Bir Ruyadan Yola Çıkıp Saçmalamak

Donusunboylemiolacakti

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2016
4.513
4.202
Merhaba hanimlar biliyorum aranizda bunu mu dert ettiniz diyenler olacak ama gece bir kabusla uyandim sabaha karsi anca uyudum uyandigimdan bwrise hala ruyanin etkisindeyim kendime gelemedim sayilir hemen konuya giriyorum

Hanımlar bundan 10 yil kadar once abla dedigim benden buyuk bi arkadasin is yerine bazen ugrarken is yerinde arkadasimin bi is arkadasiyla tanistim
Öyle gidip gelirken konusurken falan (suan tamamen çocukluğuma veriyorum) bu kisiden hoslandim arada arada konusup mesajlamaya falan basladik ben ondan hoslandigini hic soylemedim ama sonra bu kisi benim ondan hoslandigimi biribe soylemis hemde soylemesi gereken birine(hatta ve hatta ovunmek egosunu tatmin etmek icin )

O donemlerde ben cocuk denecek yastaydim kendisi benden 10 yas buyuktu yani bunu bi baskasina soylemenin dogru birsey olmadigini bilecek olgublukta olmasi lazimdi bu mevzu uzerine kendisine kqrsi buz gibi oldum

Kendisine benim senden hoslandigimi dusunup havalara girmissin bide bunu hic olmayacak birine soykemisdin say ki ben senden hoslaniyor olayim bunu bi baskasina söylemen ne kadar dogru ben seni arkadasim olarak gormustum demek yanilmusim mumkunse bi daha hic gorusmeyelim dedim

Cok ozur diledi hata ettim affet sen benim icin hep degerliydin vs vs gibi laflar etti ama ben bi daha konusmadim onunla butun baglantilarimi kestim

Yakin bi akrbam vardi onunla ayni yerde calusan bi kac kez beni sormus falan sonra aradan bi kac ay gectikten sonra nunarani degistirmistim bi baktim bana mesaj atmis nolur affet sana karsi kendimi cok mahcup hissediyorum falan diye

Bende affettigimi fakat bir daha hicbirsekilde kendisiyle gorusmek istemedigimi söyledim

Aradan 9 yil sonra bu kisi ile benim cok kisa gecici olarak calistigim bi kurumda karsilastik(kendisi kurum degistirmis) ben ve arkadasim yemekhaneye girerken o cikiyordu gordugu anda sasirdigini fark ettim ama ben hic durmadan ilerledim

Kurum buyuk oldugu icin arada karsilasoyorduk ama hangi birimde oldugumu bilmiyordu karsilastigimizda ben hep yabanci gibi gectin hatta yanimda kimse yoksa yonumu bile degistirdim bi iki kere bana dogru geldigini fark ettim ama ordan ayrildim

Sonra birgun onun oldugu kata bi kac gunlugune gectim birgun odamin kilidi bozulmustu kapiyi baya zorladim ugrastim orda durmustu gelip gelmemekte kararsizdi bir kere gelecek gibi oldu sonra dondu sonra baska bir personel gelip kapiyi acmama yardim etti

Sonra ben birim degistirdigimde bizim birime bi kac kere gelip gitti normalde nen gelenlerle ilgilenirim yardimci olabilecegim bisey varsa yardimci olmaya calisirim ama onunla konusmak icimden bile gelmezdi (normalde kimseye kolay kolay kirilmam ama kirildigim yada nefref ettigim insanla twk kelime edemiyorum )bizim odaya gelip bisey sordugu zaman bile cevap vermedim baska biseyle ilgileniyormusum gibi yaptim

Birgun arkadasin odasindan cikarken arkadasin soykwdigine guldugum esnada kapiyi actim ve oda kapının yanindan gwciyordu ona gulumsedigimi zannedip bana gulunseyip basiyla selam verdi inanin o an kwndimi pencereden atasim geldi o kadar rahatsiz oldum yani o an aklima geldikce sinirden tuylerim diken diken oluyor

Benim ayrilmamdan birgun once benim acelem vardi diye asansore yoneldim oda ordaymis bi baska bayanda vardi bayan bir personel vardi onun dosyalarini tasimasina yardim ediyordu asansoru beklerlerken bana dogru donup ya ben sizi tniyorum ama nereden taniyorum ha X kurumdaan mi acaba dedi bende evet dedim beni hatirladiniz mi dedi soguk bi sekilde evet dedim nasilsiniz dedi tesekkur ederim dedim sadece normalde o kisi orda olmasa cevap vermezdim onunda bunu bildigine eminim (zaten beni hatirlamiyor olsa o kapi kilitli oldugu zaman kapiyla cebellesirken gelip yardim ederdi herhalde)

Moralim bozuldu asansoru beklemeden merdivenlere yoneldim bayan persinel seslendi asansor geldi gelmeyecekmisiniz siz beklemeyin ben baska kattaki islerimi halledeyim once dedim gittim

Simdi asil mevzuya gelecek olursak ruya yorumuna geçipte uzun uzadiya ruyayi anlatmiyicam ama siyle ozetleyeyim ruyamda bu kisi sirf orda onu tanimazdan geldigim icin bana zarar vermeye calisiyordu ama ruya o kadar korkunctu ki anlatamam hatta korkunc otesi nefes nefese uyandim

Simdi aklima takiliyo bazi kisiliksiz erkwkler vardir sagda solda o kiz benden hoslaniyo bu benden hoslaniyo diyenler falan hayatinizda duymuslugunuz yada karsilasmisliginiz vardir

Simdi düşünüyorum da acaba ben ordan ciktiktan sonra bu kisi benim arkamdan atip tutmus olabilir mi yada asilsiz seyler söylemiş olabilir mi

Hani bazi insanlar vardir ya hayatta hep baskalarinin agzina laf vermemek icin 3 dusunup 1 konusan attigi her adima dikkat eden ben hep oyle olmaya calistim orda sirf dedikodu olma ihtimali olur diye is disinda neredeyse odadan bile ciknamaya calisirdim

Ben ayrildigim zaman mudurumuz biz senden is olarakta ahlak olarakta hep cok memnun kaldik demisti baska arkadaslar yine oyle ama nedense bu cocukta bana guven vermeyen icime kurt dusuren bisey vardi acaba oyle bi sey mi oldu diye dun geceden beri icim icimi yiyor

Biliyotum bu kuruntuyu sacma sapan bulanlar olabilir gulenler olabilir ama sahiden ruyadan cok kotu etkilendim birde neden 1 yil sonra boyle bir ruya goreyim ki diyorum

Aklimi dagitmak icin sabahtan evi temizledim yemek yaptim bi suru seyle ugrastim ama mumkun degil aklimdan cikmiyor

Eksik yazdigim yada kisa kesmek icin atladigim bi cok aey var akliniza takilan busry okursa sorabilirsiniz

O kadar uzun ki okumadım ama rüyalar beni hep doğru yönlendirmiştir. Tabi bu bende böyle. Senn rüyalar belki de bilinç altında kalan hesaplaşmalarının gün yüzüne çıkmasıdır. Akışına bırak. Rüya rüyadır.

bence siz aşırı kasmışsınız. odanıza gelip size soru soran insana azılı düşmannız değilse insanlık namına başınızı kaldırıp cevap verirsiniz. şu yaptığınız davranışlar sizi yüceltmez, aksine kötü bile gösterir bence.

Bu kadar kafaya takacak ne var anlamadım psikopat değilse senle ilgili atıp tutmaz ki sen ağır durarak yapacağını yapmışsın mesafeni koymuşsun zaten. Rahat ol bişicik olmaz

"Hani bazi insanlar vardir ya hayatta hep baskalarinin agzina laf vermemek icin 3 dusunup 1 konusan attigi her adima dikkat eden ben hep oyle olmaya calistim orda sirf dedikodu olma ihtimali olur diye is disinda neredeyse odadan bile ciknamaya calisirdim"

Bu durum ve o sevmediğiniz güvenmediğiniz kişi bilinçaltınızda birleşip rüyanıza girmiştir. Alıntıladığım yer bir korku çünkü sizin için. Bu kişi de sizi baya baya kırmış belli ki, bana zarar verecek çekinceniz var.

Ben de bazı kabuslarımda "acaba?" dedim ama çıktığına şahit olacak bir şey yaşamadım çoğunda.

Rüyalara inanırım..

Çok eski yıllarda aldatıldığımı rüyamda görmüş biri olarak fazlasıyla inanıyorum hem de..

Bir değil 2 kere hem de.

O yüzden rüya diyip geçmiyorum ben.

Aldattığı kadınla düğün resimlerini gördüm ben,reelde görmemiştim onu.

Rüyamdaki kızın aynısıydı.O bakır rengi kahküllü saçları , rüyamda bile bu nasıl saç demiştim:)

Bence Allah,bazen kullarının içine ya o hissi veriyor ya da rüyada gösteriyor.

Son düzenleme:
Herşeyi çok fazla abartip kafaya takan bir karaktere sahipsiniz sanırım.Bu adam zamanında sizin hoslandiginizi başkasına söyledi diye bu kadar tavır koymussunuz zaten.Yani bu sizin icin çok ciddi bir konu ve içten içten bu tarz olaylarla tekrar karşılaşmaktan korkuyorsunuz. Durum buyken böyle bir rüya görmeniz çok normal.

10 yıl önce yaşanmış bir olayı bence hortlatma,muhatap olma yeter,kafana taktığın için görmüşsün rüyayı,bir kaç güne unutursun:kahve:

O kadar uzun ki okumadım ama rüyalar beni hep doğru yönlendirmiştir. Tabi bu bende böyle. Senn rüyalar belki de bilinç altında kalan hesaplaşmalarının gün yüzüne çıkmasıdır. Akışına bırak. Rüya rüyadır.

Cok uzun oldugunun farkindayim ama mumkun oldugu kadar detaylara girmeyip kisa tutmaya calistim

Bende acaba bilincalti mi diye dusunuyirum ama gorusmeyi kesmemizin ustunden 10 tekrar karsiladmamizin ustunden bur yil gecmis simdi bilincalti ne diye kendini gostersin ki diyorum

bence siz aşırı kasmışsınız. odanıza gelip size soru soran insana azılı düşmannız değilse insanlık namına başınızı kaldırıp cevap verirsiniz. şu yaptığınız davranışlar sizi yüceltmez, aksine kötü bile gösterir bence.

Bende bazen fazla abartmis olabilecegimi dusunuyorum normalde rahat rahat kimseye kirilmam kirilsam dahi icime atar karsi tarafa hissettirmemeye calisirdim cok fazla detaya girmedim ama sahiden o kisinin yaptigi seye karsi cok kirildim hatta soyle dersem beni anlamaniza belki yardimci olabilirim

Kucuk bir yerde yasiyorum oyle ki şu zamanda bile burda en kucuk bi dedikodu sansasyon olabilirken bunun 10 yil oncesini insanlarin fikirlerinin daha kapali oldugunu soyleyeyim bu soyledigi kisi benim kulagima gelwn ortak baska tanidiklarimizda vardi o donem belki daha bircok kisiye soylemistir ben kadin olnama ragmen birinin benden hoslandigini hissettigim yada biri bana acildigi zaman karsi tarafin gururunu dusunup bunu egomu tatmin edeyim diye baskalarina yaymiyirum

O zamanlar ben 18 o kisi 30 yasindaydi bence onun bu konuda daha duyarli harwket etmesi gerekirdi diye düşünüyorum

Bu arada soru mevzusuna gelirsekte oda bir kac birimin calisanlarinin oldugu bir odaydi bi arkadasimiz isi dolayisiyla odada cok sık bulunamiyordu onun icin gelenlerin islerinden halledebilecegim varsa halkediyordum yada su saat gelin soyke yapin sunu halledin sonra gelin bosuna beklemeyin diyordum

Ama o bisey sordugunda baskakari cevap versin diye bekliyordum cevaplayacak badkasi olmasa o durunda cevaplardim

Rüya falan değil de, çok fazla konu açıyorsun hayatında ters giden bir şeyler var. Fazla içine kapanmadın mı ?

Haklisiniz durumun farkindayim ama hayati son zamanlarda fazla yalniz yasiyorum o yuzden yasadigim problem mutluluk vs paylasabilecsgim tek yer burasi dite fazla konu aciyorum diyeyim

Bu kadar kafaya takacak ne var anlamadım psikopat değilse senle ilgili atıp tutmaz ki sen ağır durarak yapacağını yapmışsın mesafeni koymuşsun zaten. Rahat ol bişicik olmaz

Iste piskopat olup olmadigini bilmiyirum eminim 10 yil once ondan hoslandigimi sirf egosunu tatmin etmek amaciyla soyledi

Ya yine ayni seyi yapar atar tutarsa ekleme falan yaparsa zatwn cok uzun sureli tanidigim biri degildi yani ne yapip yapmayacagini kestiremedigim biri
"Hani bazi insanlar vardir ya hayatta hep baskalarinin agzina laf vermemek icin 3 dusunup 1 konusan attigi her adima dikkat eden ben hep oyle olmaya calistim orda sirf dedikodu olma ihtimali olur diye is disinda neredeyse odadan bile ciknamaya calisirdim"

Bu durum ve o sevmediğiniz güvenmediğiniz kişi bilinçaltınızda birleşip rüyanıza girmiştir. Alıntıladığım yer bir korku çünkü sizin için. Bu kişi de sizi baya baya kırmış belli ki, bana zarar verecek çekinceniz var.

Ben de bazı kabuslarımda "acaba?" dedim ama çıktığına şahit olacak bir şey yaşamadım çoğunda.

Evet belki disardan basit durabilir ama fazladiyla kirildim bir insan birinden hoslandigi icin kendinden nefret eder mi ben aklima geldikce nefret ettim

Bende bilincalti diye dusundum ama mevzunun ustunden baya zaman gecmis ne diye boyle bi ruya gordum mantigim almiyo
Bilincalti bu kadar uzun bir zaman sonra ortaya cikar mi

Birde girdugum birçok ruyayi birebir yasadigim icin korkuyorum

Rüyalara inanırım..

Çok eski yıllarda aldatıldığımı rüyamda görmüş biri olarak fazlasıyla inanıyorum hem de..

Bir değil 2 kere hem de.

O yüzden rüya diyip geçmiyorum ben.

Aldattığı kadınla düğün resimlerini gördüm ben,reelde görmemiştim onu.

Rüyamdaki kızın aynısıydı.O bakır rengi kahküllü saçları , rüyamda bile bu nasıl saç demiştim:)

Bence Allah,bazen kullarının içine ya o hissi veriyor ya da rüyada gösteriyor.

Iste sizinki gibi gordugum gibi birebir yasadigim ruyalar oldugu icin belkide bu kadar etkilendim

10 yıl önce yaşanmış bir olayı bence hortlatma,muhatap olma yeter,kafana taktığın için görmüşsün rüyayı,bir kaç güne unutursun:kahve:

Olay 10 yil sonraydi ama tekrar karsilasmamiz 1 yil oldu ama iste icimi geceden beri kurt gibi kemiriyor

Bilinçaltının yansımasıdır rüyalar. Anlam yüklemeye gerek Yok. Siz ondan nefret ettiğiniz için kötü bir rüya görmüşsünüz ama Hayat böyle gitmez diyeyim. O kadar nefret iyi değil.

Bilinçaltının yansımasıdır rüyalar. Anlam yüklemeye gerek Yok. Siz ondan nefret ettiğiniz için kötü bir rüya görmüşsünüz ama Hayat böyle gitmez diyeyim. O kadar nefret iyi değil.
Normalde kimseden nefret eden bi yapim yoktur birine kirilsam dahi icime atarim belli etmemek adina elimden gwleni yaparim ama buna karsi nasil bi nefret olustuysa icimde atamiyorum

Evet belki disardan basit durabilir ama fazladiyla kirildim bir insan birinden hoslandigi icin kendinden nefret eder mi ben aklima geldikce nefret ettim

Bende bilincalti diye dusundum ama mevzunun ustunden baya zaman gecmis ne diye boyle bi ruya gordum mantigim almiyo
Bilincalti bu kadar uzun bir zaman sonra ortaya cikar mi

Birde girdugum birçok ruyayi birebir yasadigim icin korkuyorum

Dikkat etmemişim pardon, son karşılaşmadan 1 yıl sonra görmüşsünüz rüyayı.
9 yıl sonra karşılaşınca bir süre etkisi kalmış olabilir bilinçaltında çünkü anladığım kadarıyla 10 yıl önce fazla içselleştirmişsiniz, yaşın verdiği bir şey de vardır. Uzun sürebilir bilinçaltı bildiğim kadarıyla, üstelik o kişiye karşı bir duygunuz var; nefret. Oradan ayrıldıktan sonra da bir süre az da olsa düşündüyseniz, nereden çıktı falan diye o da etkiler.
Rüyaların gerçek olabildiğine de inanıyorum ama bilinçaltı baskın geldi yazınızı okurken, 1 yıl sonra olduğunu da gözden kaçırmıştım. Son zamanlarda fazla yalnızım da demişsiniz, böyle zamanlarda da artabilir bu tarz şeyler.
O zaman şöyle söyleyeyim, korktuğunuz oradaki insanlarla arkanızdan konuşmuş olmasıysa şuan olan olmuştur, 1 yıl geçmiş aradan.. Ama muhtemel bir karşılaşma vs. olabilecek gibiyse siz yine dikkat edin çok takılmadan, çok rüyam çıkmıştır dediğiniz için...

ne kadar takıntı yapmışsınız ki bu kadar bilinç altınıza işlemiş, kabus görmüşsünüz. inanın hayret ettim. :KK57::KK57:
adam sizi hatırlamıyor bile.
"hoşlandığımı başkasına söylemiş" kininiz on yılda çığ gibi büyümüş.
iç huzurunuz için bir şekilde bu takıntınızdan kurtulmanızı tavsiye ederim.

Dikkat etmemişim pardon, son karşılaşmadan 1 yıl sonra görmüşsünüz rüyayı.
9 yıl sonra karşılaşınca bir süre etkisi kalmış olabilir bilinçaltında çünkü anladığım kadarıyla 10 yıl önce fazla içselleştirmişsiniz, yaşın verdiği bir şey de vardır. Uzun sürebilir bilinçaltı bildiğim kadarıyla, üstelik o kişiye karşı bir duygunuz var; nefret. Oradan ayrıldıktan sonra da bir süre az da olsa düşündüyseniz, nereden çıktı falan diye o da etkiler.
Rüyaların gerçek olabildiğine de inanıyorum ama bilinçaltı baskın geldi yazınızı okurken, 1 yıl sonra olduğunu da gözden kaçırmıştım. Son zamanlarda fazla yalnızım da demişsiniz, böyle zamanlarda da artabilir bu tarz şeyler.
O zaman şöyle söyleyeyim, korktuğunuz oradaki insanlarla arkanızdan konuşmuş olmasıysa şuan olan olmuştur, 1 yıl geçmiş aradan.. Ama muhtemel bir karşılaşma vs. olabilecek gibiyse siz yine dikkat edin çok takılmadan, çok rüyam çıkmıştır dediğiniz için...

Dediginiz gibi belki bilincalti biseydir bastirdigimnyada unuttugum seyler gun yuzune cikiyordur belkide yalnizliktan kurup kurup duruyorumdur

ne kadar takıntı yapmışsınız ki bu kadar bilinç altınıza işlemiş, kabus görmüşsünüz. inanın hayret ettim. :KK57::KK57:
adam sizi hatırlamıyor bile.
"hoşlandığımı başkasına söylemiş" kininiz on yılda çığ gibi büyümüş.
iç huzurunuz için bir şekilde bu takıntınızdan kurtulmanızı tavsiye ederim.

Evet belki ortada buyumus bi kin var ama kin sadece söylenmis nir soze degil 30 yaaindaki bir erkegin 18 yasinda bir kizin duygularini kendine ego olarak kullanmasi diyeyim

Bakin hepimiz bu yasimiza kadar bir yada iki defa olsun biri taradindan cikma teklifi almisizdir yada birinin bizden hoslandigini sezmisizdir

Ben kadin halimle (cunku erkekler kendileri acisindan kadinlar kadar duygusal degil)boyle bi teklif aldigimda yada karsimdaki insanin hoslandigini sezdigimde dahada kucuk yaslarimda karsimdaki insanin gururinu dusunup bunu toplunda kendime ego malzemesi yapmadim Ahmet benden hoslaniyor Mehmet bana cikma teklif etti tarzinda kullanmiyorum

Yani 30 yasindaki bir insaninda 18 yasindaki nir kizin duygularina saygi gosterip olabilir gecer diye dusunmek yerine baskakariyla paylasmasini sindiremedim hala belki yersiz bi ofke bir kin ama hala cikaramadim icinden

Dediginiz gibi belki bilincalti biseydir bastirdigimnyada unuttugum seyler gun yuzune cikiyordur belkide yalnizliktan kurup kurup duruyorumdur

Evet belki ortada buyumus bi kin var ama kin sadece söylenmis nir soze degil 30 yaaindaki bir erkegin 18 yasinda bir kizin duygularini kendine ego olarak kullanmasi diyeyim

Bakin hepimiz bu yasimiza kadar bir yada iki defa olsun biri taradindan cikma teklifi almisizdir yada birinin bizden hoslandigini sezmisizdir

Ben kadin halimle (cunku erkekler kendileri acisindan kadinlar kadar duygusal degil)boyle bi teklif aldigimda yada karsimdaki insanin hoslandigini sezdigimde dahada kucuk yaslarimda karsimdaki insanin gururinu dusunup bunu toplunda kendime ego malzemesi yapmadim Ahmet benden hoslaniyor Mehmet bana cikma teklif etti tarzinda kullanmiyorum

Yani 30 yasindaki bir insaninda 18 yasindaki nir kizin duygularina saygi gosterip olabilir gecer diye dusunmek yerine baskakariyla paylasmasini sindiremedim hala belki yersiz bi ofke bir kin ama hala cikaramadim icinden

sizi anlıyorum ve haklı buluyorum gördüğünüz muameleyi kesinlikle onaylamıyorum
ama çoktan geride bırakmanız gerekirdi bu olayı...
kendinize yazık ediyorsunuz, on yıl içinizde tutmamanız gereken birşey bu...

sizi anlıyorum ve haklı buluyorum gördüğünüz muameleyi kesinlikle onaylamıyorum
ama çoktan geride bırakmanız gerekirdi bu olayı...
kendinize yazık ediyorsunuz, on yıl içinizde tutmamanız gereken birşey bu...
Normalde o kisiyi unutmustun taki is yeribde tekrar karsilasincaya kadar

Belki o kadar onemsenecek biseyde yasamadik normalde bana cok buyuk zarari dokunmus kisilere dahi kin gutmedim ama bu kisiye karsi nite oyle bende anlamadim

Arkadasin odadindan gulerken ciktigimda sanki kendisine guldum diye zannettigi icin o gun kendimi yedim bitirdim sirf guldugum icin kendimi sucladim durdum

Ondan hoslandigim zamanlar bir kere yolda karsilasmistik o zaman heyecandan kalbimin atisini hissetmistim bazen o an aklima geldiginde kendimden nefret ediyirum insallah bundan sonra hayatimda tek birkez daha karsilasmam

lütfen bana kızmayın ama acaba hala hoşlanıyor olabilir misiniz?
ya da daha önceki yaşanmamışlıktan kaynaklanan bir tatmin olmama duygusu?
Estağfurullah kesinlikle kizmiyorum insan disardan baktigi olayi farkli algilayabiliyor ama kesinlikle ona karsi en ufak bi hissim dahi yok zaten hoslandigim sure zarfi cok fazka degildi 2-3 ay kadar ama sonradan gordugumde ya bwn bu insandan nasil hoslanmisim dedim kendi kendime

Birde zaten buraya konu acmayi gunluge yazmak gibi hissediyorum hislerimi gizlemeden yaziyorum oyle birsey hissetsem zaten yazardim

X