Beşi bir yerde Çayı Masalı

ben yazın diyet spor ve başi bir yerde çay içerek 3 - 4 ayda 12 kilo verdim.Bri zararını göremedim. Karışımı kendim yapıyorum poşet çay gibi yapıyorum. Önceden bir kaseye malzemeyi hazırlayıp karıştırıyorum. Daha sonra içeceğim zaman bu kaseden bir fincana bir tatlı kaşığı koup üzerine sıcak su ekliyorum 10 dakika gibi demlendrip süzüp içiyorum.
Sivilce yapmadı
İshal yada kabızlık yapmadı

Halen hazırlayıp içiyorum. Bu çayı doktorlarda söylüyro. İnternetten araştırdığımda bu şekilde bilgiyi bulmamıştım tekrar bakarım. her yapıp içtiğimi araştımadan kullanmıyorum.

Paylaşım için sağolun.

Sağlıklı günler.

annem bu cayi icerek + diyet yaparak
(+ haftada 3 demet maydonoz yedi ve de lahana suyu icti)
11 kg verdi..

annem bu cayi icerek + diyet yaparak
(+ haftada 3 demet maydonoz yedi ve de lahana suyu icti)
11 kg verdi..

onemlı olan kılo vermek degıl saglıklı bır sekılde kılo vermek olmalı bır cok hastalık rıskını arttırarak kılo vermek sızce ne ıse yarayabılır??
bu caylar zayıflamak ıcın ıse yarayabılır belkı o konuda bılgım yok fakat paylasmak ıstedıgım bırsey var LÜTFEN MATE ÇAYI İÇMEYİN!!!! mate cayı hakkında ararstırma yapılmamıs oldugundan bahsedılmıs, aksıne bu cay gunumuda bır cok arastırmaya konu olmus karsınojen bır ıcecektır.
MATE CAYININ iciNDE YUKSEK DERECEDE KARSINOJENLER BULUNDUGU ISPATLANDI ASAGIDAKI ALINTILAR TAMAMEN ORJINAL MAKALELERDENDIR, ONUN YERINE YESIL CAY FILAN ICIN NE OLUR ZAYIFLAMAYA CALISIRKEN KANSERE DAVET CIKARMAYALIM..

High Levels of Carcinogenic Polycyclic Aromatic Hydrocarbons in Mate Drinks
Farin Kamangar1, Michele M. Schantz2, Christian C. Abnet1, Renato B. Fagundes3 and Sanford M. Dawsey1

Drinking mate has been associated with cancers of the esophagus, oropharynx, larynx, lung, kidney, and bladder. We conducted this study to determine whether drinking mate could lead to substantial exposure to polycyclic aromatic hydrocarbons (PAH), including known carcinogens, such as benzo[a]pyrene.

Conclusion: Very high concentrations of carcinogenic PAHs were found in yerba mate leaves and in hot and cold mate infusions. Our results support the hypothesis that the carcinogenicity of mate may be related to its PAH content. (Cancer Epidemiol Biomarkers Prev 2008;17(5):1262–8)

Non-alcoholic beverages and risk of bladder cancer in Uruguay
Eduardo De Stefani,1 Paolo Boffetta,2 Hugo Deneo-Pellegrini,1 Pelayo Correa,3 Alvaro L Ronco,4 Paul Brennan,2 Gilles Ferro,2 Giselle Acosta,1 and María Mendilaharsu1

A previous study from Uruguay suggested a high risk of bladder cancer associated with maté drinking. We conducted an additional case-control study in order to further explore the role of non-alcoholic beverages in bladder carcinogenesis.

In summary, we found very high mass fractions of total and carcinogenic PAHs in processed dry yerba mate leaves and in both hot and cold mate infusions. Our results support the hypothesis that the carcinogenicity of mate may be related to its PAH content.

bu konuyla ılgılı daha bır cok makale bulunuyor ancak ben sadece ıkısınden alıntı yaptım googleda arama yaptıgınızda aynı makalelere sızlerde ulasabılırsınız, ozetle sıcak yada soguk ıcılmesı durumunda mate cayı bas ve boyun kanserlerı ozafagus kanserı ve daha bır cok kanser tıpıne yol acabılıyor cunku ıcerısınde yuksek duzeyde kanserojen maddeler bulunuyor..

bılgınıze...

Bence butun zaayıflama ılacları masal kılo vermek ıcın ne cıkarsa alıyoruz zayıflatıyor dıye kendımızı kandırıyoruz bu ılacları kullanırken bol su ıcıyor bırazda olsa dıkkat edıyoruz zayıflamamızdan bence haplardan degıl bu bırazcık yedıklerımıze dıkkat etmekte

ben 2. doğumumdan sonra burda ki paylaşım sayesnde 5 i biyerde ile tanıştım ve 75 74 kg den mısır püskülü olsun funda olsun yeşil çay olsun beşi biyerde yi de ayrı olarak hazırlayarak 57 ye düştüm 4 yıldr da aynı kaldım öenmli olan abartmadan içmek günde bazen 3 bazen 2 ama sürekli beşi biyerde değil bigün yeşil çay ertesi gün istedgm zaman funda bazen de beşi bi yerde çayı hazırladm inanın etkisis de oldu tv ye çıkan dr. larda söylüyo şöyle yapn böyle yapın da için diye neye dayanar söylüyolar ozmn kimse dr. larıo suçlamak için çıkmadı çnkü bi vukuat da olmadı bende memnunum bu ay 4 kg aldım yine başladım btki çayı içmeye ben memnunum abartmadıktan sonra sağlıklı insan önce kendine neyin ne kadr lazım olduğunu ne kadar fazla geldiğini bilicek bilinçsizce tüketmicekler çok konuştm sustum:KK1:

doktorların yerine de konuşmaya başladınız artık zararlıymış kim diyor zararlı diye bende kullanmaya basladım cok rahatım arastırdım bir tane kötü olumsuz yazı görmedim doktorlar tavsiye ederken kanser yapan birseyi ısrarla için dermi yapmayın allah askına cok biliyosanız içmeyin kullanmayın kilosu 5o milyon matenin 1 milyon degil öyle olsa süphem olurdu belki kilo vermek için bitkisel ilaç da kullandım ben ama allah ın yarattıgı otu kaynatıp içmek daha mantklı tabiki her ot allah yarattı diye icilmez ama yıllarca okumus doktorlar bilim adamları var bizim için arastırıp buluyorlar ve buda hurafe degil bir yönde tıp ısrarla içmeyin allah askına surda burda okudugunuz makalelerle cıkmayın ortaya bunlar hapların satısı durdu yada azaldı diye dokundu satanlara

arkadaslar ben bır ayda 5kılomu verdım fıstık gıbı de oldum hem de bunu aktardan toplam 6 lıraya aldıgım bu 5 bıtkıyle .yesıl cayı 2 olcek koyarak gunde 1 defa ıcerek verdım.ıstah acıp sık sık yemenızı ve az yemenızı saglıyor.bır yıldır ıcıyorum hala da bıtmedı.artk kılomu koruyorum.ramazanda bıraktım hemen 2 kılo almısım.kullanın tavsıye ederım :))

Sadece kilo verdirmio deseniz neysede bu kdarı da saçma geldi artık bana.Bütün doktorlr çıkıp söylüyo ki biliyolarda söyledikleri anda Türkiyedeki bütün kadınların bu otlara saldırcklarını bu kadarını göze alamazlar bence:KK20:

valla herkez birşeyler diyo kullananda kullanmayanda arkadaşım verdi geride almadı yok pahalı yok şöle bilmemne ben geçen gün aldım bimden liptonun beşibir yerdesini 2 buçuk lira verdim ve çok iyi geliyo öncelikle rahatlatıyo 3 gündür içiyorum düzenli kahvaltıda ve gece yatarken 500 gr vermişim . ve hiç zorlanmadım denemeden birşey söylenmesin lütfen arkadaşlar .. ama bu herkezde aynı olmaya bilir o yzden deneyin 2 hafta falan sonuça bakın..

bende işe yaradı hem sadece su atmadım vücudumdan 3 litre su içiyorum hergün :nazar:

4 ay önce doğum yaptım ve inanılmaz kilı aldım bebeğim emmediği içinde kilo kaybetmem zayıflamam çok zor gözüküyor bugün beşi birde çayına başladım umarım fazla kilolarımı atmama yardımcı olur çünkü resmen aynalara küstüm

mrb kızlar 5 bir yerde çayına başlayalı sadece 3 gün oldu bugün tartıldm 3 kilo kaybım gözüküyor tartının yanlış olabileceğini düşündüm hemen eşimi çıkardım onun kilosu normal herzamanki gibi çıktı bu çayın mucizesimi yoksa üzerimde şişlik vardı omu gitti bilmiyorum umarım çayın mucizesidir çaya devam :))

X