Birine nasıl güvenirim? Eski halime dönmek istiyorum

bende hayatımda biri olmadan yapamıyorum, son 7 yılım sosyal medyadan tanıştığım 2 tanesi bağımlı, diğerleri ise kontrolcü yapım yüzünden beni aldattılar

5 aşk yaşadım

ilki bağımlı idi evlenince ev bile tutmayacağını söyledi aldattı
2.si faceden yazıp duruyordu meğerse gazinoya ortakmış akşamları kadınlara gidiyordu
3.sü 1 tatlı mesaj atıp kullanıp günlerce aramayan telefonu yüzüme kapatırdı yada ben aramayım diye kapatırdı cinsel anlamda kullandı defalarca canım cicim diye diye sonradan herkese kötü biri olduğumunsöyledi

4.sü uzun yoldan gelip birlikte olup gidiyordu
ben instagramda aktif diye kıskana kıskana en son beni aldattı

5.si ise faceden tanıştım şiddete meyilli öfke kontrolü olmayan, şiddet geçmişi olan, çalışmayan biriydi
evlendik en ufak sorunda vuruyordu

7 senem böyle geçti

korkulacak kadar varlar
Ne yapacağım peki . Daha çok gencim ve yalnızım

Arkadaşlar merhaba, hayatıma girmek isteyen herkese şüpheyle yaklaşıyorum ve bu durumdan dolayı rahat iletişim kuramıyorum. Eski sevgilim dışında kimseye kendimi açamadım. Benimle ciddi düşünen insanlara bile güvenmeyip ileri adım atamıyorum. Belki de özgüvensizlik ama bunu Nasıl aşacağımı bilmiyorum. 1 yıl önce ayrıldık ve ben kendi içime kapandım. Kimseyle konuşmuyorum , konuşunca sıkılıyorum ya da söyleyecek bir şey bulamıyorum. Bu düşünce o kadar yer etti ki beynimde kendimi sıkıcı hissetmeye başladım ve hayatıma birini alamıyorum. Karşı taraf çabalasa bile artık benim çabalamaya halim yok ve sohbeti uzatamayıp bitiriyorum. Karışık anlattım ama anladığınızı düşünüyorum. Bu duygumu nasıl yenerim. Eski Halime dönmek istiyorum yardım edin
Gidin aile hekimine ya da dahiliyeciye. Kan sayımı yaptırın ve özellikle b12 ve D vitaminine baktırın. Ben ciddiyim. Önce vücudu toparlayın. B12 eksikliği ve kansızlık depresyon, halsizlık yapar. Bunları bi düzeltin.

Ya sevmiyorum ki onu . Ondan sonra bir sürü kişi girmek istedi hayatıma ama yok yok yok. Sıkılıyorum güvenmiyorum kimseye
Sevmiyorsaniz daha garip degil mi durumunuz? Sevmediginiz birinden ayrilmissaniz niye karalar bagliyorsunuz? Genel olarak erkeklere guvenilmez ama her erkek aynidir diye de birsey yok. Her gorustugunuz erkekle ciddi iliski yasayacaksin, evlilik dusuneceksin diye bir dusunce dogru degil bence. Gereginden fazla mi anlam yuluyorsunuz derken bunu kastetmistim. Karsinizdaki kisiye guvenene kadar beklentiye girmeyin

Ne yapacağım peki . Daha çok gencim ve yalnızım
bunların hepsinin ortak özelliği mesleksiz olmaları ve evliliğe maddi güçleri olmamalarıydı

ve 7 yılın tecrübesi ile
1- Şiddet geçmişi olmayan
2-Öfkeli söylemler yani etrafa küfür ve öfkeli davranmayan
3- Araba sürerken aşırı hız ve tehlikeli en ufak şeyde öndekine küfür etmeyen
4- ailesinde sorunlu kişilik bulunmayan, yani anne yada baba öfkeli ise evlatta öfkeli yapıda oluyor
5-mesleği yok ise geçici işlerde çalışıyor ise kadınlara cinsel obje amaçlı bakıyordur ve evlenme niyeti olmuyor
6- seni başkalarıyla tehdit etmeyecek sen olmazsan şu var yada şu şu kız beni seviyor vb.
7-senin arkadaşlarınla görüşmeni ailene nefret söyleminde bulunmamali
8- çok kontrolcü ise şiddete meyilli oluyorlar
9- telefonunu karıştıran birinden arkana bakmadan kaç
10- cafe vb dükkan işleten yani kadına kolay ulaşılacak mekan sahibi olanlar bir süreden sonra yoldan çıkıyor
11- hergün akşam dışarı gidiyor ise alkol yada madde bağımlısı olabilir
12- çok borcu olanların kumarbaz oldukları çıkıyor
13- ilk zamandan ailesiyle tanıştıranlar ailekolik oluyor dikkat et
14- aile apartmanına yada ailesine yakın yerde asla oturma eğer annesi kötüyse evini temizletir
15- mesleği devletr dayalı erkeklerin psikolojisi daha iyi oluyor
16- mesleği askeri yani riskli olanlar ben hiç seçmiyorum doğu görevi olanlarıda seçmiyorum çünkü hergün ölümle yaşadıkları için psikolojileri bozuk olabiliyor
17- ilişkisi yeni bitmiş erkek yara bandı olarak kullanabiliyor
18- buluşmaya gittiğinde açık mekan seç tenha olmasın, arabaya asla binme
19- hem kendileri arabaya binmek için 40 yalan söyleyip sonradan taciz ediyorlar
20- 1 aydan önce cinsel yaklaşmaya karşı uzmanlar 1 ay dayanamayan erkeğin niyeti eğlenip bırakmak olabiliyor
21- sürekli küsen erkek narsist olabilir arkana bakmadan kaç
22- erkeğin bir tane bile kötü arkadaşı varsa yoldan çıkarır, arkadaşlarının karakteri bir nevi o adamı belirler
23- aile çok önemli ailesinin kötü olduğunu hissettiğin anda uzaklaş

bunları özellikleri tartmadan kimseye aşık olmayın

7 senelik gözyaşım var bu konuların içinde.

Ya onu düşünmüyorum ki artık. Aklıma bile gelmiyor sadece ayrılık sonrası çok yıprandım. Dr gittim anlattım herşeyi senin değil onungelmesi lazım dedi . Normal değil yaptıkları dedi

Bence unutamamışsınız unutmuş olsanız burda bahsini açmazdınız. Ki sevgilisi de varmış unutun artık bence. Başkalarına şans verin kişisel gelişiminize odaklanın

bende hayatımda biri olmadan yapamıyorum, son 7 yılım sosyal medyadan tanıştığım 2 tanesi bağımlı, diğerleri ise kontrolcü yapım yüzünden beni aldattılar

5 aşk yaşadım

2.si faceden yazıp duruyordu meğerse gazinoya ortakmış akşamları kadınlara gidiyordu
3.sü 1 tatlı mesaj atıp kullanıp günlerce aramayan telefonu yüzüme kapatırdı yada ben aramayım diye kapatırdı cinsel anlamda kullandı defalarca canım cicim diye diye sonradan herkese kötü biri olduğumunsöyledi

5.si ise faceden tanıştım şiddete meyilli öfke kontrolü olmayan, şiddet geçmişi olan, çalışmayan biriydi

7 senem böyle geçti

korkulacak kadar varlar

aldatıldınız diye kendinizi mi suçluyosunuz?

Belki de buluştuğunuz adamlarla o samimiyeti hissetmemişsinizdir. Samimiyeti hissettiğinizde kendiliğinizden açılacaksınız sohbet de kendiliğinden gelişecektir. Konuşamadığınızda da vardır bir hayır. Eskiye bağlamayın, bilinçaltınızda yer eder sonra her kötü giden ilişkiyi buna bağlayıp takıntı haline getirirsiniz.
Zamana bırakın insanlara şans verin ama kendinizden taviz vermeyin.

Ben de öyleyim iliski yorgunlugu diyorlar Allah bilir bunda ne sorun cikcak diye tanismak bile zor geliyor artik.

5 aşk yaşadım

7 senem böyle geçti

korkulacak kadar varlar

cok kotu seyler yasamissin, bu sanal alem gercekten cok kotu bir yer galiba..dilerim bundan sonra hayatin iyi olur.

guven sorunu bendede var buarada..nedeni ise cok basit kandirildim zamaninda insanlar tarafndan. iyi bir insan olmaya calisirken salak yerine kondum..ha onlar oyle sandi, herseyin farkinda olup sustugum anlar olmustur...ama kimsenin ahi kimsede kalmaz elbet. neyseki bu dunyanin birde oteki tarafi var.

cok kotu seyler yasamissin, bu sanal alem gercekten cok kotu bir yer galiba..dilerim bundan sonra hayatin iyi olur.
aklıma başıma almazsam milyon tane var bunlardan

en ufak saygısızlıkta uzaklaşmam gerekirken ben hep durdum

başkalarına yazdıklarına gördüğüm halde

kıskanıp daha çok uğraştım

sonuç kullanıldım

halen bu akılsızlığıma devam ediyorum

sanıyorumki kaderimdir

bir ömür sevecek

aklıma başıma almazsam milyon tane var bunlardan

en ufak saygısızlıkta uzaklaşmam gerekirken ben hep durdum

başkalarına yazdıklarına gördüğüm halde

kıskanıp daha çok uğraştım

sonuç kullanıldım

halen bu akılsızlığıma devam ediyorum

sanıyorumki kaderimdir

bir ömür sevecek
olay ne biliyor musun? bence bosluktasin ve sevmek guvenmek istiyorsun..ve hep yanlis kisilere denk gelmissin. tamamen tanimadan kendini teslim etmemek ve birakmamak gerek. teslim etmek derken cinsel manada demedim illa..o senin bilecegin birsey...ama duygusal olarak baglanirsan donusu zor olur. bu yuzden birini cok iyi tanimadan yakinlasma sana tavsiyem

olay ne biliyor musun? bence bosluktasin ve sevmek guvenmek istiyorsun..ve hep yanlis kisilere denk gelmissin. tamamen tanimadan kendini teslim etmemek ve birakmamak gerek. teslim etmek derken cinsel manada demedim illa..o senin bilecegin birsey...ama duygusal olarak baglanirsan donusu zor olur. bu yuzden birini cok iyi tanimadan yakinlasma sana tavsiyem
haklısınız işte ne bileyim iki canım desin güveniyorum hata ediyorum bu konuda kendimi toparlamadan bu yola girmeyeceğim birdaha

haklısınız işte ne bileyim iki canım desin güveniyorum hata ediyorum bu konuda kendimi toparlamadan bu yola girmeyeceğim birdaha
erkekler hep canim diyor ama..onlarin kadin dusurme taktikleri var yani..dedim ya sevme sevilme istegi var kadiniz birde..ama taniyip guvenip oyle olsa daha dogru

X