Lekeler, Çiller bir dudak üstü lekesi hikayesi

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

oz78

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2016
9
5
45
merhaba arkadaşlar!
belki bir mucize olur da çözüm bulabilmiş birilerine ulaşırım umudu ile yazıyorum.. izmir de yaşıyorum yaklaşık dört yıl kadar önce yüzümün t bölgesinde hafif hafif kahverengi lekeler oluşmaya başladı fakat küçük küçük olduklarını görünce önemsemedim hatta sevimli bile bulmuştum çünkü çilli insanları her zaman sempatik bulmuşumdur... bu arada 10 yıl belki daha fazla güneş koruyucusunu hayatından yaz kış eksik etmemiş biriyimdir günlük nemledirici gibi yanımdan banyomdan hiç bir zaman ayırmadım..(bazen bütün bunlara güneş koruyucusu neden olmuş gibi geliyor) dört yıl içinde lekelerim büyümeye dudak üstümde ise fazla tüy olmamasına rağmen gittikçe genişleyen bir lekeye sahip oldum keza alnımda da öyle...ne yaparsam yapayım önleyemedim..insanların yüzüne direk bakamayacak kadar psikolojim bozuldu sosyal hayatım etkilendi diyebilirim ..çünkü bir bayan olarak bıyık lekesi ile gezmek kolay bir şey değil..internet ortamında uzunca bir süre araştırdım durdum belki birileri çözüm bulmuştur diye.. fakat bu lekelrin bir kere yüze düşmesinden sonra uygulanan tedavilerin geçici mucizeler yarattığını gördüm.. yani kolay kolay geçmediğini...büyük paraların kısa vadede leke görünümünü sadece aza indirgediğini gördüm yaşadım.. iyi dermatologlar arardım.. doktora gittim..kremler kullandım .. en son olarak geçen kış mevsiminde 5 seans PRP 5 seans dermapen 5 seans mezoterepi gördüm bu seansların kimi eş zamanlı uygulandı...mucize gibiydi lekelerim görünmeyecek kadar hafifmi hafifti fondotene hiç ihtiyacım yoktu artık...fakat mart ayında lekelerim olduğu yerden daha da büyümüş olarak çıka geldi...kabus gibi..kendimi güneşten korumama rağmen.. güneş koruyucusuna rağmen... şimdi ağustosun başlarındayız ve ben büyük bir risk alarak kendimi güneşten hiç sakınmadım.. denizi ve yüzmeyi çok seviyorum... tüm vücuduma da yüzüme de havuç susam hindistan cevizi yağ karışımını boca ettim neredeyse bir ay boyunca ne olacaksa olsun diyerek...saat dörtten sonra sereserpe saklandığım güneşin tadını çıkarttım..yüzümdeki lekeler olduğu gibi duruyor ne karardı ne hafifledi...eylül ayında nasıl olsa tekrar maceram devam edecek diye artık önemsemek istemedim..öğrendim ki bu lekelerin bir çözümü yok galiba.. sadece hafifletebiliyoruz o kadar...umarım bir gün gerçek bir mucize ile karşılaşabiliriz cümlemiz...bu arada sizlere sadece dudak üstü lekemin durumunu paylaşacağım .. geçici olarak göz zevkiniz zarar görebilir bunun için üzgünüm... Bıyık lekesi12.jpg Bıyık lekesi12.jpg Bıyık lekesi12.jpg

Son düzenleme:
cook gecmıs olsun .. bır tanıdığımdada var oda neler yapabilirm diyordu ..
muhakkak bişi olmalı ya .. ınsallahta olur caresinı bulursunuz

Benimde gittigim dr.lardan,kullandigim kremlerden ve arastirmalarimdan sonra ogrendigim su
Biz gecirsekde oradaki pigmentler tekrar olusuyo
Ve cozumu yok

Her gunes gordugunde cikiyo ortaya.

Bana dr lazerde yaptirsan ne kullanirsan kullan sadece rengi hafifletebilirsin o yerlesmis artik kesin cozumu yok dedi.

Yani oncelikle dediginiz gibi lekeyle barismak gerekiyo bagrimiza basicaz.

Ve biyik bolgesi dedigimiz bolge goz etrafi bolgesi gibi hassas bolge.
Yani cok fazla kimyasal uygulanmasi,oynanmasi ters tepebiliyo.
Ve kendini zor onaran bolge bu biyik bolgesiymis.

Kim ne derse desin kesin cozumu yok

Evet renk acilabilir
Evet kaybolmus gibi gorunebilir
Ama durun 2saat gunes altinda en kral kremide kullanin tekrar golge seklinde beliriyolar.

Tıp umarim care bulur ve kurtuluruz.

Benimde gittigim dr.lardan,kullandigim kremlerden ve arastirmalarimdan sonra ogrendigim su
Biz gecirsekde oradaki pigmentler tekrar olusuyo
Ve cozumu yok

Her gunes gordugunde cikiyo ortaya.

Bana dr lazerde yaptirsan ne kullanirsan kullan sadece rengi hafifletebilirsin o yerlesmis artik kesin cozumu yok dedi.

Yani oncelikle dediginiz gibi lekeyle barismak gerekiyo bagrimiza basicaz.

Ve biyik bolgesi dedigimiz bolge goz etrafi bolgesi gibi hassas bolge.
Yani cok fazla kimyasal uygulanmasi,oynanmasi ters tepebiliyo.
Ve kendini zor onaran bolge bu biyik bolgesiymis.

Kim ne derse desin kesin cozumu yok

Evet renk acilabilir
Evet kaybolmus gibi gorunebilir
Ama durun 2saat gunes altinda en kral kremide kullanin tekrar golge seklinde beliriyolar.

Tıp umarim care bulur ve kurtuluruz.

Her leke icin ayni durum söz konusu degil...onemli olan lekenin dogru teşhis edilmesi, kisinin lekeye karşı egilimi, cilt tipi...mesela bi kisi senelerce gunes koruyucusuz guneslenip cok fazla guneşin altında kalması sonucu 30 yasindan sonra leke olmuşsa o kisinin lekeye egilimi yok demektir...bu kisiler lekelerden kurtulursa ciltlerini korumalari durumunda lekeleri kolay kolay geri gelmez...ama diger bir kişi surekli cildini korumasina ragmen cok az bi günese maruziyet sonucunda bile leke olusuyosa o kisinin cildi lekeye egilimlidir ne kadar korusa da lekelerin geri gelme ihtimali yuksektir...

Ayrica dedigim gibi lekenin cinsi önemli...mesela eger gunes hasarıysA leke eninde sonunda 10 sene sonra bile olsa geciyo...koruyunca geri gelmiyo...ama melazmaysa o kötü...melazmanın dunya uzerinde kesin bi cozumu yok..sadece iyilestirilebiliyo...lekeler gitse de dogum kontrol haplari hormonlar gunes gibi sebeplerle geri gelebiliyo...

Ha ayrica bi de cilt tipi onemli...normalde bizim bildigimiz beyaz ten esmere gore daha lekelenmeye musait durumu yanlis...yanlış biliyoruz..aksine esmer ten gunesi ceker ...bundan dolayidir ki yazın beyaz giyilmesini tavsiye ederler koyu renkler degil...ayrica beyaz tenlilerde lazer cok daha basarili sonuclar verirken esmer tenliyseniz cildinizin yanma ihtimali var...ama tabi turkiyedeki doktorlar para odakli oldugu icin bu bilgiler hastalara verilmiyo...

Sonuc olarak bu leke olayi bi parametreye bagli degil..kesin gecmez veya gecer diyemeyiz...cilt tipi, lekenin derinligi, en onemlisi leke cinsi, ve kisinin lekeye egilimi cok onemli parametrelerdir...

Her leke icin ayni durum söz konusu degil...onemli olan lekenin dogru teşhis edilmesi, kisinin lekeye karşı egilimi, cilt tipi...mesela bi kisi senelerce gunes koruyucusuz guneslenip cok fazla guneşin altında kalması sonucu 30 yasindan sonra leke olmuşsa o kisinin lekeye egilimi yok demektir...bu kisiler lekelerden kurtulursa ciltlerini korumalari durumunda lekeleri kolay kolay geri gelmez...ama diger bir kişi surekli cildini korumasina ragmen cok az bi günese maruziyet sonucunda bile leke olusuyosa o kisinin cildi lekeye egilimlidir ne kadar korusa da lekelerin geri gelme ihtimali yuksektir...

Ayrica dedigim gibi lekenin cinsi önemli...mesela eger gunes hasarıysA leke eninde sonunda 10 sene sonra bile olsa geciyo...koruyunca geri gelmiyo...ama melazmaysa o kötü...melazmanın dunya uzerinde kesin bi cozumu yok..sadece iyilestirilebiliyo...lekeler gitse de dogum kontrol haplari hormonlar gunes gibi sebeplerle geri gelebiliyo...

Ha ayrica bi de cilt tipi onemli...normalde bizim bildigimiz beyaz ten esmere gore daha lekelenmeye musait durumu yanlis...yanlış biliyoruz..aksine esmer ten gunesi ceker ...bundan dolayidir ki yazın beyaz giyilmesini tavsiye ederler koyu renkler degil...ayrica beyaz tenlilerde lazer cok daha basarili sonuclar verirken esmer tenliyseniz cildinizin yanma ihtimali var...ama tabi turkiyedeki doktorlar para odakli oldugu icin bu bilgiler hastalara verilmiyo...

Sonuc olarak bu leke olayi bi parametreye bagli degil..kesin gecmez veya gecer diyemeyiz...cilt tipi, lekenin derinligi, en onemlisi leke cinsi, ve kisinin lekeye egilimi cok onemli parametrelerdir...
Ben daha 20gun once iyi bir dermatoga gittim özel hastane.
Baya konustuk lekelerime mavi ısıkla bakrti
Gunes lekeleri hakkinda baya anlatti.
Tamamen gecircek bisi yok malesef

Ben kremlerle aciyorum rengini bildiginiz kayboluyo ama kremleri birakinca hoooop sil bastan(gunes koruyucu kullanmama ragmen)

Ve lekem derin degilmis dusunun
Dr isikla bakinca soyledi

Ben daha 20gun once iyi bir dermatoga gittim özel hastane.
Baya konustuk lekelerime mavi ısıkla bakrti
Gunes lekeleri hakkinda baya anlatti.
Tamamen gecircek bisi yok malesef

Ben kremlerle aciyorum rengini bildiginiz kayboluyo ama kremleri birakinca hoooop sil bastan(gunes koruyucu kullanmama ragmen)

Ve lekem derin degilmis dusunun
Dr isikla bakinca soyledi

Cnm seninki melazma o zaman...her gunes lekesi melazma degildir...yukarida da belirttigim gibi melazmanin kesin cozumu yok...doktorun dogru demis...ancak kontrol altina alinabilir veya baskilanabilir...bunu başarabilen insanlar var....ve melazmada en başarılı tedavi doktorunun da sana verdigi tretionoin hyroquinon ve cortizon uclusu...

Ha ayrıca turkiyedeki cogu doktor bilmiyo mu yoksa bildikleri halde anlasmalari oldugu icin mi surekli ayni kimyasal icerikli gunes koruyuculari tavsiye ediyolar bilmem ama kimyasal icerikli gunes koruyucular melazma lekelerinde kullanilmamali..cunku isleyis prensipleri gunes ışıgını ısı enerjisine cevirmek..bu da melazmayı tetikliyo... Melazmanin olmazsa olmazı fiziksel gunes koruyucu kremler yani mineral gunes koruyuculardır...istersen bi doktoruna sor...ama biliyo mu bilmem

Zira o kadar gereksiz doktorla karsilastim ki hic bi gelismeden haberleri yok...hastası doktora soruyo mesela doktor sitesinde 'hocam yuzum vucudumun diger yerlerine gore koyu ne yapmam lazim'

Doktorun cevabi su; 'öyle bi hastalık yok'

Bilmem anlatabiliyomuyum...sorun olursa ozelden yazabilirsin ayrica..iyi aksamlar...

Cnm seninki melazma o zaman...her gunes lekesi melazma degildir...yukarida da belirttigim gibi melazmanin kesin cozumu yok...doktorun dogru demis...ancak kontrol altina alinabilir veya baskilanabilir...bunu başarabilen insanlar var....ve melazmada en başarılı tedavi doktorunun da sana verdigi tretionoin hyroquinon ve cortizon uclusu...

Ha ayrıca turkiyedeki cogu doktor bilmiyo mu yoksa bildikleri halde anlasmalari oldugu icin mi surekli ayni kimyasal icerikli gunes koruyuculari tavsiye ediyolar bilmem ama kimyasal icerikli gunes koruyucular melazma lekelerinde kullanilmamali..cunku isleyis prensipleri gunes ışıgını ısı enerjisine cevirmek..bu da melazmayı tetikliyo... Melazmanin olmazsa olmazı fiziksel gunes koruyucu kremler yani mineral gunes koruyuculardır...istersen bi doktoruna sor...ama biliyo mu bilmem

Zira o kadar gereksiz doktorla karsilastim ki hic bi gelismeden haberleri yok...hastası doktora soruyo mesela doktor sitesinde 'hocam yuzum vucudumun diger yerlerine gore koyu ne yapmam lazim'

Doktorun cevabi su; 'öyle bi hastalık yok'

Bilmem anlatabiliyomuyum...sorun olursa ozelden yazabilirsin ayrica..iyi aksamlar...
Detayli bigiye sahip oldugunuz kesin sizinle özelden gorusmek isterim ordan soracaklarim var izninizle.

merhaba arkadaşlar!
belki bir mucize olur da çözüm bulabilmiş birilerine ulaşırım umudu ile yazıyorum.. izmir de yaşıyorum yaklaşık dört yıl kadar önce yüzümün t bölgesinde hafif hafif kahverengi lekeler oluşmaya başladı fakat küçük küçük olduklarını görünce önemsemedim hatta sevimli bile bulmuştum çünkü çilli insanları her zaman sempatik bulmuşumdur... bu arada 10 yıl belki daha fazla güneş koruyucusunu hayatından yaz kış eksik etmemiş biriyimdir günlük nemledirici gibi yanımdan banyomdan hiç bir zaman ayırmadım..(bazen bütün bunlara güneş koruyucusu neden olmuş gibi geliyor) dört yıl içinde lekelerim büyümeye dudak üstümde ise fazla tüy olmamasına rağmen gittikçe genişleyen bir lekeye sahip oldum keza alnımda da öyle...ne yaparsam yapayım önleyemedim..insanların yüzüne direk bakamayacak kadar psikolojim bozuldu sosyal hayatım etkilendi diyebilirim hatta eşimle ilişkilerimi bile..çünkü bir bayan olarak bir bıyık lekesi ile gezmek kolay bir şey değil..internet ortamında uzunca bir süre araştırdım durdum belki birileri çözüm bulmuştur diye.. fakat bu lekelrin bir kere yüze düşmesinden sonra uygulanan tedavilerin geçici mucizeler yarattığını gördüm.. yani kolay kolay geçmediğini...büyük paraların kısa vadede leke görünümünü sadece aza indirgediğini gördüm yaşadım.. iyi dermatologlar arardım.. doktora gittim..kremler kullandım .. en son olarak geçen kış mevsiminde 5 seans PRP 5 seans dermapen 5 seans mezoterepi gördüm bu seansların kimi eş zamanlı uygulandı...mucize gibiydi lekelerim görünmeyecek kadar hafifmi hafifti fondotene hiç ihtiyacım yoktu artık...fakat mart ayında lekelerim olduğu yerden daha da büyümüş olarak çıka geldi...kabus gibi..kendimi güneşten korumama rağmen.. güneş koruyucusuna rağmen... şimdi ağustosun başlarındayız ve ben büyük bir risk alarak kendimi güneşten hiç sakınmadım.. denizi ve yüzmeyi çok seviyorum... tüm vücuduma da yüzüme de havuç susam hindistan cevizi karışımı boca ettim neredeyse bir ay boyunca ne olacaksa olsun diyerek...saat dörtten sonra sereserpe saklandığım güneşin tadını çıkarttım..yüzümdeki lekeler olduğu gibi duruyor ne karardı ne hafifledi...eylül ayında nasıl olsa tekrar maceram devam edecek diye artık önemsemek istemedim..öğrendim ki bu lekelerin bir çözümü yok galiba.. sadece hafifletebiliyoruz o kadar...umarım bir gün gerçek bir mucize ile karşılaşabiliriz cümlemiz...bu arada sizlere sadece dudak üstü lekemin durumunu paylaşacağım .. geçici olarak göz zevkiniz zarar görebilir bunun için üzgünüm...Eki Görüntüle 1864927 Eki Görüntüle 1864927 Eki Görüntüle 1864927

Arkadasım sana da cok üzüldüm..seninki de melazma bu arada...melazma konusunda dünya genelinde cok başarıli bi kit var..duydun mu bilmiyorum obagi ismi...bu kitle cildi mükemmel olan insanlar var...ve sonrasinda dikkat ediyolar gelmiyomuş geri...şöyle dikkat ediyolar

1..antioksidan beslenme
2..topikal c vitamini serum
3.gunes koruyucu (bence kimyasal ve fiziksel koruyucu birlikte kullanilmali)
4.sapka gozluk
5.her sene prp
6.vitamin hapları(antioksodan icerikli dna hasarini azaltanlardan)
7.antioksidan kremler vs..
Bende de leke mevcut..ben ikili krem tedavisindeyim...kendi kendimi tedavi ediyorum..ucuncu bilesen olan kortizon icerikli kremi bilerek kullanmiyorum...cunku kortizon icerikli kremler cildi inceltiyo...yazik hastalarin cogu bunu bilmeden kullaniyolar... eger kulandigim kremler işe yaramaz ise obagi nu derm kitini alcam...allah hepimize yardim etsin..cok cok zor bi durum...

Çok geçmiş olsun öncelikle, Rabbim acil acil şifalar versin. Arkadaşlar aranızda expigment kullanan var mı

Evet kullandım üc ay kadar sadece geceleri incecik soğan zarı gibi lekelerin üstüne sürmüştüm.. lekenin rengini açmıştı.. fakat kalıcı olmadı

Son düzenleme:
Evet kullandım üc ay kadar sadece geceleri incecik soğan zarı gibi lekelerin üstüne sürmüştüm.. lekenin rengini açmıştı.. fakat kalıcı olmadı

merhaba arkadaşlar!
belki bir mucize olur da çözüm bulabilmiş birilerine ulaşırım umudu ile yazıyorum.. izmir de yaşıyorum yaklaşık dört yıl kadar önce yüzümün t bölgesinde hafif hafif kahverengi lekeler oluşmaya başladı fakat küçük küçük olduklarını görünce önemsemedim hatta sevimli bile bulmuştum çünkü çilli insanları her zaman sempatik bulmuşumdur... bu arada 10 yıl belki daha fazla güneş koruyucusunu hayatından yaz kış eksik etmemiş biriyimdir günlük nemledirici gibi yanımdan banyomdan hiç bir zaman ayırmadım..(bazen bütün bunlara güneş koruyucusu neden olmuş gibi geliyor) dört yıl içinde lekelerim büyümeye dudak üstümde ise fazla tüy olmamasına rağmen gittikçe genişleyen bir lekeye sahip oldum keza alnımda da öyle...ne yaparsam yapayım önleyemedim..insanların yüzüne direk bakamayacak kadar psikolojim bozuldu sosyal hayatım etkilendi diyebilirim ..çünkü bir bayan olarak bıyık lekesi ile gezmek kolay bir şey değil..internet ortamında uzunca bir süre araştırdım durdum belki birileri çözüm bulmuştur diye.. fakat bu lekelrin bir kere yüze düşmesinden sonra uygulanan tedavilerin geçici mucizeler yarattığını gördüm.. yani kolay kolay geçmediğini...büyük paraların kısa vadede leke görünümünü sadece aza indirgediğini gördüm yaşadım.. iyi dermatologlar arardım.. doktora gittim..kremler kullandım .. en son olarak geçen kış mevsiminde 5 seans PRP 5 seans dermapen 5 seans mezoterepi gördüm bu seansların kimi eş zamanlı uygulandı...mucize gibiydi lekelerim görünmeyecek kadar hafifmi hafifti fondotene hiç ihtiyacım yoktu artık...fakat mart ayında lekelerim olduğu yerden daha da büyümüş olarak çıka geldi...kabus gibi..kendimi güneşten korumama rağmen.. güneş koruyucusuna rağmen... şimdi ağustosun başlarındayız ve ben büyük bir risk alarak kendimi güneşten hiç sakınmadım.. denizi ve yüzmeyi çok seviyorum... tüm vücuduma da yüzüme de havuç susam hindistan cevizi yağ karışımını boca ettim neredeyse bir ay boyunca ne olacaksa olsun diyerek...saat dörtten sonra sereserpe saklandığım güneşin tadını çıkarttım..yüzümdeki lekeler olduğu gibi duruyor ne karardı ne hafifledi...eylül ayında nasıl olsa tekrar maceram devam edecek diye artık önemsemek istemedim..öğrendim ki bu lekelerin bir çözümü yok galiba.. sadece hafifletebiliyoruz o kadar...umarım bir gün gerçek bir mucize ile karşılaşabiliriz cümlemiz...bu arada sizlere sadece dudak üstü lekemin durumunu paylaşacağım .. geçici olarak göz zevkiniz zarar görebilir bunun için üzgünüm...Eki Görüntüle 1864927 Eki Görüntüle 1864927 Eki Görüntüle 1864927

Merhaba oz78 bende yıllardır aynı sorunu hem dudak üstünde hemde yüzümde yaşıyordum. Bir ay öncesinde belki duymuşsunuzdur. Lr markasıyla tanıştım. Ve şuan 20 günlük kullanıma %80 oranında gitti.tabikide çok mutlu oldum.yıllardır birçok ürüne birsuru para verdim,bitkisel ürünler kullandım aktarlardan alarak.en son bu kremleri denedim.kaybedecek hicbirseyim yoktu çünkü.buarada hem saglikciyim hemde Prof makyözüm.rahatlıkla güvenebilirsiniz. Eğer sizde kullanmak ve bu sorununuzdan kurtulmak isterseniz benimle iletişime geçebilirsiniz. 0...... özelden msj atarsanız

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bir kere kullandım ve feci şekilde kizardi, sonucunda memnun kalmadım. Lr siparişi verdim. Yarın gelir inşallah. Size sonuçları yazarım kızlar. Bu durum düşman başına beddua gibi bir şey.

merhaba arkadaşlar!
belki bir mucize olur da çözüm bulabilmiş birilerine ulaşırım umudu ile yazıyorum.. izmir de yaşıyorum yaklaşık dört yıl kadar önce yüzümün t bölgesinde hafif hafif kahverengi lekeler oluşmaya başladı fakat küçük küçük olduklarını görünce önemsemedim hatta sevimli bile bulmuştum çünkü çilli insanları her zaman sempatik bulmuşumdur... bu arada 10 yıl belki daha fazla güneş koruyucusunu hayatından yaz kış eksik etmemiş biriyimdir günlük nemledirici gibi yanımdan banyomdan hiç bir zaman ayırmadım..(bazen bütün bunlara güneş koruyucusu neden olmuş gibi geliyor) dört yıl içinde lekelerim büyümeye dudak üstümde ise fazla tüy olmamasına rağmen gittikçe genişleyen bir lekeye sahip oldum keza alnımda da öyle...ne yaparsam yapayım önleyemedim..insanların yüzüne direk bakamayacak kadar psikolojim bozuldu sosyal hayatım etkilendi diyebilirim ..çünkü bir bayan olarak bıyık lekesi ile gezmek kolay bir şey değil..internet ortamında uzunca bir süre araştırdım durdum belki birileri çözüm bulmuştur diye.. fakat bu lekelrin bir kere yüze düşmesinden sonra uygulanan tedavilerin geçici mucizeler yarattığını gördüm.. yani kolay kolay geçmediğini...büyük paraların kısa vadede leke görünümünü sadece aza indirgediğini gördüm yaşadım.. iyi dermatologlar arardım.. doktora gittim..kremler kullandım .. en son olarak geçen kış mevsiminde 5 seans PRP 5 seans dermapen 5 seans mezoterepi gördüm bu seansların kimi eş zamanlı uygulandı...mucize gibiydi lekelerim görünmeyecek kadar hafifmi hafifti fondotene hiç ihtiyacım yoktu artık...fakat mart ayında lekelerim olduğu yerden daha da büyümüş olarak çıka geldi...kabus gibi..kendimi güneşten korumama rağmen.. güneş koruyucusuna rağmen... şimdi ağustosun başlarındayız ve ben büyük bir risk alarak kendimi güneşten hiç sakınmadım.. denizi ve yüzmeyi çok seviyorum... tüm vücuduma da yüzüme de havuç susam hindistan cevizi yağ karışımını boca ettim neredeyse bir ay boyunca ne olacaksa olsun diyerek...saat dörtten sonra sereserpe saklandığım güneşin tadını çıkarttım..yüzümdeki lekeler olduğu gibi duruyor ne karardı ne hafifledi...eylül ayında nasıl olsa tekrar maceram devam edecek diye artık önemsemek istemedim..öğrendim ki bu lekelerin bir çözümü yok galiba.. sadece hafifletebiliyoruz o kadar...umarım bir gün gerçek bir mucize ile karşılaşabiliriz cümlemiz...bu arada sizlere sadece dudak üstü lekemin durumunu paylaşacağım .. geçici olarak göz zevkiniz zarar görebilir bunun için üzgünüm...Eki Görüntüle 1864927 Eki Görüntüle 1864927 Eki Görüntüle 1864927

merhaba öncelikle çok geçmiş olsun leke tedavisi araştırırken tesadüfle sizin yazdıklarınız ile karşılaştım . üç sene önce bulaştım bu bela ile dukak üstü ve alın bölgemde lekeler gittikçe koyulaştı sonra doktorum solento pigmento kremi önerdi iki, sendir solante pigmento krem kullaniyorum dudak üstü lekelrim %90 kayboldu ama alın bölgemdeki lekelerim tamamı ile kaybolmadı o yüzden şimdi tedavi yöntemi araştiriyorum size de tevsiye ederim bu kremi kullanmanızı. tabi benim dudak üstü leklerim 1,5 senede ancak gitti. tabi kişiden kişiye değişiyor her şey ama benim de lekelerim sizinki kadar koyuydular.

obagi leke kremi
Arkadasım sana da cok üzüldüm..seninki de melazma bu arada...melazma konusunda dünya genelinde cok başarıli bi kit var..duydun mu bilmiyorum obagi ismi...bu kitle cildi mükemmel olan insanlar var...ve sonrasinda dikkat ediyolar gelmiyomuş geri...şöyle dikkat ediyolar

1..antioksidan beslenme
2..topikal c vitamini serum
3.gunes koruyucu (bence kimyasal ve fiziksel koruyucu birlikte kullanilmali)
4.sapka gozluk
5.her sene prp
6.vitamin hapları(antioksodan icerikli dna hasarini azaltanlardan)
7.antioksidan kremler vs..
Bende de leke mevcut..ben ikili krem tedavisindeyim...kendi kendimi tedavi ediyorum..ucuncu bilesen olan kortizon icerikli kremi bilerek kullanmiyorum...cunku kortizon icerikli kremler cildi inceltiyo...yazik hastalarin cogu bunu bilmeden kullaniyolar... eger kulandigim kremler işe yaramaz ise obagi nu derm kitini alcam...allah hepimize yardim etsin..cok cok zor bi durum...

obagi leke kremimi acaba
nerden alabiliriz

obagi leke kremi

Obagi satan eczaneler var büyük şehirlerde...google layıp bulabilirsiniz sizin sehrinizde hangi eczanenin obagi sattigini...eger bulundugunuz sehirde yoksa instagramdan obagi firmasinin resmi sitesine ulasabilirsiniz...orda telefon numarası mevcut diye biliyorum...

obagi leke kremimi acaba
nerden alabiliriz

Xpikment kullandım tek başına bir işe yaramıyor..Dr. gittim tedaviye başladık ..Bir ay olmadı leke azaldı ama tam olarak geçermi bilmiyorum..

Ben expigmenti sadece bir kere sürdüm çok kizardi, sanki daha çok leke bıraktı gibime geldi. Kizartmadan geçiren krem yok mudur acaba

X