Beta hcg ve keseyi geç görenler

papatya3385

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2024
3
0
39
Merhaba arkadaşlar benim bir kizim var 8 yasinda daha sonrasında 36 yaşımdan beri iki düşük yaptim keseler oluşuyor ama kalp atimi olmadi göremedim ve düşük yaşadım şimdi yine hamileyim ovulasyon takibi ile hamile kaldim adetim gelmeden 3 gun önce test yaptım beta hcg 21.5 3 gun sonra 134.6 ve 3 gun sonra 378 cikti degerlerim iyi geldi progesteron 49 du sonra bir hafta sonrasına kese bakılacakti ben biraz geciktirdirdim dedim gittiğimde kalp atimi da olsun onu da ayrı beklemek istedim 25 mart da 378 çıkan beta hcg 5 nisanda 2564 cikti ve kese karından bakınca görülmedi vajinal bakınca göründü şükür dis gebelik degildi ama 10 gun sonra en az 10 binlerde olması gereken beta hcg düşük kalmıştı ve kese de gec göründü ertesi günde lekelenmem başladı bana yine sağlıksız bir gebelik gibi geldi bu sefer oksapar ve progestan bile başladım gebeliğin ilk testini yapar yapmaz ama progesteron degerim de 12 lere düşmüş ayrica en son doktor rahim duvarı kalınlığını 18 ölçerken bu en son son gittiğimde 12 ye inmişti oda, Allahtan ümit kesilmez ama böyle bir durum yaşayıp gebeligi saglikla ilerleyen var mi merak ettim

Sonuç boş gebelik oldu okuyup sonucu merak edenler için yazıyorum
Merhaba benim ilk gebeliğim de boş gebelikti. 11. Haftaya kadar direndim. Ne betamda düşük olmadan önce bi düşüş oldu ne başka belirti. Doktorum beni 9. Haftaya kadar bekletti çünkü 9. Haftaya kadar en geç görülebiliyomuş. Kese gelişimi de çok güzeldi beta artışı da normaldi. Sonra bebek gelmedi maalesef. Bu hamilelik çok ilginç bişey. Asla son ana kadar pes etmemiştim sonra kürtaja girerken kapıda düşük yaptım keseyi. 1 sene sonra aynı tarihte tüp bebek tedavisi için gittiğimde değerim 9,60 çıktı betam 2 günde bir düzenli yükseldi. Ta ki düne kadar. Dün düşüşe geçti ve doktor kimyasal dedi. Şimdi haftaya tekrar kan testi verip 0 lanmasını bekleyeceğim. Bu sefer ümidi erken kestim daha fazla sonrasında büyük üzüntüler yaşamamak için. Psikolojinizi çok iyi anlıyorum ben hala aklıma geldikçe ağlarım. Siz yine şanslısınız ki bir evladınız var ı duyguyu tatmışsınız allah bağışlasın. Kendinizi üzmeyin o yüzden rabbim sağlıklı olsa nasp ederdi.

Evet çok şükür bir evladım var rabbim eksikliğini göstermesin tez zamanda sizinde kucağınıza sağlıklı bir bebek nasip etsin benim üzüntüm kizimin kardeşsiz kalması ve tek kalması çünkü çocuk bunu çok içsellestirdi herkesin kardeşi var benim yok kuzenleri içinde kardeşi olmayan bir o kaldı haliyle üzülüyor çocuk 3 kere denedim 3 gebelikte boş çıktı 8 10 9 haftalardan sonrasi ilerleme olmadi neden boyle oluyor anlamadim bağışıklık sistemi olabilir dendi en son simdi bir takim testler yaptırıp nedeni araştıracam düşük olduktan sonra eşim ile genetik te tarama yaptiracam

Evet çok şükür bir evladım var rabbim eksikliğini göstermesin tez zamanda sizinde kucağınıza sağlıklı bir bebek nasip etsin benim üzüntüm kizimin kardeşsiz kalması ve tek kalması çünkü çocuk bunu çok içsellestirdi herkesin kardeşi var benim yok kuzenleri içinde kardeşi olmayan bir o kaldı haliyle üzülüyor çocuk 3 kere denedim 3 gebelikte boş çıktı 8 10 9 haftalardan sonrasi ilerleme olmadi neden boyle oluyor anlamadim bağışıklık sistemi olabilir dendi en son simdi bir takim testler yaptırıp nedeni araştıracam düşük olduktan sonra eşim ile genetik te tarama yaptiracam
Bende onu diyecektim kan sulandırıcı veriyorlar hamilelikle kese görünür görünmez veriyorlar burda çoğu arkadaş yaptırmış çoğunun sağlıklı gebelikleri olmuş darısı isteyenlere bende git cem boş gebeliklerim oldu inşallah sağlıcakla Rabbim tüm isteyenler versin Amin

Bende onu diyecektim kan sulandırıcı veriyorlar hamilelikle kese görünür görünmez veriyorlar burda çoğu arkadaş yaptırmış çoğunun sağlıklı gebelikleri olmuş darısı isteyenlere bende git cem boş gebeliklerim oldu inşallah sağlıcakla Rabbim tüm isteyenler versin Amin

X