falan diyen de oluyordu. Sonra daha uzun uzun yazınca kadın olduğumu belirten entrylerim de oldu. Boşanma donemimde boşanma ile ilgili entry girmiştim. İnan öyle bir yazıyorlarki. Avına sinsi sinsi yaklaşir şekilde. Benden 7 yaş küçük biriyle hiç oule bir niyetim olmadan yazistik. Sohbette tıp ile ilgili sağlık sistemi ile ilgiliydi. Ama yavaş yavaş öyle bir pusuda beklediğini anladım ki. Normalde doktor benden küçük. Hani işi olmaz diye kondurmadim. Ama sonra anladım ki hep öyle eksiden anlık bulusmalarla hayatına renk ve seks katıyor. Ben de onun için adaydim sanirim. Bunu farkedince sohbeti azaltarak kestim.
Yani böyle arkadaşlık ayağına sinsice bekleyen de çok. Hele aşık gibi davrananlar bence daha çoktur. Bizzat yaşamadım ama bilmiyorum gözlemleyin sadece. Evlilik için şimdiden stres yaşamayın. Belki işler ciddiye binince o istemeyecek. Şimdi evlilik lafı tabiki eder eğer avcı ise. Bunlar birer yöntem. Normal biri de olabilir elbette. Gerçekten aşık ve ciddi düşünen biri de olabilir ama diğer türlü avcı tiplerdense de anlamak çok zor

Yani bilmiyorum evet en doğal hakkınız tabikide ama kurulu düzeniniz içine o yaşlardaki iki çocuk başkasını dahil etmek isterler mi bilemiyorum. Büyük olgunluk gerektiren bir hareket çocuk için. Yapıları nasıl yeni nesildeki bazı çocuklar artık böyle şeylere takılmayabiliyor daha mantıklıda düşünebiliyorlar zor durum uzmandan destek almak en doğrusu. Adamın çocuğu da yok buda biraz sıkıntılı bir anda iki cocuklu hayata başlayınca oda saçma davranışlar sergileyebilir inşallah cok mutlu olursunuz tercihlerinizle
Şu an evlilik düşünmek için çok erken bir dönem. Fakat insan belli bir yaş ve olgunluğa erişince sevgili kalmakta zorlanıyor. Çocukları düşüneyim kendimi geriye atayım deyince de , hayat akıp geçiyor. Zor şeyler bunlar.

X