Bahçe Bakımı ve Çiçekler Benim Güzel Bahçem

Tohum çimlendirerek büyüttüm bende saksıda kaç aydır ilk çiçeğini verdi nasıl sevindik çok güzel bişey yetiştirmek

Bendegeçen yıl tohumlardan çimlendirdim çoğunu, ama bu yıl özel sebeplerden o aşamada gidemeyince hazır aldım fideleri...

Çok büyük mutluluk gerçektende ve evet bahçenin keyfi ayrı ama insan istedikten sonra her şart ve koşulda balkonda, saksıda her yerde yetiştirebilir...:KK19:

İyi bayramlar :KK36:

Bereketi bol olsun :KK68:

Hayalim benimde o günleri sabırsızlıkla bekliyorum , keyfini doyasıya çıkart isabel isabel abla :KK33:
O minik domateslere bayıldım en sevdiğimden :KK45:

Çok teşekkür ederim...:KK36:
Umarım seninde hayalin gerçek olur bir gün :dua:Çünkü çook keyifli...

İyi bayramlar :KK36:

MaşAllah yaaa ne kadar güzel insanın baktıkça içi açılıyor.. Rabbim sağlıkla yemeyi nasip etsin inşAllah.. benimde hayalim bu.. ben kimsenin beni tanımadığı bi yerde yaşamak istiyorum küçük bi bahçe kendime göre bi ev.. Allah herkese gönlündekini nasip etsin inşAllah

MaşAllah yaaa ne kadar güzel insanın baktıkça içi açılıyor.. Rabbim sağlıkla yemeyi nasip etsin inşAllah.. benimde hayalim bu.. ben kimsenin beni tanımadığı bi yerde yaşamak istiyorum küçük bi bahçe kendime göre bi ev.. Allah herkese gönlündekini nasip etsin inşAllah
Çok teşekkür ederim. Amin, inşallah..
Rabbim sizinde gönlünüzden geçeni nasip etsin inşallah :dua:

20200808_145657.jpg
IMG-20200808-WA0014.jpeg
insallah malatyaya gidince kayisi bahçesini de atacağım size :)
Bu minnacık arka bahçemde anca biber patlıcan domates kavun karpuz var :)
(Kabak ve patlıcanlara bayildim)

Eklentiler

• 20200808_145657.jpg
    20200808_145657.jpg
    248,3 KB · Görüntüleme: 41
Biz bu yaz ojulun bahçesine salatalık kabak domates ektik sadece çiçek açıp sonra azıcık sebzenin ucu çıktı ve büyümeden hep dojuldeler sebebi karıncalar olabilir mi çünkü aşırı karınca vardı toprakta

Bahçenin denize yakın kumlu bir bölgesine yazın hediye gelen yaklaşık 30 kök üzümü sağlı sollu diktik.Şu zamana kadar güzelce büyüyorlar.Minik minikte olsa birkaç salkım meyve bile verdi.Sadece yapraklarında lekeler oluşmaya başladı.Kükürt iyi gelirmiş aldım ama henüz köklerine dökmedim.Yağmurlar yağacağı için bharda vermenin daha uygun olduğunu düşündük.

Eskidende bu ektiğimiz alan üzüm bağlarıymış ve o zamandan kalan 2 kök üzüm öyle şahane meyve verdiki bayıldım lezzetine

20200918_190552.jpg
20201118_142835.jpg
20201008_152722.jpg
20201008_152744.jpg

Biz bu yaz ojulun bahçesine salatalık kabak domates ektik sadece çiçek açıp sonra azıcık sebzenin ucu çıktı ve büyümeden hep dojuldeler sebebi karıncalar olabilir mi çünkü aşırı karınca vardı toprakta

Karıncadan olduğunu sanmıyorum ama o dönemde çok su vermiş olabilirmisiniz?Çünkü tamda söylediğiniz o dönem yani çiçeklenip sebzeye dönüşme döneminde fazla su vermek söylediğiniz gibi dökülmeler yapabiliyor.

Karıncadan olduğunu sanmıyorum ama o dönemde çok su vermiş olabilirmisiniz?Çünkü tamda söylediğiniz o dönem yani çiçeklenip sebzeye dönüşme döneminde fazla su vermek söylediğiniz gibi dökülmeler yapabiliyor.
Bizde öyle düşündük sulamayı azallttik yine de sebze alamadık malesef

Bizde öyle düşündük sulamayı azallttik yine de sebze alamadık malesef

Tomurcuğun sebzeye döndüğü o dönem sulamayı azaltmak gerekiyor .Bende tecrübe ile öğrendim ve sonraki dönemlerde buna dikkat ettim.Sizde tecrübe etmiş oldunuz..Seneye umarım böyle bir sorunla karşılaşmayacaksınız :KK39:

X