Bir araba konusuda benden olmasın mıydı

Sorarsa söyleyin. Ama böyle iyilik bilmez insanlar sormaz. Çok benzer bir durumu yaşadım komşumla, hatta konu da açmıştım galiba diye hatırlıyorum. Ben doğrudan kestirip attım ilişkimi bitirdim. Çünkü hak etmişti. Üzülmeyin sakın,bir daha da benzer kademelerde olduğunuz kimseye iyilik yapmayın. (Yardıma muhtaç ,aç,evsiz kişileri kastetmiyorum elbette,onlara iyilik yapmak karşılık gerektirmez bana göre)

Merhaba kızlar..
Şimdi ben 2 çocuğuma tek bakan bir anneyim. Uydur buydur bir aracım var Allah elimden almasın inş. Ama benim elim ayağım kendisi. Bebeğimi kreşe bırakıyorum oğlumu okula ben işe gidiyorum. Günlük 40-50 km yapıyorum. Evimiz ile kreş ve okula otobüs yok. Serviste gelmiyor malum mesafe çok. Aracım bozulunca hayatımız felç oluyor.
Yine aracım bozuldu geçen aylarda. Saolsunlar çalıştığım yer bana yardımcı oldu.

Gel gelelim asıl konuya. Bir iş arkadaşım var. Gerçekten seviyorum kendisini. Bıcır bıcır bir kız. Derdimi dinler akıl verir. Çünkü aşırı derecede görmüş geçirmiş gibi. Benden küçük. Yeni evlendi kendisi. Her şeyine destek oldum kendimce. Takımı taktım, evine hediye aldım. Doğum gününü atlamadım falan. Evi biraz yoluma yakın. 1 ay kendisini kapısının önüne kadar bıraktım.
Aracım bozulduğunda oturdum ağladım. Bebeğimi nasıl götüreceğim kreşe diye. 2 hafta kaldı tamirde araç. Kendisi bana yarım ağız biz getirelim eşimle dedi. Sonra sen bizim eve kadar gel ordan gidelim gibi sapsaçma tekliflerde bulundu. 2 yaşında çocukla oraya gitmem imkansız. İnanamadım yani. Ben olsam fizana kadar gider gelirdim.

Araç tamirden çıktı. Kendisine aşırı bozulduğum için ben artık aracı kreşin önünde bırakıp geleceğim km çok yaptı dedim. Bana dönüp amannn sizin araba zaten yapmış yapacağını boşuna eziyet etmeyin kendinize dedi. Olsun bundan sonra dikkat ederim dedim. Kendisi çıkışta baya zorlanıyor. Ben de araçla gelip gidiyorum bazen dolmuşla. Bugün çıkışta eşyalarınız nerede dedi arabaya mı koydunuz dedi lafı değiştirecektim değiştiremedim. Evet dedim ve bozuldu, küstü yani belli. Yoksa bu saate kadar 100 defa mesaj atardı. Ben haksız mıyım? Yarın konuyu açarsa ne diyeyim? Direkt söyleyim mi düşüncemi?
Ay ben şu araba kullanma korkumu aşabilir miyim derken kızcağız neleri dert ediniyormus kendine. 🤭 Ben şu işi bir cozeyim herkesi alır birakirim, erinmem.
Ayıp etmiş ya evine gelecekmişsin de ordan goturecekmis, ne kadar köfte o kadar ekmek deyip arkadaşlığına ona göre devam edersin canım.

Anladığım kadarıyla bu arkadaşın şoförlüğü yok. Biz bırakalım, biz eşimle götürelim vs dediğine göre eşinden isteyecek. Acaba eşi uyuz bir tip ondan çekiniyor olabilir mi?
Bu çok eski moda bir bahane, eşim kızar.

Eşi kızan, eşinden çekinen bir zahmet ona göre davransın.

Bu arkadaşım bana yardımcı oluyor ama yarın bir gün onun da bana ihtiyacı olursa 'eşimden çekindiğim için' yardımcı olamam, kadına ayıp olur desin, halini bilsin, ilişkilerini ona göre düzenlesin.

Bence eşinin konuyla alakası yok, hanım kızımızın keyfi öyle uygun görmüş, öyle davranmış.

Merhaba kızlar..
Şimdi ben 2 çocuğuma tek bakan bir anneyim. Uydur buydur bir aracım var Allah elimden almasın inş. Ama benim elim ayağım kendisi. Bebeğimi kreşe bırakıyorum oğlumu okula ben işe gidiyorum. Günlük 40-50 km yapıyorum. Evimiz ile kreş ve okula otobüs yok. Serviste gelmiyor malum mesafe çok. Aracım bozulunca hayatımız felç oluyor.
Yine aracım bozuldu geçen aylarda. Saolsunlar çalıştığım yer bana yardımcı oldu.

Gel gelelim asıl konuya. Bir iş arkadaşım var. Gerçekten seviyorum kendisini. Bıcır bıcır bir kız. Derdimi dinler akıl verir. Çünkü aşırı derecede görmüş geçirmiş gibi. Benden küçük. Yeni evlendi kendisi. Her şeyine destek oldum kendimce. Takımı taktım, evine hediye aldım. Doğum gününü atlamadım falan. Evi biraz yoluma yakın. 1 ay kendisini kapısının önüne kadar bıraktım.
Aracım bozulduğunda oturdum ağladım. Bebeğimi nasıl götüreceğim kreşe diye. 2 hafta kaldı tamirde araç. Kendisi bana yarım ağız biz getirelim eşimle dedi. Sonra sen bizim eve kadar gel ordan gidelim gibi sapsaçma tekliflerde bulundu. 2 yaşında çocukla oraya gitmem imkansız. İnanamadım yani. Ben olsam fizana kadar gider gelirdim.

Araç tamirden çıktı. Kendisine aşırı bozulduğum için ben artık aracı kreşin önünde bırakıp geleceğim km çok yaptı dedim. Bana dönüp amannn sizin araba zaten yapmış yapacağını boşuna eziyet etmeyin kendinize dedi. Olsun bundan sonra dikkat ederim dedim. Kendisi çıkışta baya zorlanıyor. Ben de araçla gelip gidiyorum bazen dolmuşla. Bugün çıkışta eşyalarınız nerede dedi arabaya mı koydunuz dedi lafı değiştirecektim değiştiremedim. Evet dedim ve bozuldu, küstü yani belli. Yoksa bu saate kadar 100 defa mesaj atardı. Ben haksız mıyım? Yarın konuyu açarsa ne diyeyim? Direkt söyleyim mi düşüncemi?
hiç hoşlanmam dışı farklı içi farklı insanlardan. net olacaksınız. bize anlattığınız gibi ona da anlatacaksınız. bu kadar. kimse eşek değil yani

Bir zahmet kendide km yüksekte olsa bir araba alsın.
Sizi kullanıyor. Daha fazla müsade etmeyin.
İki çocuğa tek başınıza bakıyormuşsunuz. Bir de bu tarz insanların şımarıklıklarını mı çekeceksiniz.
Benimde var işe beraber gidip gelen arkadaşlarım. Benzini ortaklaşa ödüyorlar. En olmadı bunu teklif edin. Ben zorlanıyorum, sende yardımcı olur musun de.
Var araçları sıfır olduğu için kıyamıyor kendi kullanmaya. Eşi kullanıyor. Kendi trafik yoğun diye çarparım falan diyor. Halbuki kendini eve bıraktığım yerde bana arkadan çarptılar

Anladığım kadarıyla bu arkadaşın şoförlüğü yok. Biz bırakalım, biz eşimle götürelim vs dediğine göre eşinden isteyecek. Acaba eşi uyuz bir tip ondan çekiniyor olabilir mi?
Eşine otur diyor oturuyor kalk diyor kalkıyor. Araç aldılar sıfır kendi üzerine yani Korkmaz eşinden

Çıkışta sanayiye gittim. Yine işten şöförler götürdü o zaman. Eşim abim babam yok. Kendisi teklif etmedi. Dönüşte ne oldu diye aradı. Ağladım arabanın durumu baya kötü diye. Gelelim mi diyor yok dedim. Bindim tramvaya. Sanayi de tamirciler götürdü tramwaya. Ay bizim evin orda inin de götürelim diyor. Sinirim tepeme geldi. Tam 3 saatte eve gidebildim. Sanayi şehrin tam güneyi evim de tam kuzeyi. Ben olsam 2 çocuğumu da alır giderdim kendinin yanına. Neyse Ya çok haklısınız fazla iyilik kendi hakkıma girmem demek
ve bu olayda sadece kendinin değil çocuklarının da hakkına girmiş olursun.. kızdan nefret ettim senin ona iyiliklerin olmasa bile böyle davranmamalı😵‍💫

Kendinize şunu telkine bulunun: "Arkadaşımı işe götürmek zorunda değilim!"
Sizi kimin nasıl işe gittiği hiç ilgilendirmez. Kendinize milletin işe gitmesini görev olarak üstlenmeyin. Gördüğünüz gibi insanlar nankör bencil. Arabasına kıyamıyor seninkine laf ediyor yok km si çokmuşta vs... Herkesin malı kendine kıymetli buradan bile anlayabilirsiniz arkadaşınızın karakterini.

Merhaba kızlar..

siz olması gerekeni yapmışsınız çıkar ilişkisi bozulmuş ondan küssün bırak.

Bence pintiliği o kadar overdose yaşıyor ki acaba ayıp mı ediyorum diye düşünememiş bile. İki küçük çocukla bize kadar gel, bizim evden gidelim derken yerin dibine girerdim ben olsam. Sizin iyilikleriniz olmasa bile insan utanır böyle saçma sapan bir şeyi teklif etmeye. Nefret ederim cimri insanlardan. Parayı, malı mülkü o kadar önemsiyorlar ki dostluk ilişkilerinin önüne bile geçebiliyor işte böyle. Ben olsam bir daha onu götürmezdim.

Merhaba kızlar..

Yani siz ona o kadar zor gününde yardımcı olmuşsunuz ama o yüksünmüş resmen. Nasıl ayıp değmeyecek insanlar için zamanını daha fazla harcama. Neden kırıldığını direk söyle. Hayat böyle düşünüp üzülmen için çok kısa.

Var araçları sıfır olduğu için kıyamıyor kendi kullanmaya. Eşi kullanıyor. Kendi trafik yoğun diye çarparım falan diyor. Halbuki kendini eve bıraktığım yerde bana arkadan çarptılar
şu yoruma gelene kadar ben de sorunun eşle alakalı olabileceğini düşündüm
açıkça konuşmalısın yazacaktım
ama şu yorumdan sonra
kesinlikle yardım etmemen gerektiğini ve sana kalkıp bişey söylediğinde, bozulduğunda vs
"ben zamanında herkese çok yardım ettim ama benim ihtiyacım olduğunda
kimse adam akıllı yardım etmedi
bu yüzden artık herkese hak ettiği gibi davranacağım
yardım edene yardım edeceğim, etmeyeni umursamayacağım. yeter" de geç
kırmaktan da hiç çekinme
ayıp ya

İşe geldim konusunu açmadı. Hiçbir şey yokmuş gibi davranıyor. Ben de birşey demedim. Götürmemeye devam yani olması gereken bu artık. Teşekkürler yorumlarınız için
Arkadaşınız bencil ve çıkarcı birisi o yüzden konuyu açmaz. Siz açsanız da sizi suçlu hissettirir. Bu insan iş yerindeki kişi olarak kalmalı, verdiğiniz değeri geri çekin daha fazla kullanılmayın. Sizin gibi iyi niyetli insan çok kalmadı.

X