Bir derdim var

Eşimle 4 senelik evliyiz. Bir buçuk yaşında bir oğlumuz var. Kültürel olarak farklı hayatlardan geldik. Ama aşkla sevgiyle evlendik. İlk zamablar ara ara aileler konusunda çatışmalar yaşadık ama günün sonunda kendi yuvamizin huzuruna baktık. Tabiki yiprandik ama bı şekilde hallettik. Ya da gecistirdik bilemiyorum.hamileligimin son ayları kızkardeşi evimize geldi tatile sanmıştık ama bende kalıp çalışmayı planlamis bize danışmadan ne kadar istemediğimi anlattiysamda anlamamakta kalmakta ısrarci oldu ve bu süreçte fazlasıyla gerildim tartıştım yiprandim. çok sikintili geçen bı hamileligin sonunda da bunları yaşadım ve olan oldu çocuğum erken doğdu. Ve ben bunu hala sindiremiyorum o kızı affedemiyorum. Eşim destek olmaya çalışsa da gün sonunda kardeşim napayım dedi tabikide bana yerlesmedi gönderdik ailesinin yanına ama bunu çözene kadar ben perişan oldum. Ve bunlar yetmiuo gibi çocuğumuz oldugundan beridir eşim bana karşı fazlasıyla acımasız oldu. Çok pimpririkli olduğu için sürekli çocukla ilgili komutlar verip beni sanki bakiciymisim gibi hissettirmeye başladı. Çocuk düşunce hastalanınca falan sürekli benim beynimi yiyo sen nerdeydin nasıl düşer nasıl olur. Bir buçuk senedir sürekli böyleyiz. Bebeğim erken doğdu 19 gün kuvezde kaldı bünyesi güçsüz bı bebekti ve her ağladığında katılıyordu ve eşim bunlara şahit olduğu için fazla panik oldu. Her ağlasa öyle olcak korkusuyla yaşadığından benim üstüme çok geliyo ve bu beni çok yipratiyo ve de fevri bı insan yapiyo. Ufacık şeylere bile fazla tepki verir oldum. Zaten bebek bakmak çok zor bir süreçken destek olacağına böyle ruhen beni bitirmesine katlanamiyorum artık. Aslında çok yardım eder ev işi yemek çocuk konusunda her iş gelir elinden gocunmaz yardımını esirgemez ama bunu yaparken bir yandan da benim üstüme geliyor. Bı kavga olunca da daha ne istiyosun her işinde sana destek olmaya çalışıyorum benim gibisini bulamazsın çocuk için konusuyosam da benimde çocuğum konuşayım nolcak diyo ama mevzu konuşman değil beni suçlar tarzi davranman. Anlatiyorum olmuyo kavga ediyorum olmuyo. Napcagimi şaşırdım cikmazdayim.

Senin gibi kardeşi o kadar merhametsiz vicdansız biri olan adamdan farklı bir şey beklenemezdi de kapıya koy bu salak adamı. O kız kardeşi de çok merhametsiz ve pislik birisi.

kocasının kardeşi "çalışmak" için evde kalmayı istediyse vardır bir sebebi, vardır bir mecburiyeti.

Öyle bir mecburiyet yok. Öyle bir istek olamaz. Saçmalık.

Bu yorumu yazarkenki rahatlığınız asıl çok acımasızca. Konunun detayını bilmeden konuşmak çok kolay. Çocuğumu tabikide onun yüzünden erken dogurmadim başka saglik sıkıntılarım da vardı ve bu süreçte sadece dinlenip çocuğuma odaklanmam gerekirken böyle sacmaliklarla ugrastigim için fazlasıyla stres oldum bu da biseyleri tetikledi. Kimseye acımasız bı insan olmadım hayatımda. Ama sesim cikmadiginda da bana yuklenildigini gördüm. İyi niyetim her zaman suistimal oldu. Sizde böyle şeyleri yaşayın ondan sonra konuşun. Umarım yaşamazsınız.siz bana sen görümceni istemedin şimdi de yaşadıklarını hakettin diyosunuz çocuğum konusunda boule konusamazsiniz yazık sizin için de üzülüyorum bilmediğiniz insana bu kadar ağır sözler söyleyebilmek sizinnde vicdanınızi ortaya çıkarıyor ne diyim.
Bu sebepten erken doğum yapmış gibi yansıtmışsınız görümceniz çocuğunuzla ilgilenmenize engel olmazdı dümdüz istemiyormuşsunuz konuyu da çözmüşsünüz olay ne anlamadım. Çocugunuz söz konusuyken böyle bir duruma odaklanabiliyorsanız eşiniz haklı zaten

Bu sebepten erken doğum yapmış gibi yansıtmışsınız görümceniz çocuğunuzla ilgilenmenize engel olmazdı dümdüz istemiyormuşsunuz konuyu da çözmüşsünüz olay ne anlamadım. Çocugunuz söz konusuyken böyle bir duruma odaklanabiliyorsanız eşiniz haklı zateno

ben abarttığını düşünmüyorum. hamilesin kendince stresin var, daha rahat dinlenmek evde yayılmak istediğin bir süreç var sonuçta ve haber bile verilmeden evine yerleşiyor birisi. bu ne rahatlık yahu eşin de ne oluyor dememiş nasıl bir yok sayma haliyse bu.
çocukla ilgili de sorumluluğu daha fazla yükle her haltta seni suçluyor kendisi baksın yok öyle yarım saat gösteriş babalığı.
madem çok biliyor, çocuğu yatıştırmayı öğrensin.
aşırı sinirlendim.

Erken doğurma seçilebilen bir durum değil!
Ne ablamin ne kaynimin evine çökerim. Böyle bir dengesizlik sözkonusu bile olamaz!

Böyle terbiyesiz, yol yordam bilmeyen görümce zimbirtisi gelinin yüzüne baksa ne bakmasa ne?! Hadi görümce cahil, anasi danasi yokmu bu kizin? Nasil hayatlar yaşiyorsunuz anlamiş değilim
Valla bende yorumları gördükçe şaşırıyorum. Bazıları üst üste dibdibe yasamayi çok sindirebiliyo demekki.ben iç içe geçmiş ilişkiler yumagiyla yaşamak istemiyorum. Herkesin herşeyin bir sınırı olmalı. Zaten artık benim hayatımda olan biri değil olmasın lazım değil Varlığı zarardan başka bişey olmayan kışının yüzüne hasret yasamiyorum

Gorumce, baldiz, ana baba, kaynana, kayinpeder farketmez kimse kimsenin evine hadi ben geldim canim burda calismak istiyor diyerek yerlesemez.

Insan gibi sorarsin, karsi taraf gonullu olarak (gönüllünün altini ciziyorum) tamam gel derse gidersin, kaldigin surece de mutlaka temizlige ve yemege yardim edersin, yatagini bulasigini toplar, banyo sonrasi temizligini de eksik etmezsin, lavaboda saçlarını bırakmaz, sifonu mutlaka ceker, kimsenin de esyasini izinsiz kullanmazsin. Kaldigin sure boyunca izledigin bagimlisi oldugun tv programi / dizisi o evde izlenmiyorsa, izleyecegim diye tutturmazsin. Evde terlik kurali varsa uyarsin, elin terligini giymek istemezsen kendin terlik getirirsin, ya da o evin terligini corapla giyersin, terlik kurali yoksa uymak zorunda tabiki degilsin.

Kisaca misafir umdugunu degil buldugunu yer, anlayamadigim bu atasozlerini soyleyen o guzel ve görgülü insanlara ne oldu?

Ev kurallari konusunu ozellikle genis tuttum, cunku her biri baska bir evin uyulmayan ve sinir bozan kurali, hepsi de buradaki konulardan aklimda kalanlar...

Gorumcen haksiz.

Kocanla alakali konuda da ciddi bir konusma yapip ihtiyacin olani anlatman gerektigini dusunuyorum.

Ablam 5 senedir sevgilisiyle yaşıyor. 5 sene içerisinde sadece ziyarete gitmişimdir asla bir gün olsa bile kalmadım teklif edilse dahi kalmam da çünkü herkesin kurulu bir düzeni var ben orada kalırsam ne ben rahat ederim ne de onlar rahat eder.

Evli insanların yanında ailesi dahi olsa birinin kalmasına karşıyım belki işve cilve olacak belki romantik bir yemek hazırlanacak ama evli çiftlerin yanında kalanlar yüzünden bunlar olmayabiliyor bi salın şu insanları birde bazı yorumlarda görümceye hak veren olmuş şaka gibi

Eşimle 4 senelik evliyiz. Bir buçuk yaşında bir oğlumuz var. Kültürel olarak farklı hayatlardan geldik. Ama aşkla sevgiyle evlendik. İlk zamablar ara ara aileler konusunda çatışmalar yaşadık ama günün sonunda kendi yuvamizin huzuruna baktık. Tabiki yiprandik ama bı şekilde hallettik. Ya da gecistirdik bilemiyorum.hamileligimin son ayları kızkardeşi evimize geldi tatile sanmıştık ama bende kalıp çalışmayı planlamis bize danışmadan ne kadar istemediğimi anlattiysamda anlamamakta kalmakta ısrarci oldu ve bu süreçte fazlasıyla gerildim tartıştım yiprandim. çok sikintili geçen bı hamileligin sonunda da bunları yaşadım ve olan oldu çocuğum erken doğdu. Ve ben bunu hala sindiremiyorum o kızı affedemiyorum. Eşim destek olmaya çalışsa da gün sonunda kardeşim napayım dedi tabikide bana yerlesmedi gönderdik ailesinin yanına ama bunu çözene kadar ben perişan oldum. Ve bunlar yetmiuo gibi çocuğumuz oldugundan beridir eşim bana karşı fazlasıyla acımasız oldu. Çok pimpririkli olduğu için sürekli çocukla ilgili komutlar verip beni sanki bakiciymisim gibi hissettirmeye başladı. Çocuk düşunce hastalanınca falan sürekli benim beynimi yiyo sen nerdeydin nasıl düşer nasıl olur. Bir buçuk senedir sürekli böyleyiz. Bebeğim erken doğdu 19 gün kuvezde kaldı bünyesi güçsüz bı bebekti ve her ağladığında katılıyordu ve eşim bunlara şahit olduğu için fazla panik oldu. Her ağlasa öyle olcak korkusuyla yaşadığından benim üstüme çok geliyo ve bu beni çok yipratiyo ve de fevri bı insan yapiyo. Ufacık şeylere bile fazla tepki verir oldum. Zaten bebek bakmak çok zor bir süreçken destek olacağına böyle ruhen beni bitirmesine katlanamiyorum artık. Aslında çok yardım eder ev işi yemek çocuk konusunda her iş gelir elinden gocunmaz yardımını esirgemez ama bunu yaparken bir yandan da benim üstüme geliyor. Bı kavga olunca da daha ne istiyosun her işinde sana destek olmaya çalışıyorum benim gibisini bulamazsın çocuk için konusuyosam da benimde çocuğum konuşayım nolcak diyo ama mevzu konuşman değil beni suçlar tarzi davranman. Anlatiyorum olmuyo kavga ediyorum olmuyo. Napcagimi şaşırdım cikmazdayim.
Ver çocuğu kucağına al hayatım sen benden iyi bakarsın de geç otur ,izle.

Erken doğurma seçilebilen bir durum değil!
Ne ablamin ne kaynimin evine çökerim. Böyle bir dengesizlik sözkonusu bile olamaz!

Böyle terbiyesiz, yol yordam bilmeyen görümce zimbirtisi gelinin yüzüne baksa ne bakmasa ne?! Hadi görümce cahil, anasi danasi yokmu bu kizin? Nasil hayatlar yaşiyorsunuz anlamiş değilim
Valla bende yorumları gördükçe şaşırıyorum. Bazıları üst üste dibdibe yasamayi çok sindirebiliyo demekki.ben iç içe geçmiş ilişkiler yumagiyla yaşamak istemiyorum. Herkesin herşeyin bir sınırı olmalı. Zaten artık benim hayatımda olan biri değil olmasın lazım degil Varlığı zarardan başka bişey olmayan kışının yüzüne hasret yasamiyorum
Gorumce, baldiz, ana baba, kaynana, kayinpeder farketmez kimse kimsenin evine hadi ben geldim canim burda calismak istiyor diyerek yerlesemez.

Insan gibi sorarsin, karsi taraf gonullu olarak (gönüllünün altini ciziyorum) tamam gel derse gidersin, kaldigin surece de mutlaka temizlige ve yemege yardim edersin, yatagini bulasigini toplar, banyo sonrasi temizligini de eksik etmezsin, lavaboda saçlarını bırakmaz, sifonu mutlaka ceker, kimsenin de esyasini izinsiz kullanmazsin. Kaldigin sure boyunca izledigin bagimlisi oldugun tv programi / dizisi o evde izlenmiyorsa, izleyecegim diye tutturmazsin. Evde terlik kurali varsa uyarsin, elin terligini giymek istemezsen kendin terlik getirirsin, ya da o evin terligini corapla giyersin, terlik kurali yoksa uymak zorunda tabiki degilsin.

Kisaca misafir umdugunu degil buldugunu yer, anlayamadigim bu atasozlerini soyleyen o guzel ve görgülü insanlara ne oldu?

Ev kurallari konusunu ozellikle genis tuttum, cunku her biri baska bir evin uyulmayan ve sinir bozan kurali, hepsi de buradaki konulardan aklimda kalanlar...

Gorumcen haksiz.

Kocanla alakali konuda da ciddi bir konusma yapip ihtiyacin olani anlatman gerektigini dusunuyorum.
Bu saydıklarınizin hepsinin tersini yapiyodu abartısız söylüyorum.esimle Defalarca konuştum ama anlamiyo abarttigimi dusunuyo. Psikolojik destek almamız gerekiyor

Ablam 5 senedir sevgilisiyle yaşıyor. 5 sene içerisinde sadece ziyarete gitmişimdir asla bir gün olsa bile kalmadım teklif edilse dahi kalmam da çünkü herkesin kurulu bir düzeni var ben orada kalırsam ne ben rahat ederim ne de onlar rahat eder.

Evli insanların yanında ailesi dahi olsa birinin kalmasına karşıyım belki işve cilve olacak belki romantik bir yemek hazırlanacak ama evli çiftlerin yanında kalanlar yüzünden bunlar olmayabiliyor bi salın şu insanları birde bazı yorumlarda görümceye hak veren olmuş şaka

Onun düzen kurma gibi bı gayesi yoktu. 22 yaşında okulu yarım bırakmış üşengeç hiçbir şekilde kendini geliştirmek isteyen biri değil. Amcasının tekstilinde çalışacaktı. Ve evlenene kadar gitmeyecekti eger ses çıkarmasaydım. Evlenmesi de ne zaman olur Allah bilir.
Sizin mutluluğunuzu kıskanmıstir. Heleki abisiyle telefonda konuşurken "bizde Z zumraeliz ile surda yemek yedik çok güzeldi,yok şurayı gezdik vs"diye haberi olduysa geleyim yerleseyim huzur bozayım demiştir. Gercekten kıskanç oluyorlar

X