Ben ve gençlik dertleri

Emily19

Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2022
353
360
Merhaba .Bu gün şunu farkettim . Bir çark gibiyim ve sürekli kendi etrafımda dönüyorum. Asla ilerleyemiyorum. Kendi etrafımda dönüyor ve ne ileri ne de geri gidebiliyorum . Yks , kilo , anne zorbalığı. Bıktım. Şurda kalmış 7 ay güzel sonuçlar elde edebileceğimiz biliyorum . Kendime güveniyorum da ama neden bilmiyorum asla ilerleyemiyormusum gibi geliyor . Günde 7 saat çalışıyorum diyorum ki asla verim almadım. Çalıştıklarım hiçbir ise yaramayacak unutup gideceğim falan diyorum . Böyle kendi kendini yiyip bitiriyorum.. 19 yaşıma gireceğim yakında ve hala yetişkin gibi hissetmiyorum kendimi sanki 14 15 yaşında gibiyim . Bazen diyorum ki sen artık 19 olacaksın hayatın farkına var ve kendin için birseyler yapmaya basla . Bunca derdin arasında kilo problemim de var. Zaten hafif dolgun bir vücudum vardı.Herkws de çok yakıştırıyordu. Simdi tam sisman oldum belki 80 kiloyu bile geçtim. Aynaya bakıyorum kocaman bacaklar , göbek ve kocaman bir yüz ... Arkadaşım önceden belin ince idi çok güzeldi şimdi o da kalınaşmış fiziğini daha fazla bozma dedi . Bir yerden akademik , bir yerden ruhsal ve bedensel sorunlar bilmiyorum . Çok abartıyorum belki ama sıkılmaya başladım.

Bunlar çok normal gençlikte.
Stres etmeyin kafaniza takmayın gelip geçer. Hepimizin başından geçiyor emin ol . 👍🏻 okuldu sınavdı meslekti diplomaydi bi gün gelecekte şöyle bi bakicaksin
Hepsi geride kaldı zaman ne çabuk geçti.
Neler oldu neler bitti falan ben evlendikten sonra öyle olmuştum . 😀 zaman hem ilaç hemde su gibi akıp geçiyor . Şuan ise hamileyim anne olacağım . 🤰

ben 26 yaşındayim hala kendimi yetişkin olarak hissetmiyorum bu sorun değil. sorumluluklarını aldığın sürece yapacak bir şey yok. verimli hissetmiyorum diyorsun demek ki verimli çalışmıyorsun. denemelerde artış görmüyor musun? verimsiz olduğu sürece 10 saat çalışsan da bir şey olmuyor. kilo da verilir. önce tartıya çıkman lazım.

X