Birikimin altın anahtarı "İsraftan kaçınma!"

Ben hiç internetten almadım ama arada bakıyorum bugün 587 idi mesela.

Daha çok kredi kartıyla borç yapmak yerine birikime gitsin diye tercih ediyor alanlar da sanırım.

Blogumu tabi ki takip edebilirsin, tabii benim blog amatör işi, öyle çok vakit ayıramıyorum, dilim döndüğünce yorumluyorum ancak.

Özelden gönderirim blog adresimi.

bende bu aralar ayda 4 kitabın altına düşmemeyi planlıyorum ama zor oluyor tam gün iş birde yüksek lisansla:KK43: gönderirsen link bende takip etmek isterim blogunu.

Canım merhaba biz kurban bayramında Erzurum'daydık..
Cağ kebabı güzel ama ben de çok fazla yiyemiyorum..

Hanımlar bu arada hafta sonu eşimle bizim tatil günlerimiz..
Birazdan hamur yoğurup gözleme yapacağım..:KK39::KK39:
Dışarıda yememek için evde çekici şeyler yapmaya çalışıyorum..:KK56::KK56:
Yarın da ev hamburgeri günü..:KK56:Akşam da patlamış mısırla evde sinema keyfi var..:KK76::KK76::KK76:

süpersin gerçekten ne güzel planlar onlar öyle! :)

Günaydın

çok uyudum erkenden uyandım :)

Dün oğlumun gezisi vardı.. atatürk köşkü,havacılık müzesi,akvaryum..
Nasıl gezdiysek patilerimiz çok ağrıdı akşam erkenden düştük uykuya

Bol bol koşturduk,Atamızı andık,balıkları inceledik,havacıları andık

O köşk nasıl sade ve güzel öyle,o deniz nasıl tertemiz, nasıl muhteşem
istanbulda cennet varmış haberimiz yokmuş

En çokda denizi özlemişim(bayadır çıkmıyodum bi yere en çok bana yaradı)

cüüzi bi ücretle görmediğim yerleri de görmüş oldum okulumuz sayesinde..

çocuklar sardı bolca dört bir yanımı otobüste arkadaşların minnakları kucağımdan hiç inmedi bi sürü tekerleme ezberlettiler yol boyunca otobüsün içinde ankaranın bağlarıda oynadık mı? oynadık top oynadık mı? oynadık az biraz sapıttık:KK1: dün ben benlikden azıcık çıktım azıcık.

Çocuk olmak ne güzel:nazar:

Günaydın

çok uyudum erkenden uyandım :)

Dün oğlumun gezisi vardı.. atatürk köşkü,havacılık müzesi,akvaryum..
Nasıl gezdiysek patilerimiz çok ağrıdı akşam erkenden düştük uykuya

Bol bol koşturduk,Atamızı andık,balıkları inceledik,havacıları andık

O köşk nasıl sade ve güzel öyle,o deniz nasıl tertemiz, nasıl muhteşem
istanbulda cennet varmış haberimiz yokmuş

En çokda denizi özlemişim(bayadır çıkmıyodum bi yere en çok bana yaradı)

cüüzi bi ücretle görmediğim yerleri de görmüş oldum okulumuz sayesinde..

çocuklar sardı bolca dört bir yanımı otobüste arkadaşların minnakları kucağımdan hiç inmedi bi sürü tekerleme ezberlettiler yol boyunca otobüsün içinde ankaranın bağlarıda oynadık mı? oynadık top oynadık mı? oynadık az biraz sapıttık:KK1: dün ben benlikden azıcık çıktım azıcık.

Çocuk olmak ne güzel:nazar:

oooo maşallah canım çok iyi olmuş.. sanki sen anlattın ben gezdim.

bana da lazım şöyle esaslı bi gezi şu sıralar..
çok sıkıldım çünkü şu sıralar..
biz de deniz değil de gölle idare ediyoruz :KK1:

selam kızlar
günlerim yoğun geçiyor yine
bi sınıfın daha Türkçesini verdiler bu dönem
yani 5 saat daha arttı dersim
nasıl bitecek bu dönem, çok yoruluyorum
bakın hiç abartmıyorum, cuma akşamları nerdeyse sürünüyorum yerde
gözlerim sönüyor, bittiğimi hissediyorum
haftasonu biraz toparlanıyorum
c.tesi evle uğraşıyorum, pazar da annemlerle birlikte oluyoruz
bugün eşimin veli toplantısı vardı, sabah gitti, öğleden sonra da vakıfla ilgili programı vardı
oğluşumla birlikte evi süpürdük sabah, süpürgeyi çok seviyor
ben bırakınca hemen o alıyor eline
teyzesi bugün doğumgünü hediyesi almış ona, süpürge :KK53:
ben de almayı düşünüyordum zaten, böyle pembiş pembiş
karanfil teyzesi oğlum artık 1 yaşında, ne çabuk geçmiş dimi

öğleden sonra onu parka götürdüm, sonra eşim geldi, alışverişimizi de yaptık döndük
bayağı bişey aldık, birçok şeyimiz tükenmişti

çocuk öğlen yatınca, eşim seviyor diye mantı yaptım
sanırım düzene giriyor hayatım, ama yıprandım bu bir yıl içinde
kendimi çok sıktım çocuktan dolayı, saçlarıma aklar düştü :KK50:

Allah hayırlı uzun ömürler versin canım.:KK16:
Rabbim nicelerini göstersin.
eee anne olmak kolay değil.. boşuna o rütbeye çıkılmıyor değil mi.
Rabbim ecrinin sevabını verir inşallah..

oooo maşallah canım çok iyi olmuş.. sanki sen anlattın ben gezdim.

bana da lazım şöyle esaslı bi gezi şu sıralar..
çok sıkıldım çünkü şu sıralar..
biz de deniz değil de gölle idare ediyoruz :KK1:

Ciddi lazım her bünyeye görmek istediğim bi kaç yer daha var bakalım artık sırayla

Bu iSTANBUL'un havasından şikayetceyim
Bi açıyo bi kapıyo içim daraldı :KK43:

Dün arkadaşımla çocukları Türkan Saylan Kültür merkezine götürdük.
Ücretsiz tiyatro,sineması var ondan yararlandık ve Ayas'ı izledik
Akşamda eşimle recep ivedik 4 yaptık.
Ama hiç beğenmedim çok sıkıldım,uyudum.
İvedikler bitsin artık.
Ben gitmek istememiştim o gündüzden almış biletleri
yemek faslı sinema derken günün en sevdiğim yanı bayadır istediğim kitabımı aldım..

Uğur Koşar "bana Allah yeter" eşimde ajanda ve kalem aldı kendine

Bugünde fatura,taksit hesaplarını yaptık. onların parasını ayarladık
Dışarı çıkıp oğluma okul için beslenmelik bişiler almam lazım,meyvemde yok üşeniyorum:KK31:

1.100TL oldu param ayrıca 2 çeyreğim var
Nakitle bilezik alıcam sonra ağustosa kadar para biriktiremicem sanırım borçları sıfırlamamız lazım çok zor biriktirdim bunları ihtiyaçlarımın bir çoğundan ferağgat ettim biriktirmek için.

Kızlar ya Allah sağlık sıhhat versinde şuan için tek istediğim yazlık..
Senelerdir hayalim,isteğim,arzum
Ama ben daire istemiyorum müstakil istiyorum..

Arsa alıp yapmakda (prefabrikde olabilir) çok mantıklı geliyo

sorun çıkarmıcak ve denize yakın olucak istanbul 'a yakın en uygun arsalar nerdedir acaba..
Şuan tek araştırdığım bu kefkene sıcak bakıyorum.

$BiVuMs3IIAAhCoI.jpg
.........................

kızlar çoookkk mutsuzum farkındasınızdır elim varıpta bişey yazamıyorum bile...bugün tam 18 gündür yatıyorum yani 1 marttan beri ve artık çoookkk sıkıldım:KK14::KK14:fizik tedaviye gidip geliyorum onun dışında bir aktivite yok evim kokuyo artık pislikten süpüremiyorum eşim hafta sonları yapıyor sağolsun ama tabii işte kendin yapmayınca ne kadar olursa ...dr fizik tedavin bitene kadar kendini koru diyor ,diyorda omurgamı iyileştireyim derken ruhumun içine ettiler elbirliğiyle.. herşeyi geçtim de düşünce anlıyor insan ne zor günler geçirdim dost bildiklerim yanımda olmadı en çok da o koydu zaten...valla şurda sanaldan tanıdığım sizler bile daha samimisiniz inanın...insanın anlamsı için böyle sınanması gerekiyor galiba...bana dua edin kızlar çok bunaldım :KK14:

kızlar çoookkk mutsuzum farkındasınızdır elim varıpta bişey yazamıyorum bile...bugün tam 18 gündür yatıyorum yani 1 marttan beri ve artık çoookkk sıkıldım:KK14::KK14:fizik tedaviye gidip geliyorum onun dışında bir aktivite yok evim kokuyo artık pislikten süpüremiyorum eşim hafta sonları yapıyor sağolsun ama tabii işte kendin yapmayınca ne kadar olursa ...dr fizik tedavin bitene kadar kendini koru diyor ,diyorda omurgamı iyileştireyim derken ruhumun içine ettiler elbirliğiyle.. herşeyi geçtim de düşünce anlıyor insan ne zor günler geçirdim dost bildiklerim yanımda olmadı en çok da o koydu zaten...valla şurda sanaldan tanıdığım sizler bile daha samimisiniz inanın...insanın anlamsı için böyle sınanması gerekiyor galiba...bana dua edin kızlar çok bunaldım :KK14:

geztapo üzüldüm yaa :KK50:
Allah yardım etsin
ele bakmak çok zor evet :KK5:

canım benimmmm
çok geçmiş olsun canım. evet farkındayım uzun zamandır yazmıyorsun. ama insan canı sıkkınken gerçekten hiç bir şey yapası da gelmiyor yazası da..
ben de öyleyim şu sıralar.. Rabbim kalplerimize bi huzur sükunet gönül ferahlığı verir inşallah..
dost bildiğin gün geliyor arkasını dönüyor değil mi..
Rabbim en büyük dost kendini etsin bize, ondan gayrısı yalan..
Canım dualarımdasın.
sen de unutma..

canım benimmmm
çok geçmiş olsun canım. evet farkındayım uzun zamandır yazmıyorsun. ama insan canı sıkkınken gerçekten hiç bir şey yapası da gelmiyor yazası da..
ben de öyleyim şu sıralar.. Rabbim kalplerimize bi huzur sükunet gönül ferahlığı verir inşallah..
dost bildiğin gün geliyor arkasını dönüyor değil mi..
Rabbim en büyük dost kendini etsin bize, ondan gayrısı yalan..
Canım dualarımdasın.
sen de unutma..
kimsesizin kimsesi rabbim yar ve yardımcımız olsun karanfilim sağolasın pozitif enerjin buraya kadar geldi Allah razı olsun

Canım ya çok geçmiş olsun çok üzüldüm :KK43:
Kadının yaptığı gibi olur mu hiç her işe elimiz değmeden olmuyo
Rabbim şifa versin cnm

Canım ya çok geçmiş olsun çok üzüldüm :KK43:
Kadının yaptığı gibi olur mu hiç her işe elimiz değmeden olmuyo
Rabbim şifa versin cnm
canım çok sağolasın duana amin diyorum kendine iyi bak ki oğluşa da iyi bakabilesin çocuğum grip oldu ona bile doğru düzgün bakamıyorum.inşallah düzelecek fizyoterapistin dediğine göre fizik tedavi süreci sancılı geçer ama bittikten sonra yeni doğmuş gibi olacaksın ...inşallah....arkadaşlarım ne olur eşyaların yerini değiştirmek gibi tehlikeli alışkanlıklar edinmeyin var sa da terkedin sonra benim gibi olmayın bütün omurgam fıtık ...koca gardrobun koca konsolun yerini tek başıma değiştiren ben şimdi bulaşık bile yıkayamıyorum.sağlık elden gidince geri gelmiyor para da bi işe yaramıyor babacığım harçlık yaparsın diye bir miktar para bırakmıştı o bile duruyor çarşıya gidecek halim yok ki parayı ne yapayım .sizinde başınızı ağrıttım hakkınızı helal edin.royemden haber varmı bu arada ?

Geztapo,cok gecmis olsun canim.tez zamanda iyilesir kendine gelirsin insallah.bosver ev isini falan,zaten yap yap bitmiyor,sagligin daha onemli,iyilesene kadar esin yardim etsin ne guzel.madem dinlenmen lazim,iyice dinlen bak kendine.ruhunu daraltma,bu zor zamanlarda gecer canim.allah sifa versin.
Kizlar bizde oyle Boyle derken,gunluk hayata adapte olmaya calisiyoruz,cok sukur Sutum var ama sag gogsum yara oldu,o iyilesti derken,bu seferde gogsum dugun dugun oluyor,sut dugumlenmesiymis.ne yaptiysam fayda etmedi:KK43: cok canim yaniyor.bugun hava cok guzel,bebisle ciktik disari,eve gelirken agladi hemen,bi Saat zor durabildim disarda.henuz acemiyiz ya,korkuyorum disari cikinca hemen eve gelmek istiyorum.geceleride uyumamak icin direniyor.birseyleri oturtmaya calisiyorum,disardan gelince uyuttum Evi temizledim,dus yaptim derken dinlenme moduna gectim.bakalim bundan sonra neler yapacagiz.
Bu ay tek kurus atamadim kenara,hersey bi otursunda oda olur insallah.saglik yerindeolsunda gerisini takmamaya calidiyorum...

Kızlaaaaaaaaaaarrrrr merhabalar nerelerdesiniz.....
Ben hiç iyi değilim Allah beterinden korusun ama..Biz mecburi hizmetteyiz biliyorsunuz artık öyle bunaldım öyle bunaldım yetti bitti artık!!
9 aydır yaşamadığımız kalmadı,yabancı bir çevre yabancı insanlar..asla dışarıdan gelenleri kabullenmiyorlar.Yolda dışarıda,iş yerinde kötü davranışlardan bıktım.
Şehir merkezine 200 km yaşamaktan,bir lahmacun yemek için 200 km gitmekten,bir ince çorap için şehir merkezine gitmek zorunda olmaktan,hiççççbir ama hiçbir sosyal aktivite ve arkadaş olmamasından,ekmek almaya bile arabayla gitme zorunluluğundan usandım,tükendim..Bittim artık her gün tükeniyorum..
Eski hayatımı,evimi,düzenimi ve arkadaşlarımı arıyorum,kaşlarımı aldırabileceğim bir kuaför istiyorum.Korsan cd de olsa ara sıra evde film izleyebilmek istiyorum,elektriksiz kalmamak istiyorum.Sabahın köründe her gün gürültü yapmasınlar istiyorum..
Artık eşimle de aram çok bozuldu.O da bunalımda anlıyorum ama geçenlerde doğum günümdü,ne bir kutlama ne bir çiçek.Ağzımızı bıçak açmadı.O günden beri eşimle konuşmuyorum,sen benimle niçin konuşmuyorsun demiyor.Bu dğ başında onun için ne sıkıntılara katlandım,eğitim hayatımı yarıda bıraktım,türlü eziyetler çektim.Karşılık olarak suratıma bakmayan bir koca.Bunalımda bir eş.Umursanmıyorum..sevildiğimi hissedemiyorum...
Bütün bunlar nasıl düzelecek hanımlar söyler misiniz? bitmesine 1 yıl olan bu şark hizmetini nasıl çekilir kılabilirim..kaendimi daha fazla nasıl oyalayıp kandırabilirim? nasıl avunup pembe yalanlarla 1 yılcık kaldı diye yalan uydurabilirm..
Ne kadar kandırsam da eşim akşam eve gelecek,suratıma bakmadan yemeğini yiyecek,tek kelime etmeden zıbarıp yatacağız.Söyler misiniz nasıl bitecek NASILLLLLLLL ???????????????

Ben hiç iyi değilim Allah beterinden korusun ama..Biz mecburi hizmetteyiz biliyorsunuz artık öyle bunaldım öyle bunaldım yetti bitti artık!!
9 aydır yaşamadığımız kalmadı,yabancı bir çevre yabancı insanlar..asla dışarıdan gelenleri kabullenmiyorlar.Yolda dışarıda,iş yerinde kötü davranışlardan bıktım.
Şehir merkezine 200 km yaşamaktan,bir lahmacun yemek için 200 km gitmekten,bir ince çorap için şehir merkezine gitmek zorunda olmaktan,hiççççbir ama hiçbir sosyal aktivite ve arkadaş olmamasından,ekmek almaya bile arabayla gitme zorunluluğundan usandım,tükendim..Bittim artık her gün tükeniyorum..
Eski hayatımı,evimi,düzenimi ve arkadaşlarımı arıyorum,kaşlarımı aldırabileceğim bir kuaför istiyorum.Korsan cd de olsa ara sıra evde film izleyebilmek istiyorum,elektriksiz kalmamak istiyorum.Sabahın köründe her gün gürültü yapmasınlar istiyorum..
Artık eşimle de aram çok bozuldu.O da bunalımda anlıyorum ama geçenlerde doğum günümdü,ne bir kutlama ne bir çiçek.Ağzımızı bıçak açmadı.O günden beri eşimle konuşmuyorum,sen benimle niçin konuşmuyorsun demiyor.Bu dğ başında onun için ne sıkıntılara katlandım,eğitim hayatımı yarıda bıraktım,türlü eziyetler çektim.Karşılık olarak suratıma bakmayan bir koca.Bunalımda bir eş.Umursanmıyorum..sevildiğimi hissedemiyorum...
Bütün bunlar nasıl düzelecek hanımlar söyler misiniz? bitmesine 1 yıl olan bu şark hizmetini nasıl çekilir kılabilirim..kaendimi daha fazla nasıl oyalayıp kandırabilirim? nasıl avunup pembe yalanlarla 1 yılcık kaldı diye yalan uydurabilirm..
Ne kadar kandırsam da eşim akşam eve gelecek,suratıma bakmadan yemeğini yiyecek,tek kelime etmeden zıbarıp yatacağız.Söyler misiniz nasıl bitecek NASILLLLLLLL ???????????????
biz buralardayız asıl sen nerelerdesin bakimm:KK20:

İnşallah eşinle aran düzelmiştir diye dua ettim az önce..
Evet yaşadıkların zor olmalı ama birbirinize destek arkadaş olmalısınız onun morali bozulunca sen senin bozulunca o destek vermeli.
hayat öyle güzel biz evlenirken iyi günde kötü günde demedik mi..
bazen olayları olduğundan daha büyük hale bizler getiririz. hep bizden iyileri görürürüz. oysa ki daha ne kötü durumda olanlar var..
onları düşünüp halimize şükretmeliyiz..
Allah yardımcınız olun :KK16:
Geztapo,cok gecmis olsun canim.tez zamanda iyilesir kendine gelirsin insallah.bosver ev isini falan,zaten yap yap bitmiyor,sagligin daha onemli,iyilesene kadar esin yardim etsin ne guzel.madem dinlenmen lazim,iyice dinlen bak kendine.ruhunu daraltma,bu zor zamanlarda gecer canim.allah sifa versin.
Kizlar bizde oyle Boyle derken,gunluk hayata adapte olmaya calisiyoruz,cok sukur Sutum var ama sag gogsum yara oldu,o iyilesti derken,bu seferde gogsum dugun dugun oluyor,sut dugumlenmesiymis.ne yaptiysam fayda etmedi:KK43: cok canim yaniyor.bugun hava cok guzel,bebisle ciktik disari,eve gelirken agladi hemen,bi Saat zor durabildim disarda.henuz acemiyiz ya,korkuyorum disari cikinca hemen eve gelmek istiyorum.geceleride uyumamak icin direniyor.birseyleri oturtmaya calisiyorum,disardan gelince uyuttum Evi temizledim,dus yaptim derken dinlenme moduna gectim.bakalim bundan sonra neler yapacagiz.
Bu ay tek kurus atamadim kenara,hersey bi otursunda oda olur insallah.saglik yerindeolsunda gerisini takmamaya calidiyorum...

geçmiş olsun canım..
siz ve bebişiniz sağlıklı olun da gerisi olur gider Allahın izniyle..

Son düzenleme:
canım çok sağolasın duana amin diyorum kendine iyi bak ki oğluşa da iyi bakabilesin çocuğum grip oldu ona bile doğru düzgün bakamıyorum.inşallah düzelecek fizyoterapistin dediğine göre fizik tedavi süreci sancılı geçer ama bittikten sonra yeni doğmuş gibi olacaksın ...inşallah....arkadaşlarım ne olur eşyaların yerini değiştirmek gibi tehlikeli alışkanlıklar edinmeyin var sa da terkedin sonra benim gibi olmayın bütün omurgam fıtık ...koca gardrobun koca konsolun yerini tek başıma değiştiren ben şimdi bulaşık bile yıkayamıyorum.sağlık elden gidince geri gelmiyor para da bi işe yaramıyor babacığım harçlık yaparsın diye bir miktar para bırakmıştı o bile duruyor çarşıya gidecek halim yok ki parayı ne yapayım .sizinde başınızı ağrıttım hakkınızı helal edin.royemden haber varmı bu arada ?
cok gecmis olsun canim Allah yardimcin olsun

Oooo gezmelere baslanmis buyumus kuzucuk:-) süt dugumu vucududa kotu etkiliyor ve icerideki sutun hepsini bebek emmezse oluyor genelde, bebbek emdikten sonra sık sık sagarsaniz icerde birikme yapmazsa goguste vucutda rahatliyor ve sut de cogaliyor, cok gecmis olsun:-)
Aslinda insan kotu sartdda olsada es nerde yasadigini farkettirmeyebilir. Kucuk hareketlerle buyuk etkiler olustursa esiniz bu kadar bunalima girmezsiniz. Sanirim ortam ve sizinde bunalikminizla esiniz daha cok bunalmis ve anladigim kadariyla hirs cikariyor. Ama inanin sosyal aktivite yapabileceginiz bir yerde olsaniz ve 7 24 dolu doluda gecse esinizle anlasamazsaniz hic birinden tat alamiyor insan.
Erkekler su ozel gun hatirlamamayi esine ceza olarak uyguluyor sanirim yada banna oyle geliyor. Benimkide kutlamaz ve cocuklardan once cok kafama takardim simdi hiiicc gun mun hatirlamiyorum umrumda da degil. Ne kaa kofte o kaaa ekmek:-) hatirlarsa hatirlarim:-) kendi kendim civiklasamicam kusura bakmasin:-) surat asarsanizda amacina ulasmis oluyor unutmayin:-)

Bence net den arastirip kendinize gore bi hobi edinseniz, strese cok iyi geliyor, orgu, pecete dekupaj, seramik hamur...vs...pamuk gibi jole gibi olursunuz tabi esinizde size oranla sanirim dahahda duzelir oda muhallebiye donusebilir:-) herkeste ayni olmazda denemekte yarar var.
Orayida kafa dinlemek icin gibi gorun. İnanin ilerde sakinlik arayacaksiniz:-)
Hobi ugraslari beni cok rahatlatiyor esimede cok sarmiyorum:-) hatta bir blog sayfasi acip yaptiklarinizi ve gunlugunuzude paylasabilirsiniz sizin gibi sark gorevinde olanlar belkid memnun kalir ortak olur paylasir, yada ornek olursunuz:-)
Tabi aslolan esiniz demeliki, esim benim icin geldi buralara hos tutayim, ama nerdeee esler sadece o an yaptiginiz dir diri gorur ve bene bu hale getiriyorum demez, bencilce sen dirdir ettin deyip surat asar. Napalim canlari sagolsun cocuk gibiler :-) idarre etcez koca bebekleri:-)
Hepimizinki benzer versiyon:-)

X