Birikimin altın anahtarı "İsraftan kaçınma!"

Merhaba:KK3: hoşgeldin aramıza
Evet çalışmıyorum ben birikim biriktirme israfdan kaçınma eskiden beri var ama bende
Benim eşime kalsa harcar önemsemez alıyorum elinden kalanları ne varsa
Bizde dışarı çıkıyoruz harcıyoruz ama benim seçtiğim mekanlarda ben istediğimde.
Eşime kalsa en lüx yere gider ammman der hooppsss! dur bakalım..
zaten yicemiz epi topu 1 porsiyon yemek ne gereği var şaşalı yerlerde yemeye salaş yerleride ayrıca severim
dürümcüymüş, çorbacıymış, yemekcenterler bayılırım.
sinemaya bile carrefourda bilet 18 ise baska bir alışveriş merkezinde gidiyoruz 12 tl ye akşam seansı hemde oohh miss..

Eşim en son kahvaltığı ben alıcam dedi okey dedim buyur paşam..
Gitmiş eski kaşar,peynir,tulum,tereyağ almış 75 tl baymışş
Yok yok sen al ben beceremiyorum dedi
Bu ay kahvaltılığı sen alıcaktın dimi cicim dedim yok öyle bi dünya ben öyle bişe demedim dedi:KK1:

Ben şuna inanıyorum kaliteli mekanlar insanı kaliteli yapmaz sadece cebindeki parayı tüketir:KK34:

cnm isteyince oluyo ben bir sürü borcuöuz varken bin tl biriktirdim 3-4 ayda ama elimde hiç yokken evden kestim uygun şeyler aldım market market gezdim oldu.
iste gerisi geliyo:KK34:

Tekrar Merhaba

anladığım kadarıyla eşinizin geliri fena değil, bazı erkekler aşırı tutumlu oluyo bazısı da çok savurgan, sızın ipleri elinize almanız çok iyi olmuş, aslında söyle bir gerçek var ben çalışmıyorken kısabıldıgım kadar kısıyordum kendımı, kıyafet vs bıle almıyordum borca girmemek için olan yetıyodu, insan dışarıya adım attıgında hersey para

Ama en azından bırseylar yapmaya calısıyorum, mesela onceden marketten alırdım sebze ama sımdı elımden geldıgınce pazara gıtmeye calısıyorum, ındırımlerı deterjan vs urunlerı cıfter alıyorum, belkı ufak ama yıne de bunlardan basladım

Dısarda yemek konusunda artık bızde radıkal kararlar aldık, temmuzdda tatıle gıdıcez, mesela orda harcayabılmek ıcın ayrıca bır kumbara yaptık, haftalık harclıgımızdan kalanı oraya koyuyoruz,sımdılık yapabıldıklerım bunlar

Sadece 75 gram altınım var, daha fazlasını yapamadım, bakalım bu ay bıntl lık altın almayı planlıyorum bankadan, umarım başarabilirim

hııı ben unuttum dün eşim para çekicekti oğluşun servis parası gecikti onun için unutmuş akşam
Bende sabah cebindekileri aldım sana ceza dedim 50 tl kalmıştı cebinde cezalandırdım onu.

Alışverişimi yaptım 65-70tl falan tuttu.

Neler aldım bakalım..

peynir
krem peynir
salam
oğluma meyve suyu(12-13 tane felan)
yoğurt
sütdilimi(2 tane)
domates
biber
salatalık
çilek
kabak
patlıcan
soğan
tazefasulye
süt tozu
küpşeker
dondurma(4 tane kücük kornet aldım)
turşu
meyveli yoğurt
aburcubur(okul için)
yufka
hamur(kızartıcam fırından aldım)
ekmek

200 tl vermişti 20 kadarda vardı bende ayakkabıyıda oğluma annem alıcak 140-150 tl bana kaldı

Bu akşam biraz daha vercek para (çekerse) faturaları yatırmadık henüz:KK31:
Birde çok dışarı çıkınca çok para harcanıyo kızlar

Bu aralar acil bir ihtiyacım yoksa çıkmıyorum dışarı yaz temizliğine vurdum kendimi:KK55:

Aldıklarımız bereketlı olsun afiyetle yiyin, 75tlye cok sey almıssın masallah

nacizane bir eleştirim olacak, o süt tozu gerçekten çok zararlı, inanılmaz katkı maddesi var içinde, tabi alışkanlıklar kolay değişmez ama kahve ıcın kullanıyorsanız sütle daha güzel oluyor

Tekrar Merhaba

anladığım kadarıyla eşinizin geliri fena değil, bazı erkekler aşırı tutumlu oluyo bazısı da çok savurgan, sızın ipleri elinize almanız çok iyi olmuş, aslında söyle bir gerçek var ben çalışmıyorken kısabıldıgım kadar kısıyordum kendımı, kıyafet vs bıle almıyordum borca girmemek için olan yetıyodu, insan dışarıya adım attıgında hersey para

Ama en azından bırseylar yapmaya calısıyorum, mesela onceden marketten alırdım sebze ama sımdı elımden geldıgınce pazara gıtmeye calısıyorum, ındırımlerı deterjan vs urunlerı cıfter alıyorum, belkı ufak ama yıne de bunlardan basladım

Dısarda yemek konusunda artık bızde radıkal kararlar aldık, temmuzdda tatıle gıdıcez, mesela orda harcayabılmek ıcın ayrıca bır kumbara yaptık, haftalık harclıgımızdan kalanı oraya koyuyoruz,sımdılık yapabıldıklerım bunlar

Sadece 75 gram altınım var, daha fazlasını yapamadım, bakalım bu ay bıntl lık altın almayı planlıyorum bankadan, umarım başarabilirim

Evet eşimin maaşı iyi ama bizde 3 yıldır fena sıkışmıştık (eşim esnaftı iş batırdı)
onun borcu vardı 20bintl kadar
Arabayı yeniledik vs baya bi sıkıştık ama 2014 dönüm noktamız olucak (sağlık olsun tabiki öncelikle) lanet borç bitiyo 3 yıldır yakamıza yapışan sadece araba taksidimiz kalıyo onuda kira ödüyo zaten bize dokunmuyo

Benim eşim tutumlu değil kenarda bişiyi olsun vs pek öyle yaşayan biri değil benim çabamla oluyo
Kendi işi varken kardeşleriyle ortaktı çok yedirdi parasını üzerine bi de borçlandı o dönem sadece evim ve arabam vardı kenarda hiç bişeyimiz yoktu
şimdi şimdi kenara bişiyler atıyoruz
özel emekliliğimizi ödüyoruz ayrıca
Altın fikrini ben soktum aklına iş aslında bizlerde bitiyo

Sürekli hep para veriyorum ya hep alıyosun ya falan diyodu baktı karşılığında ben altın alıyorum har vurup savurmuyorum heveslendi
Şimdi borç bitince kirayı sen al diyo her ay 1 cumhuriyet al falan diyo bakalım.

Yazlık alıcaz diye çeliyorum aklını hevesleniyoruz.
Şuan 5bin tl'liK altın alabildim gecen yazdan bu yana
Yaz sonu 2bin tl'lik daha almaya çalışıcam zorlucam.

Aldıklarımız bereketlı olsun afiyetle yiyin, 75tlye cok sey almıssın masallah

nacizane bir eleştirim olacak, o süt tozu gerçekten çok zararlı, inanılmaz katkı maddesi var içinde, tabi alışkanlıklar kolay değişmez ama kahve ıcın kullanıyorsanız sütle daha güzel oluyor

Ben çok market indirimlerini takip ederim.
Mesela deterjan dün 3 markete baktım birinde 6+1 persil 18.90 idi
diğer markette 7+1 18.90 idi (1kilo 1 kilodur) ondan alıcam
süt tozunu bile 2 markete baktım birinde 4.90 idi diğerinde 4.10:KK1:
keşke içmesem (neyseki çok kahve tüketmiyorum) misafirlerimde eşimde seviyo bulunduruyorum en kücük boylarından

Ayrıca yumuşatıcı,ç.suyu.dixi tarzı ürünleri metro gibi büyük marketlerden alıyo eşim (söyleniyo bazen uğraştırıyosun beni diye 3-5 kuruş kar edicem diye diyo ama hiizaya gelsin :KK17:)

Yemek yaparken mesela çok az az yapıyorum 2 günlük yapıyorum
misal 1 patatesten sulu köfte
1 su bardağı pirinçden pilav
gibi

Aldıklarımın içinde pek deterjan, kahvaltılık ve et türevleri yok asıl onlar para:KK31:
Buzluğumdakilerle bu ay idare edicem Allah ne verdiyse

Ben pazardan bazen alıyorum ama gezmeye giderim(seçtirmiyolar, yarım kilo diyince bi tripler falan geriliyorum)

Evimizde huzur bereket daim olsun :nazar:

Merhaba tasarruflu hanımlar
Biz bu aralar annemlerde takildigimiz için pek masrafimiz yok
Kahvaltilik, peçete, tuvalet kagidi, çöp poşeti vs alıyoruz alış verişte
Annemlere de yemeklik bir şeyler alıyorum tabi
Çünkü onlara yük oldugumuzu düşünüyorum bazen
Onlardayken yemeği ben yapıyorum genelde
Çünkü annemin kolu rahatsız ve bandajli. Çoğu zaman yemek yapamıyor
Aslında onlar için de iyi oldu.

Merhaba kizlar
Kaç gündür yogunum okusam da cevap yazamadim.
Yeni telefon olmasa okuyamazdim da zaten.
Annem geldi sağolsun yine hizir gibi yetişti

Ozka82 hoşgeldin :KK3:
Seni bi yerlerden gözüm isiriyor ama bilemedim bi turlu

Merhaba tasarruflu hanımlar
Biz bu aralar annemlerde takildigimiz için pek masrafimiz yok
Kahvaltilik, peçete, tuvalet kagidi, çöp poşeti vs alıyoruz alış verişte
Annemlere de yemeklik bir şeyler alıyorum tabi
Çünkü onlara yük oldugumuzu düşünüyorum bazen
Onlardayken yemeği ben yapıyorum genelde
Çünkü annemin kolu rahatsız ve bandajli. Çoğu zaman yemek yapamıyor
Aslında onlar için de iyi oldu.

Geçmiş olsun annene canim

Bu arada simdi alinti yaparken farkettim:KK1:
Senin hamilelik takvimin duruyor ikincisini yaparken ugrasmiyim diyorsun :21:

Merhaba Arkadaslar
bana fikir vermenizi rica edeceğim elimde ufak bir miktar ceyrek altın var altın hesabına mı yatırsam yoksa evde mi saklasam nasıl yapsam yeni evleneceğim niyetim ev almak 1 2 sene içinde..

Merhaba hanimlar nerlerdesiniz yine
Beni sorarsaniz iyiyim elhamdülillah
Biraz hüzünluyüm su siralar.
Tüp bebekle de evlat sahibi olamiyacagimizi söyledi doktorlar.
Yumurtalarim çok kalitesizmis.
Rabbim cekemeyecegimiz yük vermez.
Dua edin belki Rabbim bi mucize verir

Cnmcm nolur umidini kesme. Bebek tedavisi gercekten cok zor ve ancak yasayan bilir.dile kolay sabret demesi ama icinde nasil aci biraktigini biliyorum. Cunku ben de evladim olsn diye mücadele ediyorum. Gidebilecegin kac doktor varsa git. Sonucta yumurtam kalitesiz diyorsun. Yumurtam yok demiyorsun. Yani umut var. Ilacla igneyle tedavisi mutlaka vardir arkadasim. Sadece gercekten iyi bir doktor bulman gerekir.

Güncellemeli ama dimi dimi:KK6:

Ben 23 nisanla cumayıda birleştirip tatil ilan ettim oğlumla kendime ve teyzemlere gittik
3 gün dolu dolu gezdim ama yine yeni yeniden bir pazartesi sabahı koşturmaca aldı başını gitti evde..

Hava yağmurlu ve az sonra spora gidicem.

Esofman ve tshrt buldum uygun fiyata teyzemlerin orda yakalayıncada kaçırmadım.
Döner dönmez 300 tl daha kopardım eşimden (soydun beni bu ay dedi ama yetmedi onu kurtarmaya)
Yarım altın almayı planlıyorum (artık altını bırakıp dövizemi yatırsam diyede düşünmüyo değilim)

Kızlar ya bi kelepçe beğendim takarmıyım bilmiyorum hevesim çok çabuk geçiyo benim fiyatıda 700tl falan.
Eşimde haziranda evlilik yıldönümümüz ozaman alırım sana dedi
Ama kararsızda kaldım çokda beğendim(günlük takmam orası kesin)
naapsam bilemiyorum. aldırsam mı?

Bir de bişi daha sorim ben Alyansımdan sıkıldım ve değiştirmek istiyorum içinde malum isimler yazıyo çok mu fiyat düşüyolar?
Taşlı alyans istiyorum

Ben ne çok şey isitiyorum ya ben en iyisi bi kahve içim de gelim:2:

Güncellemeli ama dimi dimi:KK6:

Ben 23 nisanla cumayıda birleştirip tatil ilan ettim oğlumla kendime ve teyzemlere gittik
3 gün dolu dolu gezdim ama yine yeni yeniden bir pazartesi sabahı koşturmaca aldı başını gitti evde..

Hava yağmurlu ve az sonra spora gidicem.

Esofman ve tshrt buldum uygun fiyata teyzemlerin orda yakalayıncada kaçırmadım.
Döner dönmez 300 tl daha kopardım eşimden (soydun beni bu ay dedi ama yetmedi onu kurtarmaya)
Yarım altın almayı planlıyorum (artık altını bırakıp dövizemi yatırsam diyede düşünmüyo değilim)

Kızlar ya bi kelepçe beğendim takarmıyım bilmiyorum hevesim çok çabuk geçiyo benim fiyatıda 700tl falan.
Eşimde haziranda evlilik yıldönümümüz ozaman alırım sana dedi
Ama kararsızda kaldım çokda beğendim(günlük takmam orası kesin)
naapsam bilemiyorum. aldırsam mı?

Bir de bişi daha sorim ben Alyansımdan sıkıldım ve değiştirmek istiyorum içinde malum isimler yazıyo çok mu fiyat düşüyolar?
Taşlı alyans istiyorum

Ben ne çok şey isitiyorum ya ben en iyisi bi kahve içim de gelim:2:

cnm merhaba döviz zamanımı şimdi bilmiyorum bende bankada paramız vardı ya 1100 tl yatırdık demiştim çektik ve altın aldık ata lira ve çeyrek aldık üstüyle iyi oldu bankada boşuna duruyor.döviz işi çok riskli geliyr bana o yüzden kalkamıyorum.
cnm o 700 tl lik kelepçenin gramı kaç iyice araştır biraz düşük oldumu gramı yarın öbürgün zarar edersin burda da satıyorlar öyle kelepçe çok düşük gramlı aman dikkat et zarar etme. alyansta aynı alıyorsun satarkan yine zarar o yüzden bende değiştiremiyorum düz modellerden benim birde 5 taşlı almıştım özel günlerde takarım die. bende üzerie birşeyler istiyorum ama şuanda para yok maaşımı hala alamadım ve umudumu kestim vermeyecekler gitti 1 aylık para bilsem boşuna gitmezdim hiç kolay kolay hakkımı haram edemem ama ahım kaldı yani açıkçası çok üzüldüm.
geçen pazar alışverişini bimden yaptık domates salatalık biber mantar armut ve elma almıştık indirimdeydi bugün pazar var soğan ve patatesim yok almam lazım ama gidesim yok.
şu patates hala inmedi fiyatı bu yıl ucuzlarsa yazdan çuvalla alıp koyucam
100 tl ile ayı çıkarmaya kalktım olmadı benimki sadece bir hayaldi :) ufak tefek eksikler var tabi alamadım ama 100 tl de çok aşmadım ama bir daha ki ay mümkün değil yetmez kasap işi var birde markete gitmem lazım eni konu bir şey kalmadı evde

Tekrar Merhaba

cnm eşimin maaşı çok iyi diyemem yaşadığım yere göre iyi ama yinede herşeyin en iyisi olmuyor idare ediyoruz dikkatli harcıyorum eşim savruk değil çok şükür bende çok dikkat ederim böylece idareli gidiyoruz.
canım yumurtaların için ilaç fln veremezlermi Rabbim nasip ederse her türlü verir ama nasip etmiyorsa sebepsiz yere evlat vermediği aileler vardır.seni çok iyi anlıyorum ne desek boş bu ara bir sürü arkadaşımda duyuyrm bende drlarda savaş veriyorum. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun gönlümüzü biliyor nasıl içimiz yanıyor inş. olur canım dualarını hiç eksik etme.

Üzüldüm :KK43:
Kendime dışarıdan bakan biri olsaydım cok kızardım
Çok nankörüm çok :KK43:

cnm merhaba döviz zamanımı şimdi bilmiyorum bende bankada paramız vardı ya 1100 tl yatırdık demiştim çektik ve altın aldık ata lira ve çeyrek aldık üstüyle iyi oldu bankada boşuna duruyor.döviz işi çok riskli geliyr bana o yüzden kalkamıyorum.
cnm o 700 tl lik kelepçenin gramı kaç iyice araştır biraz düşük oldumu gramı yarın öbürgün zarar edersin burda da satıyorlar öyle kelepçe çok düşük gramlı aman dikkat et zarar etme. alyansta aynı alıyorsun satarkan yine zarar o yüzden bende değiştiremiyorum düz modellerden benim birde 5 taşlı almıştım özel günlerde takarım die. bende üzerie birşeyler istiyorum ama şuanda para yok maaşımı hala alamadım ve umudumu kestim vermeyecekler gitti 1 aylık para bilsem boşuna gitmezdim hiç kolay kolay hakkımı haram edemem ama ahım kaldı yani açıkçası çok üzüldüm.
geçen pazar alışverişini bimden yaptık domates salatalık biber mantar armut ve elma almıştık indirimdeydi bugün pazar var soğan ve patatesim yok almam lazım ama gidesim yok.
şu patates hala inmedi fiyatı bu yıl ucuzlarsa yazdan çuvalla alıp koyucam
100 tl ile ayı çıkarmaya kalktım olmadı benimki sadece bir hayaldi :) ufak tefek eksikler var tabi alamadım ama 100 tl de çok aşmadım ama bir daha ki ay mümkün değil yetmez kasap işi var birde markete gitmem lazım eni konu bir şey kalmadı evde

Bana altına yatırmak sanki çok iyi bişiymiş gibi geliyo hiç getirisini hesap etmiyorum(ama saklaması var işte)
kelepçe evt cnm bugünde sordum başka model 1.300 dedi. Benim hevesim çabuk geçiyo çok ayran gönüllüyüm çok istiyorum biraz mantıklı düşününce cayıyorum

Ahhhh cnm o eksikler hiç bitmiyo

Ben toplu alışveriş yapıyorum öyle 70-80 tl'ye ama arada eksikleri eşime aldırıyorum

Mesela dün eşime meyve, kuruyemiş,oğlumun istediklerini felan aldırdım.

Oğlumdada bir hal durumlar gelişti kimde ne görse istiyo:44:
Teyzemlerde nesguikli süt içti(sütü ısıtıp nesguik kattık normalde kakolu süt içmez) eve geldik nesguikte nesguik yedi beni.
Aldırdım eşime
Ben kırmızı uç vs almamıştım oğluma kırmızı kalem kullanıyodu teyzemin oğlunda gördü ondan istedi.
Onlarıda aldık kalemiydi ucuydu vs.

Çocuk olunca eksik bitmiyo

spor pek güzel gidiyo hanımlar pilates yaptık bugün 20dk.

En zayıf benim bakışların altında pekçe eziliyorum ezile büzüle yapıyorum sporumu
Metabolizma yaşım 15 çıktı :KK53:

sıkılaşcam ben ki:KK52:

Bu arada eşimle gecen akşam yemeğe gittik lüx bi yere götürdü gitmeyelim dediysemde dinlemedi benii
Bunu sen istedin paşam dedim 3liralık şeye 5 lira ödedi

Yoldada ben senin hakkını yiyemem canım sen çok tutumlusun dedi
Ama orda yemek yicez okadar. dedi..

Bre adam oraya gitcemi bileydim özenirdim az ama dimi

Bende evlenmek isteyen ama ağlayan gelinler gibiyim yahu:KK23:

aklıma geldikçe yazıyorum ben bakmayın siz bana:KK17:

Ben yeni gördüm bu yorumu cnm :KK43:
Canım içini bozma Rabbim ne eyler ne eylerse güzel eyler..
Lütfen içini feraf tut.
Dualarım seninle tatlım
Mucizeler,şans,güzellikler hep seninle olsun.

Karanfilcecim,seni o kadar iyi anliyorumki,ne kadar uzulme desemde bos,ama allahtan umit kesilmez.bilirsin bende cocuk sahibi olmak icin ugrastim,ne umutsuzluklara fistik,ne cok agladim,bi ben bilirim.artik herseye bi care buluyorlar eminimki sende,zorda olsa bu sureci gecip,bi evlat sahibi olursun,biraz sabir,ve savasma gucu istiyor bu durum ama galip eninde sinunda sen cikiyorsun:).sana birsey anlatayim bundan uc sene once,en umutsuz animda,bi kiz,birde erkek bebek icin tsort almistim,ara ara cikarip severdim,gecenlerde o aldigim tsortu kizima giydirdim cok sukur.o gunden bu gune,hic umudum yokken,simdi kizim yanimda.allahima binlerce sukurler olsun.sende uzulup,bu ISIN oedini birakma,bebegin icin savas,i sana gelecek,umudunu asla yitirme,sllah yardimcin olsun...

Bana altına yatırmak sanki çok iyi bişiymiş gibi geliyo hiç getirisini hesap etmiyorum(ama saklaması var işte)
kelepçe evt cnm bugünde sordum başka model 1.300 dedi. Benim hevesim çabuk geçiyo çok ayran gönüllüyüm çok istiyorum biraz mantıklı düşününce cayıyorum

Ahhhh cnm o eksikler hiç bitmiyo

Ben toplu alışveriş yapıyorum öyle 70-80 tl'ye ama arada eksikleri eşime aldırıyorum

Mesela dün eşime meyve, kuruyemiş,oğlumun istediklerini felan aldırdım.

Oğlumdada bir hal durumlar gelişti kimde ne görse istiyo:44:
Teyzemlerde nesguikli süt içti(sütü ısıtıp nesguik kattık normalde kakolu süt içmez) eve geldik nesguikte nesguik yedi beni.
Aldırdım eşime
Ben kırmızı uç vs almamıştım oğluma kırmızı kalem kullanıyodu teyzemin oğlunda gördü ondan istedi.
Onlarıda aldık kalemiydi ucuydu vs.

Çocuk olunca eksik bitmiyo

spor pek güzel gidiyo hanımlar pilates yaptık bugün 20dk.

En zayıf benim bakışların altında pekçe eziliyorum ezile büzüle yapıyorum sporumu
Metabolizma yaşım 15 çıktı :KK53:

sıkılaşcam ben ki:KK52:

Bu arada eşimle gecen akşam yemeğe gittik lüx bi yere götürdü gitmeyelim dediysemde dinlemedi benii
Bunu sen istedin paşam dedim 3liralık şeye 5 lira ödedi

Yoldada ben senin hakkını yiyemem canım sen çok tutumlusun dedi
Ama orda yemek yicez okadar. dedi..

Bre adam oraya gitcemi bileydim özenirdim az ama dimi

Bende evlenmek isteyen ama ağlayan gelinler gibiyim yahu:KK23:

aklıma geldikçe yazıyorum ben bakmayın siz bana:KK17:

cnm çocuklar genelde öyle normalde azla yetiniyorlar ama birinde gördüler mi tmm onlarında olacak
çevremdeki çocuklardan biliyorum marka ayakkabı marka çanta marka kıyafet istiyorlar doyumsuzluk aldı başını gidiyor ahh ahh biz çocuk değildik genç değildik sanki valla annem nerden alırsa onu giyerdim gık etmeden şimdiki zaman öyle değil ne yazık ki.
bu arada 3 aylara grdik çok şükür Rabbim ramazana yetiştirsin inş. bol dua edelim
karanfilce dün bebek isterken senide es geçmedim bu aylarda Rabbim dualarımızı kabul eder inş.

bugün soğan fln almam lazım eşiminde d.günü geliyor kot gömlek istiyordu off çokda pahallılar ama alıcm bugnden de vericem içimde kaldı üstü baya eskiiş dün ütü yaparken farkettim aslında başka birşeylerde alabilirim yazlık bir tişört alayımda onuda d.gününde veririm artık ne zamandır birşeyler alamadı yazık canım ya.
trlelli canım valla bende seviyorum takı fln ama düz bilezik aldım onlar duruyor kullanmıyorum da yarın öbür gün lazım olur belki die
evde duruyor ama bizim buralarda bir şey olmaz
ahh kaç kere kapının anahtarlarını üstünde unutmuşum
kaç kere kapıyı kapıorum die kapamamışım şimdi de paranoya halindeyim ne zaman evde tek uyusam hep hırsız girio beni boğazlıo töbe Yarabbim.
saklaması var ama en iyi yatırım aracı ne akarı var ne kokarı :KK70:

Mayısda oğlumun doğum günü var..

Ben parti yapmıcaktım ama çok istiyo kıyamıyorum.
10 kişilik arkadaş tasarladım kafamda fazlasını kafam kaldırmaz.
Şimdi menü düşünüyorum

peçete,tabak,bardak,şapka siparişi verdim konsepte uygun.
Süs ve balon istiyo küçümenim.

Ufak ikramlıklar(renkli şekerleme,çakıl taşı çikolatalar) düşünüyorum
Ayrıca ufak birer süs tasarlamak var aklımda gelenlere vermek için.

ikramlıkları tam oturtamadım kafamda eşime sorup duruyorum(ne anlıcaksa)
salata , börek ve kurabiye kesin olucak ama kararsızım neli nasıl yapıcam konusunda.
sarma yaparım

siyah kumaş almam lazım üzerine doğumgunu hatırası yazıp asmayı planlıyorum resimlere fon olsun.

Müzik ayarlamam lazım

açık büfe tarzı menü yapıcam pastayla 6-7 çeşidi geçsin istemiyorum

Baska değişik ne yapabilirim?

Birde hediye ne alsak
Babamız bana soruyo ben oğlumun ağzını arıyorum henüz bişe :KK1:öğrenemedim

Kutlasan bir dert kutlamasan bir dert:KK31:

Son düzenleme:
cnm çocuklar genelde öyle normalde azla yetiniyorlar ama birinde gördüler mi tmm onlarında olacak
çevremdeki çocuklardan biliyorum marka ayakkabı marka çanta marka kıyafet istiyorlar doyumsuzluk aldı başını gidiyor ahh ahh biz çocuk değildik genç değildik sanki valla annem nerden alırsa onu giyerdim gık etmeden şimdiki zaman öyle değil ne yazık ki.
bu arada 3 aylara grdik çok şükür Rabbim ramazana yetiştirsin inş. bol dua edelim
karanfilce dün bebek isterken senide es geçmedim bu aylarda Rabbim dualarımızı kabul eder inş.

bugün soğan fln almam lazım eşiminde d.günü geliyor kot gömlek istiyordu off çokda pahallılar ama alıcm bugnden de vericem içimde kaldı üstü baya eskiiş dün ütü yaparken farkettim aslında başka birşeylerde alabilirim yazlık bir tişört alayımda onuda d.gününde veririm artık ne zamandır birşeyler alamadı yazık canım ya.
trlelli canım valla bende seviyorum takı fln ama düz bilezik aldım onlar duruyor kullanmıyorum da yarın öbür gün lazım olur belki die
evde duruyor ama bizim buralarda bir şey olmaz
ahh kaç kere kapının anahtarlarını üstünde unutmuşum
kaç kere kapıyı kapıorum die kapamamışım şimdi de paranoya halindeyim ne zaman evde tek uyusam hep hırsız girio beni boğazlıo töbe Yarabbim.
saklaması var ama en iyi yatırım aracı ne akarı var ne kokarı :KK70:

o anahtarı bende unutuyorum zaman zaman ya :KK31:
Allah korusun hırsızla burun buruna gelmek falan aman aman:KK53:

X