Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .
ben ingiltere yasiyorum hormon testi yaptirdim normal cikmisti ama cok tuyluyum yaa anlamadim bir turlu.....doktorum eger hamile kalmazsan polikistlik testleri yapariz dedi...

Ya,belki de genetiktir.İlla da kötüye yormaya gerek yok fisfisfis

duzenli adet gorenlerinde yumurtlama sorunu olabiliyor...bir senedir hamile kalamayanlar polikistlik testleri icin doktora gorunmelidir....

Suozdek sorunu şimdi farkettim;benim bildiğim bebk için doktora gittiğinde 'düzenli adet görüyorum' dediğinde hormon testlerini pek yapma gereği bile hissetmiyorlar.Çünkü adetin düzenliyse yumurta oluşumun da sağlıklı diye değerlendiriyorlar ama buna rağmen verdikleri süre zarfında yumurta takibine rağemen yine de hamile kalamdıysan bu kez 'adi yumurta' dedikleri kavram çıkıyor ortaya ve bu kez başlıyorlar incelemeye.

Yani maesef düzenli adetim var %100 her şey yolunda diyemiyoruz;ama tabi diğer kişilere göre avantajlı bir durum olduğu kesin. :eek:

HERŞEYİN HAYIRLISI OLSUN...

Beklenen Regl Tarihleri:

burcuburcu..................16 ARALIK
smart_girl.................... 20 ARALIK
ALeNAM.....................1 OCAK
Suozdek.....................2 OCAK

Hamile Kalan Arkadaşlarımız:

Topiğimiz çok yeni;henüz yok ama olacak :)

hadi sizlerde dahil olun listeye birlikte bekleyelim kaydirigubbakcemile5

Canım teşekkür ederim ;inşallah güzel paylaşımlar yakalarız.

Ekledim seni de listeye :1hug:
Belki hepimize hayırlı gelir;2010'da bebek patlaması yaşatırız belki :lepi:

ay canım ya işallah bebeklerimiz gelir anneciklerine :emir_bebek: hepimiz için hayırlısı olsun eklediğin içinde teşekkür ederim canıma.s.

tuylenme oldugunda genellikle polikistlik uzerine duruyorlar benide korkutan bu :KK43:

Gitmedin mi hiç doktora?Kist falan var mı diye? Eğer varsa mutlaka hamilelik çalışmasından önce onlarla mücadele etmelisin.cokacimcoook

ay canım ya işallah bebeklerimiz gelir anneciklerine :emir_bebek: hepimiz için hayırlısı olsun eklediğin içinde teşekkür ederim canıma.s.

Rica ederim kaydirigubbakcemile5 Allah isteyen herkese versin inşallah...

Suozdek sorunu şimdi farkettim;benim bildiğim bebk için doktora gittiğinde 'düzenli adet görüyorum' dediğinde hormon testlerini pek yapma gereği bile hissetmiyorlar.Çünkü adetin düzenliyse yumurta oluşumun da sağlıklı diye değerlendiriyorlar ama buna rağmen verdikleri süre zarfında yumurta takibine rağemen yine de hamile kalamdıysan bu kez 'adi yumurta' dedikleri kavram çıkıyor ortaya ve bu kez başlıyorlar incelemeye.

Yani maesef düzenli adetim var %100 her şey yolunda diyemiyoruz;ama tabi diğer kişilere göre avantajlı bir durum olduğu kesin. :eek:

evet canım aynen katılıyorum sana avantajlı ama dediğin gibi herşey yolunda olmayabiliyor

SuOzdek'cim seninle evlilik tarihimiz de buraya üyelik tarihimizde aynı :) yani çocuk fikri aynı zamanlarda yerleşmeye başlamış planalrımzı arasına.

Yaaa,aslında ben hala çok da istekli değilim;çok zor gelecek diye düşünüyorum ve altına gireceğimiz soorumluluk duygusu beni şimdiden yoruyor;ama eşim artık 38 yaşında onuun için düşününce elim kolum bağlanıyor.O yüzden hep diyorum ki Allah hayırlısını versin....

ya kızlar bi kere bende akıntı probleminden dolayı doktora gitmiştim evlenmeden önce banada ultrasonla baktı bi sorun çıkmadı ama bide bi yumurtalığın rahmine çok yakın ilerde sıkıntı olabilir demişti tekrar soramamıştım ona acaba hamilelikle ilgili bi sıkıntımı ki:uhm:

beklenen regli tarihim 11 aralık yani yarın:) hiç akıntım yok bi sürü belirti yaşıyorum ama psikolojiktir die ümitlenmek istemiyorum. akıntı olmaması hamilelik yoktur anlamınamı geliyor? bir aydır korunmuyoruz ve bu konuda pek bilgim yok sanırım.

gecen yaz turkiyede evlenmeden once ustten ultrasonla bakti doktor birsey yok dedi

E,ulrasonda bişey çıkmadıysa bence hiç korkma.Muhtemelen genetik bir kıllanmadır seninki... :)
Bak burda hep birlikte bekleyeceğiz ve ardı ardına tebrik edeceğiz birbirimizi. delikafadulden

HERŞEYİN HAYIRLISI OLSUN...

Beklenen Regl Tarihleri:

pcpca..........................11 ARALIK

beklenen regli tarihim 11 aralık yani yarın:) hiç akıntım yok bi sürü belirti yaşıyorum ama psikolojiktir die ümitlenmek istemiyorum. akıntı olmaması hamilelik yoktur anlamınamı geliyor? bir aydır korunmuyoruz ve bu konuda pek bilgim yok sanırım.

Merhaba;ekledim seni de listeye ama yarın mutlaka haber ver olur mu opuyorumnanaktan

Akıntıyla ilgili benim bildiğim regle bir hafta kala zaten fazlalaştığı ama hamile kalan arkadaşlar bunun normalden çok daha fazla olduğunu söylüyor.Peki ne gibi belirtilerin var?
Bir de bilgim yok derken kastettiğin ovulasyon tarihlerin değildir umarım;onu biliyorsan gerisi hikaye. :sm_cool: Az bil öz bil;en iyisi kaydirigubbakcemile3

QUOTE=smart_girl;10404357]SuOzdek'cim seninle evlilik tarihimiz de buraya üyelik tarihimizde aynı :) yani çocuk fikri aynı zamanlarda yerleşmeye başlamış planalrımzı arasına.

Yaaa,aslında ben hala çok da istekli değilim;çok zor gelecek diye düşünüyorum ve altına gireceğimiz soorumluluk duygusu beni şimdiden yoruyor;ama eşim artık 38 yaşında onuun için düşününce elim kolum bağlanıyor.O yüzden hep diyorum ki Allah hayırlısını versin....[/QUOTE]

aa gerçektenmi canım buna çok sevindim işallah aynı zamandada hamile kalırız kaydirigubbakcemile3 aslında dediğin gibi çok sorumluluk isteyen birşey..bende mesela her ay bekliyorum olmayıncada aslında böyle daha rahatız boşver diyorum kendi kendime ama bi yanımda çok istiyo o yüzden hayırlı zaman ne zamansa o zaman ver yarabbim diyorum :Saruboceq:

arkadaşlar beni de listeye eklermisiniz. benim beklenen adet tarihim 15 Aralık. hadi bakalım hayırlısı olsun hepimiz için.

ya kızlar bi kere bende akıntı probleminden dolayı doktora gitmiştim evlenmeden önce banada ultrasonla baktı bi sorun çıkmadı ama bide bi yumurtalığın rahmine çok yakın ilerde sıkıntı olabilir demişti tekrar soramamıştım ona acaba hamilelikle ilgili bi sıkıntımı ki:uhm:

Sonuçta biri sağda biri de solda olmak üzere iki yumurtalığımız var ; siklus dönemlerimizde her ay birindeki yumurta olgunlaşıyor ve kendini bırakıyor ,doktorun sıkıntı olabilir dediği şey gebelikten sonra belki rahmin genişlemesiyle birlikte yumurtalığını sıkıştırması ve sancı yapması olabilir.Tabi bu sadece varsayım...

Doktora gittiğinde mutlaka konuş bunu.

HERŞEYıN HAYIRLISI OLSUN...

Beklenen Regl Tarihleri:

pcpca..........................11 ARALIK
Mestitosh....................15 ARALIK

X