Beyaz saclar

ERSGY

Guru
Kayıtlı Üye
21 Mart 2013
168
308
Merhaba hanımlar artik yaşam kalitemi aşırı düşüren beyaz saçlarımdan bahsetmek istiyorum yaşım 40 esmerim. Elbet yaşımın gerektirdiği beyazlar olacaktır ama artık bu durum çok fazla oldu özellikle son 2 senedir sac boyama periyodum 2 haftaya düştü eskaza 3. Hafta olursa abartısız ihtiyarlar gibiyim. Tabi kaş ve pek çok yerde de beyazlar var artık beyaz saç çıktıkça sac diplerim aşırı kuruyor ve kepek oluyor ne para yetiyor artık ne de zamanım var. Kuaför açalım saçını gölge atalım dedi ama ben açık renk saçı da kendime yakıştıramıyorum. Koyu kahve iyi geliyor ama 2 Hafta sonra beyazlar parlıyor. Evde boyamak istesem beceremiyorum ve kapatamıyorum dip boyayla geçiştiriyorum ve artık alın çizgilerinin de belirginlesmesiyle yaşlı duruyorum. Zaten is güç erken kalkma ekonomik sebepler gözümün feri yok:) kepek beyaz sac biraz fazla ve veremediğim kilo. Ne yapmalıyım lütfen konumu hemen taşımayın gerçekten büyük bir sorun bu durum.

Tozlar var ya diplerde kullanılan onlar iş görmez mi?
Yağmur yağınca suratına akıyor onlar 😂

Konu sahibi evde dip boya yapmayı öğreneceksiniz, haftada bir duştan önce yarım saatinizi buna ayıracaksınız. Çevremde koyu renk kullanan saçı beyaz kadınlar hep böyle yapıyor. Başka çaresi yok.

Yağmur yağınca suratına akıyor onlar 😂

Konu sahibi evde dip boya yapmayı öğreneceksiniz, haftada bir duştan önce yarım saatinizi buna ayıracaksınız. Çevremde koyu renk kullanan saçı beyaz kadınlar hep böyle yapıyor. Başka çaresi yok.
Şemsiye yok mu bu memlekette kardeşim püü

Dogal haline birakilabilir. Zamanla beyaz birakanlar cogaldikca insanlarin gozleri alisacaktir. Simdi cogunluk kimyasallarla boyamayi tercih ettigi icin gri olanlar dikkat cekiyor. Ama yurtdisinda genelde tam tersi.

Selin Ciğercinin bi spreyi var beyaza bir sıkıyor kapatıyor dip çıkınca boyayamadığınızda tam kullanmalık gibi duruyor

Merhaba hanımlar artik yaşam kalitemi aşırı düşüren beyaz saçlarımdan bahsetmek istiyorum yaşım 40 esmerim. Elbet yaşımın gerektirdiği beyazlar olacaktır ama artık bu durum çok fazla oldu özellikle son 2 senedir sac boyama periyodum 2 haftaya düştü eskaza 3. Hafta olursa abartısız ihtiyarlar gibiyim. Tabi kaş ve pek çok yerde de beyazlar var artık beyaz saç çıktıkça sac diplerim aşırı kuruyor ve kepek oluyor ne para yetiyor artık ne de zamanım var. Kuaför açalım saçını gölge atalım dedi ama ben açık renk saçı da kendime yakıştıramıyorum. Koyu kahve iyi geliyor ama 2 Hafta sonra beyazlar parlıyor. Evde boyamak istesem beceremiyorum ve kapatamıyorum dip boyayla geçiştiriyorum ve artık alın çizgilerinin de belirginlesmesiyle yaşlı duruyorum. Zaten is güç erken kalkma ekonomik sebepler gözümün feri yok:) kepek beyaz sac biraz fazla ve veremediğim kilo. Ne yapmalıyım lütfen konumu hemen taşımayın gerçekten büyük bir sorun bu durum.
Çözümler kolay değil belki ama basit
Sürekli kuaföre gitmek sizi maddi açıdam zorluyorsa, kuaförün boyadı tonu bulup evde duş öncesi 2-3 haftada bir dipleri boyucaksınız. Saçlarınız düz renkse beceremeyecek birşey yok, çok takılcak birşeyde yok zaten 2-3 hafta sonra tekrar boyancak. O süre içinde aralarda beyaz kalırsada kalır yani, çok rahatsız oluyorsanız aynı tonda boya spreyler var onlar günü kurtarıyor.
Alın çizgiler içinde botoks düşünebilirsiniz.
Kilo konusuda yapılcak belli, size uygun bir diyet programmı ve spor destekli vereceksiniz.
Kilo ve beyaz saçlar sizi olduğunuzdan yaşlı gösterir zaten, kendinizi mutsuz hissedersiniz.

Benim de 2.haftada çıkmaya başlıyor ama ben 1 hafta da kapatıcılarla idare ediyorum, bazen de etmiyorum hemen boyuyorum. Şikayet etmeyelim, çünkü çaresi olan bir konu.

Öncelikle dip boyanızı mutlaka kendinizin yapmanızı tavsiye ediyorum. Ben, el becerileri müthiş olan biri değilim ama gayet de güzel boyuyorum. Kuaföre sık sık gitmek beni aşırı yorar. Hatta saç rengimi de istediğim şekilde açıyorum. Şahane oluyor. Bunlar beceri vs değil kesinlikle. YouTube’da eminim evde saç boyama ile ilgili videolar vardır.

Kepek olayı için de defne hidrosolü tavsiye ederim. Defne suyu yani. Saç diplerinize sıkarsınız. O da size çok iyi gelecektir.

Saçın eski rengine dönmesi için ceviz kabuğuyla bişeyler yapıyorlar ama açıkçası bunlar bana zaman kaybı geliyor.

Benim bile 25 yaşında çoğalmış baya ve saldım artık geçen boyadım siyaha. 1 ayda boyatıcam yetişemiyorum yani

Boya yapmayı bırakın
Saçlarınıza düzenli olarak çörekotu yağı sürün
Sanırım 6 ay sonra etkisini göstermeye başlıyor Bu yağla kepek sorununuzda geçer belki bilemiyorum geçmezse onun içinde bir bakim rutini oluşturabilirsiniz
Kilo içinde beslenmenizi sağlıklı yiyeceklerden yana kullanın artık bu bilindik bir şey ve öğünlerinizin arasını açın

Ben şeyi merak ettim. İki haftada dipler geliyor diyorsunuz ya saçlarınız hızlı mı uzuyor yoksa her saçta böyle iki hafta da dipler gözükür mü yav

Böyle bir şişe edinerek dip boyanızı evde rahatça yapabilirsiniz. Ben yıllarca bununla boyadım. Diplere sür parmaklarla masaj yap. Saç çizginizi güzelce vazelinlerseniz bulaşmayı da engellersiniz. Bence sizin moraliniz bozuk o yüzden her şey zor geliyor. Kolay ve uzun vadeli bir diyet yaparsanız pek çok şeye daha olumlu bakabileceğinizi düşünüyorum

Boya yapmayı bırakın
Saçlarınıza düzenli olarak çörekotu yağı sürün
Sanırım 6 ay sonra etkisini göstermeye başlıyor Bu yağla kepek sorununuzda geçer belki bilemiyorum geçmezse onun içinde bir bakim rutini oluşturabilirsiniz
Kilo içinde beslenmenizi sağlıklı yiyeceklerden yana kullanın artık bu bilindik bir şey ve öğünlerinizin arasını açın

Ben şeyi merak ettim. İki haftada dipler geliyor diyorsunuz ya saçlarınız hızlı mı uzuyor yoksa her saçta böyle iki hafta da dipler gözükür mü yav
Valla bilmiyorum bilimsel olarak açıklayamıyorum boya akıyor sanirim uzamiyordur

evde boyarım muhtemelen bende de beyaz fazlasıyla mevcut 1 ayı doldurup öyle boyatıyorum saçlarım açık renk olduğu için beyazlar sırıtmıyor sprey boya akar o olmaz zaten onlar geçici anık çözümler hiç bulaşmayın evde boyayın bence

X