Bel ağrısı doğum belirtisi olabilir mi?

Benbirdost

‍‍‍
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2017
6.279
7.408
Merhabalar kızlar. 3.hamileliğimi yaşıyorum.
İlk ikisi sorunsuz geçti çok şükür.
Ama bu 3.hamilelik beni çok yıprattı mesela kanım 5'e kadar düştü. Bir odadan diğer odaya yürürken yoruluyordum Dr kan takviyesi verdi. Dün de demir verildi serumla. Haftaya 2 gün yine demir verilecek çünkü kan bulunmuyor. Bu aralar artık eskisi kadar halsiz değilim biraz daha iyiyim

Geçen ay çok az ev işi yapsam veya biraz yürüyüş yapsam karnıma ağrı giriyordu karnımın sol alt tarafına. Ve doktora kontrol için gittiğimizde bebeğimin kafasının sol alt tarafta olduğunu söyledi ağrı olması lazım agrimiyor mu hiç dedi. Bende yürüdüğüm zamanlar veya çok az bile olsa ev işi yaptığım zamanlar şiddetli ağrım oluyor yatınca dinlenince geçiyor dedim. Fazla iş yapma dedi. Ve dikkat ediyorum zaten.

Neyse dün yine demir verildi hastenede ordan çıktıktan sonra arabaya bindim oturur oturmaz belime sancı girdi. Ama çok değişik bir ağrı belimin tam ortası. Sonrasında omurgama doğru çıkıyor ağrı ama çok sızlıyor. Bu üşütme gibi bir ağrı değil.

Dün bir kere oldu o ağrı kısa sürdü ama. Bugün de sabahtan beri ara ara geliyor omurgama da vuruyor. Hiç iş yapmadım. Önceki 2 hamileliklerimde de ağır temizlik işleri yaparsam ağrılarım olurdu okadar ama bunda ağır iş de kesinlikle yapmıyorum zaten istesemde yapamiyorum hem halsizlik az da olsa devam ediyor hemde çok çabuk karnımın sol alt tarafında ağrı ve şiddetli baskı oluyor.

Sizce bu belirtiler erken doğum belirtisi olabilir mi? 29 haftalık hamileyim

X