Beta HCG değerim neden çok yavaş artıyor?

medusa90

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2024
6
0
34
Arkadaşlar merhaba,

Adetime 2 gün kala yaptırdığım beta HCG testim 40 çıktı. Bu da yaklaşık yumurtlamamın 10. gününe geliyordu. Adet günümde yaptırdığım beta hcg testim 129 çıktı. Yani yaklaşık 3 kat artmıştı. Doktor daha test yaptırmana gerek yok demişti fakat daha önce 6 haftalık bir düşüğüm olduğundan emin olmak isteyip bir kez daha yaptırdım. Bu kez 2 gün sonra 266 çıktı. Buraya kadar normal ilerledi fakat sonraki testlerim hiç 2 kat artmadı. Daha sonra doktor acilen hastaneye gitmem gerektiğini dış gebelik olabileceğini söyledi ve bir profesöre yönlendirdi. Profesör de baktığında dış gebelik olmadığını küçük bir kese gibi bir şeyin olduğunu ama emin olamayacağını tekrar test vermem gerektiğini söyledi. Bugün bir test daha yaptırdım. Bu kez değerim %50 bile artmadı. Rica etsem sonuçlarımı yorumlar mısınız? Bu şekilde değeri az artıp sağlıklı bir şekilde doğum yapabilen var mı? Desteğinize çok ihtiyacım var. Sonuçlarım aşağıdaki gibi:

ilk test 40
İki gün sonra: 129
İki gün sonra: 266
Dört gün sonra: 610
iki gün sonra: 930
iki gün sonra yani bugün: 1251

Arkadaşlar merhaba,

Adetime 2 gün kala yaptırdığım beta HCG testim 40 çıktı. Bu da yaklaşık yumurtlamamın 10. gününe geliyordu. Adet günümde yaptırdığım beta hcg testim 129 çıktı. Yani yaklaşık 3 kat artmıştı. Doktor daha test yaptırmana gerek yok demişti fakat daha önce 6 haftalık bir düşüğüm olduğundan emin olmak isteyip bir kez daha yaptırdım. Bu kez 2 gün sonra 266 çıktı. Buraya kadar normal ilerledi fakat sonraki testlerim hiç 2 kat artmadı. Daha sonra doktor acilen hastaneye gitmem gerektiğini dış gebelik olabileceğini söyledi ve bir profesöre yönlendirdi. Profesör de baktığında dış gebelik olmadığını küçük bir kese gibi bir şeyin olduğunu ama emin olamayacağını tekrar test vermem gerektiğini söyledi. Bugün bir test daha yaptırdım. Bu kez değerim %50 bile artmadı. Rica etsem sonuçlarımı yorumlar mısınız? Bu şekilde değeri az artıp sağlıklı bir şekilde doğum yapabilen var mı? Desteğinize çok ihtiyacım var. Sonuçlarım aşağıdaki gibi:

ilk test 40
İki gün sonra: 129
İki gün sonra: 266
Dört gün sonra: 610
iki gün sonra: 930
iki gün sonra yani bugün: 1251
canım tam 48 saat gectıkten sonramı verıyorsun kanlarını ? benım ılk betam 11 martta 1182 13 martta 1890 cıkmıstı ama tam 48 saat gecmemıstı ustunden yanı sımdı hesapladım verdıgım saatı ıkıncı betamda 36 saate flan denk gelıyor asagı yukarı doktor bazen beta ölçümünde laboratuvarların hata yapma ıhtımalı oldugu soylemıstı ve 48 saatınde daha dolmamıs erken vermıssın kanı demıstı bana ve suan 11.haftamdayım şükür.

Bişey olmaz inşallah sağlıklı gebeliktir. Olumlu düşünün

Bişey olmaz inşallah sağlıklı gebeliktir. Olumlu düşünün
İnşallah canım, daha önce tüp bebek tedavisi geçirdim. 6 haftalık düşük oldu. Onda beta hcg değerim düşük başlamıştı ama 2.5 kat artarak ilerlemişti yine de düşmüştü. Bu sefer kendiliğinden oldu, yumurtlama günüme göre iyi değerle başladı ama bu kez de artışım çok yavaşladı :KK43:

İnşallah canım, daha önce tüp bebek tedavisi geçirdim. 6 haftalık düşük oldu. Onda beta hcg değerim düşük başlamıştı ama 2.5 kat artarak ilerlemişti yine de düşmüştü. Bu sefer kendiliğinden oldu, yumurtlama günüme göre iyi değerle başladı ama bu kez de artışım çok yavaşladı :KK43:
Merhaba beta düşük başlamıştı demişsiniz acaba kaçla başlayıp devam etmişti benim de beta 16.8 çıktı doktorum 2 gün sonra tekrarlayalım dedi

Merhaba beta düşük başlamıştı demişsiniz acaba kaçla başlayıp devam etmişti benim de beta 16.8 çıktı doktorum 2 gün sonra tekrarlayalım dedi
5. Gun transferiydi. Transfer sonrasi 12. Gun 74 cikti. Stres yapmayin herkesin degeri farkli oluyor. Bu kez iyi basladi ama artarak ilerlemedi benim. Bugun gittigimde maalesef kese bozulmustu, tekrar dusuk olacak.

5. Gun transferiydi. Transfer sonrasi 12. Gun 74 cikti. Stres yapmayin herkesin degeri farkli oluyor. Bu kez iyi basladi ama artarak ilerlemedi benim. Bugun gittigimde maalesef kese bozulmustu, tekrar dusuk olacak.
Çok üzüldüm hakkımızda hayırlısı olsun benim de 10. Gün 16.8 çıktı düşük başladı da artıp artmayacağı da belli değil 2 gün sonra test vericem

Merhaba benim de benzer bir durum.
16 Nisan=beta 30
17 Nisan=beta 73
20 Nisan=beta 158
Sizce nasıl ne yapıcam çok zor gebelik elde etmiştim yaşım da ileri :KK43:

Merhaba benim de benzer bir durum.
16 Nisan=beta 30
17 Nisan=beta 73
20 Nisan=beta 158
Sizce nasıl ne yapıcam çok zor gebelik elde etmiştim yaşım da ileri :KK43:
Doktor bana 2 gunde %66 artis yeterli demisti. En alt sinirimiz ise %50 demisti. Fakat benim en son testimde %50 bile artmadi. Sizinki bu sekilde artarak ilerler umarim.

Doktor bana 2 gunde %66 artis yeterli demisti. En alt sinirimiz ise %50 demisti. Fakat benim en son testimde %50 bile artmadi. Sizinki bu sekilde artarak ilerler umarim.
Alllah en hayırlısını en hayırlı zamanda versin canım dualarımız hep öyle gelen de öyle olacaktır inşallah

Beta değeri düştü ama kese var tekrar yükselir mi böyle gebeliği ilerleyen var mı. İlk beta 1723 son beta 1651

Doktorum kese varsa beta hcg artık takip gerektirmez demişti. Kese göründükten sonra kesenin büyümesi izlenmeli.
Acil bir şekilde olumsuzu düşünüp aksiyon almayın.
Yumurtaya can veren Allah güzel şeyler nasip eder inşallah…
Olumsuz düşünmemeye çalışın. Daha önce düşüğünüz oldu mu?
Kan pıhtılaşması vs var mı sizde?

X