Ben nasıl bu hale geldim

karakisef

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2024
25
6
27
Yardım istiyorum baştan yazacam psikolojik destek aldım bu konuyla alakalı herşeyi yaptım korkularima maruzda kaldım halada deniyorum ama bana iyi gelmedi hiçbiri ağır temizlik hastalığı yaşıyorum gündüzüm gecem her saniyem temizlik elimde bezle yaşıyorum kimse bir çekmeceye bile dokunamaz bazı yemekleri bile yapmıyorum kirlenmesin ev diye bakkala komşuya bile gitmiyorum ev benim kontrolumden çıkmasın diye insanların bahar temizliği diye yaptığını ben haftalık haftada bir yaptığını her gün yapıyorum bir gece Bir gündüz olacak şekilde her gün komple halılar kalkar dolaplar üstleri ile iç dış silinir sonra yerleri siler sererim dereceyi anlayın diye yazdım hepsini ailesinde kendisinde böyle birşey olan varmı düzelen varmı acaba ne yapmalıyım hasta olduğumu biliyorum nasıl oldu bilmiyorum iki yıl önce ki halimi özledim rahat olmak çok güzel bir şey Allah dusmanima vermesin ağlıyorum artık kendime ailemi cocuklarimi vucudumu sormayın bile bu durum ne kadar beter edebilirse o haldeyim 🥺

Çok denedim mesela elişi yapmaya başladım bu defa diyorum ki dur evimi temizliyim isim bitince rahat rahat yaparım aslında edindiğim tüm hobiler beni daha da sevk etti gibi dizi izlemem normalde bir diziye başladım aynı şekilde o saate kadar evi temizlersem daha rahat izlerim içim rahat izlerim diyorum inanın elimde değil öyle bir şey ki herseyi oraya bağlıyor insan mantık yok bu hastalık ta galiba ve ben bunun farkında olmayan insanlar gördüm ama ben farkında olup hala devam ediyorum bilmiyorum keşke birşey olsada bitse artık bende rahat bir kadın olsam
Durumunuz çok ilerlemiş o halde başka bir doktorla yeni bir tedavi yöntemiyle yeniden başlamanız faydalı olacaktır diye düşünüyorum. Bu süreci tek başınıza aşmanız zor gibi görünüyor. Destek almanız iyi olabilir.

Bir tanıdığım da aşırı dağınık ve temizlik yapmazdı ilkokula giden çocuğu eve arkadaş getirmeye utandığını söylemişti sürekli temizlik yapmaya başladı sonrasında bu tür şeylerin bir sebebi olmalı demiş ti doktoru olayı hatırlayınca tedavi süreci de erken sonuç veriyor sizi ne etkiledi bulmaya çalı

Durumunuz çok ilerlemiş o halde başka bir doktorla yeni bir tedavi yöntemiyle yeniden başlamanız faydalı olacaktır diye düşünüyorum. Bu süreci tek başınıza aşmanız zor gibi görünüyor. Destek almanız iyi olabilir.
Cevremde böyle bir duruma şahit olmadim ama kendimde hipnoz işe yariyor.
20 yil ictigim sigarayi bile tek seansta biraktim. Sizinki bir hastalik ama belki işe yarar
Biyoenerji denedim olmadı hipnozla aynı mı bilmiyorum beni tetikleyen birçok şey var aslında bu halimle dalga geçilmesi alaya alinmasi canımı acitacagini bile bile yaptığım işi bozan akrabalarım oluyor sırf bırakayım diye farklı şeyler deniyorlar evet bende durumunun ciddi olduğu kanaatindeyim beni anlayan kimsem yok bu tetikler arkadaşım çok yok yanlizim ailemle anlaşamıyoruz pek gitmiyorum eşimin ailesi aynı şekilde birçok şey aklıma geliyor ama hangisi olduğunu bulmam lazım önce galiba evet bu konuda destek almam lazım tekrardan acilen farkındayım bu akşam 4ten beri girdiğim işi eşim cocukta yok fırsat diye tekrar tekrar yaparak bu saatte kadar sürdü halada devam etmem lazım bitmedi çünkü kafamda

Biyoenerji denedim olmadı hipnozla aynı mı bilmiyorum beni tetikleyen birçok şey var aslında bu halimle dalga geçilmesi alaya alinmasi canımı acitacagini bile bile yaptığım işi bozan akrabalarım oluyor sırf bırakayım diye farklı şeyler deniyorlar evet bende durumunun ciddi olduğu kanaatindeyim beni anlayan kimsem yok bu tetikler arkadaşım çok yok yanlizim ailemle anlaşamıyoruz pek gitmiyorum eşimin ailesi aynı şekilde birçok şey aklıma geliyor ama hangisi olduğunu bulmam lazım önce galiba evet bu konuda destek almam lazım tekrardan acilen farkındayım bu akşam 4ten beri girdiğim işi eşim cocukta yok fırsat diye tekrar tekrar yaparak bu saatte kadar sürdü halada devam etmem lazım bitmedi çünkü kafamda

Gecmiş olsun canim. Durumuna cok üzüldüm. Insanlar cok yorabiliyor. Yukarda yazdiklarindan cikardigim bu. Sen galiba evi temizleyerek aslinda beynini ve ruhunu temizlemeye calişiyorsun. Belkide sadece bir olay degilde hayatinda biriktirdigin ve dişa vuramadigin konular seni bu hastaliga itmiştir.
Inşallah yakin zamanda şifa bulursun

Hepimiz zaman zaman dengemizi kayip ediyoruz. Ben yillar önce Panik atak gecirdim. Tedavimi oldum ve benim durumumu tetikleyen şeyin cevremdeki bazi insanlar oldugunu anladim. Radikal bir şekilde hayatimdan cikartdim o kişileri. O gün bügündür atak gecirmedim. Bazen iyileşmek icin uzaklaşmak gerekiyor.

Hepimiz zaman zaman dengemizi kayip ediyoruz. Ben yillar önce Panik atak gecirdim. Tedavimi oldum ve benim durumumu tetikleyen şeyin cevremdeki bazi insanlar oldugunu anladim. Radikal bir şekilde hayatimdan cikartdim o kişileri. O gün bügündür atak gecirmedim. Bazen iyileşmek icin uzaklaşmak gerekiyor.
Peki bunlar ailenizse ben uzak tuttum 4 yıl kendimden hergun eşimin gizli gizli ağlamasına stresine şahit oldum haklı olduğum için sustu ama çokta üzüldü onları yeniden hayatıma almak zorunda kaldım eşim için çünkü annesini babasını çok trajik bir şekilde kaybetmiş birtek ablaları kardeşleri kalmıştı bir çok sebebim var ama onlar bile söylüyor biz seni bu hale getirdik bizim içimizde delirdin sen böyle değildin diyorlar ne yapmam gerekir gerçekten çok zor bir süreç bu

Gecmiş olsun canim. Durumuna cok üzüldüm. Insanlar cok yorabiliyor. Yukarda yazdiklarindan cikardigim bu. Sen galiba evi temizleyerek aslinda beynini ve ruhunu temizlemeye calişiyorsun. Belkide sadece bir olay degilde hayatinda biriktirdigin ve dişa vuramadigin konular seni bu hastaliga itmiştir.
Inşallah yakin zamanda şifa bulursun
Allah razı olsun tüm hastalara inşallah dualarınıza talibim bu süreçte sadece üzülen evladım oluyor çünkü öğretmenine bile annenizle neler yapıyorsunuz sorusuna ben koltukta otururum hep annem de sadece temizlik yapar demiş bu benim kendimi düzeltmek için yeterli bir sebep ama nasıl olacak bilmiyorum

yalnız şöyle bir ilaç size iyi gelmediğinde tekrar gitmeniz gerekiyor biraz daha farklısını veriyorlar. Yani size sadece "o ilaçlar" iyi gelmemiş olabilir.
Lustral kullandım ve gece iş yapmamak için uyumalisin dedi zestat vermişti 3 yıl kadar kullandım evet gece yapmıyordum ilacı alır almaz konuşmaya bile dilim donmuyordu uyurdum deliksiz ama sabah yapardm takı ilaç saatine kadar şuan o zamanlar gibi bile şükür ederim aylardır ilk defa buraya konu yazdım diye telefonu alıyorum elime biraz oturmuş oluyorum aslında ben bir yıl olmadı tasinali bu eve gelince çok ilerledim

X