Nöroloji - Beyin ve Sinir Hastalıkları Beyninde Kist ya da başka problem çıkan arkadaşlar...

gecmiş olsun öncelikle cnm ( benımde basım dönmüyor ama feci şekilede basım agrıyor bir kac gundur bır yıl önce beyin tümöründe annemi kaybettım korkuyorum bende senin gibi cesaretimi toplayıp bir türlü gidemedim doktora göz kurulugu var bende o bas agrısı yaparmı acaba bilmiyorum ama doktora gitmek lazım

geçmiş olsun arkadaş benimde başımda böyle bir sorun var nette arama yaparken gördüm yazını
çok geçmiş olsun ben 26 yaşındayım ve baş dönmesi ve başka şikayetlerim için doktora çıktım
kan tahlili yaptılar ve beyin tomografisi istediler doktorum korkulacak bişey olmadığını söylemişti ama tomografi sonuçlarında beynimde 23mm çapında bişey görmüşler mr istedi doktorum çektirdim biraz sonrada doktoruma gidicem
çok korkuyorum şikayetlerim olmasa diyecemki önemsizdir ama başımdan çok rahatsızım sürekli baş ağrısı çekiyorum
uzun zamandır var baş ağrılarım önemsememiştim kendimi çok kötü hissediyorum ve korkuyorum allah kimsenin başına vermesin böyle bişey çok zor

rica etsem bana soylebılırmısın adres ve telefonlaronı annem beyın mr ı cekıldı ve beyınde sorun oldugu tespıt edıldı. su anda guvenılır bır doktor arıyoruz lutfen cep numaram yardımcı olabılcek herkes lutfen arasın ...

geçmiş olsun, umarım önemli bir şey çıkmaz. Çünkü biz annemde de bende de bu korkuları yaşadık, çok şükür bir şey çıkmadı. Şimdi ne kadar kolay söylemesi tabii, ama ekim ayında yazdığım mesajlarımı okudum tekrar tüylerim diken diken oldu.

İzmir'de bildiğim dr. yok maalesef. Ama lütfen olumsuz bir şey duyarsanız, tek dr.la yetinmeyin ve hemen karamasarlığa kapılmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
arkadaşlar bende geçenlerde mr çektirdim bendede bir kaç tane plak çıktı.bu ms işareti olabiliyormuş şu nda belirgin bir atağım olmadığı için adı konulamadı beklemedeyim yani...

bende de baş dönmesi var.Baş ağrılarımda 2 senedir var.Ama hep ihmal ediyordum.
Kendi çapımda araştırma yaptım internetten.Daha çok sinirim bozuldu.Gözlerimde bulanıklaşma falan başladı.Aslında normalde gözlük kullanıyorum.Ama kullandığım gözlükte yetmemeye başladı sanki bana.En kısa zamanda bir nöroloğa gitmek istiyorum.dua edin korkuyorum

bende de baş dönmesi var.Baş ağrılarımda 2 senedir var.Ama hep ihmal ediyordum.
Kendi çapımda araştırma yaptım internetten.Daha çok sinirim bozuldu.Gözlerimde bulanıklaşma falan başladı.Aslında normalde gözlük kullanıyorum.Ama kullandığım gözlükte yetmemeye başladı sanki bana.En kısa zamanda bir nöroloğa gitmek istiyorum.dua edin korkuyorum

böyle daha çok hasta edersin kendini
bi an cesaretini toplayıp doktora gitmek
ben iyi göremiyor basım çok ağrıyordu geceleri nöbet geciriyordum önce göz dr una göründüm gözlük verdi olmadı tekrar gittim beyin cerahına yönlendirdi kist çıkmış burun arkasında Allah tan iyi huyluydu..ameliyat oldum çok şükür sağlığım yerinde şimdi

zaman kaybetmeden dr.a gitmen gerekiyor, bunu biliyorsun zaten.

korkmana gerek görmüyorum, çünkü beyin tümörü olsaydı Allah korusun şimdiye kadar hayatını etkileyen çok belirtisi olurdu diye düşünüyorum. Eskiden vardı, geçmişti, yeniden başladı diye yazdığın için yazdım bunları.

ayrıca senin de dediğin gibi kulaktan kaynaklanan bir hastalık var: vertigo ve bir de adını hatırlamadığım çeşidi var. Baş dönmesi yapıyor. İlacı da var. Kimi insanda sık sık, kimisinde yılda bir, kimisinde (annem gibi) 2-3 yılda bir çıkabiliyor.

daha başka, tansiyon, göz ve belki de bilmediğimiz birçok nedeni olabilir. Ancak dr.a gitmeyi ertelersen her ne ise nedeni tedaviyi geciktirmiş olacaksın. ya hastalığın ilerler ya da çok kolay tedavisi olan bir şey uygulamadığın içni boşuna sıkıntı çekmiş olursun bu süre zarfında.

bu kadar yazmamın sebebi: geçen kış aylarca doktor doktor gezmiş olmam. internetten okuduklarım yüzünden psikolojik olarak okuduğum belirtiler bende belirmeye başlamıştı. bir doktorun bilinçsizliğ iyüzünden hayatım kararıyordu, cehennem gibi günler,haftalar geçirdim. Bir doktora gidip de, çok ciddi bir tanı koyarsa, asla asla ama hemen moralini bozma! mutlaka ikinci, üçüncü doktora da git.

Başımdan geçenlerin linki aşağıda

http://www.kadinlarkulubu.com/acil-yardim-beyin-cerrahi-tavsiyesi-t115475/index.html

aynı drum bendede var canım bas dönmesi oluyor hele bi sabah klalktım gözlerimi actım inanırmısın nasıl bir bas dönmesi bu böyle oda kendi etrafımda sanki saniyede 10 tur atıyor gibiydi. gözlerimi kapattım hala dönüyordu . bu uzun süre böyle olmustu halada ara sıra basım döner ama sıcaklardandır diyorum pek umursamıyorum. bide bas ağrılarımcok fazla. dktor gözlük verdi lens kullanyıorum ama hala basım ağrıyor hiç değişenbişey yok gözlerim bozuk miyobum. ve bu aralar iştahsızlıkta basladı hiç bişey yiyemiyorum. nedendir bilmiyorum ama sıcaklardan diye kestirip atıyorum. geçenlerdede basım bilgisayar basndayken kafamın arkaası kafa tasıma uyusma oldu . bu genelde bende olurdu . bilgisayarı bıraktım kapattım tv izledim geçti ama erttesi gün dusa girdim suyu kafamdna asağı dökmemle resmen o uyusan yer tutuldu birden ve üç gün öyle gezdim. gittim kas gevşetici aldım öyle geçti. sende korkma bence git göster bi nöroloğa :)

sen neden gitmiyorsun diye sorarsan sanırım sıcaklardan kaynaklanıyor yada bilgisayarcı olmamdan dolayı die düşünüyorum

ne kadar cok baş dönmesi sorunu yaşayan varmıs ben de bir tek ben varım sanıyordum dün gece yine bir başım dçndü ki anlatamam başım dönerken resmen midem bulanıo nefes alamıyorum bambaşka bir duygu ya Allah hepimize şifa versin ... AMİİİİNNN

ne kadar cok baş dönmesi sorunu yaşayan varmıs ben de bir tek ben varım sanıyordum dün gece yine bir başım dçndü ki anlatamam başım dönerken resmen midem bulanıo nefes alamıyorum bambaşka bir duygu ya Allah hepimize şifa versin ... AMİİİİNNN

en kısa zamanda tekrar bir doktora gitmenizi rica ediyorum. yukarıdaki mesajınızda depresyon hapı alıyordum, bitti yazmışsınız.

Tesadüfen ya da birbirine bağlı olarak eş zamanlı baş dönmeniz ve mide bulantınız olabilir. hatta başınız döndüğü için mideniz bulanıyor da olabilir. ama lütfen sağlığınızı önemseyin. varsayımlarla hareket etmeyin. Sağlıklı günlera.s.

bu internet olayından nefret ediyorum arkadaşlar.Baş dönmesi baş ağrısı mide bulantısı şikayetlerim vardı.Hatta gözlerimde bulanmalar başlamıştı.İnternete kalsa benim teşhisim beyin tümörüydü.
Cesaretimi toplayıp nöroloğa gittim.Adam bana ruh hastası gözüyle baktı.Beni bir güzel muayene etti.
Hiç birşeyin yok dedi.Ama için rahat etmeyecekse mr çekelim dedi.Bende mr istedim.Hakkatende hiçbişeyim yokmuş.Hatta bu arada dahiliyeye göz doktoruna falanda gittim oradada bişey çıkmadı.Aslına bakarsanız şikayetlerim devam ediyor.Ama tahlillerin hiç birinde birşey çıkmadı.
Bir daha asla internetten hastalıklara bakıp karalar bağlamayacağım

arkadaslar bende çok küçük yaştan beri baş ağrısı çekiyorum.ağrılar şakaklarımdan ve ense kökümden giriyo.ilk doktora gittiğimde kas gerilmesi dedi doktor daha sonra kontrollere gittim ilaç kullandım.ilaç kullandığım zamanlarda 1 sene fln ağrım olmuo ama sonra yeniden başlıo.sonra başka bi doktora gittim o tomografi istedi çok şükür bişey çıkmadı o da sinirsel dedi.dikkat ettim hakketten aşırı duygular yaşadığımda başım ağrıo.çok üzgün olsam da çok mutlu olsam da ağrım oluo.sanırım sakin bi hayata ihtiyacım var.yazdıklarınızı okudum gerçekten insanı yıpratan şeyler yaşamıssınız.ben o zamanlar küçüktüm o yüzden böyle korkular yaşamadım pek.allah hepinize acil şifalar versin.ama bildiğim en iyi şey bütün hastalıkların en iyi ilacının moral olduğu.moralle her seyin üstesinden gelindiğini gördüm çvremdeki bi çok insandan.hepinize çok geçmiş olsun.sağlık dolu günler sizinle olsun.

X