Bir aşk hikayesi, masal gibi bir son. Yakışmadı ama, nasıl unutacağım ben?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

disakkarit

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2011
122
-4
8 Ay olacak nerdeyse ayrılalı. Masal gibi başladı her şey, ilk bakışta aşktı. Ona bir doğumgününde gözlerinin içine baka baka şarkı söyledim ilk gün. Sanki diğer kimse yokmus gibi. İki gün sonra sevgililk teklif etti (Daha dğrusu edemedi utancından) O anda, orada sarıldık birbirimize. Sanki 40 yıldır özlemiş gibi. Önceden birbirimizi tanıyormusuz gibi. O dört dörtlük birisiydi. O da beni öyle görüyordu. 6 Ay çıktık. Ama öyle böyle değildi. Annesi ile tanıştım, o benim annemle. Kardeşi ile tanıştım. Yakında babası ile tanıştırmayı bile düşünüyordu. Hatta babasının fotoğrafı olan çerçeveye benim fotoğrafımı koymuştu. Muhteeşemdi, hiç kavga etmezdik. Saygı sonsuz, müthiş iletişim. Her şey mükemmeldi. Yanında rahat olduğum, elini tutmaktan zevk aldığım, kolundan tutup babamla tanıstırıp, bu senin damadın diyebileceğim kadar karakteri mükemmel bir insan düşünün... Yusuf güneye benzerdi. Hatta tıpatıp diyebilirm. :KK61: İlk kez facebook profilimde bir insanla ilişkim vardı mesela. İlk kez aşkım kelimesini kullanmıştım. Gerçek anlamda. Yani sanki onun ismiydi o... Çok seviyordu ve çok seviyordum.

*

Sonra üniversiteyi kazandı. Şehir dışına gitti. İlgisizleşti, soğudu sandım. Herkes böyle sanmaz mı? Günde iki üç mesaj... Dayanamıyordum. Yeni arkadaşlar edindi. Bense iyice yalnızlaştım... Soramadım başkası mı var diye.... Cevabıma canım yanar diye. Sustum sonra... Düşündüm. Onun mutluluğu her şeyden önemliydi, artık beni istemiyorsa söyleeyemeyecek kadar uzaktı. Sınavlarım dolayısıyla da söyleyemedi diye düşündüm. Ona iyilik yaptığımı sandım. Kalbime gömdüm bi nevi. Aradım bi gece, ağlayarak 'saana olan aşkım bitti' dedim. Bu cümleden sonra bişey diyemedi bana. Sonra facebooktan silindim. Sonra da tüm hayatından.. Ne bi ısrar ne bi geri dönüş oldu. Tek cümle ile bitti. Üstelik hiç gitme demedi. Kal demedi... Aylarca salak salak unuturum diye avuttum kendimi.

Zaman geçiyordu, olmuyordu. İyice yalnızlaştım.. Bi gün aradım... Sesimden tanıdı, gayet güzel konusmaya basladık. Nasılsın falan. Onu özlediğimi söyledim ve bir ağlama geldi. yarım saat ağladım telefonda. Okulu bırakıp gelmiş oda buraya, kader bu ya.. Son kez deneyelim dedim. Şansımı zorladım zorladım zorladım işte... Ertesi gün sevgililk oyunuyla bir gün geçirecektik. Benim son sansımdı. Hiç gönlü olmasa da ona aylar sonra kavustum...

Masal gibi bir gün geçirdik. En güzel kıyafetlerimi giyindim, en güzel saç şeklim, en güzel makyajım... Onun omzuna yaslanıp kareli gömleğine gözyaslarımı dökerken hem gülüyor, hem espri yapıyor hemde göz yaslarıma hakim olamıyordum... Hala seviyordu beni besbelliydi ama gurur... Ben diyordum ki "aşkım hani erkeklerin kalbine giden yol midesinden geçermiş, yokluğunda yemekler öğrendim, yapsam sana, yesen acaba kalbine ulasır mıyım?" Güldük beraber. Gururunu yenmemek adına gözlerime bile bakamadı... Elimden elini bir saniye bile ayırmadım... Öyle özlemişimki. Kokusu falan hiç değişmemiş. Hala aynıydı ama sürekli bana cok değiştiğini, bir daha bizim biz olamayacağımızı söyleyip duruyordu...

Bana sürpriz yumurtam derdi biz cıkarken. Ben ona sürppriz yumurta aldım. Cocukca biliyorum, çikolatasını elleriyle yedirtti bana, oyuncağını da beraber yaptık. Galatasaray arabasıydı. Onu aldı. Galatasarayı cok sever kendisi... Masada arabayı sürüp cocuk gibi düt düt falan derken ben ağlıyordum. Makyajım akmıs, haberim yok. Islak mendil cıkarttım ben, o sildi makyajımı... Hiç bir şekilde yeni değildik o gün. Eskisi gibi bizdik... Ama istemedi o beni. İstemedi..........

Her zaman erkenden kalkan biz işi olmasına rağmen uzattıkca uzattık süreyi. Aksama doğru kalktık. Ceketini giymeyecek misin dedi? Hayır dedim. Üşürsün dedi. Üşümem dedim. Elimden alıp kendisi giydirdi. Sarıldım orda... Öptüm. Öpmeyecek misin sen dedim? Öptü. Öyle yapmacık öptü ki... Öyle sahteydin ki dedim.... Gözlerine baktım... Orda altı saniye bakıstık nerdeyse... Aşağıya indik kafeden cıktık... Bırakıyım seni dedi. Olmaz dedim, ben seni bırakıyım dedim. İlerde arkadaşlar bekliyor dedi. oraya doğru yürüdük. Ayrılacağımız yere geldik. Üzülme dedi, güçlü ol dedi. Güldüm zorlaya zorlaya, güçlüyüm üzülmüyorum dedim... Karsıdan karsıya geçip gidecekti ...Yol bostu. Gidemedi önce, sonra giderken on kez döndü döndü baktı... Son bakısını hiç unutamıyorum. En son bakısını... Yolda öylece kaldım, zorlaya zorlaya gülümsedim. Sahte sahte gülümsedim. El salladım.

Bir anda elim ayağım bosaldı, gözlerimden yaslar bosaldı bi yana. Perişan halde eve giderken telefonuma bir mesaj, ondan... Eve gidince mutlaka mesaj at gözüm arkada kalmasın demiş. Eve gidince attım mesaj... Hala düşünüyor diye mutluydum oysa ben. Bir kaç gün geçti. Mesajlasmaya devam, arkadaş gibi. Sonra mesajlar kesildi ondan gelen. Sebebini sordum...

Uzatmayalım dedikçe üzerine gittim. Gittikçe de onu tamamen kaybettim. Konusmamızın doğru olmadığını, bir daha asla mesaj atmaayacağını söyledi. Bana karsı hiç bir şey hissetmediğini de ekledi. Kısaca tartıştık. neden ayrıldın, neden tekrar aramadın neden kal demedin gibi tartışmalar oldu. Sonra bu son mesajm dedi ve bi daha mesaj atmadı bana...

Davranışları seviyor gbiydi ama inkar etti.. Anlamadım, anlayamadım... Hala cevabını bulamadığım onca soru var... Beynimi kemire kemire.... İki ay üç ay önce de facebooktan ağlaya ağlaya mesajlar yazdım. On üç on dört sayfa, koskoca ekran.. Hüzün dolu... O da ikimize de eziyet ediyorsun, lütfen yazma, lütfen cok üzülüyorum. Asla kimse ile cıkmayacağım, asla kimse de yok kafamda, hayatmda... Falan demişti...

Ben onu unutamadım ki.İki üç günde bir rüyamda barıştığımızla ilgili şeyler görüyorum. Unutma kararı alıp kendime yeminler ediyorum. Ertesi gün rüyamda görüyorum, barıstığımızı.Ağlıyorum o gün ... Her gün ağlıyorum .. Tüm sarkılar bi insanı hatırlatır mı? Bi insan bu kadar mı vazgeçilemez olur? Bilmiyorum. Nasıl unutacağım ben? 8 ay oldu gerçekten bu işi bitireli. Ama kafamda bitmiyor. Kalbimde bitmiyor... Keşke geri gelse, keşke gelse... ben arkadaşlığına bile razıyım.

ortak arkadaşlarıma nasıl olduğunu sorup durmaktan bittkin düştüm artık. ona nasılsın bile diyemiyorum. halini hatrını soramıyorum. Ortak arkadaşlarımızın profillerine bakıyorum her gün, acaba bi yorum yapmıs mı, acaba iyi mi? acaba mutlu mu? ... Her gün dua ediyorum mutlu olsun diye. Her gün daha cok özlüyorum onu...

Ama bir yanım bu acılara son ver diyor. Bir yanım yeni bi hayata basla diyor. Her gün baska bi hayata baslıycam diyorum. Baska bi insan olacak ilerde diyorum. Ama olmayacak gibi. Çok garip ki kimseyi sevemem gibi... Belki ilkim olduğundandır, ama atamıyorum onu.... Her gece allaha dua ediyorum.... Allahım nolur geri gelsin, ama geri gelmeyecekse de al onu benim kalbimden diyorum... Al onu diyorum. Hayırlısı diyorum.. Ama bıktım artık. Ne sorularım cevaplı, ne anlayabiliyorum ne de yorumlayabiliyorum. Ondan bana tek bi hayat belirtisi yok.

Unutmak istiyorum. öyle çaresiz öyle berbat bir durum ki bu... Sonu yok gibi. Lütfen yardımcı olun bana, nasıl unutuyorsunuz? Nasıl basarabiliyorsunuz? Lütfen... :KK61:

okurken gözlerim doldu canımm:KK43: kendimi yerine koydum da bir an:KK43: sana şöyle unutursun böyle unutursun diyemem böyle birşey aslan diyemem ama kalıplaşmış şeyleri söyleyebilirim sadece:KK43: derlerya başka şeylere yönel,kendine yeni uğraşılar edin bilmezler ki o işleri yaparken bile aklındadır o ya da bir anda geliverir aklına:KK43: sevmek,çok sevmek gerçekten çok yüceltici bir duygu..herkes sevemez daha doğrusu herkes doğru düzgün sevemez...bir taraf hep daha fazla sever yada daha fazla fedakarlık gösterir..şuan o kadar çok isterdim ki senin içinden o duyguyu alıp atacak,unutturacak bir gücüm olmasını, o kadar isterdim ki sevgine layık olmayan birisi için üzülmemeni,ağlamamanı..ama kalp işte bu ne mantıklı cümleler,ne kendini soğutmak için gösterdiğin çabalar hiçbiri işe yaramaz da zaman alır götürür yine sadece o acıyı:KK43:

ya zaten berbat bi haldeyim,bu mesaj gene kendimden geçirdi beni..disakkarit canım ben sana ne desem bilmiyorum ki,kelin merhemi olsa.. ee o zaman niye yazıyosun ki diye düşünebilirsin,sadece sana destek olmak istedim,üzülme nolur :KK43:

tek çare kesinlikle zaman, gün geçtikçe etkisi azalır, daha az yaralar, o seni çoktan çıkarmış hayatından. Öyle olmasa azıcık da olsa belli ederdi. Unutma bu hayatta herkes sen varsan var. Sen yok olduğunda kimsenin bir önemi kalmıyor zaten. O yüzden kendine değer ver, insan böyle bir aşamda kendinden o kadar çok taviz veriyor ki, normal bir zamnda normal birine asla yapmayacağı şeyleri yapıyor, arama dendiği halde aranıyor, mesaj atma dendiği halde atılıyor. O yüzden bir de bakıyorsun ki kendinden bişey kalmamış geriye. Ufak ufak başlaman lazım bir yerlerden. Zamanla azalacak emin ol:KK43:

hayatında başka biri vardır :)) ya da daha iyilerini bulabileceğini düşünüyordur. bunu düşüne düşüne, sizin hiç kıymetinizi bilmediğini düşüne düşüne unutabilirsin. çünkü sizi haketmiyor. hiç ama hiç. sevemem demeyin..çevremiz bunları diyenlerle dolu. seviyorsunuz seviliyorsunuz. güzel canınızı 3 kuruşluk insanlar için sıkmayın. inadına mutlu olun. ondan en büyük intikamınızı almış olursunuz.

canım benim sen çok aşık olmusun ama bide düşün sen elinden geleni yapmıssın vicdanın rahat olsun.tavsiyem sen bu durumu kabullen ve sosyal hayatına agılrık verr.bende unutmaya calısıyorum ve en başta arkadaşlarımla hiç konuşmama kararı aldım ve kendime diyorum ki o benim yoklugumu göze alıyorsa bende yapabilirim.sıla ne demiş ACISADA ÖLDÜRMEZ:KK30:

kenndimi okurmuş gibi oldum... aylar oldu bende unutamıyorm... sana gerçekten şu saat içtenlikle dua ediyorum güzel Allah'ım senii ona kavuştursun. çok zor çaresizlik :KK43:

sadece başka şeylere odaklanarak ve birazda mantık yürüterek işin içinden çıkabilirsin. sevmek demek illa ki yanında olması demek değildir ki. varsın o seni görmezden gelsin sende uzaktan sev ama kendine zarar vermeden. duygularını kağıtlara dök yada notalara bi uğraş edin içine ''O''nu da katabilirsin ondan ilham alabilirsin. sevgi her zaman acı vermemeli. birazda sevgiden yararlanmaya bak.

Okuyan herkese, yorum yapan herkese teker teker çok teşekkür ederim. Bazen tüm yaşananları paylaşmak hafifletiyor, başkalarınında bunu yasamıs olması da tabi ki. Anlayan insanların olması öyle güzel ki. Hepinize çok teşekkür ederim.

Hepimiz için en hayırlısı neyse o olur inşallah. Dedikleriniz gibidir belki. Baskası vardır hayatında belki. Olsun. Ve dediklerinizi de dinliycem. Başka şeylerle ugrascam. Değer bilmediğini düşünüp uzaklaştırmaya calıscam.. Umarım başarabilirim, atarım üzerimden su ölü toprağı, su özlemi, su aşkı...

Tekrar cok teşekkür ederim. Okudukça rahatladım. Okudukça rahatladım.

Her sey güzel olacak , inşallah.

Gerçekten çok güzel anlatmışınız onun yeri sizde bambaşka belli...
Unutmak eminimki çok zor bende sevdim birini öyle halada seviyorum 1 hafta ayrı kaldık barıştık ama şimdi bile korkuyorum onu kaybetmekten korkuyorum...
Bana daha önce böyle değer veren böyle seven biri olmamıştı belkide ondan...
Çok farklı bi duygu...
Karşınıza biri çıkıcaktır ama siz sevebilirmisiniz bilmiyorum onla son kez konuşmayı deneseniz hayatında biri yoksa hala sizi seviyor olabilir gururunuda kırmıştır..Umarım kavuşursunuz umarım... :KK59:

hayatında başka biri vardır :)) ya da daha iyilerini bulabileceğini düşünüyordur. bunu düşüne düşüne, sizin hiç kıymetinizi bilmediğini düşüne düşüne unutabilirsin. çünkü sizi haketmiyor. hiç ama hiç. sevemem demeyin..çevremiz bunları diyenlerle dolu. seviyorsunuz seviliyorsunuz. güzel canınızı 3 kuruşluk insanlar için sıkmayın. inadına mutlu olun. ondan en büyük intikamınızı almış olursunuz.

Birkaç farklı konuda yorumlarınızı gördüm, belirtmek istiyorum, ne kadar olgun ve mantıklı bakıyorsunuz olaylara. Her yorumunuz için tebrik ederim sizi. Gerçekten fikirleriniz çok doğru.

ne kadar güzel ve masum bi aşk
gözlerim doldu okurken
canım bence sen onu hayatının merkezine koyup vazgeçilmez yapmışsın
önce onun vazgeçilmez olduğu fikrinden vazgeç
kendine uğraş bul
güçlüyümde ve buna inan, iletişime geçme ortak arkadaşlara sorma
biraz çabala sadece unutmak iste

Merhaba canım,
Öncelikle neler yazıcağımı çok düşündüm.Öyle güzel anlatmışsın ki ,içimden geçirdiğim ilk sözcük "yazık" oldu.Aslına bakarsan güzelim ben okuduklarımda gurur yapıcak birşey göremiyorum.Çocuğun sana davranışlarındada hiç istemiyo gibi görünmüyü.Belkide senin ona olan ilgin,gözyaşların onu ogünlük öyle yapmıştır.Tatlım başta çok özlersin takii hayatından çıktığını kendin gerçek anlamda idrak edene kadar.Sonrasında da zamanla bigün dünki kadar ağlamadığını ,daha sonra önceki gibi canın acımadığını,özleminin bittiğini hissediceksin.Herşey zamanla geçicek özellikle geceleri zordur,gündüzleri bir şekilde öyle yada böyle geçiyo ama geceler geçmek bilmez.Ağlamak istiyosan ağla kendini sıkıp içine atma,o yangın içinden çıksın birşekilde.Zamana bırakıcaksın güzelim ve bunu bitirmek istiyosan bu snein elinde tatlım zmanla birlikte bununla sende savaşıcaksın.Özlemiycem dmekle özlememe durumu söz konusu değil,ağlamıycam düşünmiycem unutucam demekle olmuyo hiç birisini yapamıyosun aksine daa çok özleyip daha çok ağlıyosun daha çok hatırlıyosun.Özlüyosan özle,ağlamak istiyosan ağla sen ancak bunu acından kaçarak değil acının üstüne giderek aşıcaksın.Ortak arkadaslarından nasıl oldugunu öğreniyorum demişsin ,kendıne bunları kısıtlama yine sor zaten birgün bakmışsınki sen kendi rızanla bunu sormaktan vazgeçmişsin!sadece canım acını kendin yaşa onu dahil etme aramak msjlasmak vs gıbı o zaman daha cok kıymete bıner ve daha cok kacar daha cok canın yanar.unutma sen kımseyle degıl sen sadece kendınle savasıyosun ve çok güçlüsünki bu acını dile dökebilmişsin.
Sevgilerle canım.RABBİM yar ve yardımcın olsun

canım seni o kadar iyi anlıyorum ki! aynı şekilde bende sevdiğimi terk ettim. ve aynı şekilde gurur yaptı dönmedi.biz ayrılalı 6 yıl oldu.oda benim ilkimdi.ardından sevgililerim oldu ama onun gibisi olmadı.şuan senin yazını okuyunca çok kötü oldum.o yüzden seni gerçekten anlayabiliyorum.sana tek söyleyebileceğim kader ve zaman herşey.bak 6 yıl oldu ama yine hatırlamam için bir yazı bir şarkı yetiyor.
ama aynı zamanda iyiki devam etmemiş cümlesini de kurabiliyorum.kendine unutucam unuttum gibi sözler verme tutamıyorsun çünkü herşeyi zamana bırak insanlar ölümü bile unutarak yaşıyorlar bunu sakın unutma.her sabah uyandığında her şeyin çok daha güzel olduğu günlerin geleceğini söyle! en önemlisi sosyalleş! asla yalnız kalma! kendine bak! asla kendii bırakma! bunlar çok önemli!

bende bu duruma yakın bir durumdayım çok kırıldı gururu ama hala konuşuyoruz ve son bir günümüz olucak bu hafta belkide günlerimiz ve okuduğun yazı okadar canımı yaktı ki :S ya o da bana artık tamamen beni bırakırsa. şuanda 2-3 gün konuluyoruz hatta ben ona çok kzıdım 4 gün konuşmadım hoşcakal mesajı attı cevap atmadım. atılcak bişe değildi zaten sonra o özleyip mesaj attı ama :s bu son 2-3 gün konuşmadan sadece eskisi gibi geçicek günde ya 1.5 ay hiç konuşmucaz dedik ya döndümde arasamda açılmazsa telefon yazın çok kötü yaptı beni çook kötüyüm hele ki vicdan azabı :S Allah ya bizi onlara kavuştursun yada unutmak için güç versin . ama onun gibisi olmaz ki :S

Allah kolaylık wersin canım walla okurken qözlerim doldu aqlıcaktım nerdeyse.)
Herseyin cözümü zaman..
Belkide hayırlı olan budur böyle düsün.

canım ben de okuyunca hayatında birilerinin olabilme ihtimalini düşündüm; çünkü çok soğukkanlı ve sessiz sedasız bitirir gibi bir hali varmış... bence sen de önüne bak, senden çoktan geçmiş çünkü, demek ki senin için hayırlı olanı bu değil... yolun açık olsun..

''yazık'' dıye tabır etmıs bı arkadas.. yorumlara oyle goz gezdırırken gordum..onaylamıyorum.yaşanmış oldugunuz mutlu anları acısıyla/tatlısıyla iyiki demelisiniz bence siz. acısıyla tatlısıyla öğreniyoruz hayatı.buda bı deneyım olmuş.
istememesinin nedenini öğrenmek rahatlatacaksa sizi.. bekleyin derim..zaten kısa zamanda ortaya çıkar..Başka biri varsa vs. benzer nedenler..erkekler biz bayanlardan cok farklı mantalıtede olduklarından pek kafa yormayı yeğlemiyorum.
çok varmayın üstüne..Sizi istemeyeni,sizde istemeyin..Çok bağlanmışsınız..Allah sabır versin.Zaman herşeyin ilacı..sadece kendınızı motive edin ''elinizden geleni yaptınız''
İletişiminizi tamamen kesin.uzak durun.onsuzluğa zor olsada alıstırmaya çalışın.inat edin.savaşın duygularınızla..Aşkın içinde mantık olmaz akıl olmaz ama tam tezat duruma gecme vaktı gelmiş bu durumda.Sizde GURUR yapın..duygularınızla savaşın.Mantığınız/aklınız ne derse onu yapın.Üzülmek gerekiyorsada hakkını verin..ağlayın/zırlayın.içinize atmayın.. bir zaman sonra geçtiğini sizde göreceksiniz bundan emin olun ve inanın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X