beta hcgnin başta güzel artıp sonra yavaşlaması yasayan var mı sizin testleriniz gün gün nasıldı nasıl sonuçlandı

lenos

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2023
1.460
1.298
30
Arkadaşlar kk daha yeniyim nolur yardımcı olun sabahtan beri ağlıyorum 5. gün embiriyosu yapıldı.. ilkindede devamını getirebilirsem eğer tuttu sizlere şunu sormak istiyorum ben aslında hamileliğimi transferden sonraki 4. gün idrar testiyle öğrendim ama gonapeptyl iğnesi betayi etkiliyo diyenleri okuduğum için ondandır dedim ama gonapeptyl etkilemediğini ovitrallein etkileyebilceğini öğrenince 2 gun sonra kan verdim pozitif çıktı ve çokta guzel arttı ama sonrasında bi yavasladi böyle bisey yasayıp bu değerlere benzer değerleri olupta devamı gelen var mı? keseyi görene kadar daha var cok huzursuz oldum nolur benim gibi yükselip azalış yaşan varsa sürec nasil gidiyo bilgilendirirse cok sevinirim
6. ve 9. gün ankara bilkent sehir hastanesi
10. 12. ve 14. gunler ena labratuarindan
kan sonuclarim
6.gün 21.90
9.gün 173 (3 günde toplam 7.8 kat arttı nerdeyse gunde 2.5 kat )
10.gün 224
12.gün 408 (10 -12 gun arasinda %82 - 1.82 kat artmis )
14.gün 714 (12 - 14 gun arasinda %75 - 1.75 kat artmis )

Merhaba embriyo transferiyle ilgili bilgim yok ama beta fena yükselmemiş sanki doktorunuz ne dedi

Gayet guzel gorunuyor nesini begenmediniz?

Merhaba embriyo transferiyle ilgili bilgim yok ama beta fena yükselmemiş sanki doktorunuz ne dedi
cok teswkkur ederim cevabiniz icin acikcasi 6 ve 9. gunu cok erken oldugu icin kendi doktoruma sormadim devlette gayet iyi demislerdi o gunlerde problem yok nerdeyse 2.5 kattan fazla artmış günde mukemmel ama iste gel gelelim 10. gun 224 cikinca kendi doktorum arayip gayet iyi bi deger dedi 2 gun sonraya test istedi 12. gun 408i gorunce guzel x2 olmamis %80 civari artmış ama beni tatmin etti acıkcası eger sen bi kere daha goruyim istersen 2 gun snra tekrar verebilirsin ama ben gayet mutluyum sonuctan dedi bende devletteki sonuclardaki artisi gordum ya tatmin olmadim gittim yine verdim 14. gun 714 u gorunce hmm %70 artmis dedi tek basina yeterli degil kese gormeden dedi ama kalbim sıkıştı vallahi 😢

Gayet guzel gorunuyor nesini begenmediniz?
merhabalar insaalaaah dediginiz gobi iyidir ben cok erken ogrenince cok afalladim 22den 173e x2.5 larda cok guzel celip 224ten 714e %80 %70 lere inince panik oldum yeminle sabahtan beri hickira hickira agliyorum kese gunu nasil gelcek bilmiyorum

merhabalar insaalaaah dediginiz gobi iyidir ben cok erken ogrenince cok afalladim 22den 173e x2.5 larda cok guzel celip 224ten 714e %80 %70 lere inince panik oldum yeminle sabahtan beri hickira hickira agliyorum kese gunu nasil gelcek bilmiyorum
Askolsun burda o kadar cok kadin sizin suan yasadiginizi yasamak icin kendini paraliyor. Yillarca gebelik mujdesi icin ugrasiyor. Lutfen toparlanin. 5-6 gun icinde kese gorecek duzeye gelirsiniz zaten.

Kendinizi üzmeyin hele ki bu dönemde, hep 2.5 artacak diye bir kaide yok. Bol bol dua edin. Bi kaç gün sonra kese görünecek düzeye gelir zaten. İnşallah güzel haberler

Askolsun burda o kadar cok kadin sizin suan yasadiginizi yasamak icin kendini paraliyor. Yillarca gebelik mujdesi icin ugrasiyor. Lutfen toparlanin. 5-6 gun icinde kese gorecek duzeye gelirsiniz zaten.
bende o parayalanlardan biriyim o yuzden panik oldugum bi durumda deneyimli arkadaslardan tecrubelerini duymak istedim artis hizinda cok fark var cunki birde deneyimim olsa daha rahat olucam tabi ilk kez olunca boyle panik oldum

Kendinizi üzmeyin hele ki bu dönemde, hep 2.5 artacak diye bir kaide yok. Bol bol dua edin. Bi kaç gün sonra kese görünecek düzeye gelir zaten. İnşallah güzel haberler
kese ve kalp atisi icin 3 hafta sonra dedi doktor ama acaba erken gitsem en erken nezaman cikar ki kese suan 5. gun embiriyosu transfer gunune gore 4+5 teyim son adete gore ise 4+1 deyim

kese ve kalp atisi icin 3 hafta sonra dedi doktor ama acaba erken gitsem en erken nezaman cikar ki kese suan 5. gun embiriyosu transfer gunune gore 4+5 teyim son adete gore ise 4+1 deyim
Dediğm gibi tüp bebeği bilmiyorum ama beta 1500-2000 civarındsyken en azındsn keseyi görebilirsiniz diye biliyorum vajinal ultrasondan.

arkadaşlar benim yaşadığım gibi beta hcgsi önce çok hızlı yükselip sonra yukselme oranı azalıp devam eden yok mu?

Arkadaşlar kk daha yeniyim nolur yardımcı olun sabahtan beri ağlıyorum 5. gün embiriyosu yapıldı.. ilkindede devamını getirebilirsem eğer tuttu sizlere şunu sormak istiyorum ben aslında hamileliğimi transferden sonraki 4. gün idrar testiyle öğrendim ama gonapeptyl iğnesi betayi etkiliyo diyenleri okuduğum için ondandır dedim ama gonapeptyl etkilemediğini ovitrallein etkileyebilceğini öğrenince 2 gun sonra kan verdim pozitif çıktı ve çokta guzel arttı ama sonrasında bi yavasladi böyle bisey yasayıp bu değerlere benzer değerleri olupta devamı gelen var mı? keseyi görene kadar daha var cok huzursuz oldum nolur benim gibi yükselip azalış yaşan varsa sürec nasil gidiyo bilgilendirirse cok sevinirim
6. ve 9. gün ankara bilkent sehir hastanesi
10. 12. ve 14. gunler ena labratuarindan
kan sonuclarim
6.gün 21.90
10.gün 224
12.gün 408 (10 -12 gun arasinda %82 - 1.82 kat artmis )
14.gün 714 (12 - 14 gun arasinda %75 - 1.75 kat artmis )
Canını hiç sıkma 5.gun emriyosu
8.gun 58
11.gun 73
12.gun 96
13.gun 253
16.gun 787yle keseyi gördük 2.testimde çok üzülmüştüm ama yavaşta olsa toparladı. İkinci kez kese görmeye de gittik haftaya kalp atışı duymaya gideceğiz sizin gayet güzel atmış bunun için bebeğinizi ve kendinizi strese sokmayın iyi düşünün iyi olsun

8.gun 58
11.gun 73
12.gun 96
13.gun 253
16.gun 787yle keseyi gördük 2.testimde çok üzülmüştüm ama yavaşta olsa toparladı. İkinci kez kese görmeye de gittik haftaya kalp atışı duymaya gideceğiz sizin gayet güzel atmış bunun için bebeğinizi ve kendinizi strese sokmayın iyi düşünün iyi olsun
ayyyh super habeeer saglıkla kucagina al bebegini insallaaah 🙏 bende pazartesi gunu bo kere daha verdim ama digerleri sabah 9du bunu 12de verdim ayni labda 1529 cikti cok sukur 🙏 smdi soyle oldu artik degerlerim
6.gün 21.90
10.gün 224
12.gün 408
14.gün 714
16.gün 1529

8.gun 58
11.gun 73
12.gun 96
13.gun 253
sonucunuz 787 ciktiginda keseyi rahat gorebildiler mi yolk kesesi falan ilkinde gorundumu acaba 🥰🙏

Maşallah degerleriniz gayet güzel 787de alttan baktığında küçükte olsa gördü 3 gün sonrada net şekilde göründü. 8.gun kanda çıkmıştı doktor erken baktırma dalgalanma oluyor stres oluyor dedi hersey zamanında güzel ama dayanamıyoruz işte

Gayet Güzel değerleriniz benim hep yüzde 65 falan artmıştı kese gorundukten sonra da artmamisti bile 2 hafta 4000 lerde dolaştı hiç ama hiç artmadı. ama gebeliğim 17. Haftaya kadar sürdü. Bu beta artışı sağlıklı bir gebelik olduğunun kanıtı sanırım ama belki de benim sağlıksız olduğu için basta yavaş artmıştı. Belki birilerine destek olur amacıyla yazdım. Sizinkinfe herhangi bir az artış görünmüyor, saati yapıldığı hastane falan fark eder

Maşallah degerleriniz gayet güzel 787de alttan baktığında küçükte olsa gördü 3 gün sonrada net şekilde göründü. 8.gun kanda çıkmıştı doktor erken baktırma dalgalanma oluyor stres oluyor dedi hersey zamanında güzel ama dayanamıyoruz işte
ben bide transferden sonraki 4. gun ogrendim bel agrim vardi ve resmen fazladan testim vardi su ucuz olanlardan erken olan bile degil 2 cizgi gorunce gonapeptyl yalanci pozitif yapar falan diye okudum ama 2 gun dayanabildim 😂 sonra kanla ogrendim cuma gunu kese icin gidicez bakalim 5000 6000 olmustur herhalde sonrasindada bi saglikli kalp atisi saglikli gelisiyoru duyuyim baska bisey istemiyorilum okadar zor ki beklemek elde etmek zor beklemek zor sagligi icin aklim cikiyo allah sag salim saglikla kavustursun herkesin bebegini

Gayet Güzel değerleriniz benim hep yüzde 65 falan artmıştı kese gorundukten sonra da artmamisti bile 2 hafta 4000 lerde dolaştı hiç ama hiç artmadı. ama gebeliğim 17. Haftaya kadar sürdü. Bu beta artışı sağlıklı bir gebelik olduğunun kanıtı sanırım ama belki de benim sağlıksız olduğu için basta yavaş artmıştı. Belki birilerine destek olur amacıyla yazdım. Sizinkinfe herhangi bir az artış görünmüyor, saati yapıldığı hastane falan fark eder
cok gecmis olsuun 😢 benimde arastirmalarimda beta 2 kat veya daha fazla artmadiginda min %60 diyolar ama 2 kat altinda kaldiginda riskli gebelik diyolarmis dusuk riskin daha fazla oluyomus cnku beta hormonu progesteron salgisi yapiyomus progesteronda tutunmayi etkiliyo ya valla zaten odum ondan koptu allah en yqkin zamanda saglikla bebeginizi kucaginiza aldirsin tekrar cok gecmis olsun

cok gecmis olsuun 😢 benimde arastirmalarimda beta 2 kat veya daha fazla artmadiginda min %60 diyolar ama 2 kat altinda kaldiginda riskli gebelik diyolarmis dusuk riskin daha fazla oluyomus cnku beta hormonu progesteron salgisi yapiyomus progesteronda tutunmayi etkiliyo ya valla zaten odum ondan koptu allah en yqkin zamanda saglikla bebeginizi kucaginiza aldirsin tekrar cok gecmis olsun
Amin canım bence de sağlıklı gebeliğin göstergesi beta artışı. Sağlıkla ilerlesin

X