Beta değer

Abuca

Guru
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2013
78
19
Kizlar selam ben 24 günde 1 regl oluyorum,
Sat 9 - 12 Mart arasi 19u hamile kaldigimi düşünüyorum zaten yumurtlama akintim olmuştu,
29 mart test yaptım negatif cikti

3 nisan regl olmam gereken gündü olmayınca test yaptım silik cikti 4 nisan yani bugün tekrar test yaptım silik cikti kan verdim 137 beta çıktı

Sizce iyi mi hasimato hastasiyim korkuyorum o yüzden herhangi bir sikinti olur diye değer iyi mi doktora ne zaman gitmem gerekir

Eklentiler

• C778686F-D409-489A-AB2F-909A966E7B5D.jpeg
    C778686F-D409-489A-AB2F-909A966E7B5D.jpeg
    15 KB · Görüntüleme: 31
  • 8C6415E9-F035-434F-8D1D-C625F9421CBB.jpeg
    8C6415E9-F035-434F-8D1D-C625F9421CBB.jpeg
    20,7 KB · Görüntüleme: 26
Sat 9 - 12 Mart arasi 19u hamile kaldigimi düşünüyorum zaten yumurtlama akintim olmuştu,

3 nisan regl olmam gereken gündü olmayınca test yaptım silik cikti 4 nisan yani bugün tekrar test yaptım silik cikti kan verdim 137 beta çıktı

Sizce iyi mi hasimato hastasiyim korkuyorum o yüzden herhangi bir sikinti olur diye değer iyi mi doktora ne zaman gitmem gerekir
İki günde bir kan testi ver doktora gidene kadar iki katı artıyorsa sağlıklı gidiyor anlamına gelebilir. Haftaya da keseyi görebilirsin. 5 haftada kese,6da kalp atışı duyuluyor. Bir sıkıntı olursa da bence üzülme sağlıkli değilse zaten vücut atmaya çalışır onu.

Biliyorum yine de istemeden çok erken öğrenmiş oldum inşallah sağlıklı ilerler bu haftaya göre bu değer normal ama di mi

Değerin normal bence çünkü hemen hemen 3 haftalık gebesin. Benim de 3 haftalık gebeliğimde hcg 147 çıkmıştı. Sonra kan takibi yaptım 2 gün sonra verdim daha sonra 1 hafta sonra şeklinde o şekilde artışı takip ettim sürekli. Günde veya iki günde bir 2 katına çıkıyorsa veya aşağı yukarı bu değerlere yakın oluyorsa ve düşüş olmuyorsa 2000 li değerlerde vajinal ultrasonda 3000 li değerlerde karından ultrasonla bebişi görmek için doktora gidebilirsin:) şuan gitsende görünmez zaten şuan tek yapacagın şey hcg değerini takip etmek.

Bence hemen bir doktora gidip muayene olun derim, evet erken ama rahatsızlığım var diyorsunuz belki onunla alakalı bir önlem alırlar

Haşimato icin gecikmeyin bende de var henüz gebe degilm ama kalirsam ilk isim o olur sanirim. Doz icin takip gerekebilir sürekli ayarlaniyor bildigim kadariyla

X