Cilt Bakımı Ürünleri Bitki bölümü okudum cilt ile ilgili bildiklerimi sizinle paylaşabilirim :)

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri
lutfen banada birşeyler soyleyin bir sürü krem kullandım ancak nemlendirmior. cildim burnum hariç her tarafı kuru.:KK43:
hemde pul pul.
ne kremler denedim olmadı. genelde 1.5 litre su içerim.

argan yağı diye bir yağ var.denedin mi?ben de de kuruluk var.saçıma,tırnağıma,kaşıma,cildime kullanıyorum.çok memnunun.

öncelikle böyle önemli bir konuda bayanlara yardimci oldugun icin tesekkür ederim canim:)
benim cildimdede problemler var :KK43:
cildim cok kuru ve solgun uygun kremde bulamadim sabah uyandigimda asiri derecede kuru gergin bir yüzle uyaniyorum(beyaz ve sarimsi gibi bir tenim var)
bir iki tane siyah nokta cikti
önceden hic sivilce cikmazken simdi bir kac tane cikmaya basladi ve ben ergenligimde bile sivilce görmezdim yüzümde
göz altlarim cok yorgun görünüyo hafif bir yanma gibikarincalanma gibi sanki kuruyo gibi hissediyorum
göz altlarimda haffiften cizgiler beliriyo ve sis görünüyo biraz
sorularim bunlar canim göz altlarimdaki kirisikliklar ve bu yanma gibi karincalanma gibi his beni cok sinir ediyo:KK43:makyaj yapan biri degilim yani arada yaparim bu yüzden kapaticilarla zarar vermek istemiyorum yasim 25 :KK43:
simdiden tesekkür ederim canim senin vesilenle insallah yüzüm canli parlak göz altlarim dinlenmis ve sorunsuz olcak

goz altintadaki kirisiklik yuzundeki kirisikliklar icin at kestanesi yagini oneririm damar daraltici ozelligi var cildi toparlarr yani aktarlarda bulabilirsin bu yagi nemli pamukla yuzune sur kisirik oln yerlerine surdukten sonra parmak uclarinla goz cevrene kucuk dokunuslar yap oradfaki kan dolasimin kizlansin.Kuruluk icin de oncelikle cildine cok coooook iyi bir nemledirici kullan unutma kuru cilt cabuk yaslanan cabuk kirisan cilttir.Rosensenin gul suyu var eczanelerde onu sur canim yuzune tonik olarak ayrica rosensenin gul kremleri nemlendiricileride var kullan goruceksin cildin nekadar toparlaniyor yumsacik bebek gibi oluyor :)

ilknury the body shop un ürünlerini kullanmayı düşünüyrm çay ağacı ne dersin_?

cay agaci ciltteki lekelere cok coooook iyi gelir sivilce gunes lekelerine/.Saclari yukarkjen dusta evucunuze sampuan alip iki damlada cay agaci yagi kullanirsaniz sonuctan memnun kalirsi niz:)

lutfen banada birşeyler soyleyin bir sürü krem kullandım ancak nemlendirmior. cildim burnum hariç her tarafı kuru.:KK43:
hemde pul pul.
ne kremler denedim olmadı. genelde 1.5 litre su içerim.

eCzanelerde satilan rosense diye bir nemlendirici tonik seti var harika bir urun icerigi gulden olusuyor gul suyu cildi dengeler yagli cildi kurutur normale dondurur kuru cildide biraz yaglanmasini ve normale donmesini sagla umarim isine yarar ben kullnmistim cokta memnun kaldim birde bunu dene hergun 1 avuc kuru yemis fistik findik ye

Canım verdiğin bilgiler için teşekkürler. Bende bir soru sormak istiyorum. Cildim yağlı ve yağlar alt tabakada birikiyor üst kısımda pütürlük oluşturuyor. Özellikle yanak ve burnumda gözenekler açık. Buna rağmen cildimin üst derisi çok nemsiz, ince ve burnumda da siyah noktalar oluşuyor. Bana önereceğin bir formül var mı? Yaşım da 38 bu arada. Şimdiden teşekkür ederim.[/QUO

saolun.Cildiniz icin ustu kuru oncelikle burnunuza siyah noktalara lmon suyu nu pamuk yardimiyla surerseniz siyah noktalariniz gidecektir.

Cildinizde gozenekler acik bunun icinde bugday yagi argan yagi atkestanesi yagini karistirin nemli pamukla yuzunuze gezdirin unutmayin bu tur uygulamalar yaglarla yapilanla pieking sonrasi daha faydali olacaktir insallah isinize yarar

kaşları gürleştiren uzatan bir bitki?

oncelikle bu konuya cokkkk cooooooook iyi bir cevabim var benimde cok asiri seyrek kaslarim vardi bende 3 yildir ara ara kaziyorum kaslarimi memnunum hint yagini ve badem yagini karistirin icine 3 dis sarimdagi ezip karistirin karanlik bir ortamda 2 hafta bekletin sonra pamukla her gun kasiniza yatmadan uygulayin bu karisimi ise yarayacagini dusunuyorum ama kesin cozum usturalamak size kendi kasimin resimlerini paylasiyim gorun:)
Eki Görüntüle 372850 Eki Görüntüle 372848 Eki Görüntüle 372849 Eki Görüntüle 372851

ilk kasimin resmi lise 1 yillarima ait diger resimlerimde suanki hali ben memnunum su an kaslarimdan sizde deneyin usturalamayi.

Son düzenleme:
yüzdeki kılcal damar çatlamalarına bitkisel bi önerin varmı benim burun kenarında var sebebi ise; şırınga ile siyah noktaları çekmeye çalışmam oldu

yüzdeki kılcal damar çatlamalarına bitkisel bi önerin varmı benim burun kenarında var sebebi ise; şırınga ile siyah noktaları çekmeye çalışmam oldu

damar daraltici ozelligi olan at kestanesi yagini deneyebilirsin ayrica sinirli otu lapa yap nisan aylarinda cikar o butkiyi lapa yap koy yuzune gecmis olsun

Canım verdiğin bilgiler için teşekkürler. Bende bir soru sormak istiyorum. Cildim yağlı ve yağlar alt tabakada birikiyor üst kısımda pütürlük oluşturuyor. Özellikle yanak ve burnumda gözenekler açık. Buna rağmen cildimin üst derisi çok nemsiz, ince ve burnumda da siyah noktalar oluşuyor. Bana önereceğin bir formül var mı? Yaşım da 38 bu arada. Şimdiden teşekkür ederim.[/QUO

saolun.Cildiniz icin ustu kuru oncelikle burnunuza siyah noktalara lmon suyu nu pamuk yardimiyla surerseniz siyah noktalariniz gidecektir.

Cildinizde gozenekler acik bunun icinde bugday yagi argan yagi atkestanesi yagini karistirin nemli pamukla yuzunuze gezdirin unutmayin bu tur uygulamalar yaglarla yapilanla pieking sonrasi daha faydali olacaktir insallah isinize yarar

Çok teşekkür ederim deneyeceğim.

goz altintadaki kirisiklik yuzundeki kirisikliklar icin at kestanesi yagini oneririm damar daraltici ozelligi var cildi toparlarr yani aktarlarda bulabilirsin bu yagi nemli pamukla yuzune sur kisirik oln yerlerine surdukten sonra parmak uclarinla goz cevrene kucuk dokunuslar yap oradfaki kan dolasimin kizlansin.Kuruluk icin de oncelikle cildine cok coooook iyi bir nemledirici kullan unutma kuru cilt cabuk yaslanan cabuk kirisan cilttir.Rosensenin gul suyu var eczanelerde onu sur canim yuzune tonik olarak ayrica rosensenin gul kremleri nemlendiricileride var kullan goruceksin cildin nekadar toparlaniyor yumsacik bebek gibi oluyor :)

cok tesekkür ederim canim izine gelince ilk is at kestanesi yagi ve rosensenin dedigin ürünlerini almak olcak:KK66:

tavsiyelerinizden birkaçını deneyeceğim... sonucu yazarım... ama bilginizi ve deneyiminizi paylaştığınız için tşk...:KK9:

canım cilt için tavsiyelerin süper.uygulayacağım.ama benim sorum saçla ilgili.saçım çok dökülülüyor.ve aşırı yağlı zahmet olacak ama ne yapmam gerek.moralim çok bozuluyor.:KK5:sağol şimdiden.:KK16:

canım cilt için tavsiyelerin süper.uygulayacağım.ama benim sorum saçla ilgili.saçım çok dökülülüyor.ve aşırı yağlı zahmet olacak ama ne yapmam gerek.moralim çok bozuluyor.:KK5:sağol şimdiden.:KK16:

Oncelikle sacinizin dokulmesi icin bir onerim var 2 dis sarimsagi ezin birazcik zeytin yagi ile karistirip sac diplerinize iyiceeeeeee masaj yapin parmak uclariyla (biraz kotu koku yapabilir ama o koku saciniz islaninca ortaya cikar mesela 1 hafta once sarimsakli kur yaptiniz saciniza her dustan sonra saciniz islakken size koku gelebilir ama ksaclariniz kuriken kesinlikleee bir koku olmayacaktir)

Saciniz yagliymis sac diplerine limon suyu surun arada dus alin limon yagli ciltlere saclara iyi gelir sampuaninizin icine 3 yemek kasigi elma sirkesi koyarsaniz hem saciniz parlar hem cilgdinize iyi gelir heeeem sacinizdaki yaglardan kurtulursunuz gelismeleri buraya yazarsaniz bizimle paylasirsaniz sevinirim:):KK36:

Canim merhaba.ben 20 yasindayim zaman zaman goz cevrem kuruyor bu yasta goz kremi onermedikleri icin yanasmiyorum yuzume surdugum kremim var neutrgnanin bazen onunla nemlendiriyorum ama oda icime sinmiyor goz derisinin daha ince oldugu icin yuze uygulanan kremlerin uygulanmamasi gerektigini duydum.onerebilecegin dogal yontemler varmi canim:KK42:

Canim merhaba.ben 20 yasindayim zaman zaman goz cevrem kuruyor bu yasta goz kremi onermedikleri icin yanasmiyorum yuzume surdugum kremim var neutrgnanin bazen onunla nemlendiriyorum ama oda icime sinmiyor goz derisinin daha ince oldugu icin yuze uygulanan kremlerin uygulanmamasi gerektigini duydum.onerebilecegin dogal yontemler varmi canim:KK42:

Zeytin yagi ve maya li bir maskeyi goz cevrende dahil tum yuzune uygula nemlensin cildin.Bu arada bu benim fikrim yani bi bilgiye dayanarak solemiyorum ama ben nemlendiricimi tum yuzume surerim gozume kasima heryerime hahahhaha resmen siva yaparim tabi yanlis olabilir ama bi zararini gormedim allaha sukur:):KK36: Ama fikrimi soyledim tam soyleyim bari :KK1:bence goz cevresine ayri yuze ayri kremler yalan bence onlar kozmetik ureticilerinin uydurmalari gibi gelmistir hep bana pek itima etmiyorum ama dedighim giib bu benim dusuncelerim:):KK23:

İlknur merhaba. Dikkatle takip ediyorum önerilerini. Paylaşmış olduğun bilgileri toplu halde okuyabileceğimiz kitap tavsiyen de olabilir mi? Aklımıza gelmeyenleri de okumuş öğrenmiş olabileceğimiz?

Zeytin yagi ve maya li bir maskeyi goz cevrende dahil tum yuzune uygula nemlensin cildin.Bu arada bu benim fikrim yani bi bilgiye dayanarak solemiyorum ama ben nemlendiricimi tum yuzume surerim gozume kasima heryerime hahahhaha resmen siva yaparim tabi yanlis olabilir ama bi zararini gormedim allaha sukur:):KK36: Ama fikrimi soyledim tam soyleyim bari :KK1:bence goz cevresine ayri yuze ayri kremler yalan bence onlar kozmetik ureticilerinin uydurmalari gibi gelmistir hep bana pek itima etmiyorum ama dedighim giib bu benim dusuncelerim:):KK23:

Tesekku ederim canim :KK42:

İlknur merhaba. Dikkatle takip ediyorum önerilerini. Paylaşmış olduğun bilgileri toplu halde okuyabileceğimiz kitap tavsiyen de olabilir mi? Aklımıza gelmeyenleri de okumuş öğrenmiş olabileceğimiz?

dR ADIL ASIMGILIN KITABI GUZEL OKULDA ONU KULLANIYORDUK AMA BASTAN SOYLEYIM ICERISINDE MASKE TARIFI FELAN YOK AMA HANGI BITKI NEYE YARAR HERSEY VAR ORADAN BAKIP BITLKILERIN ETKILERIYLE ORTAYA KARISIK MASKELER YAPABILIRSINIZ :)

X