Saç Rengi ve Saç Boyama bilmediğiniz kuaförlere saçlarınızı emanet etmeden bir kere daha düşünün.....

AyShE GuL

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2008
1.383
15
bir paylaşım sitesinden olduğu gibi ekliyorum.hayretle okudum ben :KK53:
ibret olsun herkese..

"Bu yaşadığım olayın tüm bayanlara ders olmasını, o çok güvenerek sandalyelerine oturduğumuz kuaförlerede ibret olması amacıyla anlatıyorum.koyu kumral olan saçlarım(boyalı) su gibiydi ve uzun süredir boyatmadığım için harika bir görüntüdeydi.gittiğim kuaför el deiştirdi ve yeni gelen adam sürekli koyu sert gösterio uçlara kızıl atalım diodu.bende kızıl istemem olursa sarıya dönerim ama saçlarım cok yıpranır die yapmıorum dedim.aa olurmu ben bitkisel kullanıorum o nedenle bişicik olmaz kendini bana bırak dedi.ona ''bak hep böle sölüolar sonra mahvoluo saçım''dedim bak güselim normal oryal kullansam haklısın ama benimki bitkisel hiç bişe olmicak inan bana dedi.saçlarım zor toplandı lüfen zarar görecekse bekleyeyim 2-3 ay sonra yaparız dedim bana hertürlü teminatı vererek zararsız boyayacağını söledi.oturdum koltuğa önce açtı saçlarım bildiğin turuncu oldu ama aralar kahverengi filan.saçlarımda kaynakta vardı yarısı açıldı yarısı kahve oldu berbat haldeydm.bu saçın üstüne röfle yaptı arada kalan kısımlarıda aynı esnada kumrala boyadı.neden komple boyayıp röfle atmadın deedim ee koyu olan yeri açmak daha zor olacak dedi,hem kaynaklarının arasında sahte saç var onlar açılmıyor bölesi daha ii dedi.nolcak bakalım diip sesimi cıkarmadım yaptı bitirdi deli dana gibi oldum saçlarım yıkandığında.salonda 2 kişi aa çok yakıştı dedi bende benim sana gösterdiğim renkle bu hiç uyuşmuyor ayrıca basit kadınlar gibi oldum kafamda 3-4 renk birden var dedim.olurmu cnm harika oldu ama zaten daha bitmedi yarın gel üstlere 10 paket daha atcam dedi.alaş bulaş yurda geldim.nişanlım nette halimi görünce kendini rezl etmişsin deyince film koptu snirden ağlayıp sinir krizi geçirdim.üstelik ertesi günde sınavım var.sabah gittim kuaföre elimde eski kaynak saçlarım vardı platin sarı.dedim bana bunları tak ve saçlarımı daha fazla açma ben koyuya geri döneceim dedim.cnm yapma o kadar uğraştık kendini bana bırak dedi bu yine.bak sacım cok kötü oldu istemiorum dedm, ben paketleri atayım sarılarıda araya takalım begenmezsen koyu yaparız tekrar dedi.o kadar eminki saçıma bişe olmicağından güvendim.bu basşadı paketleri atmaya.ama bekleme esnasında yetmezmi cok durdu dedim.yok daha acılmadı dedi ama,önceki gün paket attıgında bu kadar beklemeyince tırstım.yaa hadi yıkayalım oldugu kadar olsun dedim.yıkama setine gectik,orda bunun sesi kesildi.sacımı taradgnı düşünüodum meğer o esnada usturayla kopan yerleri temizliyormus.aynanın karsısına bi geçtim dünden beterim.bildiğin sokak kadınları gibi bi renk,kaynaklar sarı turuncu kahve kumral alaş bulaş üst kısım 2-3 paket dipten saçımı koparmış.bu hemen saçımı ellediğimi görünce dur dur dinlensin sakın elleme dedi üstten fönlemeye başladı ama bu esnada saçımdan acaip kokular geliyor.ağlamaya başladım mahvettn saçımı die yaa sen cok abartıosun olur bu kadar yanma kopan yerlerdende numune kesmişiz gibi düşün demezmi.nefes alamıodum ağlamaktan.fönledi sakın evde sen yıkama hç bişe olmadı saçına bana gel ben burda yıkarım dedi.200 boya artı 110da 70 adet kaynağı takmak için para aldı.ve karsılıgında fiş vermedi.yurda geldim herkes napmışsın saçlarına dedi ellerini atan bu ne hal dedi,ki bilirsiniz çirkin olana bile kimse çirkin demez düşünün ne durumda oldugumu.odama gecince içime kurt düştü yıkama dio kesin bişe oldu saçıma dedim duşa girdim saçlarımı yıkadım ki ne göreyim ara ve arka kısımlardan dipten kopmalar olmus saçımın araları açılmış uçlar lastikleşmiş.sabaha kadar uyuyamadım ve sabah ilk iş bska bi kuaföre gidip yardım istemek oldu.şikayet etcem dediğim için önce orada kopma ve yanık olan eski halindeki fotosunu çekip saçlarımı koyuya boyadım tekrar.ve 300 tl ye bakım sütü şampuanı serumu kremi aldım uyguladık.koyu renk olunca fönde kötü durmuo ama ele gelecek bi hali kalmadı.tepemde dipteki açılmalar her halukarda belli.saçımı boyarken aradım kuaförü mahvettin saçımı dedm bana demez mi abartma bişeyi yok bahane arama diye.öle mi dedm dava acacam görceksin dediğimde istediğin yere git bişe yapamazsın deynce tüketici hakları mahkemesine gittim bana kuaförler birliğine gidip tutanak tutmalarını sonra gelmemi sölediler.gittim başkan bunu aradı orda beni yalanlamazmı.300 diil 200 aldım üsteik fişte verdim die.şok oldum.başkan konustu bununla özür dile filan dedi bu yalan dolan bi sürü laf ettikten sora özür diledi ben ordan çıktım.ama avukatım vazgeçmemem gerektğini vazgeçenler oldugu sürece bunların piyasada olacagını söleyince tekrar davaya karar verdik.maliyeye fiş vermediği için şikayette bulundum.kuaförler brliğindede kayıtlı diilmiş ve bununla ilgili zabıtayada bilgi verdim ve denetlenmesi gerektiğini söyledim.yarın avukatım kuaförden saçımdan kaynaklı girdiğim masrafların geri ödenmesini talep edecek aksi takdirde mesleği kötüye kullanma,güveni suistimal etme,psikolojimin sınav haftası mahvolması,dış görünüşümden kaynaklı problem yaşamam gerekçeleriyle dava dilekçesini mahkemeye sunacağız.para çin bir bayanın tüm ruh halini bozabilen böyle kuaförlerden uzak etsin Allah hepimizi.Umarım bu yaşadıklarım başkasının başına gelmez.siz siz olun ark.lar her iyiyim diyen kuaföre aldanmayın.övünen kuaförlerin hepsi fos cıkıyor.kendi kendine övünen değil,baskaları tarafından övülen kuaförleri tercih edin."

gerçekten çok üzücü bi durum .. bu kadar ağır olmasada bnmde başıma benzer bi durum gelmişti...orjinal saçlarm açık orta kumral gibiydi böyle farklı bi bakırımsı kumral begenmiştm ama koyu dgldi .. neyse seçtm rengi tamam aynısı olur fln dediler sorasında sıyaha yakın koyulukta we kızıllı bi boya çıkardılar istedgmle uzaktn yakın ilgisi yoktu dedilerki siz göremiyosunz ışıktan böyle duruyo fln palavralar art arda sıralandı.. 90lirayıda aldılar.. haram olsn dedk çıktık.. arkadaslar grçekten kuofor seçimi çok önemli güvenmedgmz kuoforlerin kapısını açmayalm...

valla benmde ipek gibi saçlarım vardı kuaförde açtrdm sarı olmaları için bayağı yıprandı lastik gibi oldu uçları falan ama kuaför üstüne basa basa bunlar olacak açmayalım saçların çok sağlıklı ben bile üzülürüm dedi ben göze alıorum herşeyi dedim açtrdm o kuaförede ilk gidişimdi demekki sağlam kadınmış uyardı önce

evet kızlar çok üzücü ya kuaförün yüzsüzlüğü bu kadarı da olmaz dedirticek cinsten ya:KK53: insanlığa sığmaz bu yaptığı aman siz siz olun dikkat edin bu kuaförler insanı çok fena gaza getirip mahvediyorlar saçlarımızı bi kaç gün önce de saç kolay uzamıyor diye diye bi 10 cm kesti saçımı bu kuaför boz..lardn biri uçlarından 1 cm kes dedğim halde insan değil bunlar artık o kanıya vardım..:KK22:

Son düzenleme:
X