Bi türlü düşmüyor 😭 bu ne tür bi salgın 😣

Gonulmeyvesi

Nirvana
Kayıtlı Üye
13 Mart 2019
11.333
32.790
Eşimin ateşi serum yemesine rağmen hala yüksek
Üstüne antibiyotik ve ateş düşürücü de aldı

Acil çok kalabalık ve herkes hemen hemen bu şikayetle gelmiş
Doktorun kan tahlil yapmaya vakti yok gibiydi istemeden direk serum ve ilaç yazdı 😒

Bu ara bi salgın var deniyor neyden kaynaklı acaba bilgisi olan varmı yada şuan da böyle bi rahatsızlık geçiren varmı

Ne yapmalıyım 🙁

Öncelikle geçmiş olsun ateş olduğuna göre bi enfeksiyon var demekki. Grip mi ?

Çok sağolun
Hayır grip değil
1000 mg antibiyotik içti enfeksiyon için ateş düşürücü de içti ilk kez böyle bi şeyle karşılaşıyorum 😣
Ama ne enfeksiyonu acaba ateş düşmediğine göre enfeksiyon geçmiyo demekki. Benim kanımda enfeksiyon çıkmıştı uzun süre ateş yapıyo ve zor geçiyo. Allah yardımcınız olsun kanlarına baktırmayı ihmal etmeyin.

Gecen gun arkadasin yegeni oyleymis. Hastaneler doluymus domuz gribi demisler 3 defa havale gecirmis cocuk. Allah sifa versin herkese gecmis olsun.

Allahım nasıl yaa 😯 şu geçmil yıllarda olandan mı
Bu çok ciddi bir virüs değil mi
Neden bize kan tahlili yapmadılar ki 😣
Ya kötü bi şey varsa
Neden yapmadılar bilmiyorum. 🤷‍♀️
Geçen yıllardaki kadar tehlikeli değilmiş ama yine de çok ağır geçiyormuş. Hatta buradaki bazı arkadaşların çocukları olmuştu yatması gereken hastayı eve göndermişler. Çünkü yer yok.

Tekra
Ama ne enfeksiyonu acaba ateş düşmediğine göre enfeksiyon geçmiyo demekki. Benim kanımda enfeksiyon çıkmıştı uzun süre ateş yapıyo ve zor geçiyo. Allah yardımcınız olsun kanlarına baktırmayı ihmal etmeyin.

Çok sağolun daha olmadı bi daha gidicez inşallah düşer 😣

Öncelikle çok geçmiş olsun.
Acillerde artık test yapmalarının sebebi kısıtlama getirilmesi..
Eğer belirtiler sürekli, sık ve tam değillerse test yapmıyorlar, polikliniğe yönlendiriyorlar çünkü çoğu insan test yaptırmanın en kolay yolu acil diyip acilden giriş yapıyorlardı. Bu suistimal yüzünden kısıtlama geldi ve gerçek hastalara da böyle eziyet oldu.

X