Bir yumurta meselesi

Melegimiz89

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Mart 2018
253
157
34
Arkadaşlar ben mi abartıyorum? Yumurta kırdıktan sonra ellerinizi yıkıyormusunuz?

Kaç kez izah ettiğim halde kv yumurta kırdıktan sonra ellerini yıkamıyor veya yıkarmış gibi yapıyor. Aşırı derecede tiksiniyorum. Dün yine Elleri yumurta akı ve sadece ayıp olmasın diye eline su tutuyor. Sonra ordakı meşhur sarı beze siliyor ve o bezle çocukların ağızını bile siliyor. İki tane sarı bezi var. Biri tezgah filan için biri ise eller ve temiz şeyler için. Temiz gördüğü için ikinci bezle kuruluyor elini.. böyle oluncada ne iştah kalıyor ne bişey. hamileliklerimde tehlikeli olduğunuda söylemiştim ama yine aynı. Ben mi abartıyorum veya anormalim? Öyle temizlik hastası aşırı titiz biri de değilim ama bu konuda hassasım. Ayda yılda bir iki saat gittiğimiz bir yerde değil. Aile kahvaltıları meşhur ve her zaman aynı. Dokunduğu hazırladığı şeyleri yiyesim ve kullanasım gelmiyor.

Son düzenleme:
Bazı kimseler dikkat etmiyor ama bence de yikamak gerek. Bez sorunu için havlu hediye ederseniz belki çözüm olur. Üstteki arkadaşın dediği gibi yumurtayı kendiniz hazırlamak da mantıklı

Bazı kimseler dikkat etmiyor ama bence de yikamak gerek. Bez sorunu için havlu hediye ederseniz belki çözüm olur. Üstteki arkadaşın dediği gibi yumurtayı kendiniz hazırlamak da mantıklı

Normal havluda var bir sürü, kağıt havluda var. Hepsi var ama huy mu artık ne bilemedim

Arkadaşlar ben mi abartıyorum? Yumurta kırdıktan sonra ellerinizi yıkıyormusunuz?

Kaç kez izah ettiğim halde kv yumurta kırdıktan sonra ellerini yıkamıyor veya yıkarmış gibi yapıyor. Aşırı derecede tiksiniyorum. Dün yine Elleri yumurta akı ve sadece ayıp olmasın diye eline su tutuyor. Sonra ordakı meşhur sarı beze siliyor ve o bezle çocukların ağızını bile siliyor. İki tane sarı bezi var. Biri tezgah filan için biri ise eller ve temiz şeyler için. Temiz gördüğü için ikinci bezle kuruluyor elini.. böyle oluncada ne iştah kalıyor ne bişey. hamileliklerimde tehlikeli olduğunuda söylemiştim ama yine aynı. Ben mi abartıyorum veya anormalim? Öyle temizlik hastası aşırı titiz biri de değilim ama bu konuda hassasım. Ayda yılda bir iki saat gittiğimiz bir yerde değil. Aile kahvaltıları meşhur ve her zaman aynı. Dokunduğu hazırladığı şeyleri yiyesim ve kullanasım gelmiyor.
Yok abartmiyorsunuz. Bizde kahvaltiyi hep esim hazirlar. O yumurtayi kirmadan once yunurtayi yikar, kirdiktan sonra da elini yikar mutlaka. Erkek olarak akil ediyor, kv dusunemiyor. Pis pasakli bir kadin demek ki. Ben olsam ben de bir sey yiyemezdim elinden. O sari bezin bahsi bile midemi bulandiriyor.

Yumurtayi kırdıktan sonra elimi yıkarım vıcık vıcık mümkün değil rahat edemem. Sarı bez de hep yer, tezgah silmek ile özdeşleştiği için tabii ki elimi falan silmem mutfak havlusu ya da kağıt havlu kullanırım. Öyle titiz birisi de değilim ayrıca 😬 titizler ne yapıyor onu bilemiyorum 😬

Yumurta kırdıktan sonra el yıkanır bende yıkarım kvniz pis biri belli bu kadar rahatsizsaniz kahvaltıya gitmeyin. O yaştaki insanlar sırf siz rahatsız oluyorsunuz diye huylarını değiştirmez. Benim kv de çok pistir ama umuru bile değil çözümü evine gitmemekte buldum.

Benim bir arkadaşım da illa her şeyi elleyecek 🤢 peyniri ben ellemeden keser çatal kaşıkla dizerim mesela. O tek tek dokunur . En son kahvaltı bitti kaldırırken de geri kabına tek tek dokunup koyar . Hele bir de dibinde kalan parçaları eliyle toplayıp ağzına atışı var gel de kusma 🙄. Simit yiyorum resmen sadece.

Dün yine Elleri yumurta akı ve sadece ayıp olmasın diye eline su tutuyor. Sonra ordakı meşhur sarı beze siliyor ve o bezle çocukların ağızını bile siliyor. İki tane sarı bezi var. Biri tezgah filan için biri ise eller ve temiz şeyler için. Temiz gördüğü için ikinci bezle kuruluyor elini

Öyle temizlik hastası aşırı titiz biri de değilim ama bu konuda hassasım.
Ben de titiz değilimdir ama mutfak ve banyoda hijyene dikkat ederim o yüzden el yıkama takıntım var, yemek yaparken doğrayıp yemeğe eklediğim her malzeme sonrası istemsiz el yıkıyorum 😵‍💫kayınvalideniz ellerine bulaşan yumurta akından rahatsız olmuyor mu? Ellerdeki yapış yapışlık hissi rahatsız edici oluyor.

Sarı bezler tezgah temizlemek için kullanılır, kıt kanaat geçinen biriyse ekstra bir kurulama bezi vs alamıyorsa bilemem de eskilerin deyimiyle şartlamak denir temizlik yaparken kullanılan her malzemenin amacı farklıdır, tezgah silinen bezle el temizlenmez çocukların eli ağzı silinmez, tabak çanak kurulama bezi ayrı olur, tezgah temizleme bezi ayrı, el kurulama ayrı, çocukların elini ağzını silmek için kullanılan ayrı, ki el ağız temizlemek için zincir marketlerde 15 liraya bile ıslak havlular var.

Yumurtayı tuttuktan sonra ellerimi iki kez iyice yıkarım. Ellerimi de kağıt havlu ile kurularim. Zaten sarı bezle el kurulanmaz. Bunlar miş gibi temiz gözükmeye çalışanlar. Ellerini mi temizledi daha çok mikrop mu bulastirdi heryere belli değil. Şartsız surtsuz iş yapan herkesten uzak duruyorum ya da işimi kendim yapiyorum

Yumurtayı kırınca nasıl rahat ediyor ki eller vıcık vıcık olur, sabunlamazsa koku olur ,siz böyle yazınca bir komşu geldi aklıma yemeklerden sonra elini asla yıkamaz karı koca yaniniza gelince ne yediği korkarlar et tavuk vs ağızlari elleri yumurta kirsa aynı kayinvalideniz gibi yikamazlar vs ama bu kisinnin hiç temizlik anlayışı yok asla ev temizlemezler tuvalet vs temizlemezler öyle kuru kuru su dökerler .

Kayınvalideniz sadece yumurta konusunda mi böyle yoksa temizlik konusunda da sıkıntıli mi.

X